Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Jelena Cerovic

Instrukcije u slucaju nestanka psa

Recommended Posts

Da ne ponavljamo informacije uz svaki oglas o nestanku psa, mozete na ovom mestu procitati neka korisna uputstva o tome kako reagovati u takvoj situaciji:

viewtopic.php?f=1&t=10441

Znaci ovako stoje stvari definitivno za sve izgubljene ljubimce, sad sam bila u kafeleriji u OVCI tel br 3322291, odnela sam slike izgubljenih kucica, i saznala sam da je jedan beli retriver bio kod njih par dana i dosao je vlasnik po njega. Milim Vas sve koji ste izgubili pse da se javite i ljudima izdiktirate cipove. Samo su oni po ceo dan na terenu, 8 vozila i ekipa i mogu da pomognu, a znam i da hoce ljudi

Evo jos jedan podatak koji je mozda koristan, u azilu na Oaza na Avali se pojavljuju rasni psi i oni ih na osnovu cipa vracaju vlasnicima, tel. Srecka je 063236240

o cipovima i kontaktima -

Bilo bi dobro da se pas odvede kod najbližeg veterinara, kako bi mu očitao mikročip (ukoliko ga ima, a trebalo bi). Ukoliko se ispostavi da pas ima mikročip, pozove se firma čiji je mikročip kako bi im se prijavilo da je pronađen pas sa brojem mikročipa koji im se pročita. Oni bi trebalo da u najkraćem mogućem roku povežu pronalazača i vlasnika psa.

Kvaka je u tome što, nažalost, ne postoji jedinstvena baza vlasnika, pa moraš prvo da utvrdiš čiji je čip (to se prepoznaje po početnim brojevima i to veterinari obično znaju. Ukoliko je čip firme Virbac, pozove se Velvet (predstavništvo firme Virbac u Srbiji) na telefon 011/367-42-43, 011/367-42-41, 011/266-09-36 ili 063/270-802, ili se obaveste mejlom na administrator@backhome.co.yu (njihov web sajt je http://www.backhome.co.yu/), a ako je čip firme Super-lab obaveste se na telefon 011/22-22-222 ili mejlom na administrator@super-lab.com (njihov web sajt je http://www.super-lab.com/staro/index.html). Ako je čip firme Datamars (uvoznik za Srbiju je Marlo farm, uvozi od firme Bayer), pozove se 011/241-22-77, 011/241-22-69 ili 011/240-19-78. Ako broj čipa počinje sa 68805, radi se o čipovima koje je uvezla Uprava za veterinu, a baza sa vlasnicima se nalazi kod njih. U tom slučaju pozoveš Veterinarsku stanicu Beograd na broj 011 / 276 43 66 ili Upravu za veterinu (011/311 71 00).

o cipovima i kontaktima -

Ako broj čipa počinje sa 68805, radi se o čipovima koje je uvezla Uprava za veterinu, a baza sa vlasnicima se nalazi kod njih. U tom slučaju pozoveš Veterinarsku stanicu Beograd na broj 011 / 276 43 66 ili Upravu za veterinu (011/311 71 00).

ja bih samo skrenuo paznju na ovo i zamolio lude da nezivkaju radnike iz Uprave za veterinu zbog podataka koji svaki veterinar moze da im kaze iz svoje amb ili stanice za nekih 3 minuta pristupa internetu.

Zna li neko odakle potice chip koda 96800000xxxxxxx ? Jedna moja prijateljica je dobila psa na poklon bez ikakve papire a ima cip sa ovakvim kodom. Posto neznamo nista o psa, pokusavali smo da ga pronadjemo ali dosad bez rezultate u nijednoj bazi podataka. Inace pas se nalazi u Makedoniji, uvezen je iz Srbije a moguce je da je bio uvezen i u Srbiju, ali neznamo tacno odakle. Ako neko zna, molim vas da napisete eventualno i link od baze podatka na netu. Pas je rase shi-cu i star je otprilike 2 godine. Hvala unapred za bilo kakvu informaciju!

Cao svima,

Nama su 10. maja iz dvorista (ogradjenog, zakljucanog dvorista?!) na staroj Karaburmi ukrali Rokija!

Roki je americki staford, ridje boje i ima veliki oziljak na zadnjoj levoj nozi od preloma, po tome ga je lako prepoznati.

Sumnjamo da su ga ukrali za preprodaju ili borbe. Cipovan je, star je sada godinu i tri meseca. Trazili smo ga svugde gde su nam preporucili, cak smo isli i kod nekog tipa koji se kazu bavi borbama.

Molimo za bilo koju pomoc. MOzda je sada vec kasno, ali mi ne gubimo nadu. Ovaj sajt sam tek danas otkrila.

Nadam se da sam uspela da okacim slike posto ih ne vidim. Molimo za bilo koju pomoc!

Unapred hvala

Natasa i Aca