Sign in to follow this  
Guest Dijana

Engleski koker španiel (English Cocker Spaniel FCI:8.2-5)

Recommended Posts

Dober Dan,

puno hvala za izkreni Rec...

ja zam sad malo bez reci, jer nerazumem, sto moj koker nije bijo pravi koker?

Staj je sa tim richom na lecima... e to imajo sva kokeri? Je ovde nemajo to svi kokeri... ja sam sad puno recherchierala, i snam tacno, da tu crtu ko lisica ovde nemaju svi kokeri. Sato sam ja mislila, da je to nesto posemno.

Moj koker je imo glaku, ali ne na lecima... neznam kako da opisem?!

Moj koker je izgledo ko koker. Imao je "flags"... Zvako je odma vodeo, da je to koker.

Mi smo ga useli kad je imao 8 nedlja. Dobijo ja sve vakzine i lekove protiv parasita. I mi smo ga dobro ranili.

Ovde kokeri izgledaju za 5-6 meseci ko afgani... explodiraju za glakom...

Moje kokeru je normalno rasla glaka... i gad je bijo 1 godinu, izgledo je ko pravi koker. Jedino smo mu mi sekli ovek kusu na nogama (flags) i napred na grudima malo, i na glavi mu rasla glaka... ali nikada na lecima... tu je uveg imo tamnu crtu ko lisica.

Nesnam kako da vam pokasem slike.

Ako ja vas dobro rasumem, onda vi meni ocete da kasete, da ja nebi trebala, da trasim takvog kokera, kao sto je bijo moj...

hm...

Irkreno da kasem, ja znam, da to nece biti moj KOKER kao sto zam ga imala od duse, svaki ker ima ko coveg svoju dusu, ali meni se ovde kokeri nesvidju... jaku su veliki, i meni se nesvida da tako explodiraju kao stenad, i da su tako krupni.

Meni se neradi do novcu - samo da vam to kasem. Neradi se otome. Ja bi platila od srca i puno puno vise nego 50 Eura... ovde kosta stenad 700 Euro... i toje sa mene ok. Nesnam sta kosta u srbije od pravog kenela. Nisam se to jos pitala, sato sto nije bilo vasno.

Samo da vam i kasem: sa mene je bijo moj koker najlepsi na svetu i moja velika ljubav. Iz tuge moje, sam ja meni vec usela jednog kokera ovde u nemackoj ... on je meni isto vec drag prijatelj postao. On je sin od najvecog Championa u nemackoj.

Tata njegov je "Rattenfänger von Schloß Hellenstein".Kennel Hellenstein gaja kokere vec 40 godina. Stene je sada 11 meseci i 14,5 kg tesag i 42 cm velik. Jako krupan.

Ali ipak ja zeljim jos jedno stene iz srbije - ko moj koker da bude (malo manji (do devocica, kilasu 11-12 kg, i lepu glaku ali ne go da je explodiero). To mi je zelija od srca... A najdrasije mi bilo, da je nekako is roda moga kokera. Da ja snam, da je to njegov rod.

Ja rasumem sta vi meni ste rekli, i ja rasumem... ako je to samo neko, ko pokusava da saradi na laki nacin pare - ja nebi tela tako nekome jos da pomognem. To je jedan veliki problem.

Moj problem je dalje, da ja pricam jako lose - a preko familie je to tesko naci... jer familia u srbija to negleda ko ja, nego misli, "pa sta, pas je pas... sta igra ulogu, odakle je" ... e za mene igra ulogu.

U prinzipu, ja trasim kennela... i da vidim sliki od mame i tate... i zelim da vidim papiere... ko su bile dede i babe... i isto slike ako ima.

Zamo je to tesko iz nemacke naci kontakta, jer nisam nasla internet-strane ... samo dve...

Imali neko sliki od kokera u srbiji... mene to jako interesuje...

Izvite ako je tesko citati, kako ja pisem, ali nesnam bolje...

sato je i tesko reci, sta ja mislim i ocu da kasem, izvite.

Dobro, puno hvala,

Mirjana

Dober Dan,

puno hvala za izkreni Rec...

ja zam sad malo bez reci, jer nerazumem, sto moj koker nije bijo pravi koker?

Staj je sa tim richom na lecima... e to imajo sva kokeri? Je ovde nemajo to svi kokeri... ja sam sad puno recherchierala, i snam tacno, da tu crtu ko lisica ovde nemaju svi kokeri. Sato sam ja mislila, da je to nesto posemno.

Moj koker je imo glaku, ali ne na lecima... neznam kako da opisem?!

Moj koker je izgledo ko koker. Imao je "flags"... Zvako je odma vodeo, da je to koker.

Mi smo ga useli kad je imao 8 nedlja. Dobijo ja sve vakzine i lekove protiv parasita. I mi smo ga dobro ranili.

Ovde kokeri izgledaju za 5-6 meseci ko afgani... explodiraju za glakom...

Moje kokeru je normalno rasla glaka... i gad je bijo 1 godinu, izgledo je ko pravi koker. Jedino smo mu mi sekli ovek kusu na nogama (flags) i napred na grudima malo, i na glavi mu rasla glaka... ali nikada na lecima... tu je uveg imo tamnu crtu ko lisica.

Nesnam kako da vam pokasem slike.

Ako ja vas dobro rasumem, onda vi meni ocete da kasete, da ja nebi trebala, da trasim takvog kokera, kao sto je bijo moj...

hm...

Irkreno da kasem, ja znam, da to nece biti moj KOKER kao sto zam ga imala od duse, svaki ker ima ko coveg svoju dusu, ali meni se ovde kokeri nesvidju... jaku su veliki, i meni se nesvida da tako explodiraju kao stenad, i da su tako krupni.

Meni se neradi do novcu - samo da vam to kasem. Neradi se otome. Ja bi platila od srca i puno puno vise nego 50 Eura... ovde kosta stenad 700 Euro... i toje sa mene ok. Nesnam sta kosta u srbije od pravog kenela. Nisam se to jos pitala, sato sto nije bilo vasno.

Samo da vam i kasem: sa mene je bijo moj koker najlepsi na svetu i moja velika ljubav. Iz tuge moje, sam ja meni vec usela jednog kokera ovde u nemackoj ... on je meni isto vec drag prijatelj postao. On je sin od najvecog Championa u nemackoj.

Tata njegov je "Rattenfänger von Schloß Hellenstein".Kennel Hellenstein gaja kokere vec 40 godina. Stene je sada 11 meseci i 14,5 kg tesag i 42 cm velik. Jako krupan.

Ali ipak ja zeljim jos jedno stene iz srbije - ko moj koker da bude (malo manji (do devocica, kilasu 11-12 kg, i lepu glaku ali ne go da je explodiero). To mi je zelija od srca... A najdrasije mi bilo, da je nekako is roda moga kokera. Da ja snam, da je to njegov rod.

Ja rasumem sta vi meni ste rekli, i ja rasumem... ako je to samo neko, ko pokusava da saradi na laki nacin pare - ja nebi tela tako nekome jos da pomognem. To je jedan veliki problem.

Moj problem je dalje, da ja pricam jako lose - a preko familie je to tesko naci... jer familia u srbija to negleda ko ja, nego misli, "pa sta, pas je pas... sta igra ulogu, odakle je" ... e za mene igra ulogu.

U prinzipu, ja trasim kennela... i da vidim sliki od mame i tate... i zelim da vidim papiere... ko su bile dede i babe... i isto slike ako ima.

Zamo je to tesko iz nemacke naci kontakta, jer nisam nasla internet-strane ... samo dve...

Imali neko sliki od kokera u srbiji... mene to jako interesuje...

Izvite ako je tesko citati, kako ja pisem, ali nesnam bolje...

sato je i tesko reci, sta ja mislim i ocu da kasem, izvite.

Dobro, puno hvala,

Mirjana

Jos jednom dobar dan,

imam jos jedno pitanje:

Ovde se kase sa golden koker: crveno i golden i blond...

jer nije svaki koker ovde bas crveno i tu crtu na lecima nema svaki.

Na primer taj mali, kojie sad kod mene, ima svetlu kosu i nece imati tu crvnu crtu na lecima ko lisica.

Sato me interessuje, kako kokeri boju imaju u srbije... gad samo stoji golden a ne crveno.

Puno hvala sa odgovor,

mirjana

Guest RAUL dalmatians

Gospodjo Mirjana,

jasno je da se kod Vas radi o iskrenoj ljubavi i da vi trazite ono sto srcu nedostaje .Ja sam samo hteo reci u mom pisanju da je jako puno nesavesnih odgajivaca kod nas "dole" koji prodaju sve i svasta ,sa pedigreom ili bez pod imenom "koker spanijel" a vas ono sto vi trazite bar na prvu loptu mi je izgledalo jako slicnom onome sto takvi nude.Koker spanijel bez dlake,bar za mene,nije koker spanijel u svom pravom svetlu mada svakako da dlaka ne cini nekog psa manje ili vise kokerom ali je obicno odraz negovanosti,pravilne ishrane a puno puta i genetike.Dobro bi bilo ako biste postavili sliku koju imate od vaseg kokera pa bi neko mogao konkretnije da vam odgovori gde postoji leglo u toj boji i sa tim osobinama.Ja nisam odgajivac te rase vec dalmatinaca,ali igrom slucaja sa nama je iz Srbije dosla u cesku zenka kokera ali crno bele boje,kod nas se ostenila i za par dana 3 steneta i majka putuju nazad za Srbiju,mnogo su slatki i lepi.Svi vec imaju svoje nove vlasnike koji ih cekaju tako da ne pisem ovo iz reklamnih namera.U srbiji najpoznatiji odgajivaci su vam

1.Ivan Vasiljevic odgajivacnica JASENAK mada par godina unazad nije bilo stenaca u ovoj odg

http://www.jasenak.com/

2.Dusko Piljevic odg GALINAGOS koji su mozda i najaktivniji s tim da su njihovi psi ,bar po meni,veliki u odnosu na ono sto vi trazite

njihova web stranica ne funkcionise ali evo vam e mail bobana@eunet.yu

3.Karlo Bala odg OF DON CARLOS COUNTY

http://solair.eunet.yu/~k.bala/

4.Milan Milanovic odgajivacnica RAVNELE

http://www.geocities.com/ravnele_yu

5.Vesna Petrovic DOUBTLESS odgajivacnica koja najbolje rezultate belezi u poslednje vreme ali kontakt e mail ne znam

moguce da sam nekog propustio ali ne mogu da se setim u ovom trenutku.Ne znaci da neko ko se ne bavi odgojem ali ima kuju i stence u ovom momentu nema i lepe stence ali morate biti obazriviji,ja vam svakako preporucujem da svakako kupite samo stene koje je dobro odnegovano,koje nije mladje od 8 nedelja,koje je tretirano zdrvastveno svime sto uzrast nalaze i koje ima pedigre.

Nenad

Guest bobanaidule

Cao narode,

Posle zilion godina cekanja, konacno smo napravili nov site, mozete ga videti na sledecoj adresi:

http://www.gallinagos.co.yu

Upisite se u nas guestbook i slobodno iznesite svoje misljenje o site-u

Pozdrav

Bobana i Dule

Gallinagos

Cao narode,

Posle zilion godina cekanja, konacno smo napravili nov site, mozete ga videti na sledecoj adresi:

Pozdrav

Bobana i Dule

Gallinagos

Cestitamo!!! Vec je bilo vreme da imate svoj sajt :)

Doduse imate mnogo pravopisnih greski na srpskoj verziji, al aj da ne budemo sitnicari :)

Guest bobanaidule
Cao narode,

Pozdrav

Bobana i Dule

Gallinagos

Doduse imate mnogo pravopisnih greski na srpskoj verziji, al aj da ne budemo sitnicari :)

:D

Mi smo imali site od '99. do 2004. a onda je bilo vreme da napravimo novi. E - to se oduzilo do danasnjih dana!

Sto se tice pravopisnih gresaka - mozda da "prebacis citanje" na engleski :D mozda (ali mozda) ce biti manje gresaka :D

Guest bobanaidule
Cao narode,

Pozdrav

Bobana i Dule

Gallinagos

:D

Mi smo imali site od '99. do 2004. a onda je bilo vreme da napravimo novi. E - to se oduzilo do danasnjih dana!

Sto se tice pravopisnih gresaka - mozda da "prebacis citanje" na engleski :D mozda (ali mozda) ce biti manje gresaka :D

Guest bobanaidule
Super je sajt , a psi su stvarno prekrasni !

Danas sam opet htjela nesto vidjeti , ali mi nije radio :(

Radi opet!! :D

"Dragi ljudi" koji vole da usnistavaju ono sto drugi naprave su nam "malo" unistili site, ali hvala Bogu, postavljen je ponovo.

Jako je interesantno koliko neki ljudi nemaju cime da se pohvale pa moraju da unistavaju tudje.... :D

No, istina je da nas najvise ima raznih....

Pozdrav!

Guest bobanaidule

Cao,

Pogledajte deo "Najava buducih izlozbi".... Najavili smo specijalku za Spanijele....

Pozdrav

Bobana i Dule

Cao,

Pogledajte deo "Najava buducih izlozbi".... Najavili smo specijalku za Spanijele....

Pozdrav

Bobana i Dule

Vama treba zaista reci SVAKA VAM CAST ZA TO STO RADITE !

Obavezno dolazimo, ako zbog nicega drugog, a ono iz uvazenja prema vasem trudu koji ulazete.

Guest bobanaidule

Vama treba zaista reci SVAKA VAM CAST ZA TO STO RADITE !

Obavezno dolazimo, ako zbog nicega drugog, a ono iz uvazenja prema vasem trudu koji ulazete.

Hvala na pohvalama i super sto dolazite!

Naravno, da ste retki, sa nasih prostora, koji ste prijavili svoje pse, jer velika vecina vise voli da ide po seoskim vasarima i da nakon toga kuka kako "nikada im nije sudio dobar sudija" a kada se oraganizuje specijalka... :roll: odlucuju se, ipak, za neke lakse i sigurnije poene :D

Dobro dosli i ponesite i dobro raspolozenje za zurku posle :D

Bobana i Dule

U opste ne treba da se sekirate. Doci ce onaj ko ima sta da izvede i koga nije sram ili strah da pokaze to sto ima, pred eminentnim sudijom, kao sto je to bio slucaj i na CAC Kragujevac.

Guest bobanaidule

E, pa konacno smo i mi malo izasli na neku izlozbu...Posto smo u prolecnom delu sezone bili vrlo neaktivni (izasli smo samo na CACIB izlozbe u Smederevskoj Palanci, Natalincima i Kragujevcu), resili smo da malcice otkuliramo "seoske olimpijade" i izvedemo pse na prave izlozbe...

I eto, dva CACIBA u Keckemetu, gde se za osvojeni CACIB ili HPJ (PRM) dobijala kvalifikacija za sledeci CRUFTs, savrsena organizacija, u dva izlozbena dana nesto vise od 3200 pasa,oko 40 engleskih kokera...super vreme, super drustvo...lepota jedna...

Prvog dana je kokere sudio Hans Muller iz Svajcarske i mi se bas nismo preterano proslavili, PEPITO, Los Ombues Forever Incognito ( Sh Ch Helenwood Incognito x Helenwood Ormolu) je dobio RCAC, a FORA, Meden Agan Vote For Gallinagos (Quettadene Ethos x Gallinagos Ice Tea) je ubola CAC u razredu...i nista vise...

E, ali zato smo drugi dan kod Gospodina Rui Oliveire iz Porugala uzeli...sve :-))) PEPITO je bio CAC, CACIB & BOB, a FORA je bila CAC, CACIB & BOS...Nama je naravno draza njena pobeda, pogotovo sto ima stence od Pepita, stare samo 7 nedelja, a u super je kondiciji...

Pokusacemo da postavimo slike, koje mozete videti na sledecim linkovima:

http://i107.photobucket.com/albums/m307 ... ckemet.jpg

http://i107.photobucket.com/albums/m307 ... ckemet.jpg

http://i107.photobucket.com/albums/m307 ... ckemet.jpg,

a ako postiji neki problem, svakako pogledajte slike sa te izlozbe na:

Bobana i Dule

Gallinagos kennel

A sta bi moglo da vam se kaze osim SVAKA CAST I VAMA I VASIM PSIMA!!! Doneti ovakve rezultate sa izlozbe tog tipa je veliak stvar !!

Jos jednom CESSTITAM OD SVEG SRCA!!!

Guest bobanaidule
A sta bi moglo da vam se kaze osim SVAKA CAST I VAMA I VASIM PSIMA!!! Doneti ovakve rezultate sa izlozbe tog tipa je veliak stvar !!

Jos jednom CESSTITAM OD SVEG SRCA!!!

Hvala, hvala Dule!!!

Jako smo ponosni na njihov uspeh, ali nam je, ipak, mnogo bitnije to sto bas od njih dvoje imamo kod kuce leglo od sedam nedelja, sto majci daje i te kakvu prednost kad je u OVAKVOJ kondiciji!!!

Najnovije slike malisana mozete videti na njihovoj stranici "puppies and kittens" na :

Bobana i Dule

Gallinagos kennel

Meni je zaista drago da su ovakav uspeh postigli psi mojih prijatelja i ljudi koje strasno mnogo uvazavam i postujem.

Jos jednom svaka cast i samo napred.

Imam par pitanja:

Koliko cesto se smije eng. koker spanijel kupati??

I da li neko zna gdje kapi za ciscenje usiju kokera mogu naci u Sarajevu kao i kapi za oci-cisto za odrzavanje psa ne iz zdravstvenih razloga?!

Hvala :lol:

pozdrav svima!imam jedno pitanje:naime,moja prijateljica ima kokera kojemu je treci kapak nepigmentiran a pas je sive boje,ono prosaran(ne znam kako se zove ta boja).pitanje je:da li je to diskvalifikacijska mana?

Imam par pitanja:

I da li neko zna gdje kapi za ciscenje usiju kokera mogu naci u Sarajevu kao i kapi za oci-cisto za odrzavanje psa ne iz zdravstvenih razloga?!

Hvala :lol:

Kapi za usi trebaju, ali mi nije jasno zasto i za oci :roll: kupaju psa zavisimo od toga koloko se prlja, ja enzleske kokere kupam 1 put u 3 meseca, a vec americke svaki 10 dana :wink: morate voditi racuna da usi uvek budu ciste i osisane iznutra, da mogu "da disu".Kada je lose vreme naravno posle setnji perem i sape :wink:

Imam par pitanja:

PokuЕЎaj sa humanim kapima NAFAZOL!!! Ako neЕЎto nije jasno, kontaktiraj me na e-mail.

Pogledajte: http://www.kulawireless.net/cackula

Guest Black Angel's

za čiЕЎćenje uЕЎiju je dobro koristiti Otifree,

kupanje: koker je pas s masnijom koЕѕom pa i ako ne ide na izloЕѕbe moЕѕe se kupati jednom mjesečno,njega izloЕѕbenog psa je drugačija..

STO SE TICE KAPI ONE TREBA DA SE DAJU SAMO UZ ODOBRENJE VETERINARA. PRVO PSA ODVESTI KOD VETERINARA NA DETALJAN PREGLED I DATI BRIS DA BI VETERINAR ODREDIO KOJE KAPI SU POTREBNE. KAPI SE PREVENTIVNO NIKAD NE DAJU JER MOGU DA DAJU NEZELJENE EFEKTE. TO ZNAM JER MI JE SUPRUG VETERINARSKI TEHNICAR.

Guest Black Angel's

Otifree nisu kapi,nego tekućina za čiЕЎćenje uЕЎiju,također postoji joЕЎ jedna tekućina na bazi biljaka koja se moЕѕe i čeЕЎće koristiti nego Otifree..