busdriver

Madjarska ostrodlaka vizla

Recommended Posts

laszloz svaka čast prelepi su štenci,jako mi je žao što nisam uspio sa tom pasminom :cry: ,ali tu je moj drug Deja 8) 8) .Pozdrav za mog jarana :D :D :D

Evo kolege jedini predstavniik mađarske vižle na ovogodišnjem CAC-u Novi Sad.

MOV - razred mladih ženki

Rezi (Amor x Anet)

odgajivač Ištvan Čileg

vlasnik Vladimir Melih, Kulpin

svnwg6.jpg

Pozdrav svim vižlarima.

edit

Ne postavljajte istu temu na vise podforuma istovremeno. Crossposting (postavljanje iste teme u vise podforuma) je zabranjen.

Hvala. Mod BUD

Divni psi,ja sam imao kratkodlaku i bila mi je od velike pomoci u lovu a pri tom stalozena sa dobrim nosom i tempom i perfektnim aportom.Dobar pogled,Mirko

Kinolosko drustvo ``STIG`` iz Pozarevca u saradnji sa LU ``Vojvoda Milenko`` iz Pozarevca,sekcija sela Kasidol 27.08.2011 god. organizuje tradicionalni lovacko-kinoloski kup - ``Kup Stiga`` na prepelicu.

Skup takmicara je od 5-5,30h u domu sela Kasidol,koje se nalazi na putu Pozarevac-Veliko Gradiste.Obezbedjen je bogat nagradni fond,dorucak i rucak za sve takmicare.

Pse ce ocenjivati kinoloske sudije:

Miroslav Vucenovic

Slavisa Stamenkovic

Boban Lazic

Goran Sestic

Predrag Markovic

Sva dodatna obavestenja mozete dobiti na sledece brojeve telefona:

063/712-1960;063/8900005 ili

Pozdrav svim ljubiteljima ostrodlake madjarske vizle, i ako budem stigao danas cu postaviti nekoliko fotogrefija mojih vizli, inace imam jednog muzjaka i dve zenke. Muzjak ima dve godine, jedna zenka ima dve a druga cetiri, i moram da vam kazem da sam peradovoljan sa njima. Fantasticni lovni psi.

P.S. imam i jednog malog preslatkog muzjaka starog cetiri meseca

Boramaki :arrow: Zanima me konkretno kako rade ostrodlake i koliko su sporije od kratkodlakih vizli u pretrazivanju terena,ono sto sam ja video bili su plemeniti psi dobri aporteri ali jako spori u pretrazivanju terena i na tragu . Ako ima slika okaci da ih vidimo. Pozdrav

Boramaki :arrow: Zanima me konkretno kako rade ostrodlake i koliko su sporije od kratkodlakih vizli u pretrazivanju terena,ono sto sam ja video bili su plemeniti psi dobri aporteri ali jako spori u pretrazivanju terena i na tragu . Ako ima slika okaci da ih vidimo. Pozdrav

Sto se tice rada ostrodlakih vizli nisu nista sporije od kratkodlakih, mislim da je to vise stvar temperamenta jedinke, npr. zenka mi je brza u pretrazi terena od muzjaka ali to neznaci da je ona bolja u radu od njega, i ono sto sam ja video moja zenka je bila brza od kratkodlakih koje su bile u lovu tog dana, ali u globalu vizle su sporije u pretrazi terena nego sto to rade ostale lovne rase pasa, i to nekad bude kao mala zamerka sudija na lovackim kupovima.Pozdrav

Ovih dana idu i slike, jednostavno nemam vremena da ih slikam, ali zbog svih vas koji zelite da ih vidite bice ih.

Druze ovo je moj broj telefona pa ako zelis nazovi me 063/8037433 Bora

Boro :arrow: Voleo bi da vidim kako izgledaju tvoji psi jer sam pre desetak godina video jednu zenku madjarskog porekla a vodio je jedan stariji bracni par po izlozbama i to je bila van seriska kuja a zvala se Beta.Ps. Ja i ti se znamo a pod nikom Vuk Mandusic vidi sliku u poenterima mozda se setis :wink:

Kolega Boro = svaka ti cast (y) moram ti reci da mi se zenka od 2.5 godine posebno svidja i u odnosu na muzjaka je mnogo jaca exterijerno. Ne znam kojih je linija jer se ne razumem u OMV bas previse,ali gledaj da je uparis negde preko u Madjarskoj ili pod nekod jako dobrog psa koji je po formi slican njoj i boja da bude tamnije narandzasta obavezno i imaces vrhunske pse.Nije uopste iskljuceno da ti se i ja javim za stene :wink:

odakle si i gde lovis ? dobar ti pogled,Mirko

Mirko, moram da ti kazem da je ovde mali problem sa slikama mojih vizli, naime, zenka koja je stara 4 godine je iste boje(tonaliteta) kao i zenka koja je stara 2,5 godine. Slike koje sam napravio jednostavno odslikavaju neke druge tonalitete, ali ako budes bio u prilici da ih vidis sve ce ti biti jasno, cak i muzjak nije tako svetle boje.Zenka sa 4 godine jednostavno nije dobro uslikana, ali dodji u Temerin na izlozbu pasa i videces ih, mislim da ce ti onda biti sve jasnije. Hvala ti na pohvalama.

Pozdrav svim ljubiteljima vizli, pogotovo ljubiteljima ostrodlakih vizli.

Odmah na pocetku moram da se pohvalim novim odlicnim rezultatom koji je danas na izlozbi u Temerinu ostvario moj muzjak (koga imate cast gledati na fotografijama), a jos mi je vece zadovoljstvo posto je sudio sudija iz Hrvatske gospodin Boskovic Ivica. Da vam citiram ocensku listu "pas u tipu pasmine, snazne gradje, radne kondicije, tipicne glave. Kompletnog i pravilnog zubala, odlicne gornje i donje linije. Odlican u stavu i kretanju. Kompletnog spolovola"(nadam se da znate sta je ovo) OCENE: Odlican; CAC; Prvak rase.

Ovo je sa ocenske liste, ali bilo je jos odlicnih komentara koje nije uneo u listu i koje vam ovog puta ne navodim, mislim i da je ovo sasvim dovoljno a da ne preteram sa hvalom, stvarno sam ponosan.

Zeleo bi da se jos neko pojavi sa istim i boljim rezultatima, sve u svrhu daleko bolje afirmacije same pasmine. Pozdrav svima.

Pozdrav svim vizlarima a narocito ljubiteljima ostodlakih vizli. Jos jedan uspeh ostvaren je sa ostrodlakim vizlama, dana 29.10.2011 god. odrzan je lovacki kup (Hubertov kup) u Kacu, u organizaciji Lovackog udruzenja Novi Sad. Na kup sam izasao sa mojom zenkom(slika zenke od 4,5 godine) i u konkurenciji 17 takmicara osvojio sam prvo mesto sa ostvarenih 134 poena. Za mene ogroman uspeh, tim pre sto mi je ovo bio prvi put da izlazim na ovu vrst manifestacije. Ovaj ostvren uspeh mi je omogucio da odem na visi erang takmicenja i iskreno se nadam da cu i tamo uz dosta srece (koja je neophodna) ostvariti zapazen nastup.Sve ovo bi nadam se trebalo da pomogne afirmaciji madjarske ostrodlake vizle koja je jako malo zastupljena kod nas, a verujte mi zasluzuju daleko vise paznje i brojnosti nego sto je to danas slucaj. Svi koji bi htele da razgovaramo i razmenimo nasa iskustva, pisite ili se javite na tel. 063/80370433.

Pozdrav,

Hvala ti na cestitkama, i jedno malo izvinjenje svima pogresno sam upisao svoj broj telefona: nije 063/80370433 vec je bez one druge nule znaci 063/8037433. Cao svima pa se cujemo i nadam se vidimo. Pozdrav Bora.

XII LKK- KUP STIGA-ŠAPINE 26.11.2011

Lovačko udruženje STIG Smoljinac-Boževac,sekcija sela Šapina i Kinološko udruženje STIG iz Požarevca,dana 26.11.2011. organizuju lovačko kinološki kup na fazansku divljač- XII KUP STIGA.

Skup takmičara je u lovačkom domu sela Šapine,koje se nalazi na putu Požarevac-Kučevo,do 8.00 h.

Obezbeđen je doručak i ručak za sve takmičare.Pobednike očekuje bogat nagradni fond.Predviđene sudije:Goran Đorđević (Čačak),Miroslav Vučenović (S.Mitrovica),Goran Šestić (V.Plana),Rade Savić (Makce) i Slaviša Stamenković (Požarevac)

Na Kupu mogu učestvovati lovci sa lovnim kartama za 2011.godinu.Psi moraju imati potvrdu o vakcinaciji protiv besnila,moraju biti čipovani i imati položen ispit urođenih osobina i ocenu eksterijera.

Sva dodatna obaveštenja: Dobrica Stojković -063/8104383;Perić Zoran-063/234636;Stamenković Slaviša -063/8900005

Tradicionalno kao i svih godina do sada ocekuje vas veliko gostoprimstvo domacina uz nezaboravno druzenje.

Dobro dosli uz ``Dobar Pogled``

Zanima me moze li da se kratkodlaka kerusa pari pod ostrodlaki pas

i isto dal moze ostrodlaka kuja biti uparena sa kratkodlaki muzjak i stenad

da bude sa izpravni papiri? A isto tako, hocu da pitam i dal moze od te legla da

se vidi kojih stenci su ostrodlaki i tako da se upisat i rodovnici i drugi kojih

su kratkodlaki da se upisat ko kratkodlaki? Izvinite za pitanje, ali mi je

bilo jako interesantno? Pozdrav!

Zanima me moze li da se kratkodlaka kerusa pari pod ostrodlaki pas

i isto dal moze ostrodlaka kuja biti uparena sa kratkodlaki muzjak i stenad

da bude sa izpravni papiri? A isto tako, hocu da pitam i dal moze od te legla da

se vidi kojih stenci su ostrodlaki i tako da se upisat i rodovnici i drugi kojih

su kratkodlaki da se upisat ko kratkodlaki? Izvinite za pitanje, ali mi je

bilo jako interesantno? Pozdrav!

Moj odgovor na tvoje pitanje je: ako paris kratkodlakog nemacnog pticara sa ostriodlakim nemackim pticarom da li mozes prijaviti leglo, naravno da nemozes, tako je i sa ostalim rasama.