Bibby

Problem sa okom

Recommended Posts

Pozdrav svima,
Mojoj Zuzi je pre mesec dana oko iznenada pocrvenelo i počelo da suzi. Nije bilo promene boje krmelja, samo čiste suze i iritacija, kao da se ogrebala ili ima strano telo. Odvela sam je kod veta, urađen je bris (čist), nema očnog crva, kapci su uredu, nije ulcer, nema mehaničkog oštećenja rožnjače. Veterinarka je sumnjala na suvo oko pa smo počeli terapiju Kornere gelom i krvnim serumom. Bilo je poboljšanja ali u poslednjih nedelju dana se pojavila vrlo uočljiva bela fleka sa crvenim pečatom. Oko izgleda natečeno, kao da je čir koji treba da pukne. 
Zakazala sam pregled u beogradskoj ordinaciji Oculus, idemo u petak, pa ćemo valjda saznati više.

Zuzu je mešanka pulina stara 8,5 godina, zdrava, živahna, nikad nije imala bilo kakvih zdravstvenih problema do sad. Štvaiše ima energije ko da je šestomesečno štene. 

Moje pitanje je - ima li neko slično iskustvo i da li imate preporuku za dobrog oftamologa koji bi preuzeo lečenje? Iz Novog Sada sam, nije mi problem da idem za Bg (išla bih i na Mesec ako treba), ali ako ima neka bliža ambulanta svakako znači.
Prilažem sliku gde se lepo vidi promena na oku. Hvala!

Iz Bg sam pa nemam nikakvu preporuku za NS. U BG ima par oftalmologa, lično iskustvo nemam ali hvale par ljudi po FB.
Nadam se da je psu postavljena dijagnoza i da će biti OK