philip

Ima li namestanja na izlozbama?

Ima li namestanja na izlozbama?  

287 members have voted

1. 1. Ima li namestanja na izlozbama?

• Ima, video/cuo sam licno
      209
    • Nisam siguran ali sumnjam da ima toga
      69
    • Ne, pouzdano znam da nema
      5
    • Naravno, i sam cesto namestam
      7

Recommended Posts

Pošto svi blate evo ja bih da pohvalim jednog sudiju za koga sam chuo da zna i da bije ako neko pokuša da "kanališe", dotichni sudija je Obrad Djokic, mislim da ga vlasnici NO poznaju pa možda mogu da potvrde ovo ili da opovrgnu :)

Pa nece bas da bije :wink: ... ali ce ti sigurno reci sve sto te je na psu dobro i sve sto je lose i naravno dati preporuku kako se nedostatak moze ispraviti, odnosno popraviti, sto kod malo sudija to mozes cuti....

Evo još jedan primer pozitivan za ovog gospodina. Njegov kum je moj kucni prijatelj i svojevremeno je imao odlichnog NO i pita on Obrada (ne znam gde se i kad tachno održavala izložba) jel ima jake konkurencije da li da dolazi ili ne. Obrad mu kaže ma nema problema slobodno ti dodji sve ce biti OK. Prijatelj se pokupi i ode i Obrad mu "diskfalifikuje" psa ccccccccc....... :lol: e sad da je nešto od prijatelj napravio pa da budu diskvalifikovan jeste ali ubijte me ako se secam šta :D

Za jedan BG CACIB kod Boksera znam da je delimichno kanalisan, ali ne iz prve ruke nego preko prijatelja chiji je prijatelj sudija bio na toj izložbi, za tu rasu, preko koga je to išlo, a po rechima prijatelja kanalisanje je poteklo od glavnokomandujucih :lol:

Djole je ove godine sudio mini specijalku za NO u kikindi koja se odrzavala u sklopu CAC kikinda, bilo izvedeno pedesetak pasa i svakome je pojedinacno posvetio paznju, em je bilo lepo za videti, em je bilo korisno cuti sta je imao da kaze za svakog psa.

Steta je sto nije vise zastupljen na izlozbama kao sudija, jer je kao prvo veliki poznavalac rase i kada kaze nesto zna sta prica.

Za razliku od njega ove godine su neki drugi bili na gotovo svim izlozbama sudije,

Recimo mene zanima ocena i misljenje veceg broja sudija, medjutim nema mogucnosti to kod nas dobiti, jer se par imena ponavljaju, pa nemam potrebe izvoditi psa recimo kod gospodje Misic (nista licno) 15 puta u jednoj sezoni, dovoljno je da mi oceni psa jednom ili dva puta i to je to.

Bilo bi lepo kada bi se gospoda iz saveza dozvala pameti i dala priliku i ostalim sudijama sansu da sude, jer su vecina sudija uglavnom i odgajivaci i tesko da se ne razumeju u rasu.

Medjutim, dobra je stvar sto su sada otvorene granice pa ce se lakse moci i u susedne zemlje na izlozbe, naravno ko misli da ima sta da pokaze vani.

Znam neke nase odgajivace koji su poznati i priznati u svetu, psi im haraju svetskim ringovima dok kod nas recimo ove godine nisu ni jednog psa izveli ni na jednu jedinu izlozbu, pa neka se svi upitaju zbog cega je to tako....

Za Boksere kolko sam chitao po forumima i kako sam video odlichan sudija je gospodja Vesna Curcic koja sa svojim suprugom ima odgajivachnicu NB i chiji psi su po odredjenom broju ljudi i uspesima napolju kvalitetni.

Mislim i da je problem u ljudima koji svoje pse izvode svugde i kod svakog. Možda grešim ali pored kanalisanja ima po meni donekle uticaj šta sevf sudija dusi, ne znam kako neko može biti dobar sudija ko sudi i Pudle i Nemachke Ovchare i Cane Corso i Bulmastife i Boksere.... Mislim da su "specijalizovane" sudije bolje, naravno ako nisu podložne kanalisanju :D Opet možda grešim :|

Zelela bih da posetim izlozbu u Kanjizi.Vec sam postavia post CAC Kanjiza,pa me interesuje ko poznaje Cekic Ratibora??

I da li je neko imao iskustva sa Firic Peterom :?: :?: :?: hvala unapred :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I da li je neko imao iskustva sa Firic Peterom :?: :?: :?: hvala unapred :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Imao sam ja, ukoliko mislis Firic kao sudija?

ukoliko imas kvalitetnog psa, izvedes, dobijes ocenu, a plasman ti zavisi od kvaliteta psa naspram ostalih u konkurenciji....

Inace jedan od recimo prvih 4-5 sudija kod nas za NO, odnosno kao i Djole sudi samo No, veliki poznavalac rase, realan prilikom sudjenja, tu bih jos mogao uvrstiti i Andrica, Rodica i Vataia, to bi po meni bila neka vrh trojka sudija za NO, odnosno FCI 1............naravno ima jos kvalitetnih sudija da me neko ne bi razumeo pogresno.............svi su sudili mojim psima sasvim korektno i bez i jedne zamerke( bez obzira koji je plasman bio u pitanju), a i kada sam imao prilike da ih gledam na delu kao posmatrac ( kao i jos neke), recimo da sam njih uvrstio u uzi izbor iz razloga sto sam recimo kao posmatrac tipovao na pse kojima su oni dodelili plasman....naravno tu su i Nebojsa, Evica , Sanja itd. ali oni vec sude vise rasa i to je sasvim neka druga stvar.

Medjutim ono sto mene buni je mozda slucajnost da organizator dovede sudiju iz okruzenja (tkv. inostranstvo), a gospodin isti plasmane priusti psima iz svoga uzgoja....ne kazem da psi nisu kvalitetni, nego da to samo povlaci mogucnost za razmisljanje o malverzacijama, da ne govorimo o "privatnim" specijalkama.....inace ce da me omrznu sve ovcardzije :mrgreen:

JJelo, sta izvodis od pasa? i u kom razredu?

Zelela bih da posetim izlozbu u Kanjizi.Vec sam postavia post CAC Kanjiza,pa me interesuje ko poznaje Cekic Ratibora??

Jel bitno poznanstvo? ako imas dobrog psa/pse

stvarno mi vise nije jasno zasto se ljudi loze na namestanja?

onda kada imas psa za pobede, odnosno vrh, boli te uvo ko ce da sudi, jer nema sanse da ijedan sudija previdi kvalitet koji odskace...............

ali, kada izvodimo prosecnog psa, a pri tom molimo boga i sve komsije da taj dan niko ne izvede psa, pa sta tu ima vise da se prica................

Neko ce ti za jednog sudiju reci sve naj naj i poskidati sve zvezde sa neba, a drugi ce da ga ocrni sa najcrnjom farbom..sujeta je strasna i opasna stvar...........

Gosn sudiju nit znam nit poznajem ( a mozda ga i poznajem ko ce me znati), ali kao sto sam vec rekao izvescu pse kod njega da ih oceni, psi dobiju ocenu, ekipa dobije druzenje i sta ces lepse, da patimo od nekih zatvaranja i otvaranja neznam ti ja cega sve, ma dzaba, ni ne razmisljam o tome...........

Jel bitno poznanstvo? ako imas dobrog psa/pse

stvarno mi vise nije jasno zasto se ljudi loze na namestanja?

onda kada imas psa za pobede, odnosno vrh, boli te uvo ko ce da sudi, jer nema sanse da ijedan sudija previdi kvalitet koji odskace...............

ali, kada izvodimo prosecnog psa, a pri tom molimo boga i sve komsije da taj dan niko ne izvede psa, pa sta tu ima vise da se prica................

Neko ce ti za jednog sudiju reci sve naj naj i poskidati sve zvezde sa neba, a drugi ce da ga ocrni sa najcrnjom farbom..sujeta je strasna i opasna stvar...........

Gosn sudiju nit znam nit poznajem ( a mozda ga i poznajem ko ce me znati), ali kao sto sam vec rekao izvescu pse kod njega da ih oceni, psi dobiju ocenu, ekipa dobije druzenje i sta ces lepse, da patimo od nekih zatvaranja i otvaranja neznam ti ja cega sve, ma dzaba, ni ne razmisljam o tome...........

Mislila sam da li je neko imao iskustva sa njim... :mrgreen: :mrgreen: zasto ici kod nekog takvog sudije koji svoja legla ili pse bez obzira kakvi su stavlja ispred lepsih i boljih pasa. :?: :?:

100% ima namestanja cuo sam i video kako jedan covek na izlozbi daje sudiji novac da njegov ker pobedi.3

edit: Pozivam vas da javno imenujete ko je kada i gde dao kome novac. Ovo su ozbiljne optuzbe. Ukoliko to ne ucinite bicete sankcionisani

Timon

neznam ja licno coveka ali video sam kada sam bio manji i ne secam se bas toga neznam ja sam isao da gledam i neki covek neznam neznam ni dal je izlagao pse samo sam to video neki novac daje drugom coveku pa sam pomislio da je to namestanje i rekao sam na forumu

neznam ja licno coveka ali video sam kada sam bio manji i ne secam se bas toga neznam ja sam isao da gledam i neki covek neznam neznam ni dal je izlagao pse samo sam to video neki novac daje drugom coveku pa sam pomislio da je to namestanje i rekao sam na forumu

Ajde sad ponovi......majke ti... :D Svoj prethodni post.....

Na osnovu navedenih "argumenata", moguće je, da je neko platio kafu kelneru-a ti pišeš o nameštanju :? :?

Axaxaxa.....najači komentar :lol: Svi su mislili da je sudija a ono kelner sa leptir mašnom 8)

Nikad ne bih namestio da moj pas dobije,podmićivanje i druge ''radnje'' su odlika slabosti ne psa već vlasnika.

Ako je pas vrhunski jeste,a ako nije...pa šta?Isto ću se kući igrati sa njim i voleti ga a za mene će i dalje biti najbolji i najlepsi :D Cela poenta priče

Malo je nezahvalno prichati o nameštanju jer nema niko od nas dokaze za to konkretne ali znamo. Nismo imali kameru da snimimo niti razgovor, niti primopredaju niti ja "tebi sad, a ti mi meni sutra...".

Glupo bi bilo reci da nema nameštanja kada svi znaju da ga ima i manje više oni koji redovno i ozbiljno se bave psima, znaju i kod kojih to sudija prolazi i u kojoj meri i kako šta ide i preko koga.

Naivan narod ce kupovati pse kod kojih vidi 100CACIB - a, 100 CAC - ova, 100 BOB itd. (karikiram) u rodovniku, nikada se nece tolko daleko interesovati ili ne zna da se raspita, a na kojoj je izložbi uzeo CAC, CACIB, BOG, BOB, ..... i kod kog sudije, kolko je pasa i koji su psi bili. Kod nas možda nema takvih izveštaja ali recimo Nemachki boxer klub je recimo izbacivao ranije "knjižicu" sa spiskom izložbi, koje je sudijo na njima i ocenske liste svakog psa. Sudija, po meni, dobar javno komentariše psa da ga svi chuju, javno kaže zašto misli da je jedan bolji od drugog i zašto jednom daje prednost u odnosu na drugog....

Ja mislim da znam samo dva imena što se tiche ovakvog sudjenja (ogradicu se time da ne posecujem preterano mnogo izložbi pa se izvinjavam onima koji sam ne namerno izostavio):

Obrad Djokić - Nemački Ovčari

Vesna Ćurčić - Nemački Boxeri

Sada je recimo specijalka boxera ATIBOX, koja je održana u Poljskoj, po mnogim odgajivachima (i našim i stranim) kako chitam bila nameštena, jer tu je bilo boljih plasmana za pojedine pse koji nisu ni za 5., a ne da budu u prvih 8 ili u prva 4 psa ili da pobede u svojoj grupi. Ocenjivao se i vrednovao VODIČ, a ne pas i vraćale neke stare usluge. Ovo sam izvukao zaključak iz tuđih komentaar ili tvrdnji na jednom drugom forumu od autora (odgajivacha koji su bili na izložbi) tih tekstova.

Glupo bi bilo reci da nema nameštanja kada svi znaju da ga ima i manje više oni koji redovno i ozbiljno se bave psima, znaju i kod kojih to sudija prolazi i u kojoj meri i kako šta ide i preko koga.

Naivan narod ce kupovati pse kod kojih vidi 100CACIB - a, 100 CAC - ova, 100 BOB itd. (karikiram) u rodovniku, nikada se nece tolko daleko interesovati ili ne zna da se raspita, a na kojoj je izložbi uzeo CAC, CACIB, BOG, BOB, ..... i kod kog sudije, kolko je pasa i koji su psi bili

Malo sam se raspitao i mogu ti reci da vecina ispitanika deli tvoje misljenje,javna tajna :!:

to što neko da pare sudiji i da drugi vide neznači da se kupuju nagrade , zar neko nije pomislio da se plaća parenje , jer i sudije drže mužjake , i kod nas svi plaćaju u ratama , niko više nepari za štene , ako se neslažete onda mi nađite mužjaka jorkširca ko hoće da pari za štene . pozdrav i neke stvari sagledavajte iz šireg ugala .

to što neko da pare sudiji i da drugi vide neznači da se kupuju nagrade , zar neko nije pomislio da se plaća parenje , jer i sudije drže mužjake , i kod nas svi plaćaju u ratama , niko više nepari za štene , ako se neslažete onda mi nađite mužjaka jorkširca ko hoće da pari za štene . pozdrav i neke stvari sagledavajte iz šireg ugala .

Ima svega, a opet neumesno je i to pred i posle izložbe davati novac za parenje ako ćemo iskreno, to se zna kako se i gde radi.

Kod Nemčkih Boksera ima i parenja za štene, a ima i za novac i štene istovremeno, tj novac za parenje i to štene kada se pari štene od njega, a mužijak se za recimo kuju bira po izboru prodavca.... Ima svega i svakakvih kombinacija. To su već sada varijacije na temu.

Naivan narod ce kupovati pse kod kojih vidi 100CACIB - a, 100 CAC - ova, 100 BOB itd. (karikiram) u rodovniku,

Meni jos dandanas nije jasan "vas" nacin upisivanja ovih naziva ( CAC, CACIB, BOB ) u rodovnicu :roll: Ovo su nazivi a ne titule! Zbog takvih naziva postoje izlozbene odnosno radne knjizice.

Mislim, da ta navika postoji samo na "balkanu". :oops:

Obicno se u rodovnicu upisuju titule kao sto su "CH", "klubski prvak", "INT. CH", "WW", "EDW"...i slicno.

Izvinjavam se za off topik.

Misa

Guest
This topic is now closed to further replies.