Sign in to follow this  
Guest Dijana

Engleski koker španiel (English Cocker Spaniel FCI:8.2-5)

Recommended Posts

Prelepi su oboje,pravi primerci kako kokeri treba da izgledaju..dugacke usi preobozavam !!!!!!!

Dragana kokeri su vam jedni od najlepsih koje sam video do sada u BG-u..prelepe glave,prelepe oci,duuuge usi...plemeniti,sa predivnim stavom i drzanjem..sve pohvale !!! (clap)

Prelepi su oboje,pravi primerci kako kokeri treba da izgledaju..dugacke usi preobozavam !!!!!!!

Dragana kokeri su vam jedni od najlepsih koje sam video do sada u BG-u..prelepe glave,prelepe oci,duuuge usi...plemeniti,sa predivnim stavom i drzanjem..sve pohvale !!! (clap)

Hvala :inlove: Kako je Frogi? Dugo nema njegovih slika :(

Odgovorih coveku koji me je na PP pitao za stene koker spanijela, mada, dosta kasno. Ukoliko procitate ovu poruku, a niste dobili PP javite mi preko ovog zida.

Hvala!

Dobar dan! Sećam se da je Frogi ranije imao jako dugo kašalj! Koliko dugo je kašljao? Moja Fleur kašlje već 10 dana, malo manje nego u početku, ali i dalje dobija napade kašlja kada laje, kada se nešto uzbudi.....Lenka je isto imala to kada je bila sasvim mlada (sada ima 5 godina), ali nije trajalo toliko dugo :( Ovo nikako da prestane :shock::shock::shock:

Pozdrav da pitam gdje se mozek upiit malo bolje stene koker spanijela sa rodovnikom po mogucnosti zuto, i kolika je cijena da mi kazete ovde od prilike jer me zanima i kakvi su za stan kakav im je karakter? Pozz

Da malo osvežim temu, ako mogu :)
Interesuje me jedna stvar, da li je kokerima hladno da budu po snegu recimo sat-dva (i više ako treba) ukoliko inače borave u stanu??
Na sajtovima namenjenim ljubiteljima životinja sve češće mogu da pročitam kako im zaista i jeste hladno i treba im obući džemperčiće one da se kao ne bi prehladili, ali, opet, s druge strane, to su lovački psi i sad moju kokerku da odvedem na Dunav imam osećaj da bi bez razmišljanja uletela u vodu, al' pitanje šta bi posle bilo odnosno da li bi se prehladila ili imala neke druge simptome :) 

Ne, nije im hladno definitivno! Šetaj kerušu po snegu i pusti je da uživa.
Ne oblačite te pse, ja ih onda zovem "pederima"! Ako već krenete sa oblačenjem onda ne skidajte sve do toplih dana.
Naravno da bi ušla u vodu! Moja keruša setera je ulazila na -5 stepeni, ali i brzo izletala iz nje. Onda se uvalja u sneg i teraj dalje. Kućni je pas, a nije ni kinula ni nakon tog niti mnogih drugih kupanja po hladnom vremenu.

Jedino opreznost da ne izleće naglo napolje, onako pregrejana ako leži pored peći ili radijatora. Treba psu omogućiti boravak bar nekoliko minuta u ne mnogo zagrejanoj prostoriji pre izlaska na spoljni minus. Nažalost, meni je teško to da ostavrim jer sam u privatnoj kući i vrata su uvek samo pritvorena tako da moja seterka može da istrči kada god poželi, a to i radi.

.......................................................................................................................

Da kažem kako nemam kokera, ali kao da imam jer sam večiki deo života bio vezan za njih, tamo negde od 1969.g. na ovamo. Predivni psi koji imaju osetljive uši, lako uđe i popino prase, traže održavanje. To vraćaju svojom dugovečnošću jer lako dožive 13-14 godina, a crni mog poznanika čak 17 godina. Umeju da budu prgavi pa i da ujedu.

Ne znam kako je danas rešena boja, ali dugo su se recimo zlatni sa malom belinom svrstavali u višebojne što je bilo jako loše rešenje. Kasnije je to izmenjeno pa se tražio procenat druge boje radi svrstavanja, a mislim da je tako i danas no to će neko upućeniji da napiše. 

U celu ovu priču sam ušao zbog toga da istaknem kako je izbor rase stvar mode. Kokeri su nekada, recimo krajem 70-tih i tokom 80-tih bili jako popularni i na ceni. Danas gotovo da ih i nema. Veoma retko sretnem kokera na ulici. Lepa i plemenita rasa, razmnožavajte ih!!!

pozdrav, ako bi neko moga da mi se javi pp sa iskustvom oko ovih pasa, da ne gušim ovdje, kolegica mi ima koker i vec neko vrijeme ima problem sa zadnjim nogama. radili su CT i kažu da je kićma ok, ali misle da su ligamenti otišli?? imam snimak Ct-a, ako neko ima iskustvo molim za pomoć.

Pozdrav svima, zanima me da li ima neko ko izvodi svoje pse na izlozbe i ima vremena za par pitanja :D pa ako moze da mi se javi na PP imao bih malo pitanja