Sign in to follow this  
CONY

BRIARD

Recommended Posts

Bas mi se svidja taj francuski ovcar,a koliko vidim,ovdje ga niko nema.Ima jedan oglas u Zovu,koji se stalno ponavlja i taj Briard stalno ima 6 mjeseci.Zna li neko nesto vise o ovim lijepim cuvarima i zasto ih nema kod nas,kad ima i drugih velikih pasa?Negdje sam naletjela da su jako skupi i da je njihovo odrzavanje dosta zahtjevno i skupo.Ne znam sta to znaci tacno,pa ako neko zna nesto vise,voljela bih da saznam.I uzgajivaca,ako ih ima.Pozdrav

Moji prijatelji su hteli briard-a pa sam trazila odg.,najblize sto sam nasla je Madjarska i cena stenadi je oko 800e,mada mislim da se mogu naci i u HR...

Jao,Holly,stvarno je predivna.Čestitamo!

Možeš li nam jednom malo opisati ovu rasu,njeno ponašanje,navike,karakter i slično?Ono vaše iz svakodnevnog života.

Srdačan pozdrav i puno uspjeha! :D

Evo da napisem malo a Briaru.

Briard je lep i dekorativan francuski ovcar sa dugom dlakom i sa velikim srcem.Prvobitno ime je Berger die Brie .

On je veoma,okretan,osetljiv,poslusan,dobrocudan,lako i brzo uci,ljubazan i pogodan za druzenje sa decom.

Briar je velikog rasta muzjaci su 62-68 cm,a zenke 56-64 cm visine a imaju oko 35 kg.Usi su im pre kupirali sada vec to nije dozvoljeno.Oci su im tamnobraon, inteligentnog izraza,zubi su makazaste.

Vrat je duga i vitka,ledja ravna ,bok je utegnuto a zadnjica malo nagnut.Noge su paralelne i stubaste, sape su velike i okrugle.Na zadjim nogama po standardu mora da ima peti prst i to dupli.

Hod je elegantan.Rep visi dole sve do skocnog zgloba ,a kraj repa malo podignut.

Dlaka duga tvrda ali izgleda svilenkasta - ne linja se, ali cesljanje obavezno svaki drugi dan!!!

Boja dlake je crna,braon, rdja,samo bela boja nije dozvoljena.

Koristili su kao terac i cuvar stoke.

Voli da bude na otvorenom,u dvoristu,nikako ne drzati zatvoreno ili u stanu.

Stavicu slike ovih dana :D Vasa zenkica je prelepa. Mi jos nismo isli na izlozbe, ali planiramo. Kazite mi molim Vas kakvu cetku, ili cesalj, koristite,ja nisam sigurna da sam izabrala najbolju.Pozdrav!