Shih Tzu

Generalne diskusije o zdravlju pasa

Recommended Posts

Zdravo svima!Hitno mi treba savet u vezi steneta westija koji je juce napunio tri meseca.Naime,vakcinisan je 1.10. revakcinisan 25.10 a sl. revakcina zakazana je za 25.11.Nedelju dana posle revakcine po savetu veterinara krenuli smo napolje,cak smo bili na izlozbi pasa u Bgd,gde i zivimo,naravno kao posmatraci.Sve je bilo super,Ami je veseo pas,uvek spreman za igru i klopu :D Danas je normalno doruckovao(granule Bento) i par sati kasnije nastaje problem,lezi,odbija hranu i vodu cak i keksice koje inace obozava.Pocinje povracanje doduse slabo i proliv penusav i voden.Naravno panika,nas vet je otisao u Poljsku pa smo bili prinudjeni da zovemo drugog koji nas je doslovno ispljuvao.Prvo kaze da je pas do tri meseca trebao da primi sve vakcine,drugo da napolje ne sme da ide dok ih sve ne primi i dok ne prodje period inkubacije od dve nedelje.Ljudi to znaci da ce pas imati vise od cetiri meseca kad krene sa socijalizacijom!Ami je dobio inekcije i antibiotike i dalje je jako miran,vet kaze da je verovatno virusna infekcija inace temperatura mu je 39,3...dobili smo packe i sto ga hranimo granulama :cry: nista mi vise nije jasno,moze li neko da me pravilno posavetuje? :cry: HELP!!!

pozz........ svima

imam zenku dobermana koja je uparena pre 15-ak dana,ali malo se prehladila(slinavi i malo grlo),kako da otklonim potencijalne neprijatnosti?!!

unapred hvala,

PEDJA

Eve malko i ja da dam doprinos!!! Al nestoj mi se cini da e kasno!!! Mada!!

Pa Pedja's posto ti se kuja vecem sigurno okotila, eve da ti dam edan savet, islim kad se takoj preladi kutre!!! Uzmesh neki shiroko spektaran antibiotic ,u kapsulke il u tbl.. pa proverish dal delujev letalno na fetusi ili da li je teratogen i ima li neki nusefekti kod trudjnache!!!! E ondak ga davash spram uputstvo i prema kilazu ako ima takvoj nesto da pishe u objasnjenje i od deklaraciju na isti!!!!! Uz to davash i neki vitamino za podizanje imunitet kao recimo C vitamin i stvar ce bidne resena i ovakokj i onakoj!!!!!! 8)

Postovani prijatelji, zbog mojih poslovnih obaveza, kako sto se moze i primetiti slabo obilazim ovaj forum.

Zelim vam reci da vas necu zaboraviti, vec samo hocu da vas zamolim da prihvatite moje izvinjenje sto nemogu biti redovno prisatan na forumu.

Ukoliko imate neko pitanje koje mi hocete postaviti, molim vas da mi posaljete na moji e-mail: aztecy_tarot@yahoo.com a svakako problem postavite i na sajtu. Cim ja odgovorim na pitanje, moji odgovor cu takodje postaviti na sajtu da bi ga mogli svi procitati.

Jos jednom vam saljem izvinjenje, ali prevelike su mi postale obaveze, pa ne stignem pogledati forum. Kad mi pitanje stigne na mail, znacu da trebam pogledati forum.

Hvala svima na razumevanju

AZTECY

Pozdrav

Kupio sam ЕЎtene u Srbiji. I ako sam uoДЌio, da je na gubici bez dlake oko 2 cm u krugo sam ga uzeo. Imao je mnogo buva pa sam predpostavljao, da je to zbog njih i da ДЌu to brzo reЕЎiti.

Ali nije bilo baЕЎ tako. Pas se je puno praskao po tjelu. Odveo sam ga kod veterinara, koji nije ustanovio niЕЎta, i mi je predloЕѕio, da ga okupam sa ЕЎamponom Oronazol. PoЕЎto nije bilo bolje, kupao sam ga u Clorexydermu, pa ni sad nije bilo bolje. Posle toga pojavile su se hraste po zadnjim nogama i vratu. OtiЕЎao sam kod drugog veterinara, koji je rekao, da su nekakve gljivice jer reagirajo zelenom boju na UV svjetlo, a mogla bi biti i Mikrosporija. Dao mi je mast Oronazol sa kojom sad maЕѕem oboljela mjesta, i nakon tjedan dana se vraДЌam na pregled.

PoЕЎto je pas iz vaЕЎih krajeva interesuje me vaЕЎe miЕЎljenje. Ja sam iz Slovenije.

Hvala za odgovor.

Boris

Sve jedno je gde si psa kupio, bolesti su kod zivotinja svugde iste...

Obavezno procitaj

OVDE, tu ces naci puno podataka.

Zao mi je sto veterinar nije uradio bris koze pre svih tih kupki, jer pored woodowe lampe koja na sporama daje izuzetan fosforoscentni odsjaj, mogao si videti da li je trichofitum u pitanju ili microsporum, mada u principu lecenje je isto...

Ja upravo sada zavrsavam lecenje moje kuje od te gljivice, pa ces videti iskustva...

Imam ja i uopste nisam srecna zbog tog!

Moj lepi Shukrija ima neku ranu na nozi, bukvalno rupa i vidi se meso, kao da je tu bila krasta pa otpala i ostalo udubjenje precnika nesto manje od santimetar. To mu se juce pojavilo, nisam videla ranije.Posto on luta i prljav je plasim se da mu se to ne inficira i da to nije neka infekcija.Ja stvarno ne znam sta da radim!Na poslu sam do pet a vet stanica radi do cetiri, tako da vas molim za savet! :(

imam malog stafforda,i pre neki dan prilikom igre,dok je trgao neku majicu,malo jace sam powukao i ispao mu je zubic,i nije mu bilo ni malo prijatno,i krw mu je malo isla itd....pa me interesuje da li ce mu,i ako hoce,kada izrasti nowi?on trenutno ima 4 meseca....u napred hwala

Guest Iwanna

kao prvo pozdrav svim ljubiteljima pasa.... :wink:

imam jedan problemčić i molim za savet ako neko zna nešto o tome...

Imam Zlatnog retrivera starog godinu i dva meseca, pre 2 mes. počeo je nekontrolisano da se češe,počela je i da mu opada dlaka na tom delu gde se ona grizla, i stvarale se ranice...veterinar joj je samo dao neki koktel za gljivice i sl. i rekao da je mažemo jodom na tim mestima...ok..mazali i prošlo je..al se ubrzo pojavilo isto to pored starih ranica....namažemo jodom i prođe...e sad nemožemo tako u nedogled..jer ona se staaaaaalno češei stvara podlive i rane svuda....kupali smo je( na kraju i sa sirćetom) , al opet neznam odakle bi imala buve, al mislim da sam videla jednu..da li moguće od toga...kupali smo je neki dan pa se bojim da je rano al moram je za svaki slučaj opet okupati tim šamponom za buve...

toliko ukratko...hvala unapred

pozdrav i od Mie....

Lekovi protiv gljivicnih oboljenja se koriste vise nedelja. Mislim da navedena terapija nije adekvatna, ukoliko su uopste gljivice u pitanju. Probaj kod nekog drugog veterinara.

Guest Iwanna

Danas sam uzela šampon protiv gljivičnih oboljenja, brzo zarastanje rana isl, okupali smo ga prvo jednom sa onim za buve ..čisto radi reda pa onda ovim.....sad ćemo u narednih par dana videti šta se dešava i da li će joj pomoći..... da li je moguće da ona sebi sama od češanja napravi takve ranice...one neizgledaju kao povreda već onako nekako sluzave....

U ponedeljak ćemo opet kod Vet. na proveru...Pozdraav

molim vas da mi pomognete. imam psa, uputanju je zenka zlatni retriver i stara je 5 godina. ceo svoj zivot je aktivna i nikad nismo imali problema snjom, zdrava je ko dren. pre neki dan trcala je na livadi ko svaki dan i odjednom kad je naglo potrcala zacvilela je. i od tada nije mogla da poskoci na dve noge, znaci to se desilo odjednom. otisli smo kod veterinara koji je odmah pregledao i kad je stisnuo kod kukova ona je zacvilela i on je rekao da sumnja na displaziju kukova. sto je meni jako cudno jer to se tako desilo odjednom a za displaziju je potrebno vreme, ona ceo zivot funkcionise super. sad pije lekove protiv bolova, da je je moguce , ustvari, ja se sve nadam da se ona uganula?

citala sam sve o displaziji kukova i nigde ali nigde nije navedeno kako pas podnosi tu bolest i kako mu zivot fukcionise, da li ima bolove da li trci da li je veseo?

da li se taj problem ispolji tako odjednom kao kod nje da zacvili, meni to lici na povredu ne na naslednu bolest?

Imam stene kokera od 7 meseci, koje ima genetickih poremecaja sa skeletnim sistemom tacnije kukova i kolena... Nisam strucnjak i ne znam sve te silne medicinske nazive tako da cu pokusati sto bolje da objasnim problem sopstvenim recnikom....

Pre mesec dana fotelja je pala na njega i poceo je sepati na desnu zadnju nogicuu. Naravnom momentalno smo otisli kod veterinara uradili snimak, i hvala bogu nista nije slomljeno... tada je primeceno da desni kuk nije srazmerno urastao u karlicu, ali posto ej jos bio mali veterinarka mu je davala antibiotike protiv bolova... Rekla je da je moguce da ce se to sve srediti posto je jos u procesu razvoja.. Nakon sto sam se vratila iz Makedonije primetila sam da opet mnogo znacajnije sepa i opet smo posetili veterinara (moram napomenuti da je do tad normalno setao)... Opet smo uradili snimak, i ovaj put je bilo MNOGO gore... Naime desni kuk mu je istrosio hrskavicu u tom delu gde treba da se glava butine spaja sa karlicom i tu postoji veliki prostor i deo te butne kosti je totalno istrosen... Levi kuk takodje nije spojen sa karlicom (jos uvek) i postoji mogucnost kako ona kaze da zbog opterecena te leve nogice vremenom glava leve butne kosti ispadne iz postolja... Desno koleno mu je takodje veoma lose... nije spojeno kako treba, patela mu je izasla iz mesta a i deo kosti je takodje istrosen... Ona kaze da je koleno takvo usled nekakve povrede (za koju ja mislim da je upao u jednu od rupa u dvoristu) a za ostale skeletne deformacije kaze da je geneticki i da tu nema pomoci...

Vestacki kuk nije moguce jos uvek ugraditi s obzirom da se jos razvija i da mu kosti nisu potpuno ocvrsnule, a za koleno kaze da jedino operacija moze pomoci ali i to je pitanje zbog njegove mladosti i kostiju... Takodje je rekla da je rekla da je moguce da ce se karlica vremenom prosiriti i obuhvatiti i stegnuti tu glavu butne kosti i tako ucvrstiti polozaj... Misic desne noge mu je totalno opusten, posto je stedi i samim tim ga ne koristi... Za to mi ej preporucila da ga masiram radi jacanja misica, jer bi i to veoma pomoglo...

Na pitanje da li vitaminske tablete za jacanje kostiju i zglobova pomazu (kao i mleko) rekla je - ne. sve sto je preporucila jesu antibiotici i nekog profesora sa beogradskog fakulteta, koji je strucnjak za te probleme... Sa njim jos treba da se vidimo, posto je sve ovo od danas..

Sutra idemo do jos par veterinara za dodatne savete i misljenja, a meni ce BILO KAKVA pomoc dobro doci da pomognem mom malom Ariju... Stoga vas molim za hitan savet...

Takodje ako znate da mi preporucite (po vasem misljenju) najkvalitetnije v. ordinacije u N. Sadu, bila bi vam veoma zahvalna... Imala sam ranije kokera, al nije imao ovih problema... Jako sam uplasena i tuzna, stoga vas molim za pomoc...

Hvala unapred,

Milica.

Imam stene kokera od 7 meseci, koje ima genetickih poremecaja sa skeletnim sistemom tacnije kukova i kolena... Nisam strucnjak i ne znam sve te silne medicinske nazive tako da cu pokusati sto bolje da objasnim problem sopstvenim recnikom....

Pre mesec dana fotelja je pala na njega i poceo je sepati na desnu zadnju nogicuu. Naravnom momentalno smo otisli kod veterinara uradili snimak, i hvala bogu nista nije slomljeno... tada je primeceno da desni kuk nije srazmerno urastao u karlicu, ali posto ej jos bio mali veterinarka mu je davala antibiotike protiv bolova... Rekla je da je moguce da ce se to sve srediti posto je jos u procesu razvoja.. Nakon sto sam se vratila iz Makedonije primetila sam da opet mnogo znacajnije sepa i opet smo posetili veterinara (moram napomenuti da je do tad normalno setao)... Opet smo uradili snimak, i ovaj put je bilo MNOGO gore... Naime desni kuk mu je istrosio hrskavicu u tom delu gde treba da se glava butine spaja sa karlicom i tu postoji veliki prostor i deo te butne kosti je totalno istrosen... Levi kuk takodje nije spojen sa karlicom (jos uvek) i postoji mogucnost kako ona kaze da zbog opterecena te leve nogice vremenom glava leve butne kosti ispadne iz postolja... Desno koleno mu je takodje veoma lose... nije spojeno kako treba, patela mu je izasla iz mesta a i deo kosti je takodje istrosen... Ona kaze da je koleno takvo usled nekakve povrede (za koju ja mislim da je upao u jednu od rupa u dvoristu) a za ostale skeletne deformacije kaze da je geneticki i da tu nema pomoci...

Vestacki kuk nije moguce jos uvek ugraditi s obzirom da se jos razvija i da mu kosti nisu potpuno ocvrsnule, a za koleno kaze da jedino operacija moze pomoci ali i to je pitanje zbog njegove mladosti i kostiju... Takodje je rekla da je rekla da je moguce da ce se karlica vremenom prosiriti i obuhvatiti i stegnuti tu glavu butne kosti i tako ucvrstiti polozaj... Misic desne noge mu je totalno opusten, posto je stedi i samim tim ga ne koristi... Za to mi ej preporucila da ga masiram radi jacanja misica, jer bi i to veoma pomoglo...

Na pitanje da li vitaminske tablete za jacanje kostiju i zglobova pomazu (kao i mleko) rekla je - ne. sve sto je preporucila jesu antibiotici i nekog profesora sa beogradskog fakulteta, koji je strucnjak za te probleme... Sa njim jos treba da se vidimo, posto je sve ovo od danas..

Sutra idemo do jos par veterinara za dodatne savete i misljenja, a meni ce BILO KAKVA pomoc dobro doci da pomognem mom malom Ariju... Stoga vas molim za hitan savet...

Takodje ako znate da mi preporucite (po vasem misljenju) najkvalitetnije v. ordinacije u N. Sadu, bila bi vam veoma zahvalna... Imala sam ranije kokera, al nije imao ovih problema... Jako sam uplasena i tuzna, stoga vas molim za pomoc...

Hvala unapred,

Milica.

Interesuje me ciscenje psa od parazita.....koje tablete se daju,kako se primenjuju,koji je princip...Pa ako neko moze da mi pomogne.Inace pas je star 10 meseci...

Imam problem kod ponasanja moje kuje!!!

Do sada se normalno igrala sa svim psima!!!

Naime, Lea ima sad vec godinu i po dana i proslo joj je drugo teranje.

Posto je mesanac icice na sterilizaciju, ali mene brine njeno ponasanje, jer do sada je bila mirna, posle ovog drugog teranja pocela je da rezi i da pokazuje zube na svakog psa koji joj pridje,a pri tom ne napada vec se samo "kezi" i neda da je bilo koji pas onjusi!!!

Kada krene da se igra sa drugim psom i ako se jure, imam utisak kao da trazi dominaciju jer jednostavno drugog psa pokusava da opkoraci!!!

Ne znam da li je to posledica hormona jer joj se teranje zavrsilo pre skoro 2 nedelje ili postaje agresivna?!

Molim vas za neki savet!!!

Hvala

Nije neuobichajeno da zivotinje posle sterilizacije/kastracije/teranja promene karakter. Moja Kamica (machka) je od zivahne i vesele machke postala spavalica i Nadzak Baba. Znam i neke dominantne muzjake koji su posle kastracije (mislim na pse) postali plashljivci itd. Znam i jednu zenku kojoj je sa strahom posle teranja prilazi njen sopstveni vlasnik. Deshava se i da zenke ako se nisu parile pochnu da menjaju karakter (postaju plashljive ili agresivne) Moj predlog jeste da o promeni karaktera pristupate kao i svakom drugom problemu u procesu socijalizacije. Treba joj skretati paznju da njeno ponashanje nije prihvatljivo sa stanovishta Vas kao vlasnika (FUJ, NE, PUSTI itd...) i obracati paznje na nju tokom shenji kako ne bi naletela na nekog jacheg od sebe ili na slabijeg pa posle eto problema. Mislim da su strpljenje i ponovni proces uchenja nekih stvari ovde od presudnog znachaja. Verujem da je u pitanju dobar pas (u smislu karaktera i temperamenta) jednostavno hormonski disbalans chini svoje. Takodje postoji mogucnost da njoj neshto fizichki smeta, tipa da mozda ima neku povredu ili je bolesna pa u tom sluchaju je svakako treba odvesti na pregled kod veterinara.

Eto nadam se da sam barem malo pomogla dok se ne javi neko struchan. :wink:

Nije se do sada tako ponasala, cak i kada je opomenem ili se izderem na nju ona i dalje rezi ili se kezi, ne na mene nego na drugog psa!

Nikad je nisam tukla, mozda je par puta dobila po guzi cisto da je opomenem ako nesto nece da uradi ili ako pravi gluposti, a opet ne znam zasto ne slusa komandu dosta a sve ostale slusa!

Ja se plasim da ne postane agresivna prema drugim psima mada se sa Snupijem slaze!!!

Sasvim je normalno da kuja sa 1,5 god. postaje svesnija sebe kao jedinke medju drugim psima.... u sustini, nije nista neobicno sto pokusava da zauzme sto visu poziciju u odnosu na druge pse. Problem je samo ako je njeno netolerantno ponasanje posledica nesigurnosti... ili nestabilnog karaktera, sto se iz opisanog ne moze zakljuciti. Zenke su inace posle teranja cesto jos uvek malo "smorene" muskim "navaljivanjem" pa preventivno pokazuju "zubice" i kada za to ima i kada nema povoda. Moja starija kuja iz nekog razloga cak "brani postenje" svoje cerke (koja ima vec 3 godine) i ne dozvoljava muzjacima niti da pomisle da pridju kada je mladja zenka u teranju. To sto tvoja zenkica pokusava da "spusti" druge pse... je normalno, sve dok ne prelazi granice uobicajenih psecih razmirica (dok ne dodje do obracuna - tuche). Ono sto ti mozes da uradis jeste, da joj das do znanja da ti se ne svidja kada u tome preteruje. Ukoliko se par puta oglusi na tvoju opomenu da bi trebalo malo da stisa strasti u tom rezanju... pozovi je kod sebe i nateraj je da za kaznu sedi malo izolovana od drugih pasa. Nikako je nemoj odvoditi daleko od pasa! Pa tako... kad god pretera.... ti je izdvoj i pusti je da sedi na jednom mestu 10ak minuta, sto znaci da nema rezanja na druge pse, ali ni njuskanja, setnje ili sta vec voli da radi. U nekom trenutku ce shvatiti da joj se vise isplati da uziva u onome sto voli da radi nego da se kezi na neke tamo anonimne pse cisto fore radi.

To je moj predlog... a sad, moguce je da sam pogresno protumacila stvari. :)

mi imamo cudnu situaciju, a niko mi ne daje konkretan odgovor od veterinara kod kojih smo bili.

imam srednjeg crnog snaucera starog 4 meseca. iz vrhunskog legla, odlicnog zdravlja i sve naj naj...jedino sto mu se sa vremena na vreme javlja nesnosan smrad koji traje 3-4 dana i onda prestane. do sada se to 2 puta desilo u 2 meseca. stolica mu je u redu, hrani se hill's om i veterinar mu nije hteo dirati analke posto smatra da je sve ok. gospodja iz njegove uzgajivacnice nam je skrenula paznju na moguci zuckasti iscedak iz pise koji treba oprati rastvorom hipermangana. veterinar je rekao da nema potrebe i da je sve u redu. jedino sto je vet rekao je da se moze desiti da je zbog vlaznog vremena praceno juzinom (zivimo u splitu). e sad...juzina traje i kisa pada vec mesec dana, a on je smrdeo od tada samo jednom i to 3 dana...pri tom, snauceri nemaju jak miris generalno i niko ne zna sta bi to moglo biti.

molim za savet, posto sam potpuno zbunjena.

Pozdrav za sve.

Imam psa bulmastifa -9 meseci.

Ispod levog oka (gde mu se slivaju suze) je nestala dlaka.

Šta preporučujete ze mazanje da bi se dlaka povratila?

Nadam se da će neko znati odgovor. :(

Preporuchujem prvo veterinara. Naime Artag ima slichan problem, njemu dlaka crveni i preporuchen mi je Shilerov (valjda) test za kolichinu suza da bi se odredila terapija. A za mast iskreno ne znam. :(

Guest
This topic is now closed to further replies.