jasmina

Aljaski malamut (Alaskan Malamute FCI: 5.1 - 243)

Recommended Posts

Tek sam sad videla da je peti prst ne poželjan i da se otklanja recite mi čivas ima peti prst na prednjim šapama jer nije kasno za otklanjanje? Pošto sam pročitala da se računa ko mana psa?????

Peti prst na prednjim sapama se ne odstranjuje ni jednoj rasi pa tako ni malamutu!!Ukoliko ima peti prst na zadnjim nogama to je problem i to treba hiruskim putem ukloniti.Pravi odgajivaci tj. poznavaoci rase,ukoliko im se u leglu pojavi stene sa petim prstom na zadnjm nogama,to odmah po rodjenju podvezeu sa najlon koncem i on otpadne posle par dana bez ikakvih posledica,pogotovo sto ih u tom periodu majka lize kao luda!!

Veliki pozdrav McMira :wink:

Peti prst na prednjim sapama se ne odstranjuje ni jednoj rasi pa tako ni malamutu!!Ukoliko ima peti prst na zadnjim nogama to je problem i to treba hiruskim putem ukloniti.Pravi odgajivaci tj. poznavaoci rase,ukoliko im se u leglu pojavi stene sa petim prstom na zadnjm nogama,to odmah po rodjenju podvezeu sa najlon koncem i on otpadne posle par dana bez ikakvih posledica,pogotovo sto ih u tom periodu majka lize kao luda!!

Veliki pozdrav McMira :wink:

Hvala na odgovoru mislila sam da je ista priča i sa prednjim Hvala i POZDRAV :oops: :wink: :D

Pozivamo sve vlasnike, odgajivace i ljubitelje pasa da svojim potpisom doprinesu da se ne izglasa novi Zakon o dobrobiti zivotinja, koji nekim svojim clanovima direktno ugrozava ustavna prava gradjana Republike Srbije i ugrozava kinologiju u Srbiji.

Peticija:

http://www.petitiononline.com/g322g80/petition.html

Vise o svemu ovome pisali smo na temi:

viewtopic.php?f=1&t=9393

Tekst peticije:

To: Vladi Republike Srbije

- Predsedniku Republike Srbije, gosp. Borisu Tadiću

- Vladi Republike Srbije, gosp. Mirku Cvetkoviću

- Ministarstvu Poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, ministru Saši Draginu

- Direktoru Uprave za veterinu, gosp. Zoranu Mićoviću

Mi dole potpisani građani Republike Srbije se zalažemo za ukidanje dole navedenih tačaka, a koji se nalaze u predlogu nacrta dobrobiti životinja.

Mi se zalažemo za poštovanje prava svih građana kojima je Ustavom Republike Srbije zagarantovano pravo na izbor i opredeljenje, te stoga iznosimo naš stav koji glasi:

Ukoliko se donese nacrt o dobrobiti životinja sa dole pomenutim članovima koji su predloženi biće štetan i kršiće naša ustavna prava.

Molimo sve državne institucije da uvaže naše zahteve za ukidanje i izmene sledećih članova zakona nacrta o dobrobiti životinja:

- Član zakona koji dozvoljava lišavanje života (eutanaziju) zdravih jedinki.

- Član zakona koji ograničava odgajivače na brojnost jedinki. ( kućni ljubimci )

- Član zakona koji ograničava vremensko uslovljavanje izvođenje životinje (šetnja).

- Član zakona koji komercijalizuje odgajivačnice i držaoce životinja.(kućni ljubimci)

- Član zakona koji zabranjuje korektivno ulepšavanje.(kućni ljubimci)

S postovanjem,

dole potpisani

Neophodno je da se peticija potpise u sto vecem broju sto pre,

jer ce se nacrt zakona naci u Skupstini vec u cetvrtak, 20.11.'08.

O svemu obavesten je Kinoloski savez Srbije, i zatrazicemo njihovu pomoc i podrsku vec u ponedeljak.

Jos jednom, link za potpisivanje peticije nalazi se na stranici

http://www.petitiononline.com/g322g80/petition.html

Ocekujemo kako Vas potpis, tako i da peticiju posaljete na sto vise adresa gradjana kojih se ova problematika tice i direktno moze uticati na njih.

Pozdrav svima! I ja sam jedan od,koliko vidim, velikog broja ljubitelja Aljaskih malamuta.Do skora sam imao muzjaka koji se zvao Kris Kros,ali na zalost on vise nije sa nama. Zeleo bih da opet kupim jednog muzjaka,koji bi popunio bar deo praznine koju je Kris za sobom ostavio.Ako neko trenutno ima neko stene muzjaka,pozeljno sivo belog od sto krupnijih roditelja,molio bih da mi se javi na broj 063/71-90-458.Hvala unapred.

Pozdrav svima! I ja sam jedan od,koliko vidim, velikog broja ljubitelja Aljaskih malamuta.Do skora sam imao muzjaka koji se zvao Kris Kros,ali na zalost on vise nije sa nama. Zeleo bih da opet kupim jednog muzjaka,koji bi popunio bar deo praznine koju je Kris za sobom ostavio.Ako neko trenutno ima neko stene muzjaka,pozeljno sivo belog od sto krupnijih roditelja,molio bih da mi se javi na broj 063/71-90-458.Hvala unapred.

Postovani Nikola , moja zenkica je trenutno u teranju i za par dana ide na parenje , i ako sve bude kako treba za par meseci eto stenaca , ako jos uvek trazis stene pogledaj ovu nasu stranicu .Pozz

http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=76&t=6652

evo nešto u skraćenoj verziji.Izabrali bi koordinatore za brojnije rase(haski,malamut,akita,samojed....) ili više srodnih rasa ako su manje zastupljeni kod nas(lajke,patuljasti špicevi......).

To bi trebalo da bude neko ko se odlično razume u rasu,poznaje stanje kod nas i u svetu i vlasnike,odgajivače...

Za ovu godinu planiramo matičnu specijalku u Zrenjaninu,koja bi uz jos dve specijalke,do 10 naših Caciba i 5 inostranih bila bodovana za izbor najboljih pasa u svakoj rasi.

tih 10 Caciba kod nas bi izabrali po kriterijumu saradnje sa klubom.Tražili bi da utičemo na izbor sudija i neki popust na prijavu, a za uzvrat bi prijavili više pasa na tu izložbu i pojavili se tamo kao klub.Dobili bi CACIB sa većom konkurencijom,titule bi imale pravi značaj a organizator dobio kvalitetniju manifestaciju.

Godišnji pobednici i plasirani psi bi bili realno najbolje ono što mi imamo i mogli bi da imamo jasnu sliku kvaliteta,i što je bitno svi oni koji su početnici mogli bi na pravi način da uđu u kinologiju.

namestili bi kvalitetnu Web prezentaciju sa stručnim tekstovima,ličnim komentarima,predstavili odgajivače...

Ako bi bili brojni imali bi i snagu za bilo koju ideju i legitimitet i pred KSS,organizatorima ali i prema budućim vlasnicima pasa,odgajivačima....

Malo sam konfuzno nabacao sve ovo,nadam se da ste shvatili poentu.

Guest Viky_7

Dobar dan!

Nova sam ovdje pa bih vas sve htjela pozdraviti!

Ponosni sam vlasnik aljaskog malamuta Lune stare 8 tjedana. Jos uvijek ucimo i pokusavamo saznati sto je moguce vise o ovoj prekrasnoj pasmini.

Pohvala svima sto su se potrudili ovako detaljno predstaviti ovu vrstu pasa.

Ono sto mene zabrinjava je Lunina tezina koja je samo 2300g (to je bilo prije tri dana), a danas smo ju vagali bila je oko 3kg, mislim da je to malo, i svi mi kazu da je mlađa nego sto mi je covjek u uzgajivacnici predstavio (ostenjena je 27.02).

Evo slika, pa bih vas molila za vase cjenjeno misljenje!

Hvala!

3123_1152279852220_1384370403_30418399_4435881_n.jpg

3123_1152279692216_1384370403_30418396_6354351_n.jpg

Prelijep pas i neizgleda da je mrshav, a kako i sama kazzesh lijepo i napreduje. Mislim da je nash Ari (samojed), sa shest nedelja kada smo ga preuzeli, imao 2 kg. Nema mjesta za brigu, napredovace shtenac samo ga hrani 5-6 puta dnevno.

pozzzzz

Guest Viky_7
Mislim da je nash Ari (samojed), sa shest nedelja kada smo ga preuzeli, imao 2 kg.

Negdje na nekom siteu sam procitala da bi malamut s 8 tjedana trebao imati oko 9-12kg zbog toga mi je to malo. Zato ovdje pitam trebam li se brinuti ili ne.

Hvala!

Po izgledu rekao bih da je mladja od 3 meseca ali opet ta tezina je i onda mala za malamuta.Zenkica od 2 meseca bi trebala da bude teska izmedju 6-8 kg.U kakvim je uslovima zivela pre nego sto ste je uzeli ?

Guest Viky_7

Bila je kod uzgajivača koji ima barem 8 malamuta, drzi jos samojede, huskyje i bernske planinske pse.

Rekao je da ih hrani jednom na dan. Bila je u boksu sa roditeljima, vidjeli smo i njih, muzjak je normalne visine, a zenkica se skrivala slabo sam ju vidila.

Luna je ostenjena 27.2.ž

Jedini mi je problem, a vjerojatno je to i problem, sto je ostala zadnje stene u leglu pa nisam vidila bracu i sestre.

Rodovnik nemamo jer nam je financijski preskupo a htjeli smo psa koji je veci, pametan i da nije ovisan o kuci. Tek kada smo ju kupili intenzivnije sam trazila po internetu o ovoj pasmini i odusevila sam se njome - tako mi je drago sto imam ovako plemenito bice pored sebe.

Jedino mi je sto kad sam pocela njuskati sam vidila da je malo premala.

Taj od koga ste je uzeli je klasican idiot i drzi pse cisto radi profita.Hranio stene jednom dnevno.Pa nije ni cudo sto je ostala mala :evil: :evil: :evil: :evil: Stenci se hrane vise puta dnevno sa kvalitetnom hranom a on im je verovatno davao splacine.Sad ja na ostalo na vama da popravljate njegove greske a to znaci kvalitetne granule,vitaminski i mineralni dodaci(iako su kvalitetne granule, treba nadomestiti sve sto je stenetu uskraceno) i sa njom provodite sto vise vremene jer ko zna kako se taj lik odnosio prema njoj.

Guest Viky_7

Hrani ih sa Trainer briketima, to smo i mi uzeli, ali sam jos dodala pedigree junior vrecice i razne vitaminske poslastice.

Da se pohvalimo, znamo sjesti i dati sapu.

Guest Viky_7

Ocistili smo ju od parazita Badminth pastom, hranimo ju bas tako, 4 puta na dan, ima vec 3,5kg, bas se vidi da je narasla, lijepo napreduje.

Hvala!! Pozz

Guest TIHANAb

3.5 kg sa 8 tjedana :?: :?: :?: To je prestrašno !!! Moji štenci toliko imaju sa 4 tjedna. Taj čovjek koju vam ju je prodao stvarno nije normalan, hraniti štence jednom na dan... :shock: :shock: :shock:

Ja bi joj prema slici dala 5 tjedana starosti, ako se taj čovjek koji vam ju je prodao tako neodgovorno ponaša prema štencima onda me ne bi ni čudilo da vam je slagao koliko je stara.

Štene malamuta koje je pravilno i kvalitetno hranjeno te pravovremeno i redovno čišćeno od crijevnih parazita, tjedno dobije u prosjeku 1 kg u prva 2 mjeseca, a kasnije i više.

Pozdrav svima!

S vremena na vreme prelistam dešavanja na ovom delu foruma. Na CACIB Sivac sam sreo mužjaka Kids of the snow-storm Royal Blade(Langos del Biagio-Nandine del Biagio), pa da uživamo u prizoru(doduše nije skroz u pozi)

2w324yb.jpg