AnjaBA

Razumevanje agresivnog ponasanja pasa

Recommended Posts

7 hours ago, MaraDanic said:

Bice sigurno. Oduvek je bio kao tempirana bomba, moglo se ocekivati tako nesto. Mislim da je prepun energije. On je uvek vezan i uvek se histericno vrpoljio. Cak sam cula od njihovih komsija da se on i u stanu cuje kako trci i krsi sve pred sobom. Najgore je sto su ga nabavili tako sto je njihov sin zeleo opasnog psa, kupili mu, a onda je shvatio da je to i obaveza pa ga prepistio mami. A sin im je neki klinac, mislim da je maloletan.

Cekajte. Tek sad kapiram, posto sam preleteo postove... drustvo iz bloka, agresivni NO, ast i mladi plasljivi pit od oca POR ili ROM. I ima incidenata tako sto ast ili NO napadne pnekog treceg psa.

Vama bas nije dosadno. A tek nece biti. Svako na svoju stranu. A asta pod hitno na povodac i korpu. A vas pit jeste sada hladan, ali ako proradi, krivicna prijava i na dusi savest vam ne gine.

Srecno, ali takvi psi se ne pustaju. Nikada.

Da Olikan, dvoje iz bloka se srelo na forumu. Bice interesantno , sve su to mladi psi a ima jos puunoo opasnih i agresivnih pasa na prostoru gde su igralista za malu decu, sportski tereni za veliku decu a korpa za pse nije bila modni detalj. Jasno je da ce svako morati na svoju stranu i u svoje vreme za izlazak.

Ljudi, povodac i korpa nisu smak sveta. To ne znači da vam je pas kreten, nego da ste vi odgovorni vlasnici. Samo u mojoj zgradi živi oko 400 ljudi, u dva ara oko 1200 u bloku preko pet hiljada. To je jedno malo naselje na površini bloka. Gužva, čoveče! I meni je gužva, a kamoli mojoj nesocijalizovanoj grdosiji tinejdzeru. NIje mi iskustvo sa korpom dugo, ali napokon uživam u šetnji i igranju sa svojim psom i nisam pod stresom. A ni on se ne žali na korpu. Na livadici gurtna, u ograđenom prostoru slobodan. Kad se skroz navikne na korpu na tim mestima će biti i bez nje. Trebao mi je samo taj klik da je prihvatim i sad je sve lakše.  

Moj pas ne ide pusten. Kada sam ga pustala on je bio jako mlad. Sada ga seta moj muz i koliko kaze ne pusta ga. Tj pusti ga tamo gde je bezbedno. E sad ako on laze mene i ja vas. 

Kod nas je ultra mega zabavno. Pored svih nasih pasa, dece, penzionera tu bane i po koja lutalica cisto da se unese sveza krv.:)

20 hours ago, MaraDanic said:

I kada je napao Apaca i zario mu zube u vrat moj muz ga je uhvatio i bukvslno ga zbacio sa njega pri cemu se ona jos i naljutila jer je bio grub prema njenom psu a mi naseg odveli sa ranicama po vratu. Da je Apac to uradio ja bih bila zahvalna sto ga je neko odvojio ako ja vec nisam u stanju. 

9 hours ago, MaraDanic said:

Oduvek je bio kao tempirana bomba, moglo se ocekivati tako nesto. Mislim da je prepun energije. On je uvek vezan i uvek se histericno vrpoljio. Cak sam cula od njihovih komsija da se on i u stanu cuje kako trci i krsi sve pred sobom.

To sto trckara po stanu i cuje se nije problem.  

Ovde malo imam utisak da vam je cela drustvance situacija tempirana bomba.  Mislim na odnose samih pasa a zbog neznanja dela vlasnika. 

Inace onaj ko je izasao sa pitom bez korpe pod moranje je da nauci kako da razdvoji i natera da pusti.  Ne dolazi u obzir da seta pita bez korpe a da ako se nesto desi prepusta drugima da se oni snalaze kako znaju i umeju. Ako ne ume i nema opremu u dzepu, onda ni korak bez korpe.  Nije mi jasno ponekad zasto ljudi ne zele da shvate neke odlike rase, svaka rasa ima nesto, neka manje neka vise, neka pogubno i nije to nista protiv nijedne rase, taman posla s moje strane protiv pita, :inlove: , ali prvobitna svrha i selekcija su tu pa tu i svako ko uzme pita mora da zna sta potencijalno ima u rukama. Ponovo, to sto vam je napisao neko na pit temi zaboravite da je odgoj i vaspitanje vaznije od genetike. I da ce problemi naici za dve, tri godine. Ne. Mozete ih ocekivati vec za par meseci.  To sto se odradili da ste mazili i mazili i pustali ga da se kao stene igra sa psima, to ste super odradili, verujem da ceo ostati super jedan porodicni pas i maza prema ljudima, ali jednostavno tempirana je on bomba za druzenje sa psima.  Ako mu ostane drug dva i to super. Ostalo molim, nemojte rizikovati. 

Bilo je mislim price na pit temi a moze i olikan pomoci savetom. 

Ja ga upravo zato i ne setam vise tamo. On je ogroman i ja ne znam da li bih mogla da ga zaustavim. Moj muz moze da ga savlada a i pas prema njemu gaji neko strahopostavanje i slusa ga. Slusa on i mene ali opet ne bih da rizikujem, ja ne bih imala snage da ga zgrabim i odvojim od drugog psa kada bi morala. Korpu vec rekoh dobice prvom prilikom. A taj sto vec napada nije pit vec ast i vodi ga devojka od 50ak kg tj on vodi nju. Vuce je na sve strane po onoj poljani. Bar je tako bilo pre dva meseca. Sad nisam u toku da li se nesto promenilo.

Nemaju veze kilogrami, ni strahopostovanje vec autoritet.  Moze starija gospodja 50kg sa krevetom da skine, odnosno izvuce nemacku dogu, svoju, iz tuce. Naucila. 

Kod terijera tipa bull je malo problem sto ne pustaju onda kada ce druge rase pustiti.  U tuci ne slusa, to je lepo olikan objasnio i za asta i za pita. Mrak, roletna, ne cuje. 

With Pit Bull breeds, the break stick is one of the quickest and safest ways to break up a fight. Keep calm, straddle your dog, grab the collar with one hand, and insert the break stick in the opening behind the molars and twist. The leverage will cause them to adjust their bite onto the stick allowing you to pull them away so that you can regain control. This is of course much easier with two people, but one person can accomplish this by tying one of the dogs to a stable object if need be.

The first step to any good dog owner is to understand the breed, know the breeds history and the characteristics of the breed. Responsible owners must be vigilant to do what they can to prevent any fights before they start, but they should also be prepared and capable of breaking up an accidental fight, should one happen and to be able to do it as quickly as possible. Any time a Pit Bull gets into a fight, even if started by another dog the Pit Bull will be blamed for it. 

Mislim, bolje je uvek kad covek unapred zna sta ga moze cekati, pa nek se nikad posle ne desi, nek se izbegnu sve konfliktne situacije utoliko bolje. 

Ma nije tako strasno kao sto izgleda. :) sve su to u sustini ok ljudi i ok psi. Malo neki poleti al uvek se to zavrsi bez vecih posledica ( ne znam doduse kako je prosao nesrecni Bono sa Barnijem) :) ali stvarno nije tako strasno. Ima bre da organizujemo 3 na 3 mali fudbal. Zagor, Apac i Barni u timu.:)))

Ja vam kazem da za salu nije. 

A to sa fudbalom i lopticom je super ideja(nerd) Moj ast je tada prvi put imao ozbiljnu borbu, da borbu sa drugim astom, Cheda se zvao, kada im je bacena loptica. U sred Vracara. A ni momak sa drugim ni ja nismo neiskusni, mada je tu moj sin zakuvao bacanjem iste u daljinu. Posledice, mom astu rupa na grudima kod srca,Cheda je nizi, a ast zna gde su te tacke, a Ceda se izvukao sto je imao metalno/koznu ogrlicu inace ode vrat.

A o momcima sa pit teme sve najbolje, naravno. Toliko neki znaju da je to ludilo. Xoly je po meni najbolji poznavalac pasa, pogotovo rase bull uopste. Ali zapamtite, za prave pitadzije, pit je pit, a ostalo su samo psi.

Kuma je setala jednom mog ,otislog asta i povukao je, lom ruke. Radi u Dunavu pa je dobila od osiguranja 25000 eura

Edited by olikan

Uostalom Tor i Joke su odgovorili za pita. Nekoliko pravaca u kome moze otici i zasto ne radi ili ce biti ludak ili ce ostati takav.

10 hours ago, MaraDanic said:

Ma nije tako strasno kao sto izgleda. :) sve su to u sustini ok ljudi i ok psi. Malo neki poleti al uvek se to zavrsi bez vecih posledica ( ne znam doduse kako je prosao nesrecni Bono sa Barnijem) :) ali stvarno nije tako strasno. Ima bre da organizujemo 3 na 3 mali fudbal. Zagor, Apac i Barni u timu.:)))

A, kada je fudbal u pitanju, tu Zagor može sam protiv svih, crni NO pa trči I skače kao sve crnčuge, da I ja svoga konja pohvalim, kada bi Apač I Barni bili sa njim u timu mogli bi samo da mu čuvaju leđa , do lopte ne bi došao niko. Koliko se puta desilo da neko svom psu baci lopticu a Zagor sa drugog kraja livade jurne, stigne pre I otme lopticu.  Brz je,eksplozivan,  kada je pojurio na onog ogromnog NO -Astora , dok sam se sagao da ga uhvatim za ogrlicu ovaj već stigao na pola puta. Doduše vlasnik Astora je trebao proći a ne da stane da nas gleda, Zagor valjda to shvatio kao izazov. Prošlo bez tuče, čovek se snašao , sprečio, uhvatio Zagora za metalnu ogrlicu ali je tada povredio prst kako sam čuo.

Do sada je sve na našoj lokaciji ostajalo na nivou čarki, I malih ogrebotina, tako su Barni vs  Bono prošli, mada ne razumem vlasnike, sutradan ponovo idu jedan drugome u susret, nekakav inat......

Nego, Maro , postavi prave slike Apača , da forumaši steknu utisak koliki je to pit, na dosadašnjim slikama Apač sedi, pa se ne vidi veličina.

Opasan je onaj AST -Fantom, on je prekaljeni borac. Ali njega vlasnik kontroliše a pušta ga samo u fantomsko vreme posle ponoći, izvan toga samo na povodcu. Hoće Zagor na njega na povodcu a znam da nema šansi. Dobar sam sa vlasnikom a I vaš suprug ga zna.

PiTAGORA....hehe vama setnja kao holivudski film.Sve prsti, super je i dokle se stiglo sa Zagorom?E stafordi kako su bilo dobri pre samo 10 12 godina ,cega se sou radikalnije uhvati caooo,koji sve psi tu pare jaooooo ,hiperprodukcija i sou uzas za rasu.Nekadasnja zenka ava elegant of cole sada ne bi prosla kao ast.Sou ast kod nas mi jos jednom potvrdjuje tezu o pogubnosti iskljucuvo sou pogleda na kinologiju.

Edited by Red Army

1 hour ago, Pitagora said:

Prošlo bez tuče, čovek se snašao , sprečio, uhvatio Zagora za metalnu ogrlicu ali je tada povredio prst kako sam čuo.

Verovatno te je u dusi psovao. Ja u takvim situacijama ili kad mi doleti pas do kuje u teranju a na vratu metalna ogrlica psujem i mrzim neko vreme vlasnika, zato sto je to najbolji recept za slomljene prste, kada ga uhvatis, tudjeg psa za metalnu ogrlicu a on pocne da se okrece, ko srednjevekovna sadisticka mucenja. 

Naravno, nemam moralno ni ikakvo pravo da popujem vlasnicima kakvu ogrlicu ce staviti na pse, samo sam drugaricu uspel da ubedim da dogonima nabavi kozne, od okrugle koze, kad bas hoce da ima davilicu, ali mrzim, zdusno, predano i neopozivo. Kad se priblizava u takvim situacijama kad nisam sigurna da li cu morati da hvatam ja tudjeg psa neki sa metalnom ogrlicom, ja teram unapred kao da mi je smrtni neprijatelj na vidiku. Prsti su mi potrebni, zaradjuju za zivot i meso u psecoj ciniji. 

@Tuncay (lmao) I ja samu sebe psujem kad mi se uvrne oko prsta, ali dzaba kad okruglu kožnu ne mogu da nadjem već godinama. Ranije je imala odličnu i i dalje sa hvatam za glavu što sam je bacila jer se, zaboga malo ofucala!(suicide)

Vezano za temu, uvek sam se vodila onom da psi uče jedni od drugih, te s tim u vezi negativne nadražaje izbegavala u širokom luku. Uglavnom sve kreće od one "ma neće" i završava se sa "nije on kriv". To što nikad nije, ne znači da neće! Na primer, Lili je uvek nagonski štitila slabije. Par puta sam se zaledila kada  je poletela  da se ispreči izmedju napadnutog i napadača, tako da napadač odustane. (whew) Jednostavno, od tada izbegavamo ekipice gde su konflikti redovni. Naši psi se s godinama menjaju i ne treba testirati granice. To što je do sada pasivno odbijala napadača, ne treba čekati da shvati da može i u kontranapad. To je bar moje mišljeneje!

13 hours ago, olikan said:

Radi u Dunavu pa je dobila od osiguranja 25000 eura

Greska naravno. Ode nula vise, 2500 je dobila inace bi lomila ruku svaki mesec setajuci asta od 30plus kg u punoj snazi. 

Svaka cast Pitagora i Vama i vlasniku Fantoma. Znate kakvi su i to je jedini nacin. Ko bi tu i kako prosao su price za napaljene , bezosecajne klince. Ko je jaci, rot, ast, doberman... gluposti za budale

2 hours ago, Tuncay said:

Verovatno te je u dusi psovao.

Kako neće,  čovek seo na zemlju, priđem da mu pomognem a on mi kaže : idi .

Ranije , kada se sretnemo, on pokaže u kom pravcu će on , pa krenemo "od izvora dva putića".....a sada stao da nas gleda. Kiks. Obostrani.

Dobro je što se Olikan ispravio sa onom nulom, već sam bio spreman da odem kod čoveka I ponudim mu burazerski dogovor I buduću ortačku saradnju na ekonomskom planu.

1 hour ago, MaraDanic said:

@PitagoraPostavicu. Moracu da ga slikam. Visok je Apac. Glava mu dodje do stola. Fali par cm.:) 

A fantoma znamo mada prema Apacu nije pokazivao agresiju ali ga se klonimo. 

Ha, pazite ! Fantom ne pokazuje agresiju !!!!! Nikada. Kada Zagor na povodcu hoće na njega , Fantom legne I čeka ! Oprez.

3 hours ago, Rotfrajla Lili said:

dzaba kad okruglu kožnu ne mogu da nadjem već godinama. Ranije je imala odličnu i i dalje sa hvatam za glavu što sam je bacila jer se, zaboga malo ofucala!(suicide)

Ima decenijama Karlie u svom asortimanu okrugle kozne, vise tipova, svih velicina. 

26286.jpg I raznih boja, pa mozes da uklapas prema odeci (funny)

Ja nabavila dve konjak, jednu crnu (lmao) ali ima i tirkiz i zeleno i sta ja znam.  Buduci da nasi pet shopovi nabavljaju druge stvari od te veleprodaja firme, mozda mozes da narucis. Tako sam ja. Pvde.

https://www.karlie.de/en-g8707-collar-buffalo-round.html

A zgodne su i one platnene okrugle i tu imas i za king size pse i za malene.  Imam i to. 

12 minutes ago, Tuncay said:

pa mozes da uklapas prema odeci (funny)

Nije smešno i uklapam!(lmao)

Ovakve ogrlice (kao sa slike ) i tražim, ali ih zadnjih par godina nisam našla (bar u Bg). Ako znate gde bi mogla da ih nadjem, molim Vas da me uputite (moze i u pp)

P.S. Izvinjavam se svima za off, ali ovo je za mene informacija od izuzetnog značaja! :D

Edited by Rotfrajla Lili

Samo, oni su veleprodaja, tako da covek ne moze da naruci direktno od njih, ako se ne varam. Ja sam nasla ovde moj ceski pet shop koji ima njihove proizvode druge, pa zamolila da sa sledecom turom robe naruce i ogrlice za mene. A jednu mi doneli prijatelji iz Nemacke iz pet shopa. 

U Beogradu mislim da sigurno ima pet shop sa nekom robom od njih. A mozda imaju i u Srbiji dilera zastupnika. 

@Tuncay Postoji Karlie na našem tržištu (maltene u svakom pet shopu), ali ovaj model nisam videla. Ranije je imala sličnu i bila sam prezadovoljna. Čim sam videla sliku odmah sam poletela sa "Gde. gde, gde?"  a da nisam ni videla da ne živite u Srbiji. Sad kad znam tačan model proizvodjača, pokušaću da naručim preko nekog pet shopa. Hvala Vam puno na informacijama.

Guest
This topic is now closed to further replies.