Sign in to follow this  
Branka

Protokol zakljucen izmedju UKSBIH i HKS, i UKSBIH i JKS

Recommended Posts

Pre par dana Aca me je zamolio da provjerim koliko je kandidatura CAC potrebno da se stekne zvanje CH BIH, ako je pas vec CH neke zemlje, konkretno Srbije i Crne gore, pa evo svi koje to zanima mogu da procitaju:

Branka, ovo je VEOMA interesantna informacija! Hvala ti najljepsa!

Tacka 2. je nesto potpuno novo za mene. Nisam znala da su dovoljna samo dva CAC-a za osvajanje sampionata BH/HR/SCG ukoliko je u jednoj od njih vec osvojen naslov Sampiona.

Guest Lara

Zar za stjecanje titule Mladog šampiona nisu potrebne tri PRM-a :?: Ili se ovo isto odnosi samo na pse koji su već stekli titulu Mladog šampiona u HR ili SCG ?

Da bi dobio Povelju CH BIH fotokopiras dve ocenske liste sa izlozbi na kojima je pas dobio CAC, rodovnik, uplatis 50KM, i sve to posaljes u KS RS Banja Luka ili UKSBIH u Sarajevo, i to je to

Guest MADAME BUTTERFLY

Dali ovaj protokol valja samo za one koji su u BIH ili CRO - ili moЕѕda i za ostale zemlje.

Npr: ja sam iz Slovenije osvojila mladinski ЕЎampionat SLO ili osvojila mladinski ЕЎampionat CRO - onda mogu otiДЌi u BIH i pokupiti 2XCAC i moj pas postaje CH-BIH???

Ali to ne valja- neznam baЕЎ - zato pitam!

Guest MADAME BUTTERFLY
Ne za sloveniju ovo nevazi!!! I jako se pregovara da se napravi ovakav ugovor!!!

Е teta - bilo bi super!

Madame Butterfly, nema protokola, nema sporazuma pa ni dva CACA za CH, bilo bi super da nije tako, jer bi vazilo i za nas

Guest lovro

Malo se kasno mozda ukljucujem, no jedan detalj mi nije jasano kod ova dva CAC-a u BiH (posto mi pas ima CH Hr), a i ne ne navodi se u ovom sporazumu, a to je; jeli bitno da ta dva CAC-a budu od dva razlicita sudca ili mogu biti od istoga sudca, naravno na dvije izlozbe !?

Kakvo je vase misljenje, tj. moze li mozda to netko provjeriti ?

Vrlo zanimljivo ](*,)

Ovo je :big_cry:

Kako su poglavice pocele da se dogovaraju,uskoro nece trebati ni jedan CAC,dovoljno ce biti CASNA REC vlasnika da mu je pas lep i dobice(citaj platice)povelju sampiona,sto vise povelja vise para ](*,) a kinologija,pa ko to gleda.

Mada sam znao za ovo,pozdravljam potpisnike :beeeee:

Guest Petkovic Miroslav

Pozdrav!Stvari izgledaju ovako,koliko novca toliko titula. :wink:

Oba CAC-a mogu biti sa CAC izlozbi, samo kod razlicitih sudija. Nije potreban CAC sa CACIB izlozbe. Provjereno. Moj Vajlis je dobio CAC na CAC izlobi BIjeljina i CAC BRcko, prosle godine, i dobio CH BIH, A imao je CH YU...

Gresis Luce ne moze biti uzasan primjerak pasmine koji je obisao dve bezvezne seljacke izlozbe, ako je vec sampion neke druge drzave. I moj Vajlis nije uzasan primjerak haskija nego retko dobar primjerak koji je pobjedio na specijalki i tri puta dobio titulu CH YU i to kada je bilo potrebno pet CAC-a kod cetri razlicite sudije i to u roku najmanje godinu a najvise godinu i po.

Nisam zeleo da pisem o ovoj temi,ali vidim da vas interesuje.

Zbog nacina dobijanja CH-YU sam se svadjao na svim Sednicama Upravnog odbora Saveza,pa cak i na godisnjim Skupstinama,nazivajuci mnoge prevarantima,lopovima,ljudima koji unistavaju kinologiju...i ko zna sta im sve u lice javno nisam rekao,ali ti isti bi progutali sto “pas smaslom nebi pojeo”.

Sta da radim,kad sam jedini koji se bunijo,svi ostali su cutali kao da nemaju jezik,da bi mi posle (neki)rekli da sam u pravu ali da oni nisu smeli da me podrze

Normalno,jer onda nebi mogli da Sude,sto prouzrokuje manjak para u dzepu,sto vise titula vise para za parazite.

A slag na sve stavi “ZOV”u kojem pise da su Sednice i Skupstine protekle u divnoj atmosferi,i da niko nije imao primedbe ninasta,tako da sam stekao utisak da G-din Mica Jovanovic izgleda niti cuje niti vidi pa mi nije jasno kako polozi za Sudiju i to OL,RAUN(za sve rase).

Do 1988 je vazilo pravilo da na izlozbi pas nemoze dobiti titulu ako u svom razredu nema NAJMANJE PET PASA,a CH-YU postaje tek kada osvoji PET titula od kojih TRI-CAC i DVE na CACIB-u,vazio je CACIB ili R.CACIB (podrazumeva se kod razlicitih Sudija)i najmanje DVE godine.

Sve gore navedeno je pisalo u Pravilniku o Strucnom Radu.

Posle pocinje rad kako ko stigne,da bi tek na moje pritiske kao licno tako i preko stampe i TV-a gospoda donela novi Pravlinik 1993(koji bi trebalo da vazi do danas jer novog nema)gde pise u clanu 26.

Prvak Jugoslavije u lepoti(Sampion YU)moze postati pas:

1-Za pse koji podlezu ispitu u radu:

-3 CAC kod dvojice sudija i polozena utakmica tipa”C”za pticare

IPO-I za sluzbene pse i ispit urodjenih osobina za jamare

2-Za pse koji ne podlezu ispitu u radu:

-4 CAC kod trojice sudija

U oba slucaja sampionska titula se moze dodeliti psu ako je proslo najmanje godinu dana od prvog do zadnjeg dodeljivanja CAC-a

Podvlacim,Pravilnik o Strucnom Radu je najveci normativni akt posle Statuta,te posto ni jedan drugi nije uradjen “moralo”bi se raditi po postojecem,sve ostalo je tesko krsenje Zakona.

Nazalost,svedoci smo da se bez Pravilnika i pisane forme,uvode cudna pravila,pa se plasim da ce uskoro vaziti pravilo:Ako kuja okoti vise od sedam,svi dobijaju Sampionsku povelju(a sto da ne to povecava natalitet rase).

Verujte muka mi je dok ovo kucam,pogotovo kad pomislim ko sve Sudi,a mi smo zemlja sa najvise Sampiona i Sudija u Svetu,zato nas svi mrze.

Sudije,od kojih ste neke i spominjali kao strucnjake,verujte nemaju ni S od strucnosti,90%nikad psa nisu imali a ostalih 9%je kupilo psa od sramote samo 1%su odgajivaci a i oni treba da se stide,zasto sude rase koje ne gaje,mene licno bi bilo sramota da udjem u ring gde su (primer) Pudle i da ljudima koji gaje tu rasu solim pamet(bez obzira sto licno o pudlama znam vise od 90% sudija)bilo bi me sramota od odgjivaca jer ja ni jedno stene pudle nisam othranio.

A nasi strucnjaci sude li sude,pa kad im se desi da umesto bul-mastifa bezobraznik kao JA im poturi engleskog-mastifa oni ga ocene VRLODOBR zbog toga sto je prerastao i malo je glomazan za bul-mastifa,e tugo moja???

Nemogu vise vrujte mi,puno vas pozdravljam

Guest Liza

Stvarno zanimljivo... :-k

A kako to bude ako sam ja Slovenski drЕѕavljan, a pas mi je upisan pod u Srbiji pod JR i zaljuДЌio ЕЎampionat SiCG. Da li isto vaЕѕe uvjeti da je dovoljno dva CAC-a u BiH za stijecanje ЕЎampionata i dal su uslovi za ЕЎampionat HR jednaki (dva CAC-a) ?

Liza mozes zavrsiti sampionat BiH ako imas sampionat SCG!Kad dobijes dva CAC-a posaljes fotokopiju ocjenskih listi i fotokopiju sampionata i uplatis 50 km na ziro racun te postom ti stize potvrda,

Sto se tice ovih olaksica za sampionate mislim da su OK jer su mnogo manji troskovi otici na 2 nego na 4 izlozbe! PROBLEM je u tome sto bi kriteriji pri ocjenjivanju trebali biti mnogo jaci,jer ja se sjecam u dobra stara vremena da je cetvorka bila ogromna ocjena a o petici smo sanjali.Jovica je sasvim u pravu sto se tice sudija! Ja imam polozenu drugu grupu i to je previse jer cu vjerovatno cijeli zivot provesti uceci,ne zato sto sam glupson nego zato sto me niko nemoze ubijediti da se toliko standarda moze za kratko vrijeme usavrsiti, a da nepricam o sudijama koje imaju polozene sve grupe-jedan od takvih sudija mi je rekao da ofarbam bjelinu koju moj pas ima na grudima /njufaundlend/ali eto on ce mi dati CACjer sam sama! Doslo mi je da placem od muke! Ponekad izgubim nadu da ce se stvari uskoro promijeniti i kako uopste uticati na stvari koje se desavaju!

Pozdrav svima!

koliko ja znam moras biti clan nekog kinoozkog saveza ili HR,SCG, ili Bih.

Jer cesi koji su saznali o ovom dogovoru to pokusavali vaditi na osnovu drugih sampionata i nisu uspeli. Bilo mi objasnjeno da je ugovor i bas da imaju koristi domaci izlagaci, sto mi se jako dopalo. koliko znam Slovenija nema izuzetak jer ugovor mora biti sa dve strane i mi moramo stalno u Sloveniju 4 puta ma koliko sampionata imali. Mislim da je to fer!

Provjerila sam u Savezu,Luce je u pravu ali je greskom izdat jedan sampionat pa sam ja mislila da moze ali nemoze ako nisi u nekoj od ove tri drzave

Sad sam tek procitala tzv sporazum o sampionatu i stavku o placanju prijava za izlozbu pa sam bijesna kao ris.Na izlozbi u Cetinju sam zamalo dobila batina/ne preuvelicavam nimalo/ zato sto sam se pobunila na cijenu prijave od 30 eur-a ,rekli su mi da taj sporazum nije potpisan i da sam ja za njih strani izlagac i da moram platiti tu cijenu inace nista od izlozbe.Poslije puta od 600 kilometara cijele noci to je bila kap u prepunoj casi pogotovo sto je delegat bio potpisnik tzv sporazuma M.Dagistani a i Sjekloca je bio u Cetinju ali nisu htjeli ili nisu smjeli nista da kazu momcima u kancelariji.Slicno mi se desilo i u HR prije par mjeseci u Novom Marofu samo jedina razlika je sto nije bilo prijetnji ali cijenu sam morala platiti kao strani izlagac!

Sad sam razgovarala sa Misom Gajicem i pitala ga konkretno za slucaj Liza iz Domzale i rekao mi je da moze dobiti sampionat BiH ako je izvadila CH SCG bez obzira sto je iz Slovenije, treba samo da posalje kopiju sampionata SCG i kopiju dvaju ocjenskih lista sa kandidaturom CAC iz BiH i dobice sampionat sigurno. Dakle Liza evo ti broj gospodina Gajica koji radi u kancelariji KSRS-a i izdaje sampionate 065/531-698 Miso kaze da je slucaj specifican i da ce odobriti sampionat na taj nacin zato sto pas ima rodovnik SCG

Liza,

Pa u krajnjem slucaju, kada ne bi uspelo ovo sto Tanja kaze (a sigurno moze, cim je kontaktirala osobu odgovornu za to) najlakse ti je da se uclanis u Kinolosko drustvo SCG i onda sa lakocom dobijes i sampionat BiH. Koliko znam, nije problem biti clan vise kinoloskih drustava istovremeno, ispravite me ako gresim.

U Madjarskoj se moze postati clan MEOE, dovoljno je prilikom uclanjenja dati neciju adresu. Ja sam na primer bila clan MEOE tako sto sam dala adresu nasih prijatelja iz Segedina. Niko mi nije trazio licnu kartu ili bilo kakav zvanican dokument da to i proveri. Doduse, to je bilo davne 1999. godine, kada nam se Alabama zbog NATO agresije stenila u Segedinu, pa su stenci dobili madjarske rodovnike, ali su nosili ime nase odgajivacnice.

Guest

Čitam točku 2, pa onda ovaj komentar i moram proznati da mi jedna stvar nije baš najjasnija - naime, zanima me slijedeće - ukoliko pas ima HR ili BiH CH ili oboje, da li je u tom slučaju dovoljno imati samo 2 CAC-a u SCG pa da pas dobije titulu i SCG sampiona ...ukoliko je odgovor da još me zanima da li mora proći neki vremenski razmak između ta 2 cac-a?

Hvala

Tacka 2. je nesto potpuno novo za mene. Nisam znala da su dovoljna samo dva CAC-a za osvajanje sampionata BH/HR/SCG ukoliko je u jednoj od njih vec osvojen naslov Sampiona.

Guest Nenad

Koliko sam shvatio to se odnosi samo na BiH cija je kinologija bila zapostavljena svih ovih godina, pa je ovo nacin da se malo popularizira i da ljude privuku sa kvalitetnim psima da dolaze na izlozbe, kako bi se i kod domace populacije pobudila zelja za drzanjem i uzgojem kvalitetnih pasa.

Guest kazak

Molim da mi neko do kraja razjasni ! Ako je pas CH CRO da li za njega vazi to 2xCAC = CH SCG i obrnuto npr. koliko je mladom CH SCG potrebno PRM za mladi CH CRO?

Hvala!