Sign in to follow this  
LeaMalamut

Upisivanje ocene ?

Recommended Posts

Cim ocene tvog psa odes sa tim papirom kod ljudi koji se nalaze u okruzenju ringa to pitas nekoga i upisu ti ocenu u radnu knjizicu.

Najbitnija je ocenska lista koju je dobio pas na izlozbi tj. ocenjivanju.

Ocenska knjizica je lepa i slatka ali nista ne vredi bez ocenskih lista koje se predaju pri upisu titula vaseg psa, pri ostvarivanju prava na sampionat ...

Znaci ocenu iz ocenske liste mozete upisati u ocensku knjizicu kad odete do organizatora izlozbe na kojoj ste je dobili.

Ocenu možete upisati i posle izložbe, ako ste recimo na dotičnoj izložbi zaboravili poneti radnu knjižicu. U tom slučaju ocena se upisuje u kinološkom savezu. Naravno ocenska lista se piše na svakoj izložbi u više kopija, tako da ne bi mogli dopisati krstić u okvir predviđen za to i tako lažirali titulu pošto u savezu postoji kopija vaše ocenske liste.

Hvala vam na odg, kerusa mi je u teranju a ja nisam upisala ocenu pa sam razmisljala sta da radim zbog papira za buduce stence , vidim da moze i sa ocenom 4 da se dobiju papiri za stence Pozz svima

Moze u kinoloskom zavodu.

...mislis - savezu. :)

Eh sad..... ja koliko se secam, moze se ocena upisati i u KD-u koje je organizovalo izlozbu, a mozda i gresim, mada sam ja isla jednom u KD a jednom u Savez i oba puta je sve bilo OK.

...evo, Marko, izbaceno! :)...

...

Hehe,ona zna prave ljude tako da nema oko cega da se opterecuje....... :D :mrgreen:

Izvini, ako se ovo na mene odnosilo.... molim te elaboriraj kakve i koje ja to prave ljude znam?!!?!

A ako zelis izvoli pa zaredjaj po tim "pravim ljudima" i anketiraj ih... koga pod kapom nebeskom zanima ko je tamo neka Iva Tarabic.... nemaju pojma jer i ne mogu da imaju pojma kada sam Bog zna kada su i mogli poslednji put da me vide na domacoj izlozbi.

Sto se tice upisivanja ocena ja sam samo iznela ono sto mi se dogodilo. Jednom je to bila ocena sa CAC Pancevo (kojih odavno vise nema)... i tad sam sa rodovnikom i ocenskol listom dosla u Savez (jer mi je blizi) da pitam da li moram da idem u Pancevo ili i Savez ima takve ingerencije. Tada su mi rekli da mogu da upisem ocenu tu, jer oni ionako dobijaju sve rezultate posle svake izlozbe i moze da se proveri.

Drugi put kada mi se dogodilo da nisam ponela rodovnik na izlozbu je bilo u lokalu.... i to je bila jedna jedina CAC izlozba u Zemunu :lol: . To mi je bilo blizu pa sam otisla direktno u tadasnji KD Zemun (to valjda vise i ne postoji) i tamo su mi upisali ocenu, opet nakon provere u svojoj evidenciji.

Prema tome, ne znam da li Vi ljudi morate za svaki administrativni korak da upoznajete ljude, da trazite veze ili kopate po malom mozgu da li nekoga tamo poznajete... ali ja hvala Bogu ne moram, niti sam ikada morala.

Stoga, prvo skocite pa recite "hop"! Ovde je rec samo o banalnoj administrativnoj proceduri naknadnog UPISIVANJA a ne DODELE ocene.

Mozes nanknadno upisati ocenu, meni se desilo da sam zaboravio knjizicu. Posle nekog vremena sam otisao do kinoloskog saveza, posto je u pitanju Beogradska izlozba, poneo sam ocensku listu i na osnovu nje upisao ocenu. Nista nisu proveravali samo su na osnovu liste upisali ocenu.