Sign in to follow this  
ivankg

lov divljih svinja

Recommended Posts

Da li neko ima iskustva u lovu cekanjem, sa elektronskom vabilicom za lov vepra ?

Nikada nisam cuo nista o tome, osim od prodavaca, koji je hvale na sva usta.

Unapred hvala.

Ja licno sam cuo da ih ima,ali nisam siguran u te vabilice,mislim da je vepar dosta oprezan,mada je moguce u sezoni parenja pretpostavljam,kada je malo ne oprezniji.

Ja licno sam cuo da ih ima,ali nisam siguran u te vabilice,mislim da je vepar dosta oprezan,mada je moguce u sezoni parenja pretpostavljam,kada je malo ne oprezniji.

U potpunosti se slazem, zato sam i pitao da li neko ima mozda iskustva ?!

Ali ne smatram ne mogucim, jer se vodim time da je i srndac veoma oprezan, narocito oni starije dobi, ali se ipak, kad kad "zaleti" na vabilicu, mada ga ja iskreno nikada ne bih tako lovio, smatram da nije eticki, dok vepar mi je veliki izazov, i ozbiljniji "protivnik" te bih u lovu na njega probao i vabilicu ... Video sam cak u prodaji i neku, klasicnu vabilicu (drvenu sa piskom) u koju se duva, kao ova za srndaca, ali mislim da je elektronska ipak delotvornija, ukoliko se uopste moze namamiti vepar ?!

Pozdrav svima na ovoj stranici, pozdrav Ivanu.

U mom homoljskom kraju pao je i prvi sneg u nedelju. ne veliki ali dovoljan za pracenje tragova svinja.

medjutim ove nedelje su nas nadmudrile, ali sledece..... videcemo.

Pozdrav Braco,kod mene jos nema snega,malo je zabeleo na planini ali se brzo otopio,ne mogu da docekam kada ce pasti,dosadilo mi da jurim ove kokoske :D Svinje su napravile velike stete,ima ih dosta,tako da se nadam da ce biti uspesna godina.U nedelju je bilo lose vreme,padala kisa od 10 sati,ali smo lepo prosli.Lepa slika,i lep ulov svaka cast.

Pozdrav svima i svaka cast na ulovima,ja cu do snega da jurim ptice sa mojim poenterima a kada zabeli krecem i ja na svinje

Pozdrav drugari,vidim zazivila je tema lijepo,svima cestitam na ulovima,kod mene jos nisat sto se svinja tice,nalazili smo ih podizali,pucano je ali bez uspjeha za sada,pa zelim svima dobar pogled i samo lovite bice svinja. :wink: :wink:

Ja cu na ovu temu pokusati da prenesem svoje iskustvo i znanje nauceno od velikana lova na divlju svinju,iz jednog razloga jer ja lovim divlju svinju iz jednog razloga sto volim glas gonica u prirodi i za mene nema veceg uzivanja kada oni gone lagano i glasaju se nepraveci pauze duze od tri minute jer mi je svako stajanje njihovog glasa pocinjem da broim u sebi i iz razloga sto mnoge goniclije gube svoje svinjare zbog malih sitnica koje je lako nauciti i opredjeliti se kojeg kera pustiti ili koliko kerova pustiti na trag naprimjer vepra samca.Obicno ti samci su nama najvei neprijatelji,posto su obicno spremni da krenu na bilo kojeg kera tako da ostri kerovi prvi stradaju,u sledecem javljanju cu da objasnim razliku traga i utvrdjivanje starosti vepra po tragu,znaci priblizno mozemo po tragu znati o kakvom se vepru radi dali je kapitalac i koliko je star vepar.Zato vas zamoljavam postavite pitanja koja vas interesuju sto se tice lova divljih svinja,jedino nemogu da dajem odgovore sto se tice balistike jer ja posjedujem kombinovanu pusku i sa njom lovim vec duzi niz godina uspjesno.Takodje vas moli da mi posaljete fotografije sa ostreljenim divljim svinjama na kojima se vide kerovi ako moze sa datumom ostrela imenima pasa jer zelim da napravim jednu int.stranicu za slikama nasih gonica i njihovih vlasnika u lovovima na divlje svinje.

ivankg :arrow: ja ih lovim na samoj granici nasih udruzenja.Kod nas ih nema ni za lek a cujem da su u Kijevu i tom kraju.Dali je informacija tacna.Pozdrav!

ivankg :arrow: ja ih lovim na samoj granici nasih udruzenja.Kod nas ih nema ni za lek a cujem da su u Kijevu i tom kraju.Dali je informacija tacna.Pozdrav!

100% :D

Ma kolega Ivankg ima svinaj nadje se ovi moji cim mene nema odstrele nesto,kazu cim aj ne idem nadat se ulovu :lol: :lol: ,eto prije dva vikenda odstrelise samca od 100 kilograma a jucer su nasli samca i drzali ga kerovi dugo na mjestu,vepar posjece jednog barak dobro a ostale pse razjuri i umakne jebga mladi kerovi pa napustili ga,a kada je pojurio vepar kolega iz pogona pucao 2 metka i promasio i ode vepar,al bice prilika jos kad snijega bude nasi su :wink: :D .Dobar pogled za iduci vikend svima. :wink: :wink:

Iznad sela Zvonce (Zvonačka banja),istočna Srbija,tamo gde je naša kuća,kad god odemo tamo,uveče rasterujemo krmke koji se šunjaju oko kuće.Ima ih u finom broju.

Neke biljke sam hteo da zasadim tamo,na selu,al ne mogu od uzurpatora,pošto nije ograđeno. :wink:

Iznad sela Zvonce (Zvonačka banja),istočna Srbija,tamo gde je naša kuća,kad god odemo tamo,uveče rasterujemo krmke koji se šunjaju oko kuće.Ima ih u finom broju.

Neke biljke sam hteo da zasadim tamo,na selu,al ne mogu od uzurpatora,pošto nije ograđeno. :wink:

Ccccccc e covece,ne kazes da imas kucu kod Zvonacke banje(raj na zemlji),svake godine sam letovao tamo dok kreteni nisu srusili onaj hotel.Kod Zvonacke banje,sa desne strane gde su Vlaske planine nalaze se i par primeraka divljih koza.A u kanjoju reke Jerme naselile su se i vidre

Ccccccc e covece,ne kazes da imas kucu kod Zvonacke banje(raj na zemlji),svake godine sam letovao tamo dok kreteni nisu srusili onaj hotel.Kod Zvonacke banje,sa desne strane gde su Vlaske planine nalaze se i par primeraka divljih koza.A u kanjoju reke Jerme naselile su se i vidre
Pa,niko me nije ni pitao. :roll:

Inače je to tamo,tako reći,netaknuta priroda,okolne planine su prekrivene šumama...

Postoji lovačko društvo "Ruj",ima fin broj članova,a i lovište je veliko.Mislim,šta reći kad maltene šutiram krmke.Al neće one ni kod svakog,znaju da nisam lovac i da nisam zainteresovan za njih,zato i dolaze. :lol:

Braco :arrow: Pozdrav prijatelju,kod nas ima svinja,i to u velikom broju,izlazili smo dva puta,ali imali smo problema sa velikom maglom.Dizali smo ih,nadam se da cemo imati uspeha ove nedelje.Svaka cast na ulovu.