Sign in to follow this  
jasmina

Srpski gonic

Recommended Posts

Pozdrav i tebi. Evo i ja da se ukljucim u temu. Malo je cudno da ker starosti 15 meseci ne pokazuje interesovanje za lov i trazenje divljaci. Zanima me da li je ker od radnih pasa, odnosno da li su mi roditelji radni psi. Moguce je i da se desi da taj ker krene odjednom, i za takve kerove kazu da bi trebalo da budu izvrsni gonici. Jos nesto me zanima u vezi ovog tvog problema, a to je da li si kera izvodio u loviste i koliko cesto, i da li si ga vodio samog ili uz druge kerove. Jos jednom pozdrav tebi i svim ostalim clanovima foruma, a posebno lovcima.

Pozdrav i tebi. Evo i ja da se ukljucim u temu. Malo je cudno da ker starosti 15 meseci ne pokazuje interesovanje za lov i trazenje divljaci. Zanima me da li je ker od radnih pasa, odnosno da li su mi roditelji radni psi. Moguce je i da se desi da taj ker krene odjednom, i za takve kerove kazu da bi trebalo da budu izvrsni gonici. Jos nesto me zanima u vezi ovog tvog problema, a to je da li si kera izvodio u loviste i koliko cesto, i da li si ga vodio samog ili uz druge kerove. Jos jednom pozdrav tebi i svim ostalim clanovima foruma, a posebno lovcima.

jeste to malo cudno, ali moze biti da je do navednog, broj izlazaka, nacin kako se obucava.

isto tako desi se da takav pas eksplodira odjednom i postane fantastican radnik

Ali ja vise volim kad oni savec dva tri mjesecapokazu volju za ganjanjem kokosiju..... :D :D :D

a jedno od ovih sa slika gore juce isprati koku za tragom do kokosinjca i na kraju lanu par puta na njih hehhehee :lol: :lol: :lol:

Nemoj samo na kokoske i na ostale domace zivotinje da ga ucis i navikavas inace ce biti svasta.Ja kada hocu da nabavim nekog kera prvo pitam da li napada domace zivotinje, a ako napada da je najbolji gonic na svetu nedolazi u obzir da ga uzimam, jer sam znas da posle treba da strepis da li je pojurio ovcu, kozu ili uleteo u kokosinjac. Malo ga vise izvodi, u pocetku sa obucenim kerovima, a kada krene uz njih ti ga polako navikavaj da trazi sam, tako sto ces ga izvoditi rano i pre svanuca na terenu gde si siguran da ima divljac na koju hoces da ga obucavas. Inace drugaciji je nacin obuke na zeca i na divlju svinju. Pozdrav.

sto se tice ovog mog gore pitanja/problema izvodim balkanca sedmicno makar jednom a sa njim drzim i istrijanera kratkodlakog od starosti 13mj koji mi je puno drukciji eksplozivniji i dalje se udaljava od mene i trazi lijepo,dok balkanac mi nekako krene da njusi pa stane pa gleda gdje je istrijaner il ode od mene pa se vrati kroz neki 5min da vidi je li sve uredu samnom..itd zato sam pitao kad krecu ovi balkanci??..da li trebam imati strpljenja..hehe

pozdrav

sto se tice ovog mog gore pitanja/problema izvodim balkanca sedmicno makar jednom a sa njim drzim i istrijanera kratkodlakog od starosti 13mj koji mi je puno drukciji eksplozivniji i dalje se udaljava od mene i trazi lijepo,dok balkanac mi nekako krene da njusi pa stane pa gleda gdje je istrijaner il ode od mene pa se vrati kroz neki 5min da vidi je li sve uredu samnom..itd zato sam pitao kad krecu ovi balkanci??..da li trebam imati strpljenja..hehe

pozdrav

Druze prvo napisi na kakvom terenu izvodis pse,da li je to planinski predeo ili vise polje?

Koja divljac boravi u dvoristu,poenta je u tome sto istarci imaju veliki radijus kretenja i rasa kao rasa mnogo se odvaja od vlasnika kada se pusti na teren.Drugo ako hoces da ti ker protera izvodi ga ujutru oko 4-5 kada je rosa,divljac tada izlazi,krece se.Suma je prepuna tragova,ali ako tada protera odmah ga vodi na sto teze terene,i popodne kada je vreme sparno.Dobar gonic mora da goni u svako doba dana.Pokusaj da ga izvedes bez istarca prvo ga drzi na povodac i kad vidis neki trag navedi ga na taj trag i pusti ga da odradi svoj posao.Kad tad ce proterati

ok jest malo sam sture informacije dao teren je pretezno brdoviti uz sikare i njive,tako da obitava zec lisica i fazan ono sto mene zanima..forsirao sam jutarnje izlaske al nisam tako rano oko 4 ili 5 vec oko 7h jer nekako mi tesko ustati i u7h... :D ...a ne mogu ih nikako razdvojeno pustati jer jednom sam probao pa puce kais i lanac a odma stvaraju i veliku vrisku cim bih jednog poveo tako da pokusacu sa tim da drzim jednog na povodcu...uglavnom hvala na komentaru

Nemoj samo na kokoske i na ostale domace zivotinje da ga ucis i navikavas inace ce biti svasta.Ja kada hocu da nabavim nekog kera prvo pitam da li napada domace zivotinje, a ako napada da je najbolji gonic na svetu nedolazi u obzir da ga uzimam, jer sam znas da posle treba da strepis da li je pojurio ovcu, kozu ili uleteo u kokosinjac. Malo ga vise izvodi, u pocetku sa obucenim kerovima, a kada krene uz njih ti ga polako navikavaj da trazi sam, tako sto ces ga izvoditi rano i pre svanuca na terenu gde si siguran da ima divljac na koju hoces da ga obucavas. Inace drugaciji je nacin obuke na zeca i na divlju svinju. Pozdrav.

Stene koje pokaze interes ka tragu domace zivotinje, pokazace i kasnije interes za divljac 100%. Zna se sta se desi nakon prvog pokazivanja interesa, a to je pravilna obuka, lako je stene od 2-3 mjeseca pravilno usmjeriti.

I nikad ne uci stene sa odraslim kerovima, to je moj savjet, tad gubi samostalan rad, trckarace za ostalima(a ti ces misliti jest dobr trazi) i cekati da oni dignu divljac da bi gonio a nece traziti. Rad gonica se prvenstveno zasniva na trazenju, ako se to ne uradi kako valja nikad od steneta dobrog gonica. Ja prvo nastojim da stene samo nauci da trazi, pa par puta da digne nekakvu divljac i tek nakon toga moze katkad da se pusti sa odraslim psima.

Ja mislim da se to desava i kod tebe, istarca je taj koji lakse i bolje trazia ovaj drugi se slepa i ceka, razdvajaj ih u obuci(znam da je najlakse oba skupa pustati, manje vremena ti oduzmu, ali....)

I ovo sto ti boki rece, nastoj da nadjes divljac zatim da psa neprimjetno navedes na trag te divljaci i vidi kako ce da se ponasa (kad se ima puno pasa a malo vemena to mozes i da odradis tako sto se predvece provozas po terenu, vidis zeku, sacekas neko vrijeme i iz daljeg krenes ka tom mjestu, pas od kojeg se moze nesto ocekivati bi trebao dareaguje na trag). Misljenja sam da je za mladog psa bolje predvece zato sto je manje traga i pas se nece zapetljavati na livadi kao ujutro kad je traga mnogo, predvece ce samo lakse naci divljac i potjerati je, nece biti raspetljavanja koja mladg psa unervoze i samo bune, p krene postektavanje(sto ne treba da radi prije samog podizanja zeca)

Ma samo polako...i uzivaj u psima

U potpunosti se slazem sa misljenjem koje je napisao lovacpd. Nisam znao da imas i istarskog gonica i da izvodis balkanca sa njim. Dobra je ideja to sto je lovacpd napisao da jednog vodis na povodac, u ovom slucaju istarca, a balkanca pusti da trazi. On ce se u pocetku manje odvajati, a kasnije sve vise misleci da ces da pustis i drugog kera. Moj drugar je imao isto takav problem i resio ga je upravo na ovakav nacin, jednog pusti dok je drugi na povodcu. Pozdrav.

PS: Moras ustajati ranije, a ako ti to ne odgovara, ti izvodi kerice uvece sto je mozda za pocetak i bolje resenje.

U potpunosti se slazem sa misljenjem koje je napisao lovacpd. Nisam znao da imas i istarskog gonica i da izvodis balkanca sa njim. Dobra je ideja to sto je lovacpd napisao da jednog vodis na povodac, u ovom slucaju istarca, a balkanca pusti da trazi. On ce se u pocetku manje odvajati, a kasnije sve vise misleci da ces da pustis i drugog kera. Moj drugar je imao isto takav problem i resio ga je upravo na ovakav nacin, jednog pusti dok je drugi na povodcu. Pozdrav.

PS: Moras ustajati ranije, a ako ti to ne odgovara, ti izvodi kerice uvece sto je mozda za pocetak i bolje resenje.

Druze mnogo muzijaci krecu kasnije da rade od zenki ili nemoj da ih izvodis zajedno to da nebi dolazilo do igre izmedju dva mlada psa moj predlog ti je ako ima neko o d drugara neku stariju zenku ili muzijaka koji sporije pretrazuje teren da nadje i da pustas sa takvim psom nego da vodis oba mlada psa je kad su zajeno oni su nezaiteresovani pozz

neko mi je bio preporucio da drzim na povodcu jednog a da balkanac ide i tako sinoc sam probao nije toliko lose samo u jednom trenutku me prevari istrijaner i trgnu iz ruke povodac i morao sam ga ganjati do ponoci bio se zapetlju u sikari sa povodcem i cvili..

mogu samo reci da bas treba da se covjek namuci dok ne napravi kera da valja..

VELIKI pozdrav za sve lovce i ljubitelje srpskih gonica!

Lovom se bavim od "99. imam zenku srpskog gonica staru 4god. i prezadovoljan sam radom a i poslušnosti odlicno radi zeca i pokoju liju nisam se pokajao u izboru rase!

Pozdrav iz Republike Srpske !

Raso Kostajnica !

a znas li mozda do kad se ociste butovi kod sprskih(balkanskih) gonica imam muzjaka 18mj al jos se nije iscistio..

postavi slike psa

pa da vidimo

trebalo bi do druge godine

imam tih problema sa postavljanjem slike vec sam pokusavo al ne mogu da skontam kako ide..

postavi na picasu ili imageshack.us i postaj linkove za forum i eto ih

Evo drugari ovu kuju sam uzeo na probu prije nekih 15 dana pa cemo vidjeti sta ce biti, fizicki mi se jako dopada mada ja vise cijeni rad. Kuja je uzeta u Gornjem Milanovcu.

img7139z.jpg

evo mene opet, bice svih datuma od specijalki do utakmica, mozes li da mi obezbedis nekakav primerak monografije srpski gonici od M. Urosevica u bilo kom obliku kopiorano skenirano..,kontaktirao sam i njega licno ali je vrlo malo izdanje i sve je razdeljeno, bice mi drago da saradjujemo , bice i slika ali su mi potrebni i kontakti nekih odgajivaca tu oko Dunava (mislim da ih ima u Pozarevcu i Golupcu)

unapred zahvalan

Jesi nabavio? ja imam skenirano

ako trebaš

Pozdrav svim goniclijama,sta je problem vidim nesto ste se uspavali?

Evo da kazem i ja nesto o gonicima,srpske gonice sam poceo da cuvam jos od malih nogu jer su me oni nekako odusevljavali svoim izgledom

i svoim sposobnostima,u mom komsiluku svi cuvaju Srpske gonice jer smo jedni od druge ucili i stvarali nove kombinacije tako smo i postigli velike rezultate na izlozbama i utakmica.Na zalos i nesrecu meni su jedne noci ispraznili boksove tako da ih vise nikada nisam pronasao,imao sam i malo srece te su mi 2 psa bila na parenje kod drugara.Posle tog dogadjaja usledila je lovna sezona ( bolje i da nije lov poceo )

u toku lovnog dana na gonjenju zeca pred kerom je ubijen zec i ker se vise nikada nije vratio.Posle toga sam shvatio da nema svrhe cuvati i uciti kerove jer se ( KEROVI PREVISE KRADU ) verovatno im je lakse ukrasti nego gajiti.U mom kraju su takodje zabranjeni gonici za lov,i tako

sam ja poceo od pre 2 godine sa NKD pticarima.

Evo da kazem i ja nesto o gonicima,srpske gonice sam poceo da cuvam jos od malih nogu jer su me oni nekako odusevljavali svoim izgledom

i svoim sposobnostima,u mom komsiluku svi cuvaju Srpske gonice jer smo jedni od druge ucili i stvarali nove kombinacije tako smo i postigli velike rezultate na izlozbama i utakmica.Na zalos i nesrecu meni su jedne noci ispraznili boksove tako da ih vise nikada nisam pronasao,imao sam i malo srece te su mi 2 psa bila na parenje kod drugara.Posle tog dogadjaja usledila je lovna sezona ( bolje i da nije lov poceo )

u toku lovnog dana na gonjenju zeca pred kerom je ubijen zec i ker se vise nikada nije vratio.Posle toga sam shvatio da nema svrhe cuvati i uciti kerove jer se ( KEROVI PREVISE KRADU ) verovatno im je lakse ukrasti nego gajiti.U mom kraju su takodje zabranjeni gonici za lov,i tako

Pozdrav druze i dobrodosao!!!

Reci mi da li neko nastupa na utakmici u Jagodini iz V.Sileljegovca

Pozdrav i tebi druze,stvarno neznam moguce je da nastupa Slavoljub Milosevic sa svoim trobojcima.

Pozdrav druze i dobrodosao!!!

Reci mi da li neko nastupa na utakmici u Jagodini iz V.Sileljegovca