Sign in to follow this  
jasmina

Srpski gonic

Recommended Posts

Cene zavise od uzrasta, porekla, da li imaju rodovnik ili ne ali neki minimum je oko 50E a nalazio sam stenad i od 150 E, zavisi sta kupujes,

Cene zavise od uzrasta, porekla, da li imaju rodovnik ili ne ali neki minimum je oko 50E a nalazio sam stenad i od 150 E, zavisi sta kupujes,

Hvala Djomla na komplimentima, u radu se vec pokazao (ima mnogo rezultata nego ovo nije forum na tu tematiku :D]).

Sto se repa tice zamerka je na mestu, iskren da budem ne znam sta je razlog.

Pa ovo je forum o Srpskom gonicu koji je i lovacki pas, zasto bi tu temu zaobilazili, jesi li stvarno iz Zemuna jer razmatram psa za parenje one keruse sa slike, imas li neki predlog? U opticaju je i Jagodina imaju lepe i radne pse, okolina Trstenika i moram da obidjem Zitoradje cuo sam da i tamo ima finih pasa

Znas li mozda nesto o psima Jovanke Markovic iz Vrnjacke banje, imala je one dve lepe keruse ali ne znam da li ima nesto od muzjaka?

Pa ovo je forum o Srpskom gonicu koji je i lovacki pas, zasto bi tu temu zaobilazili, jesi li stvarno iz Zemuna jer razmatram psa za parenje one keruse sa slike, imas li neki predlog? U opticaju je i Jagodina imaju lepe i radne pse, okolina Trstenika i moram da obidjem Zitoradje cuo sam da i tamo ima finih pasa

Da ja sam iz Zemuna ali pas mi je u Kosjericu.Mogao bi da postavis neku bolju sliku svojih pasa, mislim da kada leze malo sta se moze videti.Ima u Jagodini dobrih pasa, u Trsteniku ima ali redje, takodje dosta dobrih pasa imas u Valjevu i okolini.

Znas li mozda nesto o psima Jovanke Markovic iz Vrnjacke banje, imala je one dve lepe keruse ali ne znam da li ima nesto od muzjaka

Ne znam puno o njenim psima tj ne znam koliko su i da li su u opste radni!

Slazem se za Valjevo mada moji psi vode poreklo iz Valjeva , deda im je Rambo ( Milivoje Maric), video sam i Dzambo Dzeta od Magdalenic sanca, ali mi se nije dopao (na izlozbi u Nisu ali je bio u vrlo losoj formi), Trstenik sam spomenuo iz razloga sto sam cuo da je par odgajivaca svoje kuje vodilo u Medvedju, ( ako si video u zovu clanak o utakmici na divlju svinju) pas se zove Radza, mislim da su Ivanjica i Cacak interesantni mada nisam uzivo video ni jednog psa otuda, ali sam u razgovoru sa nekim odgajivacima ( iskusnijim) cuo da imaju izvanredne pse ali su problematicni za parenje (ne psi nego ljudi).

Dopala mi se Gara (vl. Ilije Despotovica) a cuo sam i za psa Rej

Misljenje???

Slazem se za Valjevo mada moji psi vode poreklo iz Valjeva , deda im je Rambo ( Milivoje Maric), video sam i Dzambo Dzeta od Magdalenic sanca, ali mi se nije dopao (na izlozbi u Nisu ali je bio u vrlo losoj formi), Trstenik sam spomenuo iz razloga sto sam cuo da je par odgajivaca svoje kuje vodilo u Medvedju, ( ako si video u zovu clanak o utakmici na divlju svinju) pas se zove Radza, mislim da su Ivanjica i Cacak interesantni mada nisam uzivo video ni jednog psa otuda, ali sam u razgovoru sa nekim odgajivacima ( iskusnijim) cuo da imaju izvanredne pse ali su problematicni za parenje (ne psi nego ljudi).

Dopala mi se Gara (vl. Ilije Despotovica) a cuo sam i za psa Rej

Misljenje???

Znam za psa po imenu Radza, u Ivanjici i Cacku imaju izvrsne trobojce mozda i najbolje na Balkanu a balkance slabije mislim manje ih ima.

Gara je pas koji je mislim 2005 pobedio skoro na svakoj izlozbi kojoj se pojavio, opet ne znam koliko je radna.

Nego mozemo mi ovako u nedogled.Tebi je bitno da odredis kakvog psa zelis (eksterijernog, radnog (zecar, svinjar)) i tek kad rascistis s tim onda kreces da trazis muzjaka.

Pozdrav!!!

Vrlo lepi goniДЌi, bar to ЕЎto vidim. Uvjek mi je bila Еѕelja dobiti lepog goniДЌa i konaДЌno jih evo na vaЕЎem forumu.

Koliko ДЌitam vaЕЎe postove vidim, da imaju ove goniДЌe u rukama i sportski kinologi.

Ako sam vas razumeo imate radne i neradne pse te pasme.

Imate linije za zeca i lisicu i divlju svinju.

Jeli razlika u ovih dviju linijama u oЕЎtrini ili samu u uzgoju.

Imaju vaЕЎi psi kad gone divljaДЌ visok ili nizak glas, koliko je jim duga gonja svinje, kakvajim je sposobnost vraДЌanja ka gospodaru.

Koliko su oЕЎtri na divlju svinju; dali samu laju ili napadaju.

ZaЕЎto ne stavite na forum slike iz tekme na divlju svinju.

Recite mi cena dobrog mladunca. Ako bi imali kakvo jako lepo leglo, mogli bi se dogovoriti za jednog mladunca.

Lep pozdrav iz Slovenije!

a sada jedno pitanje svima koji posecuju ove stranice, nisu li psi na prvoj i trecoj fotografiji nadgradjeni i sa suvise otvorenim zadnjim uglovima

a sada jedno pitanje svima koji posecuju ove stranice, nisu li psi na prvoj i trecoj fotografiji nadgradjeni i sa suvise otvorenim zadnjim uglovima

Ne bih rekao da su nadgradjeni prvi pas bar na slici ima saranasta ledja, a poslednji pas cini mi se kujica mlada prelomljena. Inace dosta los kvalitet pasa je na ovim slikama ako mozes napisi nam rezultate sa ovih izlozbi.

POSTAVICU JOS NEKE SLIK, POBEDNIKE PO RASAMA, BIS je kuja srpskog gonica, iz Medvedje Dragana Vasica, ali... videces je vec

A evo i jos nekih pasa:

DSCF0348.gif

i opet isti pas

DSCF0347.gif

a na slici ispod njegov otac RADZA

DSCF0084.gif

DSCF0094.gif

koliko sam ja primetio imaju i ista ledja i uglove zadnjih nogu,

IMA LI NEKIH KOMENTARA

Svaka cast,psi i stenci su izuzetni,moram da priznam da sam ljubitelj Srbskih gonica i da mi nisu poklonili pre deset godina stene trobojca,sigurno bih napravio svoju liniju Srbskih gonica...ali nikad nije kasno...

Pozdrav!