Sign in to follow this  
Guest Dijana

Engleski koker španiel (English Cocker Spaniel FCI:8.2-5)

Recommended Posts

Otifree nisu kapi,nego tekućina za čišćenje ušiju,također postoji još jedna tekućina na bazi biljaka koja se može i češće koristiti nego Otifree..

ok :D svaki savet je dobro dosao :D

Guest Black Angel's

nisam sigurna..

al glavno da se super provedemo,kao svake godine :D

Guest Black Angel's

25.&26.8.

al nisam sigurna koji je dan CACIB i specijalka,u svakom slučaju idemo na obje izloЕѕbe :D

Guest Blade X

KOKER SPANIEL

Daje utisak marljivog i jakog lovačkog psa. Telo je anatomski uravnoteženo i čvrsto. Od grebena do korena repa mora imati istu dužinu kao što je i visina grebena. Čeoni dio lobanje je dobro razvijen. Glava ne sme biti ni prefina ni pregruba. Američki tip koker španijela razlikuje se po okruglom obliku lobanje, s dobro izraženim obrvama, a pored toga taj je pas nešto manji i ima i raskošnije krzno. Kod engleskog kokera dlaka je polegnuta i svilenkasta, ne valovita. Može biti crni ili smeđi, crn sa smeđim mrljama, crno-beli, narančastobeli, crno-beli sa oznakama različitih boja. Visina - 39 do 41 cm, težina - od 12 do 14,5 kg. Doživi starost do 16 godina. Prvobitno je koker španijel bio namenjen za lov na pernatu i nisku divljač. Uzgojen je bio u Engleskoj, gdje je najviše tipova španijela u Europi i važi za jednog od najstarijih španijela.Kod lovaca se u zadnje vreme opet povećalo zanimanje za te pse, a koker je i omiljen i privlačan kućni, odnosno porodični pas, kojem je potrebno puno kretanja, neverovatna je izjelica i naginje tuči.Privržen je ljudima, ljubak i osetIjiv. Prijatan je porodični pas. Voli lov, neumoran je i neosetljiv na vremenske neprilike. Jednostavno ga je odgojiti i vodljiv je. Nije preterano dobar čuvar i ne laje puno. Među kokerima su i neurotični psi, stoga pazite da ne kupite štene iz slabih, neurotičnih linija.Ako je iskvaren može bili vrlo neprijatan. Posebno upozoravam na pažljivo čišćenje unutrašnjosti ušiju. Naginje čestim upalama vanjskog ušnog kanala.

Anastasia Wonderfull je na poslednjoj specijlaki kokera u Kragujevcu odrzanoj 25.08 osvojila Veteran BIS .

I sa punih 10 god se oprostila od izlozbene karijere .

Sve cestitke ostalim izlagacima i organizatoru : Duletu i Bobanu

kokice, pa ovaj koker je PRELEP :!: :!: :D :D :D

poljubi mi chupkicu :!: ..

pa naravno da je prelep :lol: zar postoji koker iz DISKATIE da nije lep :?: :lol:

ljubim ja nju svaki dan i za tebe i za mene :D

veliki pusa za Dunju i Poppy :!: :!:

Imam ženkicu koker španijela staru 7 meseci. Zove se Lenka, mnogo voli vodu, plivanje, ne bi izlazila iz vode, čak ponekad roni da bi dohvatila drvo. Da li je to opasno zbog dugih ušiju?

Kako da pošaljem sliku?

Pozivamo sve vlasnike, odgajivace i ljubitelje pasa da svojim potpisom doprinesu da se ne izglasa novi Zakon o dobrobiti zivotinja, koji nekim svojim clanovima direktno ugrozava ustavna prava gradjana Republike Srbije i ugrozava kinologiju u Srbiji.

Peticija:

http://www.petitiononline.com/g322g80/petition.html

Vise o svemu ovome pisali smo na temi:

viewtopic.php?f=1&t=9393

Tekst peticije:

To: Vladi Republike Srbije

- Predsedniku Republike Srbije, gosp. Borisu Tadiću

- Vladi Republike Srbije, gosp. Mirku Cvetkoviću

- Ministarstvu Poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, ministru Saši Draginu

- Direktoru Uprave za veterinu, gosp. Zoranu Mićoviću

Mi dole potpisani građani Republike Srbije se zalažemo za ukidanje dole navedenih tačaka, a koji se nalaze u predlogu nacrta dobrobiti životinja.

Mi se zalažemo za poštovanje prava svih građana kojima je Ustavom Republike Srbije zagarantovano pravo na izbor i opredeljenje, te stoga iznosimo naš stav koji glasi:

Ukoliko se donese nacrt o dobrobiti životinja sa dole pomenutim članovima koji su predloženi biće štetan i kršiće naša ustavna prava.

Molimo sve državne institucije da uvaže naše zahteve za ukidanje i izmene sledećih članova zakona nacrta o dobrobiti životinja:

- Član zakona koji dozvoljava lišavanje života (eutanaziju) zdravih jedinki.

- Član zakona koji ograničava odgajivače na brojnost jedinki. ( kućni ljubimci )

- Član zakona koji ograničava vremensko uslovljavanje izvođenje životinje (šetnja).

- Član zakona koji komercijalizuje odgajivačnice i držaoce životinja.(kućni ljubimci)

- Član zakona koji zabranjuje korektivno ulepšavanje.(kućni ljubimci)

S postovanjem,

dole potpisani

Neophodno je da se peticija potpise u sto vecem broju sto pre,

jer ce se nacrt zakona naci u Skupstini vec u cetvrtak, 20.11.'08.

O svemu obavesten je Kinoloski savez Srbije, i zatrazicemo njihovu pomoc i podrsku vec u ponedeljak.

Jos jednom, link za potpisivanje peticije nalazi se na stranici

http://www.petitiononline.com/g322g80/petition.html

Ocekujemo kako Vas potpis, tako i da peticiju posaljete na sto vise adresa gradjana kojih se ova problematika tice i direktno moze uticati na njih.

Pozdrav svima!

Kupila bih zlatno-zutog muzjaka kokera ali bi to bio moj prvi pas te rase pa nemam nimalo iskustva sa sisanjem i uljepsavanjem psa, procitala sam savjete ali i dalje iz tog razloga se dvoumim da li da kupim kokera koje inace obozavam! Svaki savjet je dobrodosao. hvala