Sign in to follow this  
Nikola Vukovic

PAS SV. HUBERTA (BLOODHOUND)

Recommended Posts

Sad ima 9 mjeseci,, Ona je iz odgajivacnice Llanero iz Zrenjanina. Na prvoj slici je stara 7 mjeseci, a na ostalima 8. Postavicu i nove slike uskoro. Nalazim se u Bijeljini.... Imate li vi psa

Sad ima 9 mjeseci,, Ona je iz odgajivacnice Llanero iz Zrenjanina. Na prvoj slici je stara 7 mjeseci, a na ostalima 8. Postavicu i nove slike uskoro. Nalazim se u Bijeljini.... Imate li vi psa

Pozdrav za lijepu Bijeljinu :) pas je odlican,a ja imam muzjaka i zenku Cane Corso .

Mi imamo dobermane, pinceve, zenku jazavicara,,, od skora i kao sto rekoh psa svetog Huberta... moram da naglasim su svi drugi zajednicki psi, samo je Hubi,, moja... U aprilu tj 10.04.2011 ce biti odrzana izlozba pasa svih rasa CAC i specijalka za drugu grupu, bice nam drago da dodjete....

Pas Sv Huberta - Tezak, jak pas impozantne velicine s laganim i punim korakom. Tipicna je i uocljiva njegova mrsava i duga glava s objesenom kozom i borama. I usnice su mu duge i visece. Usi su duge i nisko postavljene, pomaknute malo naprijed i prekrivene kratkom svilenom dlakom. Usi mu mogu prekriti citavu njusku. Donji ocni kapci su otvoreni i moze se vidjeti crvena sluznica. Prsni kos je snazan i dubok, noge jake i misicave. Rep je elegantno zakrivljen. Crne je i smede boje. Visina je 67 cm, a tezina oko 48 kg. Zivotna dob je od 8 do 12 godina. Pasmina potjece od crnog psa svetog Huberta koji je uzgojen u jednom od ardenskih samostana. Vjerojatno su ga Normani donijeli u Englesku. Tamo su ga lovci koristili za traganje, jer tu pasminu odlikuje izuzetan njuh. U Engleskoj i Americi ih jos uvijek koriste za traganje, dok su drugdje postali prije svega obiteljski psi. Nisu cuvari, iako djeluju strasno zbog svoje velicine.Ljubitelji te pasmine govore: Njegove prirodne vrijednosti su osobine gentlemana, iako voli draziti druge pse, nikada ne napada.Vrlo je velik, potrebno mu je puno prostora. Preporucujem ga Ijudima koji imaju mogucnosti udomiti bloodhounda. Robustan je. Postoji mogucnost da dode do torzije zeluca. S njim je lako napraviti ispit za tragaca - krvosljednika. Zbog izuzetnog osjetila njuha u Americi ga koristi policija

Dodala bi jos da su to izrazito pametni psi, do duse ne bas poslusni,, aali ne zato sto ne shavataju sta zelite od njih, vec zato sto su jako tvrdoglavi,,, ali uz malo paznje i ljubavi sve se postigne. Od njih ne treba ocekivati bilo kakvu agresivnost, jako su miroljubivi i tolerantni... cak i u lovu nikad ne napadaju divljac vec radosnim lavezom govore da su uspjeli... Karakteristican je njihov nacin oglasavanja... Imaju jako dubok glas, i cudan nacin lajanja,, u stvari vise lici na jolovanje nego na lajanje... Predivan pas ,,, veliki dzin sa njeznim srcem, svakom bi ga preporucila...

Ne linjaju se puno,, cak i nemaju onaj karakteristicni miris pasa, jako dobro podnose hladnocu u odnosu na druge kratkodlake lovne pse. Kao rasa su fantasticni, i nisu puno zahtjevni,, mada bih naglasila da su to psi za jednog vlasnika, vole sve oko sebe, djecu, druge pse, mada su svom vlasniku najprivrzeniji. Jako su tvrdoglavi i istrajni u onome sto zele da ucine, ali to je ono sto ih cini posebnim. Od njih se ne moze ocekivati slijepa poslusnost, ali uzvrat imate psa koji ce vas beskrajno voliti kao ni jedna druga rasa :inlove:

znimam me zenka huberta sa papirima izlozbenog potencijala,nemora da bude stene moze i odrasla zenka,drzim Biglove i kao drugu rasu sam dosta razmisljao sta bi to moglo biti tako da je konacno odluka pala samo jos da nadjem kvalitetnu zenku,,,pozdrav svima i molio bih da mi se javi neko ko zna gde mogu naci zenku hvala unapred