jasmina

Bigl

Recommended Posts

zdravo. BEBONJA :arrow: neznam kako se zove pas.nismo jos uredili papirologiju.treba sad da dobijem exportni rodovnik za kuju iz slo pa cu i nju prijaviti u Srbiju, posto je BIH izbacena iz FCI. pas koi je pario kuju i nije po mom ukusu, ali nisam znao za drugog. cestitke na prinovi. poz

BEBONJA :arrow: jesteli probali vase pse na terenu? kad bi nasao radnog psa za sledece parenje negdje blize, da ne vozim kerusu u slo, valjalo bi. ako poznate nekog, javite mi poz

zdravo. evo Andjelko mi je poslao sliku svoje Lune. nije najbolje pozirala, al cini mi se da ima lijepu,jaku glavu. poz

qqzi28.jpg

BEBONJA :arrow: jesteli probali vase pse na terenu? kad bi nasao radnog psa za sledece parenje negdje blize, da ne vozim kerusu u slo, valjalo bi. ako poznate nekog, javite mi poz

Nisam,ja biglove gajim iskljucivo kao kucne ljubimce,ne bavim se lovom.

kerusu sam vodio kod Ace u Sabac. drugo parenje sam rezervisao u sloveniji. bice to skupo parenje, al imacemo i raznovrsnijih kerova u Bosni. pozdrav

Kako se zove taj Acin pas?

Zove se Lin,imam jednu zenko iz Acine odgajivacnice,i vrlo je dobra u radu,vise je radna nego eksterijerna linija.

Ivan iz Soko Banje ima vrlo kvalitetne eksterijerne biglove, a neke od njih vodi i u lov. Probajte da stupite u kontakt sa njim preko kinološkog društva iz Soko Banje, a mogu i ja da vam pošaljem njegov broj telefona na pp. :D

Zdravo. Andjelko, psa mozes poceti trenirati od cetvrtog mjeseca naprijed. To naravno u pocetku radis kuci sa nekom kozom od zeca i sl. A u loviste ga izvodi cim bude mogao savladavat razne prepreke koje se nalaze u prirodi trava, siblje i sl. Biglovi inace imaju jak nagon za lovom, jos ako se malo potrudis, imaces pravog pomagaca. Poz

Ej,dečki,budite malo oprezni kod Beagla iz Slovenije.Nisu svi baš toliko dobri u exterieru,da bih zaslužili odlične tjelesne ocjene,a svi jih imaju.Kod nas je to jako komercialna pasmina,pa samo da se štenci prodaju.U "radnim" linijama ima i puno ne tako tipičnih Beaglova.

LP Tjaša

Zivjo Tjasa! Nebi se bas slozio sa tobom. U Sloveniji su malo ostriji kriterijumi nego na jugu. Za vzrejno dovoljenje pas mora imati PNZ, ti vjerovatno znas sta je to. Ja sam moju biglicu probao i na terenu prije kupovine. A slovenci obicno prodaju pse za koje nemogu dobiti uzgojne dozvole zato sto su visociji od 38 cm ili ne prodju ispit urodjenih osobina. Al to se lako provjeri. Lep pozdrav za punco from Slovenia

Uzgojna komisija se sad bacila na to,da Beagle za uzgoj nema više od 40 cm.To je dobro,jer tolika mu je i maximalna visina po standardu.U prošlih godina bili su i viši ( visina iznad 40 cm)mužjaci sa uzgojnom dozvolom.Ali bih trebalo još malo više zaoštriti kriterije kod exteriera.

LP Tjaša

u Sloveniji je veliki broj biglova bez rodovnika koji se nekontrolisano sire. oglasi su prezatrpani stenadima ovih pasa. cijene su od 150 do 300 evra. to bi pod hitno trebalo zabranit, jer stvarno kvare izgled i osobine rase. Tjasa :arrow: poznajes li pse vlasnika Volk Simona iz Il. Bistrice? pozdrav

Ako misliš njegovu kuju Bibu poznajem njenog uzgajivača.On je tu u blizini mene.A poznajem i Carmelota,psa sa kojim je bila parjena.On dolazi iz avstrijske uzgajivačnice.Sad ga več dugo nisam videla,a koliko se sječam i nije baš toliko slab.A za kuju nisam sigurna.Da li je Bibin otac Nil Trumph Rex a majka dolazi iz uzgajivačnice Roška?Ne sečam se njenog imena.

Problem Beaglova u Sloveniji je preuzka genetska baza.Svi upotrebljavaju jedne i iste pse za parjenje.Ako se ne varam u zadnjih 6 godina sva štenad kod nas su potomci ovih pasa: Janffrey Hotstuff Hooch,Carmelot Vom Federeck,Nil Trumph Rex,Lucky Boy Bliskavica i Templomteri Bright Jeromos.Sad su se pojavili i Car Roški,koji je sin Lucky Boy Bliskavice,Ferdo Lovski,Cil iz Dobrče,koji je sin Hoocha i Villik iz Roznovske Kitcery,koji je uvezen, mislim da iz Češke.

A što se tiče Beaglova bez rodovnice-kod nas svi koji imaju kuje misle,da če nešto iztržiti od štenadi,pa pare.A narod kupuje ko lud.Pa rekla sam vam,da je ovo komercialna pasmina kod nas.Hvala bogu,da se to ne događa kod moje pasmine.

LP Tjaša

Tjasa, svaka cast, odlicno poznajes biglove u Sloveniji. moja psica jeste od Bibe i Nil Trumph Rex je djed, a oca nisam zapamtio, jer su sve taka duga imena. cekam da vidim s kim ce Simon pariti kerusu, pa mozda uzmem jos jedno stene. poz

nemam sad rodovnika pa neznam tacno. treba da dobijem exportni rodovnik u bosnu. Nil Trumph Rex je u rodovniku, sad sta je on tacno mojoj kerusi neznam. kad dobijem rodovnik znacu tacno. cao

Da li bi neko hteo da pokloni bigla ma kakav on bio samo da je Bigl mnogo mi se svidjaju al nemam novca da ga priustim za sebe jer veoma tesko zivim :( ako ima neko dobrog srca neka mi posalje pp.

Budite oprezni kada birate reči kojim tražite nešto!

Bigl "ma kakav on bio samo da je bigl" može najmanje da bude bigl. Predpostavljam da ste hteli da kažete da taj pas ne mora da bude potencijalni šampion sveta i slično, ali ipak budite oprezni, štene od netipičnih roditelja neće imati osobine rase koju želite (fizičke i karakterne). Zato dobro proučite standard, posetite nekoliko izložbi, odgajivača ili vlasnika biglova, vidite pse, upoznajte se sa rasom. Biće vam lakše da raspoznate da li vam neko nudi bigla ili "ma kakvog psa".

Ne znam odakle ste, ali u Subotici je bilo leglo (mislim da su ostale ženkice) vrlo lepih roditelja, tipičnih predstavnika rase. Vlasnici kuje su izgubili njen rodovnik pa štenci ne mogu da dobiju papire. Za njih znam da su biglovi, ali ne "ma kakvi". Da li ih poklanjaju, to ne znam, ali sigurno im cena nije nedostižna.

Što se tiče izjave "nemam novca da ga priuštim za sebe jer veoma teško živim" i tu trebate da razmislite. Pas, ma kakav on bio, rasan ili ne, sa papirima ili bez, iziskuje nekakva materijalna ulaganja i posle kupovine. Da bi pas bio zdrav i lep, da bi zajednički život bio obostrano uživanje, treba ga kvalitetno hraniti, to ne znači da obavezno mora da se kupuje najskuplja hrana, ali hrana za psa jeste dodatni trošak (pas nije prase pa da jede pomije od naših obroka!). Kvalitetna ishrana je preduslov za zdravog psa sa jakim imunitetom.

Troškovi veterinara postoje i kada je pas zdrav (redovne godišnje vakcinacije protiv bolesti, protiv besnila, čipovanje, čišćenje od parazita-unutrašnjih i spoljašnjih), vitamini, kalcijum, pa zatim troškovi oko higijene psa i oko psa, sečenje noktiju, čišćenje ušiju, povodnici, kućica za psa, činije...Sve to uz nadu da pas nikada neće zakačiti krpelja, virus kašlja, da se neće povrediti ili pojesti nešto što zli ljudi ostavljaju po ulicama i poljima, ili da se desi bilo šta drugo pa da vam treba pomoć veterinara. Biglovi nisu skloni bolestima ali su temperamentni, traže puno trčanja, vole nastašluke...

Izvinite, ne želim da vas uvredim, uplašim ili prikažem u lošem svetlu. Želim samo da razmislite šta želite ("Budite oprezni sa željama, jer mogu da se ispine") i da razmislite da li možete da istrajete u obavezama. Pas je blagoslov ali za ceo život. Dete osposobimo za samostalan život i ono ode od nas, pas zavisi od nas bar 10 godina (biglovi žive u proseku po 12 godina). Većina nas koji imamo pse nismo previše imućni, odričemo se nekih stvari za sebe radi naših ljubimac i nije nam teško.

Upoznajte se sa standardima rase i to tražite od psa, a ako zaista želite psa i možete da priuštite sebi njegovo izdržavanje, onda će nabavka psa biti najmanji problem.

Pozdrav,

Ivana Filipov

Slazem se sa Ivanom u potpunosti.

Jedino sto ona nije napisala,a ja bih dodala je da je sama kupovina psa najmanji trosak,sve ono sto sledi nakon kupovine je mnogo skuplje.

Ako i vi samo jako tesko zivite sta ce vam jos i pas na grbaci...

Zdravo. Sumnjam da ce bilo ko pokloniti stene koje se moze prodati od 200 evra pa navise. To je solidna para u ova krizna vremena. Ja sam stedio za moju kerusu cijelu godinu dok je nisam kupio. Tako i ti druze nesto ustedi, a ja cu ti izaci u susret sa nekim popustom za jednog stenca. Poz

Ne, nisam htela da uplašim čoveka, samo da mu skrenem pažnju kako njegova izjava može da se protumači kao neozbiljna. Tražim "bilo kakvog bigl". Ako je bigl, onda mora da bude bigl. Tražim životinju na poklon- i bez nje teško živim, a kako ću sa njom...

Možda je čovek samo tako napisao ne razmišljajući da neko to može da shvati kao ja, ali sam zato i odgovorila.

Nisam htela ni da ga uplašim ni da ga uvredim.

Bolje da čuje moje mišljenje, makar se ne složio sa njim, i da razmisli o svemu pre nego što nabavi psa.

Volela bih da sam ga pogrešno razumela i da čovek nabavi divnog bigla i uživa sa njim kao i svi mi sa našim psima.

Boki, žao mi je što se nismo videli u Šapcu. :( Nemaš pojma koliko mi je krivo što nisam mogla da odem na izložbu.

DEVET biglova na izložbi u Srbiji!!!! Mora da je bilo divno! :D :D :D

Pozdrav svima, a posebno ekipi iz Rume, od Bandita iz Kovina!! :D :D

Ma znam Ivana, salim se malo

i onda se prisetih nekih svojih

krstaskih pohoda na vetrenjace

tamo na nasem forumu ! :lol:

Tesko je objasniti se sa ljudima PONEKAD ! :D

Sto se tice Sapca, moje neko misljenje je :

I BILO JE I NIJE BILO I SVEGA I NICEGA ! :lol:

Ala sam diplomata ! :lol: :lol: :lol:

Sve u svemu bilo je lepo videti toliko

Biglova na jednom mestu, MA KAKVI ONI BILI ! :roll:

Nando I Stela ( ne postoji smajlic u obliku BRILIJANTA da ga stavim sada ovde ) !!!! :D

Au bre IVANA x 2 !!!!

Pa vas dve poplasiste coveka ! :lol: :lol: :lol: :lol:

Srdacan pozdrav iz Rume !

Vis kako su Ivane ostre na jeziku :lol:

Jel moze neko iz kataloga da prepise imena tih biglova ?

Opasne ste Ivane, nema sta, samo ne bojim se ja vas,

jer imam dve FUNJARE da me brane i cuvaju !

(samo da one ne uhvate DZADU pre mene !) :lol: :lol:

Sto se tice kataloga iz Sapca, NEMAM ! :(

Ali zato ako nekoga interesuje ovo je spisak sa C.A.C Sr. Mitrovica :

Katalog je inace bio KATASTROFA !

Ne samo izlagaci, vec i same sudije su se

zalili kako je sve naprosto RAZBACANO !

ZENKE RAZRED MLADIH :

172. IDA OD PROGARA

Ost : 12.05.2009.

O: Csavargo Aladin

M: Keti od Progara

Odg : Od Progara

Vl : Tomic Bojan

173. HELLE OF GOLDEN CRANE

Ost : 30.07.2009.

O : Lin

M : Silla

Odg : Of Golden Crane

Vl : Of Golden Crane A. Glisic

MUZJACI RAZRED MLADIH :

174. BAK

Ost : 01.09.2009.

O : Baster

M : Lola

Odg : Nikola Jovanovic

MUZJACI RAZRED ZRELIH :

175. Lin

Ost : 01.05.2008.

O : Cseniki Utics Amberigo Dormi

M : Tavasz Fenye Czinitia

Odg : Irena Dragicevic

Inace svi osim Ide su psi od Ace iz Sapca

i svi su bili na C.A.C.I.B. Sabac + jos jedan cije podatke nemam !

Pozdrav !