philip

Ima li namestanja na izlozbama?

Ima li namestanja na izlozbama?  

287 members have voted

1. 1. Ima li namestanja na izlozbama?

• Ima, video/cuo sam licno
      209
    • Nisam siguran ali sumnjam da ima toga
      69
    • Ne, pouzdano znam da nema
      5
    • Naravno, i sam cesto namestam
      7

Recommended Posts

DakleM, ima li kanalisanja*, da ne kazem namestanja. "Namestanje" je nekako grubo, lepse zvuci kanalisanje :mrgreen:

Citamo svakakve price na forumu pa sam hteo da proverim da li je to tacno :wink:

Slobodno, budite iskereni pa glasajte za zadnju opciju :mrgreen:

* kako rece nas iskusni, poznati i priznati odg. Ma, ne, ne iskusni u kanalisanju. Nisam na to mislio.

P.S. Nisam znao gde ovo da metnem pa stavih u Priprema za izlozbu posto prvo treba da vidim za sta da se spremam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S. Nisam znao gde ovo da metnem pa stavih u Priprema za izlozbu posto prvo treba da vidim za sta da se spremam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Namestanje izlozbe itekako spada u "Pripreme za izložbu" isto kao i istrčavanje, češljanje... :mrgreen:

Uf neobavesten sam skroz, ja mislio da radim sa psom ring dresuru kad ono vidim to i nije bitno pas moze i da sedi dok se ocenjuje( hvala im na tome, i ovako sam knap sa vremenom za trening ring dresure). Odoh ja da se spremim za sledecu sezonu tj da nadjem ljude koji znaju ljude :wink:

Ovo nije tema za dokazivanje, vec za glasanje. Cisto da vidimo kako da se spremamo za izlozbe. Vidim da ima i spremnih :mrgreen:

Dokaze cemo u nekoj drugoj temi :lol:

Kako si ono ti vec na drugoj temi uradio copy definicije sarkazma (ako se ne varam) ....

Hajde sada fino to isto uradi sa izrazom 'namestanje' , pa da mi ovi sto imamo samo mali mozak, bar definiciju imamo :wink: :wink:

Nikad necu da zaboravim kada sam bio na prvoj izlozbi,iza mene je bio neki momak sa lepim psom ali bilo je i lepsih bar po meni,sada tesko je objasniti ali nesto sam malo porazgovarao sa tim momkom i osecalo se samopouzdanje u razgovoru sa njim,kazem opet tesko mi je to da objasnim ali taj momak je osvojio prvo mesto nije se ni nasmejao kao da je ocekivao da ce tako biti sto najverovatnije i jeste,a potpuno je nebulozno komentarisati da li su izlozbe namestene pogotovo kod nas,pa nameste svetsko prvenstvo u fudbalu a nece izlozbu pasa,samo me interesuje kada prime pare itd... i kada se na izlozbi pojavi vanserijski lepotan kakva je onda procadura.

Jedna namestaljka u najavi.

Osoba A je uticajna licnost u Kinoloskom savezu jedne zemlje. Pri tom ima psa,kojeg planira da vodi na Svetsku izlozbu u Bratislavu. Osoba B je poznati hendler pasa,iz jedne druge zemlje,a pri tom je i prijatelj sa sudijom koji na Svetskoj izlozbi,ocenjuje pasminu,ciji je pripadnik pas od osobe A :)

Osoba A,daje svog psa,osobi B,da ga hendluje na svetskoj i pri tom taj pas uzima titulu Svetski prvak.Za uzvrat,na prvoj sledecoj izlozbi,u zemlji,gde je uticajna osoba A,pas iz neke zapadnoevropske zemlje,koju hendluje opet osoba B,uzima BIS :D

Osoba A je uticajna licnost u Kinoloskom savezu jedne zemlje. Pri tom ima psa,kojeg planira da vodi na Svetsku izlozbu u Bratislavu. Osoba B je poznati hendler pasa,iz jedne druge zemlje,a pri tom je i prijatelj sa sudijom koji na Svetskoj izlozbi,ocenjuje pasminu,ciji je pripadnik pas od osobe A :)

Osoba A,daje svog psa,osobi B,da ga hendluje na svetskoj i pri tom taj pas uzima titulu Svetski prvak.Za uzvrat,na prvoj sledecoj izlozbi,u zemlji,gde je uticajna osoba A,pas iz neke zapadnoevropske zemlje,koju hendluje opet osoba B,uzima BIS :D

Pa gde ces bolje???? I na kraju svi srecni i zadovoljni.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS. Dragane moze li bar nagovestaj o kome se radi??? :D

Pa gde ces bolje???? I na kraju svi srecni i zadovoljni.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mislis osobe A i B su zadovoljne a ostatak azbuke :wink: :mrgreen: .

Kljucna licnost u Draganovoj prici je osoba B - smatram ja :wink: :wink:

Pa ti vidi koliko poznatih handler-a ima :wink: :wink:

(kad vec svi pricaju 'zavijeno' zasot uvijek ja moram da budem dezurni speaker' )

Kako si ono ti vec na drugoj temi uradio copy definicije sarkazma (ako se ne varam) ....

Hajde sada fino to isto uradi sa izrazom 'namestanje' , pa da mi ovi sto imamo samo mali mozak, bar definiciju imamo :wink: :wink:

Evo Petite ako se ne ljutis ja sam pronasao jednu definiciju koja moze biti primerena:

Namestanje "kanalisanje"-Obostrano zadovoljenje interesa jedne ili vise strana ,ili interesne grupe pri cemu se zanemaruju relevantne cinjenice u kinoloskom smislu

"mada je ova pojava prisutna u ukupnom drustveno javnom zivotu",kao sto su kvalitet psa ,ring dresura ,obraz i sva moralna nacela.Pojava datira iz perioda komercijalizacije kinologije odn.pocetka izlozbi.Moze se reci da je danas izrazito prisutna u svim zemljama ,naravno da ni nas nije zaobisao ovaj fenomen.Za sada nepostoji pravo resenje za ovaj vid izlaganja pasa ,ali se preduzimaju izvesni koraci u borbi protiv ovoga .Primer je i ovaj post :wink:

Namestanja po meni ima, bilo je i bojim se bice ih uvek. :oops:

Ali po meni najvise friziranja ide direktno na liniji sudija-ponosni vlasnik izuzetnog predstavnika rase, cesto to sa organizatorima nema nikakve veze. Jer zasto prosipati energiju sa tamo nekim predsednikom ili sekretarom lokalnog drustva, kad oni imaju samo epizodnu ulogu(jednom godisnje)

izlaganja pasa ,ali se preduzimaju izvesni koraci u borbi protiv ovoga .Primer je i ovaj post :wink:

Dozvoli da te ispravim "ali se preduzimaju bezuspesni koraci u borbi protiv ovoga. Primer je i ovaj post" :mrgreen: :mrgreen:

za neupucene: Culinovic A Osoba A

Ima vise takvih slucajeva smo sto se nekada i par stenaca dobije/da za titulu, naravno hendler je "glavni"

Sad zavisi i od grupe do grupe, negde se i za neke druge "usluge" moze titula dobiti.

Ali da se ne lazemo mora se prvenstveno za EW ili WW imati vrhunski primerak rase, pa tek onda "lobirati" ili namestati, pa ne moze dzuekla ma koliko namestati da pobedi.

Namestanja ima, ima licnih obracuna i degradiranja (ja od ovo malo izlozbi sam jendom prisustvovao namernom degradiranju od strane sudije) ima i ne znanja itd itd

Jos nesto, ne mora da bude namesteno, gomila sudija koristi internet kao izvor podataka i otprilike prate sve forume, spamovanjem i slanjem mailova sa slikom svog psa na razne forume koje posecuju sudije neverovatno podizu sanse za uspeh (i ovo govorim je l znam za takav slucaj)

koji li je ovaj da mi je znati :mrgreen: :mrgreen:

swbwh3.jpg

izlaganja pasa ,ali se preduzimaju izvesni koraci u borbi protiv ovoga .Primer je i ovaj post :wink:

Dozvoli da te ispravim "ali se preduzimaju bezuspesni koraci u borbi protiv ovoga. Primer je i ovaj post" :mrgreen: :mrgreen:

za neupucene: Culinovic A Osoba A

:lol: Izgleda me najbolja musterija provalila :mrgreen:

Trener kod koga treniram psa za izlozbu kaze da kad sudija ime prijetelje i oni izlazu pse naravno da ce oni pobediti....To je vrlo ne posteno..... :|

Tako je i u Karlovcima Vatai Zoltan imao prijatelje koji su izlagali zenku i moja zenka je dobila r. cac a njegova cac.I posle je samo prebacivao pogled preko moje zenke. :roll:

A u Madjerckoj je dobila cac

Tako je i u Karlovcima Vatai Zoltan imao prijatelje koji su izlagali zenku i moja zenka je dobila r. cac a njegova cac.I posle je samo prebacivao pogled preko moje zenke. :roll:

A u Madjerckoj je dobila cac

A mozes li da postavis slike tvog i psa koji je dobio CAC??

a da se neprica o tome da ponosni vlasnik da sudiji nesto ili sudija njemu a da nisu ni pare ,ni stenad ni razmjena titula.... pustam da vam masta radi.... :P

Mogla bih postaviti slike ali ovaj komp.nedozvoljava da se skidaju fajlovi sa digitalne kamere.Uskoro ce biti. 8) Ne znam kako bilo koji sudija moze da legne u krevet pre izlozbe i kaze:

lupam"Misin ker ce da pobedi on mi jako dobar prijatelj i to tako mora da bude.." :x

Guest
This topic is now closed to further replies.