Guest Veca

Nesto o Lhasa Apso

Recommended Posts

Bas tako , to je ipak pravi LHASA. Nikako vise od 25-6 cm. Samo nikako ne volim nadgradjenost - podignut zadnji deo , cini mi se da onda imaju lose kretanje, pognutu glavu u hodu...a to cesto vidjam.

Vrlo dobre fotkice Jovana!Znaš neznam još kamo čemo doči na izložbu možda dođemo u Đakovo i u Zadar nešto razmišljamo i u Umagu.Kamo ideš ti na izložbu?Možda ćemo se vidjeti na koji :wink: pa da malo popričamo.Bay!

Nova nada u nasoj kinologiji!

Jedan predivan Lasa decak je pre par meseci dosao u Srbiju, a ja mu zelim srecan pocetak blistave izlozbene karijere.

PRM Jagodina 29.03.08.

Ostavicu njegovoj vlasnici da vam napise vise o njemu....

Nova nada u nasoj kinologiji!

Jedan predivan Lasa decak je pre par meseci dosao u Srbiju, a ja mu zelim srecan pocetak blistave izlozbene karijere.

PRM Jagodina 29.03.08.

Ostavicu njegovoj vlasnici da vam napise vise o njemu....

HVALA Delodi :D

Evo jos jedne prelepe slicice, naravno tvojih ruku delo :D

Sharam Nat's Duncan

Duncan2.jpg?t=1208893244

[list=]

Evo mene opet :D

Nisam mogla a da ne postavim ovu sliku koja mi je

danas stigla. Na njoj su roditelji od naseg Duncana.

Prvi sa leve strane je Duncanov tata Mi-Amor Baileys a iza skroz na zacelju

je Duncanova mama Chakporis Anastasia :D

Ne znam koja je ova treca prelepa lasa u sredini na slici :lol:

ali saznacu pa Vam javljam

http://i290.photobucket.com/albums/ll24 ... 1208954924

Inace odgajivacnica Sharam Nat's se nalazi u Nemackoj

na samoj granici sa Holandijom a ako zelite pogledati

njihov web sajt evo adrese:

http://www.sharam-nat.de

Goca, lijepo si sredila stranicu. Malo sam gledala pedigree tvojih pasa i moram priznati da mi je ponešto nepoznato. Pretpostavljam da si ti proučila kako se Duncanov pedigree slaže sa tvojim curama.

Ako mi možeš pojasniti otkuda (5.kolona) ide uzgajivačnica Totya i Dobgar....tu sam se stvarno pogubila.

Nadam se da se uskoro vidimo na nekoj izložbi.

Polish Club Show ( IX FCI ) Opole 26.04

MALE

puppy

I WO BIS puppy DON JUAN DE MARCO z Czanca

junior

I Junior Club Winner FOOTED FRIEND z Czańca ( 9 months and 9 days )

II Chic Choix SIX STARS

III SIWARD BLACK KNIGHT Lhamco Laco

IV LORD DARTH VADER z Czańca

kl. intermediate

I CAC Paber`s Kevin Costner

II SURPRISE BY LOVE z Czańca

III West End ARMAND

open

I CAC X-BOY Dar Tibetu

champions

I CAC , Club Winner BOB Ti La Shu JOWO AZUROWA AMHARA

II Barjea Mai Ling Panda

III ROCK IT TU YOU BY Cuccioli Kennel

FEMALE

puppy

I VP DIAMONDS ARE GIRL`S FRIEND z Czanca

junior

I Junior Winner BOB Junior MAHIDIKA Piaulau-Gou

II FRENCH KISS z Czańca

III ZABAWKA Azurowa Amhara

intermediate

I CAC SWEET SURPRISE z Czanca

open

I VALENTINE Dar Tibetu

champions

I CAC Club Winner VIXI from the Himalaya Hill`s

II LIMOR Azurowa Amhara

Pa dobro Goco, ajde sto dolazite na kafu 2 meseca ,toliko vam treba da doputujete do mene predpostavljam,a i ohladila se , za kaznu ću morati da vam otmem jedno preslatko štene "lasice" 1luvu.gif ,psi su stvarno prelepi.

Pozdrav svima!

Dobili smo danas prinovu, 10 malih dobermana :D

Dva dana nismo mogli otvoriti pola stranica na BK forumu, non stop nam umesto da otvori stranicu prikazuje kao generalnu gresku i da kontaktiramo administratora. Ne znam da li se jos nekome ovo desava.

Yackety moja prva kujica Selma je iz jedine odgajivacnice koja je postojala pre 6,5 god u Srbiji. Imala je nesto vise od mesec dana kad sam je uzela, tada nam je odgajivac rekao da potice od starih madjarskih pasa i da cemo tesko naci muzjaka za parenje a da nisu u srodstvu. Selma je preslatka kujica, izuzetne naravi i visoka je samo 25.cm. i samo ti mogu reci da sam veoma zadovoljna sa njom. Znas i sama da sam te kontaktirala radi parenja sa tvojim muzjacicem. Medjutim kad sve kockice slozim parenje sa tvojim ili bilo kojim muzjacicem je preskupo za moju porodicu. Prvo parenje joj je bilo sa Ta Sen Victory Chic Choix Shoe-om. Sasvim slucajno je taj pas bio nekoliko meseci u Srbiji kod Sase Riesa i to nas je parenje izaslo veoma skupo. Iz tog legla mi je ostalo tri zenkice koje sada vec imaju 4,5 godine. Kad smo sve sracunali, znaci cetiri kujice puta cetiri parenja, a i sama znas da je parenje sa boljim muzjakom od 500 eura pa navise, odluka je pala da se nabavi muzjacic. Tako je krajem prosle godine stigao Duncan Sharam Nat's u moj dom. Na zalost dan pre njegovog dolaska sam poklonila mog muzjacica Medu The Best Line, da slucajno ne bi bilo ljubomore i neke svadje medju psima. Mi nase pse ne drzimo u kavezima nego su pusteni po kuci pa ko gde hoce legne, neko u lezaljku, neko ispod kreveta, neko u krevet, jednostavno svi su 24 h zajedno.

Sta cemo dobiti sa Duncanom stvarno ne znam, pokazace vreme. A uskoro ako Bog da sticice jos jedna curica za Duncana. Od jedne zenkice iz Belgije smo morali da odustanemo pocetkom ove godine zbog mog tadasnjeg zdravstvenog stanja. Sada smo u potrazi za novom curicom, tako da ce do kraja godine nadam se stici u nas dom.

Odrzace se specijalka IX FCI grupe u Beogradu 24.05.2008. sudija je Lousi Pinto Texeira iz Portugala, ajde dodjite pa da se vidimo

Pa dobro Goco, ajde sto dolazite na kafu 2 meseca ,toliko vam treba da doputujete do mene predpostavljam,a i ohladila se , za kaznu ću morati da vam otmem jedno preslatko štene "lasice" 1luvu.gif ,psi su stvarno prelepi.

Ej cao!

Cim mi mama stigne dolazimo, samo cekaj da dodje tek je otisla pre neki dan kuci. Ne smemo da ostavimo pse same kuci. Znas i sama kako je sa jednim leglom a zamisli koja je frka kod nas trenutno. Dva legla lasa i od juce imamo i leglo dobermana a za koji dan nam se steni jos jedna dobermanka. Pa nema mi mrdanja nigde. Bole ce voditi pse na izlozbe, tacnije dobermane jer Dunkan nece nigde sa Boletom, bas se pitam zasto :roll: :wink:

Stvarno su ispali prelepi stenci, odvojila sam tri zenkice a ne znam koju da ostavim od njih tri, dodji slobodno i "otmi" nam jednu curicu bice mi lakse iz dva razloga jedan je da znam da ce kod tebe uzivati, uzivati i stvarno uzivati a drugi razlog je sto ce meni biti lakse da odaberem jednu od one dve koje ostanu :D

Ej cao!

Cim mi mama stigne dolazimo, samo cekaj da dodje tek je otisla pre neki dan kuci. Ne smemo da ostavimo pse same kuci. Znas i sama kako je sa jednim leglom a zamisli koja je frka kod nas trenutno. Dva legla lasa i od juce imamo i leglo dobermana a za koji dan nam se steni jos jedna dobermanka. Pa nema mi mrdanja nigde. Bole ce voditi pse na izlozbe, tacnije dobermane jer Dunkan nece nigde sa Boletom, bas se pitam zasto :roll: :wink:

Stvarno su ispali prelepi stenci, odvojila sam tri zenkice a ne znam koju da ostavim od njih tri, dodji slobodno i "otmi" nam jednu curicu bice mi lakse iz dva razloga jedan je da znam da ce kod tebe uzivati, uzivati i stvarno uzivati a drugi razlog je sto ce meni biti lakse da odaberem jednu od one dve koje ostanu :D

...."nemo" kazes 2x animal-smiley-019.gif fale nam male šapice u kući da sa bar pošteno izmazimo a i da odmorim dušu spremajući joj dlaku .Znači Goco spremaj se dolazimo po devojčicu taman će imati uskoro belog vršnjaka za djuskanjeanimal-smiley-049.gif