Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

biljka

Sajt za proveru cipova

Recommended Posts

o cipovima i kontaktima -

Bilo bi dobro da se pas odvede kod najbližeg veterinara, kako bi mu očitao mikročip (ukoliko ga ima, a trebalo bi). Ukoliko se ispostavi da pas ima mikročip, pozove se firma čiji je mikročip kako bi im se prijavilo da je pronađen pas sa brojem mikročipa koji im se pročita. Oni bi trebalo da u najkraćem mogućem roku povežu pronalazača i vlasnika psa.

Kvaka je u tome što, nažalost, ne postoji jedinstvena baza vlasnika, pa moraš prvo da utvrdiš čiji je čip (to se prepoznaje po početnim brojevima i to veterinari obično znaju. Ukoliko je čip firme Virbac, pozove se Velvet (predstavništvo firme Virbac u Srbiji) na telefon 011/367-42-43, 011/367-42-41, 011/266-09-36 ili 063/270-802, ili se obaveste mejlom na administrator@backhome.co.yu (njihov web sajt je http://www.backhome.co.yu/), a ako je čip firme Super-lab obaveste se na telefon 011/22-22-222 ili mejlom na administrator@super-lab.com (njihov web sajt je http://www.super-lab.com/staro/index.html). Ako je čip firme Datamars (uvoznik za Srbiju je Marlo farm, uvozi od firme Bayer), pozove se 011/241-22-77, 011/241-22-69 ili 011/240-19-78. Ako broj čipa počinje sa 68805, radi se o čipovima koje je uvezla Uprava za veterinu, a baza sa vlasnicima se nalazi kod njih. U tom slučaju pozoveš Veterinarsku stanicu Beograd na broj 011 / 276 43 66 ili Upravu za veterinu (011/311 71 00).

edit ispravljen link

http://backhome.rs/

:x ja sam poslao super labu mejl sa kodom od nestalog psa.

kasnije sam na sajtu uradio pretragu po tom kodu, i dobijam odgovor: Ne postoje podaci za trazeni kod!

Pa ih ja zovem telefonom, kazem da sam poslao mejl, al da na sajtu ne postoje podaci o tom broju, oni me pitaju: a, jel vi zelite da prijavite nestanak psa?! Pa reko, da, naravno, vec sam to i uradio...

I dalje nema na sajtu podataka za taj kod.

Slao sam im to ponovo u mejlu jos jednom, ali nista novo, jel funkcionise uopste ta njihova baza?!

problem je sledecI:

kada cipujes psa, postoje tri iste kopije formulara: jedna ide tebi, druga ostaje u veterinarskoj ambulanti, treca se salje kompaniji ciji je cip, u tvom slucaju superlabu.

veterinarska stanica gde si cipovao psa mora da dostavi superlabu forumlar sa tvojim podacima. to je obavezno, ali to MNOGE veterinarske stanice NE RADE.

pod uslovom da je veterinarska stanica POSLALA tvoje podatke superlabu, superlab je duzan da te podatke ucita u BAZU PODATAKA KOJA JE DOSTUPNA 24h ONLINE. to je ta baza koju si pretrazivao i koja ti je izbacila disclamer da ne postoje podaci o tvom broju cipa.

DESILO SE SLEDECE:

1. veterinarska ambulanta NIJE DOSTAVILA formular superlabu, pa superlab nema tvoje podatke kao vlasnika i zato te nema u bazi online

2. veterinarska ambulata je DOSTAVILA tvoj formular superlabu, ali Superlab NIJE UBACIO podatke u bazu i zato te nema u bazi podataka

ovo drugo je manje verovatno.

Zato kad izgubis psa, odes prvo do veterinara gde si psa cipovao i prijavis nestanak. pitas ga da li je dostavio kopiju koju je duzan da dostavi superlabu od koga je kupovao cipove. mnogi veterinari vlasniku daju njegovu kopiju, a zadrze i svoju i kompanijinu, i onda na zalost horor film i sa onima koji izgube psa, i sa onima koji pronadju necijeg psa. kad zavrsis sa posetom veterinaru koji ti je cipovao psa, odes do superlaba licno ako mozes, ako ne ZOVES IH TELEFONOM, nikako mailom, jer ces cekati jos dodatnih par dana! superlabu izdiktiras svoje podatke i prijavis nestanak. skeniras svoj formular sa brojem cipa, ili im izdiktiras preko telefona.

nakon toga PROVERIS da li su tvoji podaci u bazi da bi bio siguran..

to sa cipovima i sa bazama podataka je prava katastrofa...

nadam se da sam pomogla!

pozdrav i sretno!

:x ja sam poslao super labu mejl sa kodom od nestalog psa.

kasnije sam na sajtu uradio pretragu po tom kodu, i dobijam odgovor: Ne postoje podaci za trazeni kod!

Pa ih ja zovem telefonom, kazem da sam poslao mejl, al da na sajtu ne postoje podaci o tom broju, oni me pitaju: a, jel vi zelite da prijavite nestanak psa?! Pa reko, da, naravno, vec sam to i uradio...

I dalje nema na sajtu podataka za taj kod.

Slao sam im to ponovo u mejlu jos jednom, ali nista novo, jel funkcionise uopste ta njihova baza?!

Nas veterinar kaze da je, zbog zabune (oko toga ciji je cip, da li je starog ili novog tipa), sada sve objedinjeno na sajtu kome imaju pristup veterinari sa ovlascenjem da cipuju. Proverili smo cip-kod nase nestale kuce i tamo postoje svi podaci ukljucujuci i moj telefon.

Cipovi koji pocinju sa 688 su novi. U novu bazu ulaze samo veterinari. Ako neko ima neki problem sa cipovima ili pronalazenjem podataka o nadjenom psu, neka mi se javi na pp pa cu videti sta moze da se uradi.

Da li mogu da vam dam broj cipa posto mi je pas nestao pre 6 dana pa da ga nekako pronadjete ako mozete??

Mikrocip nema mogucnost lokacije psa...prijavite kod vaseg veta da vam je pas nestao i on ce uneti u bazu da se trazi.kad ga neko pronadje i odvede kod veterinara oni ce vas lako pronaci.

Moja keruša ima Virbac čip koji sam prijavio na njihovom sajtu. Prilkom prijave postojalo je pitanje da li želim da mi podaci budu vidljivi ili ne i odobrio sam vidljivost sa idejom da svako ko pronađe mog psa nakon očitavanja broja iz čipa može lako da me pronađe.

Savo, taj sajt jos uvek postoji, ali je jedini pravi onaj koji je napravilo Ministarstvo poljoprivrede (VetUp) jer su u toj bazi cipovi svih proizvodjaca. Pas se ubacuje u tu bazu prilikom prve vakcinacije protiv besnila, a podaci su dostupni samo veterinarima.

Posto sam ja pronasao pas sinoc oko 00:00 i odvescu ga kod veterina... Kolika je verovatnoca da pas nema cip... Posto stvarno ne znam sta bih radio sa njim ako ne nadjem vlasnika, da ne zivim u stanu zadrzao bih ga.. Ali ne mogu da drzim dva retrivera u stanu.. :(

Savo, taj sajt jos uvek postoji, ali je jedini pravi onaj koji je napravilo Ministarstvo poljoprivrede (VetUp) jer su u toj bazi cipovi svih proizvodjaca. Pas se ubacuje u tu bazu prilikom prve vakcinacije protiv besnila, a podaci su dostupni samo veterinarima.

Aha, dobro. Ne mogu da otvorim gore navedeni sajt (poruka je " Nije moguće odrediti IP adresu iz imena računara za backhome.rs... ), ali moguće je zato što ovde na poslu idemo preko proxya. Majo, da li to znači da su veterinari mog psa bili u obavezi prilikom vakcinacije (koju i radim kod njih) da podatke prebace na taj sajt? Kako ja to da proverim?

Tako je. Obaveza svih veterinara je da podatke o psu i vlasniku ubace u bazu (VetUp) nakon vakcinacije. Kod prvog unosa ubacuju se svi opsti podaci i podaci o vakcinaciji, a svaki naredni put se samo dodaju podaci o vakcinaciji. Posalji mi na pp broj mikrocipa psa pa cu ga proveriti.

Trebalo bi da se ustanovi evidencija u Kinološkom savezu, da se uz broj rodovnika ubaci i dostavlja i broj čipa, onda bi bilo mnogo lakše pronaći i psa i vlasnika, a ne da podatke o čipovima imaju samo veterinari u svim mestima nepovezano...

Broj čipa se doduše, uredno nalepi u rodovnik, radnu knjižicu i stočni pasoš, al slaba vajda od toga kad ne postoje centralizovani podaci..

Niste u pravu,podaci su svi centralizovani i nalaze se u centralnoj bazi podataka kojoj pristup imaju svi ovlasceni veterinari.sve je lako dostupno i na jednom mestu.tako da za nekoliko trenutaka se moze pronaci vlasnik cipovanog psa pa makar on bio i u Subotici,Bgd ili Pirotu....

Pronasao sma psa, iveterinar kaze da podaci po broju cipa ne postoje u bazi podataka. Ovde vidim da treba da zovem firmu proizvodjaca cipa, ali kako da znam po broju cipa koju firmu treba da zovem?

Mog psa je cipovao veterinar pre 5 godina i sada kada sam hteo da cipujem drugog psa , pitao sam veterinara da proveri broj cipa prvog psa i on nije mogao da ga ocita kako je to moguce?

I meni se isto desilo kad sam hteo da proverim ažurnost uvođenja čipovanih pasa. Nameće mi se zaključak da nekim veterinarskim stanicama treba oduzeti dozvolu za čipovanje a dati ljudima koji to žele da rade pedantno. Ispalo je da mikro čip koji je očitan kod jednog od mojih pasa nije uopšte uveden kao ugrađen a drugi je zaveden kao ugrađen psu mešancu vlasnika koji je umro.

Sinoc sam zaboravio da zatvorim kapiju, pa mi je labrador smugnuo negde, dok sam ja to primetio, vec ga nije bilo u ulici. Trazio sam ga, ali ni traga ni glasa. Verujem da je otisao za nekim i da je kod nekog u dvoristu sada. Ima 9 meseci.

Jel moze neko da proveri na

Ima plavi pasos. Vec sam javio veterinaru da je nestao, oni su mi rekli da ce javiti ako se pojavi. Ne znam kako to funkcionise, da li oni jave samo ako se kod njih zadesi pas, ili se u toj bazi na neki nacin oznaci, da se taj pas trazi, pa bilo gde da se ocita broj, mogu da vide to?

Postoji opcija u bazi da se unese podatak odlutao- trazi se... Pa ne bi bilo lose da to vas veterinar uradi.

Medjutim, nemojte se mnogo oslanjati na to sto je pas cipovan, probajte da ga nadjete i na druge nacine, postavite slike na sajtovima za nestale ljubimce , na FB i slicno. Srecno !