jasmina

Bigl

Recommended Posts

Guest Mile Todorović

pozdravljam sve ljubitelje gonica. zamolio bi iskusnije kolege da mi pomognu u resavanju problema. naime, imam kerusu bigla sa slovenskim rodovnikom i nikako da otkrijem kad se tjera :( kerusa je iz lovne linije ali nesmijem cesto da je izvodim u loviste da je nebi kakav seoski dzukac iskoristio. razmisljao sam i o zamjeni za musko stene s rodovnikom. unaprijed hvala. cao

pozdravljam sve ljubitelje gonica. zamolio bi iskusnije kolege da mi pomognu u resavanju problema. naime, imam kerusu bigla sa slovenskim rodovnikom i nikako da otkrijem kad se tjera :( kerusa je iz lovne linije ali nesmijem cesto da je izvodim u loviste da je nebi kakav seoski dzukac iskoristio. razmisljao sam i o zamjeni za musko stene s rodovnikom. unaprijed hvala. cao

A koliko je ona stara? Biglovi,kao i svi drugi psi dobijaju prvo teranje izmedju sestog i dvanaestog meseca,pa svako slecece na 6 do 8 meseci,naravno ima izuzetaka. Posto je kratkodlaka jako lako se da primetiti da je u teranju jer joj vagina otekne prilicno.

Ne znam kako ne mozete da otkrijete kada se tera?!?

A koliko je ona stara? Biglovi,kao i svi drugi psi dobijaju prvo teranje izmedju sestog i dvanaestog meseca,pa svako slecece na 6 do 8 meseci,naravno ima izuzetaka. Posto je kratkodlaka jako lako se da primetiti da je u teranju jer joj vagina otekne prilicno.

Ne znam kako ne mozete da otkrijete kada se tera?!?

ma druze ja sam u sloveniji radim, a stari nije bas puno zainteresovan za to. danas me je zvao da je izgleda pocela. mislio sam da pocnem ozbiljnije da se bavim time, ali nema od toga nista. jedva stignem i da lovim dvije, tri nedelje. kad bi nasao nekog zainteresovanog odgajivaca, dao bi je za jedno musko stene da imam za lov. sad i da se tjera nemogu naci tako brzo psa, a ni odvesti je. propala stvar. hvala ti za odgovor. cao

BEBONJA :arrow: koliko si siguran u to da se tjera kada otekne , moja kerusa je otecena danima prekjuce je cak i pomijerala rep u stranu kad sam joj dirao ledja a danas nije htjela da pusti kera?

BEBONJA :arrow: koliko si siguran u to da se tjera kada otekne , moja kerusa je otecena danima prekjuce je cak i pomijerala rep u stranu kad sam joj dirao ledja a danas nije htjela da pusti kera?

To sto nije htela da se upari ne znaci da nije u teranju,nece sve kuje da se pare niti hoce sa svakim psom.

Najbolje ti je da uradis progesteron test,on najbolje pokazuje da li je u plodnim danima ili nije.

BEBONJA :arrow: Da znam za to i vodio sam je da uradim test ali mi je veterinar reko da nema potrebe jer nije sigurno u tjeranju (kako je on to vidio nije mi jasno) mene vise cudi to pomijeranje repa u stranu jer bi to trebao da je neki signal.

U svakom slucaju hvala na odgovoru.

Pozdrav!

ej ljudi, dobra vijest. kerusa mi krvari. necu je prodavati,nego cu joj kupiti momka od 2 god. tako ako znate da neko prodaje vrhunskog bigla sa urednim papirima javite mi, molim.kad je idealno da je vodim keru ako je danas pocela krvarit? javite mi sto prije. veliki pozdrav i hvala sto se smarate samnom :wink:

E druze ja cu ti reci,mislim da je to izmedju devetog i trinaestog dana od pocetka krvarenja,nisam ni ja mnogo iskusan po tom pitanju ali bi trebalo da je tako,videcu da li blizu mene ima neki BIGL pa ti javljam,sad je jedan iz soko-banje sve pokupio na izlozbi.....POZ

ej ljudi, dobra vijest. kerusa mi krvari. necu je prodavati,nego cu joj kupiti momka od 2 god. tako ako znate da neko prodaje vrhunskog bigla sa urednim papirima javite mi, molim.kad je idealno da je vodim keru ako je danas pocela krvarit? javite mi sto prije. veliki pozdrav i hvala sto se smarate samnom :wink:

I sta si konacno uradio sa kerusom :?:

zdravo. kerusa je oparena. bice malih biglica, ako bog da. zanima me imali neko u srbiji radnih biglova koji love? volio bi da moju kerusu parim sa nekim radnim psom. ona ima polozen ispit u radu u slo

zdravo Andjelko. i ja sam pocetnik, ali mislim u drugom teranju da bi vec mogla da se pari. stene ako hoces da kupis u sloveniji, sa urednim rodovnicima, nemozes ga dobiti ispod 500 eura + troskovi prevoza. i opet moras poznavati odgajivace ako stene kupujes da ga vodis u lov, jer su razlike u urodjenim osobinama kod razlicitih linija velike. ja imam radnu kerusu pa i ja razmisljam o nabavci kera sa polozenim ispitom. kod mene ce biti jeftina stenad, samo ako bude viska. ljudi i u Srbiji zavale takve cijene da te znoj oblije. javi se ako si zainteresovan, pa cemo naci nesto. moj kolega je uvezao psa iz Česke prije par dana, al ni metar dalje od nogu se ne odmice. sledece sedmice ga dovodi kod mene na obuku u 60 hektara ogradjenom lovistu. pazi sta uzimas, jer ako je bigl, onda bi trebalo i da goni. pozdav

da zainteresovan sam i te kako. Ja sam u okolini Beograda, a vi? Ako ne bude muzjak mozda bi i zenku al treba da razmislim. Ja sam zenku kupio u Kikindi. Nisam je vodio u lov al je ne setam na povodcu tako da mi ne ide samo uz nogu cim oseti neki miris krene za njim pa makar to bile i palacinke u kuhinji

Ja sam iz okoline Bijeljine, tako da nismo bas daleko. Ja sam ljubitelj ove rase i vecinu stenadi cu poklonit drugovima sto love samnom. Ako bude koje viska cijena nece prelaziti 150 evra. U Sloveniji jedan prodaje skotnu kerusu odlicnu u radu i eksterijeru. Cijenu je stavio 900 evra, al je prodaje vec duze vrijeme. Ovdje se tesko prodaju odrasli kerovi. Taj oglas mozes da vidis na 'forum lov' pod rubrikom 'oglasi'. Cijena se mozda moze i prepoloviti. Kuja treba da se okoti juna. Jel tvoja kuja madjarskog porijekla?

evo slikica od moje keruse. nemam boljih slika, zaboravim slikat kad odem kuci. Andjelko, prilozi koju sliku od svoje biglice, ako imas. poz 6gww04.jpg

zdravo. kerusa je oparena. bice malih biglica, ako bog da. zanima me imali neko u srbiji radnih biglova koji love? volio bi da moju kerusu parim sa nekim radnim psom. ona ima polozen ispit u radu u slo

Gde ste vodili kuju na parenje, sa kojim muzjakom? Pozdrav

kerusu sam vodio kod Ace u Sabac. drugo parenje sam rezervisao u sloveniji. bice to skupo parenje, al imacemo i raznovrsnijih kerova u Bosni. pozdrav

Zdravo Milex.Postavicu slike. Pa mi smo jos i zemljaci ja sam iz Broda.

pa zemljace sta bi s tobom? ni tebe, ni slika? poz

kerusu sam vodio kod Ace u Sabac. drugo parenje sam rezervisao u sloveniji. bice to skupo parenje, al imacemo i raznovrsnijih kerova u Bosni. pozdrav

Kako se zove taj Acin pas?

Kod nas stigle prinove,4 decaka i 2 devojke :D

Mama: Delightful Lighthouse Family

Tata: Dzambo

http://i740.photobucket.com/albums/xx41 ... G_1057.jpg

Cestitke na prinovi! Kako je ovo tema o pasmini, zamoljeni ste, da svoje pse i leglo predstavite u temi "FCI 6 - Predstavite Vase pse ili odgajivacnicu"

I procitajte Pravila Foruma http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=32&t=13855

Hvala, Mod BUD