Sign in to follow this  
Guest Dijana

Engleski koker španiel (English Cocker Spaniel FCI:8.2-5)

Recommended Posts

A eto i nekih slikica sa Nacionalne izlozbe spanijela u Americi :wink:

e862f388495a.jpgBest in Junior Showmanship - Courtney Cherico,9f49973c9466.jpgCH. ASHBROOK CRUISE CONTROL,67911a9496d0.jpgCH. BELLFLOWER BERRIDALE REVELRY,

b54803102fa0.jpgCH. CARNABY PROMISE ME,9599fd7478e6.jpgCH. CHESTNUTS SELLING THE DRAMA,2a50f59d765e.jpgCH. DAWNGLOW LEGALLY BLONDE,

1ab06b975de1.jpgFAR MEADOW MIGHTY RULER

baЕЎ ne volim te ameriДЌke :!:

a isto oni kazu za nase pse, nije vise pitanje ko sta voli, nego ko sta ima.Ja mogu da kazem jedno da trenutno u SCG najbolji englezi u Evropi. :wink:

Guest RAUL dalmatians

Opet ja,

jedno pitanje u veyi fotke od Biou,ko je istu napravio.Mi smo dugo vremena ziveli u "zabludi" da je steta sto iz Tulna nemamo nijednu fotografiju i tek na parenju kod Pere smo prvi put videli ovu istu.To sto ste "nas" videli je ok,ali da smo mi VAS videli bilo bi mnogo korisnije ,bar meni,jer niti imam zivaca da izlazem kokera niti umem ,a uz sve to u potpuno isto vreme smo izlagali i nasu mladu dalmatinku pa sam pola sata trcao od hale do hale(a hale su bile na suprotnim stranama):-)

Sto se tice amerikanskog tipa engleskih kokera,to mi se nimalo ne svidja,a nebi se slozio ni sa konstatacijom da u Srbiji su najbolji kokeri engleski u Evropi.Najbolji su svakako u Engleskoj,a ako je izuzmemo,onda je puno zemalja koje konkurisu za mesta ispred Srbije kao na primer zemlje Skandinavije i Beneluxa ,makar po rezultatima...

Engleski kokeri u Srbiji su pojedinacno dobri,mada ne bih da generalizujem.Najsjajnija "zvezda" je sigurno Charbonel Glen Martin koji spada u vrhunske pse evropskih razmera.Njegov izgled,a posebno osobine koje prenosi na potomstvo govore sve o tom psu.Po onome sto znam a vec 5 godina nisam u Srbiji,trenutno Doubtless odgajivacnica se najvise istice Posle izlozbe u Portu kada je crna zenkica osvojila prvo mesto u izboru za naj stene(inace cerka Glen Martina) dolazi i njeno leglo sa novim psom uvezenim iz Engleske i iz te kombinacije je svakako jedan od najboljih jednobojnih kokera u evropi trenutno koji zivi u Ceskoj a zove se Doubtless Black Petrs.

Od ostalih odgajivacnica,koje ja znam,Karlo Bala mislim da stagnira u kvalitetu ,steta je sto Jasenak odgajivacnica i Ivan Vasiljevic nisu toliko aktivni jer uz volju ,znanje i pse ,koje poseduju, mogli su da budu jedan od bitnijih cinilaca evropske kokeraske scene(pre svega mislim da je steta sto mladu svetsku prvakinju iz Porta Jasenak Fanfare nisu koristili u uzgoju)

Vlasnici Galinagos odgajivacnice su posedovali najveci entuzijazam i volju da naprave globalni rezultat i kvalitet od svih kokerasa kod "nas dole" ali bar do sada bez nekih znacajnijih rezultata sa svojim odgojem.

Sve u svemu,par vrhunskih pasa i mnogo prosecnih nisu dovoljni da Srbija zauzme vrh evropske kokeraske scene,ne kazem da smo u podnozju ali do "gore" ima jos mnogo mnogo da se pesaci:-)

Nenad

Guest RAUL dalmatians

Opet ja,

jedno pitanje u veyi fotke od Biou,ko je istu napravio.Mi smo dugo vremena ziveli u "zabludi" da je steta sto iz Tulna nemamo nijednu fotografiju i tek na parenju kod Pere smo prvi put videli ovu istu.To sto ste "nas" videli je ok,ali da smo mi VAS videli bilo bi mnogo korisnije ,bar meni,jer niti imam zivaca da izlazem kokera niti umem ,a uz sve to u potpuno isto vreme smo izlagali i nasu mladu dalmatinku pa sam pola sata trcao od hale do hale(a hale su bile na suprotnim stranama):-)

Sto se tice amerikanskog tipa engleskih kokera,to mi se nimalo ne svidja,a nebi se slozio ni sa konstatacijom da u Srbiji su najbolji kokeri engleski u Evropi.Najbolji su svakako u Engleskoj,a ako je izuzmemo,onda je puno zemalja koje konkurisu za mesta ispred Srbije kao na primer zemlje Skandinavije i Beneluxa ,makar po rezultatima...

Engleski kokeri u Srbiji su pojedinacno dobri,mada ne bih da generalizujem.Najsjajnija "zvezda" je sigurno Charbonel Glen Martin koji spada u vrhunske pse evropskih razmera.Njegov izgled,a posebno osobine koje prenosi na potomstvo govore sve o tom psu.Po onome sto znam a vec 5 godina nisam u Srbiji,trenutno Doubtless odgajivacnica se najvise istice Posle izlozbe u Portu kada je crna zenkica osvojila prvo mesto u izboru za naj stene(inace cerka Glen Martina) dolazi i njeno leglo sa novim psom uvezenim iz Engleske i iz te kombinacije je svakako jedan od najboljih jednobojnih kokera u evropi trenutno koji zivi u Ceskoj a zove se Doubtless Black Petrs.

Od ostalih odgajivacnica,koje ja znam,Karlo Bala mislim da stagnira u kvalitetu ,steta je sto Jasenak odgajivacnica i Ivan Vasiljevic nisu toliko aktivni jer uz volju ,znanje i pse ,koje poseduju, mogli su da budu jedan od bitnijih cinilaca evropske kokeraske scene(pre svega mislim da je steta sto mladu svetsku prvakinju iz Porta Jasenak Fanfare nisu koristili u uzgoju)

Vlasnici Galinagos odgajivacnice su posedovali najveci entuzijazam i volju da naprave globalni rezultat i kvalitet od svih kokerasa kod "nas dole" ali bar do sada bez nekih znacajnijih rezultata sa svojim odgojem.

Sve u svemu,par vrhunskih pasa i mnogo prosecnih nisu dovoljni da Srbija zauzme vrh evropske kokeraske scene,ne kazem da smo u podnozju ali do "gore" ima jos mnogo mnogo da se pesaci:-)

Nenad

Opet ja,

Nenad

Oprostite al nemogu da se slozim u dosta cega,kao prvo da se sudi o kvalitetu pasa kod nas treba znati sta se i desava :wink: koje linii imamo i koliko su dobre rezultate za pse upravo odavde.Ja dosta putujem znam i vidim koliko se razlikuju pse po tipu i u Rusii,gde ima veliki broj skandinavaca :wink: i u Ukraini, i u Polskoj i Ceskoj takodze :wink:

Skandinavci sada imaju ogromne pse,i visoke i krupne tako da one i nije bas lepo prolaze na Svetskim i Evropskim ozlozbama :wink:

A i nisam bas videla da imaju dovoljno pasa iz Engleskoj :wink: a nisam takodze videla da odgaivaci kupuju nesto pasa odatle,zato mogu da tvrdim da vec iz nase male drzave Srbii mozete da viditi veliki broj izvoza,upravo nikada manje zemlje i tolikog broja uvezenih super pasa iz Engleske,upravo to je supermaterial za dobar uzgoj,sta i pokazalose vec :wink: imamo i Svetske i Evropsko plasirani pse,upravo iz nase tako male drzave :wink: sta se tice odgaicavnic nase odgaivacnice dovoljo poznate ljubiteljama obe rase skoro svi!!!!Tako da to jes jedan znak da imamo dobar uzgoj,tako da.....ostajem pri svojom misljenju da smo najbolji :!: A koliko vidim da i vi imate psa upravo odavde :wink:

Guest Black Angel's
Opet ja,

d

sliku je napravila gđa.Radmila Popkova (Brakemon kennel)..

Gledala sam solid kokere jer sam ih i izlagala,a kad su doЕЎli parti nisam sve gledala,al vidila sam vas i joЕЎ neke parti koji su me zanimali..

Guest RAUL dalmatians

Pozdrav,

hvala na informaciji u vezi Popkove.

Sto se tice Tatjane stvar je jasna,kad smo mi Srbi ubedili sebe da smo pobedili NATO pakt za vreme bombardovanja onda je decija igra da ubedimo sebe da smo sila nad silama u kokeraskom svetu.Gospodjo Tatjana ja se slazem da ja kao odgajivac dalmatinaca jako malo znam o kokerima u odnosu na ono koliko bi trebali da znaju "kokerasi" ali pristajem na to da prihvatim vasu tvrdnju ukoliko me ubedite argumentima a ne opstim pojmovima.Ja prvi za moj omiljen tip ne uzimam skandinavce vec su meni k srcu vise prirasli engleski sa boljim frontovima,ali kada pricamo o tome koja zemlja je evropski vrh,onda tu u obzir ne uzimam tip pasa vec rezultate na izlozbama ,a skandinavci su svakako mnogo mnoooooooooooogo po tom planu vise rezultata postigli nego li odgajivaci iz srbije.Nije merilo kvalitete neke rase broj uvezenih pasa iz engleske cime vi potkrepljujete vasu tvrdnju ,ali i da jeste,onda bi opet skandinavske zemlje bile daleko ispred srbije ,potrazite malo po internetu pa cete sami videti.

Nenad

RAUL dalmatians nemam maneru Vama dokazivati kvalitet pasa iz Srbii,za mene kvalitet neisticev se samo na izlozbama, sve se placa a i titule,to sam upravo dosta puta mogla da vivim.

A vama kao srbinu trebalo bih da bude i sramota tako podcenivati odgaivace iz Srbii,ja kao stranac i to imam postovanja vise prema ovoj maloj drzavi :!: kao i prema ljudima koje se bore za nesto,pa i u toj kinologii.Meni netreba da lutam po internetu i trazim rezultate,ja upravo posecujem malo vise izlozbe ,a i bila sam u Skandinavskim drzavama,pa upravo mogla sam da vidim prema cemu idu u rasi :wink:

i ostajem pri svom misljenju,ni u jednoj drzavi nema toliko dobrih ,neka i uvezenih,pasa iz Engleske :!: :!: :!: Cak i u TOLIKO OGROMNIM DRZAVAMA KAO Russija,Ukraina I drugima, ako vama nije tesko kako vi ocenjujete kvalitet pasa u Madzarskoj?Sta bih one imale da nije Jakel Tamas :wink:

Ja licno mislim da i kod dalmatinaca ovde imamo malo vise kvalitetnih pasa nego i u drugim vecim zemljama :wink:

Guest RAUL dalmatians

Postovana Tatjana,

za razliku od vas koja se divi carevom odelu , ja kokere posmatram bez emocija i bez uticaja carsijskih samospeva,clanaka iz zovova itd, pa verovatno otud i razlika u nasim stavovima.Svoju nacionalnost dozivljavam isto kao i svoje prezime tj kao nesto sto je sastavni deo mene,sa cim sam se rodio i sto je sastavni deo moje licnosti ali ja ne vidim kakve to veze ima sa kinologijom i Srbijom kao "vodecom" zemljom u kinoloskoj kokeraskoj Evropi.

U vezi Madjarske mogu da kazem da su oni bili do skora sam evropski vrh,i sem Jakela tamo je jos nekoliko ljudi koji su vrhunski kinolozi u svakom smislu.Dalmatinci u Srbiji jesu po uspehu medju vodecima sto se tice balkana i meni je drago da napredak postoji ali i tu se radi o pojedinacnim slucajevima,par pasa zavredjuju paznju ostalo je ispod proseka.

Nenad

Nenade, na moju veliku zalost, moram da se slozim sa tvojim konstatacijama. Iz ko zna kojih razloga (to jest mnogo ih je pa da ne nabrajam) dosta stvari vezano za kokere u opste na citavom Balkanu ide putem stagnacije... Kao da su ljudi polako postali nezainteresovani za ovu predivnu rasu...

Od entuzijasta u Srbiji, mogu jedino da pohvalim Duleta i Bobanu (Galinagos), koji se jos uvek svojski trude da prave specijalke, dovode strane eminentne sudije, rade nesto za dobrobit rase. Zaista vrlo pohvalan primer velikih ljubitelja rase.

Slobodno se vi slozite,jer imate oba po jednog kokera :) drugi dobro znaju sta vrede kokeri na ovom podrucju,tako da srecno vama kao odgaivacama :wink:

A uskoro i svetska pa se vidimo :wink:

Ja sam Vas Gospodjo ljubazno zamolio da ne komentarisete to sto ja pisem, kao sto i mene u opste ne interesuje niti komentarisem to sto Vi pisete ili radite. Od Vas mi nije potrebno nista, pa ni zelja za srecom u odgaivanju ili izlaganju. A i ako dodjem na World Dog Show u svakom slucaju cu imati bar 200-300 ljudi sa kojima bih zeleo da se sretnem, medjutim Vi zaista niste ni na sirem spisku.

Ipak, posto se ponovo sire dezinformacije, samo da napomenem da u ovom momentu osim Kokera koga imam odavno ( Koker sa velikim slovom, molim!!!) imam jos dva i ako Bog da za mesec-dva ce biti jos jedan.

Gospodin,sa velikim G,kada budete nabavile jos i nekoga engleza onda se obratiti :wink: daj Bog da imate copor,kao sto ste se ranije vidjali na svim svetskim i evropskim izlozbama ,zelim Vam da se i sada vidite sa mnogo vise nih :wink:

Gospodjo, ajde oladi :))

GOSPODINE,SLUCAJNO STE ZALUTALE U TEMU :wink: Vase misljene kada u pitanju engleski kokeri mislim ,a i znam da nece bas mnogo oceniti :!:

Ne znam Dusko cemu sva ta netrpeljivost , pa valjda svako ima svoje misljenje i treba postovati .

Nema nikakve netrpeljivosti i uvazavam svako misljenje od svih ljudi koje uvazavam i postujem. Naravno, nikada se necu sloziti sa ljudima sa kojima nemam ni jednu dodirunu tacku i cije me misljenje u opste ne interesuje.

Dobro vece iz nemacke,

privo se moram izvinuti, jer jako lose pricam, a jos losije pisem :roll: :?

Ja sam imala do proslog oktobra crivenog cockera - jako strasno je umro, i ja jako tugujem. Moj cocker je bijo divan, lep i pametan. 1995 smo ga kupili u Backo Plalanki. 10 Godina je bio star. 10 Godina smo imali divno vreme zajedno.

Ja bi zeljela da usvojim opet cockera is Jugoslavie, znaci Srbije. Pokusavala sam naci Kennel u kojem se rodijo moj cocker - on nije imo papiere, jer kao kerusa i bila mlada i nos nije bila priavljena, ali je imala papiere i tata je bio 1995 u leto kao crni championat!? ja sad nesnam, dali je to istina.

Naj radje mi usela cockera is tog istog kennela. A nemam adresu :(

Vasno mi je u svakom slucaju, da ga usmem iz srbije. Zato sto su ovde cockeri nekako drukciji.

Imajo vec kao stenad - za 4-5 meseci - jako puno glaku - i ne isgledaju nikako da cockera. Onda ga cupajo, da bi isgledo ko cocker.

Ma, ali zeljim cockera, da uvek isgleda ko cocker - a da ja nemora privo da ga cupam, da bi on tako izgledo.

Onda ima jos jedan drugi difference: nas cocker je imo od podcetka tamnu crtu na lecima ... crveno, ali tamnije malo ... ko lisija.

Ovde cockeri to nemaju.

I ja nisam morala NIKADA da secem kosu na ledima.

Ovde se mora leda seci, sato sto im rstu kosa na ledima.

Dali su to dve raslicite vrste crvenog cockera? U jednoj knigi sam citala, da ima crveno i zlatno. Ali dije difference?

I moj cocker je bio sitan - musko, 39,5 cm, i 11,5-12 kg

ovde su cockeri jako veliki. 42 i vise nije nista i 14-15 kg na vise.

Cockeri is srbije su divni.

Puno pozdrava iz nemacke,

Mirjana

Guest RAUL dalmatians

Pozdrav ,

po Vasem opisu muzijaka kokera od 11 kila visokog 39,bez dlake,sa richom na ledjima mozete verovatno da kupite samo u Srbiji jer preduslov za takvog psa je da bude sto manje hranjen kao stene,ni slucajno ciscen od parazita pre napunjenih 6 meseci ,od roditelja iz sokaka,bez pedigrea ...a toga bar kod nas ne manjka ,em je to to sto se trazi -em kosta 50 eura em izbor veeeeeeeeeeeliki.

Nenad Malovic

Е to je najtuЕѕnije , istina je ЕЎto ste rekli u VaЕЎem postu Raul dalm.

Ali kao ЕЎto ima jako ruЕѕnih i nekvalitetnih ima i lijepih i kvalitetnih .

Ja Vam Mirjana iskreno ne bih preporučila da opet uzmete psa iz te odgajivačnice osim ako se nisu nekim slučajem poboljЕЎali .

Guest RAUL dalmatians

Tacno tako,u Srbiji ima i te kako dobrih kokera i svakako da ima i par istinskih odgajivaca ali oni ne gaje takve "kokere" kakvog trazi gospodja Mirjana.Ja razumem da je ona emotivno vezana za svog ljubimca i da trazi sto slicnijeg njemu ali ...uvek postoji to ALI koje srecu kvari. To sto gospodja Mirjana trazi svakako koker nije ,bolje da usvoji nekog psa iz azila i ucini veliku uslugu jednoj zivotinji nego li da se zaputi do Srbije i kupi stene od nekog preprodavca,umnozivaca...i ucini njemu veliku uslugu.

Nenad