jasmina

Bigl

Recommended Posts

pozdrav drustvo. moja biglica izgleda nije skotna. sad ce dva mjeseca kako je se parila, a stomak se ne primjeti. kuja je malo pregojena, pa se jos nadam da ce biti nesto. nemam iskustva sa kujama, pa bi bio zahvalan nekome ko bi mi napisao svoje misljenje o ovome. poz

Dva meseca posle parenja je vreme za stenjenje i stomak bi trebalo da se vidi. Moja kuja kad se stenila prosle godine imala je bas veliko leglo-10 stenaca, stomak je poceo da se primecuje negde posle otprilike 40 dana od parenja, mozda koji dan ranije, a pred samo stenjenje bila je bas ogromna. Ako se nista ne primecuje dva meseca posle parenja, kuja verovatno nije skotna. E sad pitanje, kada je parena kuja, mislim koji dan od pocetka ciklusa teranja?

vodio sam je 2 puta na parenje. petnaesti dan tjeranja je pravo stajala, a 4 dana prije nije bas bila mirna. ako ne bude skotna prodacu je pa kupit musko stene da imam samo za lov. u srijedu dobijam eksportni rodovnik za nju pa bi je upisao u kinoloski savez Srbije,ako je to moguce? bosanske rodovnike nigdje ne priznaju. poz

Kuja nosi od 58 do 63 dana. To što joj stomak nije veliki može da znači i da ne nosi puno štenaca (možda jedno ili dva).

Ako je kuja punija teško se da primetiti.

Šta je sa njenim vimenom? Da li je nabreklo? Da li je krenulo mleko (hoće nekada dan dva pre koćenja)?

Kako se ona ponaša? Da li je mirnija, izbegava previše jurnjave, igru sa drugim psima? Da li si primetio da pravi sebi "gnezdo", mesto gde će da se okoti?

Možeš da je vodiš na ultra zvuk ili kod nekog iskusnijeg odgajivača da je opipa. Možeš i ti da držiš ruku kuji na stomak, pa ćeš oseteti štence kako se mrdaju u stomaku.

Želim sve najbolje tebi i kujici!

Hvala na lijepim zeljama. Sad sam u Sloveniji, ali u cetvrtak idem kuci pa cu da ispitam sve opcije. I ako ne bude skotna nema veze. Dacu je nekom jeftinije samo da mi ostavi musko stene od nje. Veliki pozdrav svima

Mi imamo za sada još jednog slobodnog dečaka - Oskara.

U Vojvodini ima dosta biglova, i to dosta kvalitetnih.

Probajte na sajtu bigl-srbija.editboard.com/snoopy, tu ćete naći "bigloljubce", a ima ih iz Rume, Subotice, Titela, Kikinde, svi sa lepim ženkicama. Probajte.

Ima biglova u Beogradu, Mladenovcu, Nišu, Soko banji.

Počeli ste na vreme da se interesujete pa imate vremena da upoznate buduće roditelje i, čak rezervišete štene pre okota.

Drago mi je da ima sve više ljubitelj ove razigrane rase.

Nadam se da ćemo se "tipkati" a i uživo viđati kada izaberete svog ljubimca.

OH, pardon - kad izaberete ljubimca svom mužu!

Pozdrav od bandita iz Kovina

Da li postoji neko ko ce na prolece imati stence bigla a zivi u Vojvodini? :)

Kupila bih muzu za rodjendan. :) Obozava ih!!!!

Vama treba pas iz legla koje ce stici oko nove godina da bi na prolece stene moglo da se preuzme,ako neko objavi da je pario zenku pocetkom novembra,vi mozete kod njega(ili nje) da rezervisete stene.

Da malo osvežim temu:

Boje kod biglova

anyhoundcolor.jpg

1. Shaded Tri

2. Chocolate Tri

3. Classic Tri

4. Blue Tri

5. Red&White (postoji i svetlija varijanta Lemun&White)

Po standardu svi biglovi moraju da imaju vrh repa bele boje (nije bitno da li je to samo par santimetara ili je ceo rep) i ne smeju da imaju boju krzna - jetreno crvena.

Standard bigla kaže: "БИГЛ (Beagle FCI No. 161)

Боја: Све признате боје код паса са изузетком јетрено браон боје. Врх репа бео."

Standard ništa ne govori za boju šapica, ali odgajivači favorizuju pse sa čisto belim šapicama. Naši prijatelji iz Soko Banje forsiraju pse sa belim nosnikom (deo od nosne pečurke do stopa), belim usnama i belom ogrlicom oko vrata.

Po američkim sajtovima se mogu naći i Blue Ticked biglovi

lindalaying62407.jpg

Ne znam kako bi se oni ocenjivali na izložbama. Tumačenjem standarda ovaj pas nema mana koje se tiču boje, ali se ovde ne vidi vrh repa. Mislim da su to lokalne verzje bigla koji se u Amer. koriste u lovu.

posoji li poželjnija boja?

Ne, sve su boje jednako tretirane. Važan je samo vrh repa - mora biti beo.

BOB na Eurodogshow Celje 01.10.2010. ženkica iz Francuske Daffodil-djin de Maxcecan

dscf8261k.jpg

najlepši mužjak šampion Szephegyi-Szimat Virgonc (Hu) i intermedija mužjak Fallow From Elly's Pack (Ukrajina)

dscf8226.jpg

mužjak koji se meni posebno dopao Apsolutely Spotless Szach Poljska

dscf8220k.jpg

Zdravo ,

Javljam se iz Beograda volim sve pse.Pre 4 godine ostali smo bez psa mesanca ,invalid bez prednje leve noge.Pre tri godine uginuo nam je i nas srednji snaucer inace internacionalni sampion.Sada imamo macke i pomazemo napustenim psima.I tako sam nabasala sasvim slucajno na sliku jednog BIGLA, ne znam ni kog je pola,koji je ostavljen u azilu kod Backe Topole.Na tim slikama se vidi da je za sada jos uvek zdrav ali kako su uslovi u azilu losi bojim se da nece isto tako izgledati kad prodje ova "milenijumska " zima.I eto palo mi je napamet da pokusam preko ovog sajta da nadjem nekog,od vas bigl ljubitelja, ko bi mozda hteo da ga izbavi odatle i pruzi mu srecan zivot.Stavila bih link ali ne znam da ga napravim tako da ako ima nekoga ko bi hteo nesto vise da mu kazem molim da se javi sto pre, zima samo sto nije.A stvarno mi uopste nije jasno da bas BIGL zavrsi u azilu.Razmislite.

Pozdrav

Stavila sam link na forum Moj bigl, tamo se javljaju i ljudi koji žele bigla na poklon, nadam se da će se naći neko da ga usvoji pre zime.

http://bigl-srbija.editboard.com/usvojite-bigla-f3/usvojila-bih-musko-stene-bigla-t656.htm#48686

Možemo li da dođemo do neke fotografije tog psa u azilu?

Krajem avgusta izgubljen je bigl Gugl, između Pančeva i Kovačice, možda je on stigao do Topole?

Stavila sam link na forum Moj bigl, tamo se javljaju i ljudi koji žele bigla na poklon, nadam se da će se naći neko da ga usvoji pre zime.

http://bigl-srbija.editboard.com/usvojite-bigla-f3/usvojila-bih-musko-stene-bigla-t656.htm#48686

Možemo li da dođemo do neke fotografije tog psa u azilu?

Krajem avgusta izgubljen je bigl Gugl, između Pančeva i Kovačice, možda je on stigao do Topole?

Ja sam vlasnik bigla koji se izgubio kod Kovacice,pa ako imate neke informacije...?

Kontakt.....?

Za sve zainteresovane nasla sam jos jednu sliku gde se vidi da je muzjak.Idite na picasaweb.google.com/kissme067 pa onda na Picasa WebAlbums-nelly tu su slike iz azila iz oktobra pogledajte 30 sliku.Ima jos na jednom sajtu slika uputstva kasnije.pozdrav

Zao mi je sto to nije vas Gugl.U svakom slucaju je biglic koji,kao i svi ostali psi iz azila ,zasluzuje dom.Nadam se da ce ga i naci. Ovaj bigl mozda bude imao srece pre ostalih kucova tamo.Razmislite

Divno, Vladane74!!!

Pričaj nam o njoj, o svom iskustvu sa njom i o rasi uopšte.

Možeš i posebnu temu da joj otvoriš.

Pozdrav od Bandita iz Kovina

Druze moj bigl tj. RINA je jedno neumorno stene ,obozava da se igra sa mojim brkatim jazavicarkama. Ubrzo po dolasku u moj dom osvojila je nasa srca, prava i mudra dobrica. Uskoro cu da postavim njenu sliku i voleo bih da cujem i vase komentare.poz za bandita :roll:

Odlično, jedva čekam.

Napiši nam i odakle je došla Rina, odnosno ko su joj roditelji. Da li je vodiš u lov i sve nestašluke koje napravi.

Naša kuja Stela ima štence stare sedam nedelj i juče su je toliko iznervirali da ih je sve rasterala, pa je ona sama spavala na ležaljci a štenci oko nje na prostirci. A druga kuja Oksa je podetinjila i hoće da se igra sa svakom igračkom koju štenci imaju. Otac, Nando, samo leži na krevetu i, ako proceni da malo više mazimo štence, odmah dođe i uvali se u krilo, po principu "A sad malo mene!"

dscf9523.jpg

Na ovoj slici postoji uljez! Pronađite ga!!

Rina je dosla iz Leskovca. Otac kuje je Golden Junior Gamboj, a majka je Sani od oca csavargo fifi i majke beti. U lovu nisam jos poceo da je vodim ali nameravam. Vlecku mi zasad lepo radi.Interesuje me kakvi su biglovi u lovu na divlje svinje, da li imate neko iskustvo ili saznanje o tome.