jasmina

Bigl

Recommended Posts

Mi naše pse ne vodimo u lov, ali znam da ih u Slovačkoj (odakle smo uzeli mlađu kuju) vode i na divlje svinje. Biglovi su dosta srčani pa je možda i opasno vodititi ih na svinju :(

Što se tiče šetnje po gradu, na povodniku, i kod nas je muka. I sa jednim psom se mučim, ali sam jedno vreme redovno gleda Milan Cezara i zainatila se da i ja vodim tri psa istovremeno u štnju! To je tek bila muka...vratim se kući mokra kao da sam u teretani bila, a oni se sve vreme takmiče ko će prvi da onjuši trotoar ispred nas!!!

Doslednom obukom se i biglovi mogu naučiti šetnji uz nogu, samo treba biti strpljiv i uporan.

Trudimo se da ih što češće odvedemo negde u atar i pustimo da slobodno trče po polju. Tada smo opušteni jer nema saobraćaja i straha da će podleteti pod auto. A i oni su srećni jer trče i njuškaju.

Pozdrav od Bandita iz Kovina

Moj Jimmy bez ikakvih problema, setao ga 2-3 puta u dvoristu/basti, sledeci put sa 3 kera, isao bez problema, verujem da je sa 1. setnja sa vise kerova mnogo bolja :)

A i mogu vam reci da Cesar dosta pomaze :mrgreen:

Moj Jimmy bez ikakvih problema, setao ga 2-3 puta u dvoristu/basti, sledeci put sa 3 kera, isao bez problema, verujem da je sa 1. setnja sa vise kerova mnogo bolja :)

Pogotovo one (lopata) metode sto upraznjava kada je kamera ugasena ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

eeee Cvikse, LEGENDO jedna ! :D

Pogotovo one (lopata) metode sto upraznjava kada je kamera ugasena ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

eeee Cvikse, LEGENDO jedna ! :D

Ne tuce on pse... samo malo opijuma i to je to :wink:

He-he Boki,

postaješ poznat po svojoj "veri" u ljude.

Na svu sreću, moji psi nemaju potrebu za "lopata metodom", a verujem i želim da verujem (pošto nisam Cezarova senka i ne znam šta on radi kada su kamere isključene) da Cezar ne koristi takve metode.

Ono što umem da primenim od njegovih metoda, dalo je rezultata kod mojih pasa.

Prekjuče sam šetala mužjaka na povodniku a kuja (Oksa) je slobodno trčkala oko nas. Naravno, išli smo ulicom kojom slabije prolaze automobili i kuja nije išla na put.

Posle sam šetala samo Stelu i kada sam je pustila sa povodnika (u pešačkoj zoni) imala je potrebu da se posle svakih 5-10 metara okrene i vidi gde sam. Čak je zalajala na mene dva puta, kao da se bunila što idem sporo, ali se nije udaljavala. Kuje su, definitivno, privrženije vlasniku!

Poz iz Kovina

He he, vera u ljude, sta je to ???

Naravno da verujem u ljude, ali se nekada zaletim pa poverujem i onima koje ne poznajem dobro,

a onda usledi to sto usledi ! Elem, nije tema .

Sto se samog Cesara tice, ima dobrih fora, ali vecina onoga sto radi je cista farsa i televizijska laz !

Ne sumnjam da ste i vi kao i vecina nas upraznjavali neke od tih fora u dresuri svojih pasa, ali

ipak nije on izmislio toplu vodu, nego se to nalazi vec godinama u dresuri i moze se pronaci u svakom

prirucniku ili knjizi o istoj !

Sto se tice "lopata metode", to je samo termin u nekoj nasoj internoj sali ! ;)

Pozdrav 8)

linjaju se ;d

Tj sad kad su mladi menjaju dlaku...ja mog Jimmya kad stavim u krilo i mazim trenerka puna dlake...al ovako mu ne opada po fotelji, krevetu itd...a miris nemaju..a ako ces ga drzati u stanu morash ga lepo istrenirati gde da vrsi nuzdu ;) da kupis onaj sprej gorki, jer ce ti verovatno gristi namestaj, drvenariju...samo taj gorak sprej pospes, ili mosh i bibera...i nece vise nikad :) i da ga setas svaki dan, ima puno energije :wink:

Od odgajivaca iz Srbije/Rume ;)

nije da se hvalim al ovo su roditelji 8)

O: ICH.BOO-BOO Randavica,

9 x CACIB,

22 x CAC,

17 x BOB,

5 x BOG,

CHSK, CZ, PL, H, MNE, MK, BG, i naravno SRB

GR.CH, polozen radni ispit II.c.

M: CH Riva Roca Randavica,

5 x CAC,

2 x CACIB,

4 x BOB,

polozen radni ispit I.c.

Cena je bila niza od onih koji su mi nudili sa losijim roditeljima! :wink:

Planiram u martu/aprilu da kupim i zenku! :) da nije sam ovaj mudonja! Pa kad se osteni zenka (Jessy ce joj biti ime lol) cu uzeti josh 1 par :mrgreen:

Pa da, Jimmy i Jessy ;) Pa i meni je glavno to da ga mazim i pazim, al opet, zanimljivo je ici po izlozbama, pa i zaraditi :mrgreen:

Josh niko, al niko me nije pitao "Jao, jel to Bigl"

Svi ono kao,

jaoo kako je sladak, jel to baset

I kad kazem da je bigl, niko ne zna da izgovori xD

Znaci od njih 50(koliko ih je prislo) niko nije pogodio ;)

I misim da nije svestan svoje visine, samo se sa velikim psima igra ;D

Hahahha skroz te razumem,ja kad nekome kazem da hocu bigla svi me cudno pogledaju..kao sta?bgbbggi sta?nikad culi.. xD

A jao..pa ja nikad ne bih mogla da pomesam baseta i bigla...nekako mi je bigl sladji ^^ ovi imaju krvave oci i vece usi..

ooooooo pa Sapcani dobro ste se setili da se javite i vi ovde ! ajde da vidimo neke slike !

pozdrav velikom drugu Aci haskiju iz Sapca i pazi se Cvijane moj taj svasta zna ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pronadjen bigl oko 3-4 godine star, provericemo da li je cipovan za sada ne znam. Vidi se da je odrzavan i jako je umiljat. Pronasli smo ga na Vozdovcu u Vojvode Stepe iznad crkve. Slikacu ga malo kasnije pa cu i slikice postaviti. Ako ga bilo ko trazi neka me kontaktira na 064-6385343 Mirjana.