Stefan788

Koliko je Am koriscenje pri dugim setnjama Cane Corsa?

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,zanima da li je neko mozda ima iskustva sa koriscenjem Am-a  za velike pse,naime moj pas Cane Corso je navrsio 7 meseci i poprilicno je visok.Cuo sam neke price od lajika kao da moze da mu naskodi ledjima itd..Ipak su ovde na forumu iskusni ljudi i odgaivaci pa ko velim postavim pitanje?

Hvala unapred!

Am za šetnju? Ne vidim što bi mu škodilo ako ne vuče na njemu ali ne vidim ni potrebu da se koristi am umesto ogrlice i povoca. Teže je i izabrati veličinu ama, nije svakom psu ista dubina grudnog koša, obim grudi. Viđala sam pse koje šire laktove u ne prirodan položaj jer ih am žulja ispod miške. 

Šta znam, meni je uvek bilo lakše da psa kontrolišem i usmeravam ogrlicom. 

Što kaže witch može i sad am ako ne vuče. Ako vuče onda tek kad završi sa razvojem. Ne znam tačno za velike rase kad završavaju razvoj, ali pretpostavljam ne pre nego što napuni godinu i po dana.

13 hours ago, witch said:

Am za šetnju? Ne vidim što bi mu škodilo ako ne vuče na njemu ali ne vidim ni potrebu da se koristi am umesto ogrlice i povoca. Teže je i izabrati veličinu ama, nije svakom psu ista dubina grudnog koša, obim grudi. Viđala sam pse koje šire laktove u ne prirodan položaj jer ih am žulja ispod miške. 

Šta znam, meni je uvek bilo lakše da psa kontrolišem i usmeravam ogrlicom. 

1 hour ago, snatch said:

Što kaže witch može i sad am ako ne vuče. Ako vuče onda tek kad završi sa razvojem. Ne znam tačno za velike rase kad završavaju razvoj, ali pretpostavljam ne pre nego što napuni godinu i po dana.

Ljudi hvala na brzim odgovorima,znate kako u sustini kada se setamo i idemo uz brdo ne vuce ni malo,cak sta vise ide pored noge bas onako kako sam ga ucio,ali kada krenemo kuci to je kidanje ruku bukvalno.Kad god se ustremimo za povratak kuci pocne toliko da vuce da je to ne normalno,nadam se da cak i ogrlica ne moze da mu naskodi jer sta znam ipak on mlad jos.Zato bih voleo vase misljenje da cujem,da li da ostaje na ogrlici li da menjam am,sta bi bilo najboolje a da nesteti ledjima i vratu?

Nauči psa da ne vuče, taman posla da dozvoli da se cc ponaša kako on hoće. Kida ti ruku sad sa 7 meseci a kamoli kad poraste. Ogrlicu podigni višlje i ne dozvoljava da vuče pa ni pod izgovorom "žuri mu se kući", ti si gazda, ti diktira tempo. 

Ja bih samo upozorio na jednu drugu stvar, a to je kvalitet karabinjera i kopči uopšte. Poznanik ima izuzetno snažnog cane corsa za kojeg mislim da je najsnažniji pas u okruženju. Jednom prilikom pas je toliko kidisao na drugog psa da nije bilo normalno. Vlasnik je vežbač atleta pa je uspeo da ga zadrži. On je koristio am što mislim da je zgodno da se pas ne davi, ali sa druge strane davilica sa bodljama je dobra stvar za dresuru. Uglavnom pitao sam ga da li bi uspeo da zadrži psa ako mu se povodac pokida i rekao je "Boga mi teško"! Zato kažem obratiti pažnju na kvalitet kopči jer meni je mnogo karabinjera jednostavno puklo. Pri tom ne govorim o ovim kineskim nego kvalitetnijim starim komadima.

11 hours ago, witch said:

Nauči psa da ne vuče, taman posla da dozvoli da se cc ponaša kako on hoće. Kida ti ruku sad sa 7 meseci a kamoli kad poraste. Ogrlicu podigni višlje i ne dozvoljava da vuče pa ni pod izgovorom "žuri mu se kući", ti si gazda, ti diktira tempo. 

Hocu da,dacu sve od sebe da ga naucim sto je vise moguce,podici cu mu ogrlicu vislje malo kako si mi rekla da vidim da li ce imati efekta.

56 minutes ago, Sava said:

Ja bih samo upozorio na jednu drugu stvar, a to je kvalitet karabinjera i kopči uopšte. Poznanik ima izuzetno snažnog cane corsa za kojeg mislim da je najsnažniji pas u okruženju. Jednom prilikom pas je toliko kidisao na drugog psa da nije bilo normalno. Vlasnik je vežbač atleta pa je uspeo da ga zadrži. On je koristio am što mislim da je zgodno da se pas ne davi, ali sa druge strane davilica sa bodljama je dobra stvar za dresuru. Uglavnom pitao sam ga da li bi uspeo da zadrži psa ako mu se povodac pokida i rekao je "Boga mi teško"! Zato kažem obratiti pažnju na kvalitet kopči jer meni je mnogo karabinjera jednostavno puklo. Pri tom ne govorim o ovim kineskim nego kvalitetnijim starim komadima.

To si upravu,na dosta mesta prodaju uglavnom kineske bofluk ogrlice.Ovaj moj je nasledio ogrlicu od mog starog psa tako da ce moci da izdrzi bez problema jer je dosta kvalitetan materijal,otporan gotovo na sve zivo.

Ako moze mala pomoc,odnosno vase misljenje o mom ljubimcu.Ovo mi je prvi susret sa CC kao rasom i zanima me da li se mali razvija na dobrom putu.Ima 7 meseci i oko 39kg,jel to ok tezina za njegov uzrast,Nisam iskreno vidjao mnogo steneca u velikom broju i samim tim ne mogu najbolje da ocenim izgled mog stenca u odnosu na druge.Stenac je u stanu ima dvoriste za istrcavanje i polako se socijalizuje sa drugim psima,jede meso jednom dnevno zajedno sa granulama i to je to..Dobija kalcijum kao dodatak i to83993419_624800534985771_5413712676385718272_n.thumb.jpg.8faf1f204f81d01cb87a088936884d90.jpg84351178_472797973392485_4910482435034054656_n.thumb.jpg.49691d0a3af0ad65b11182cd7a0d0d6b.jpg

12 hours ago, witch said:

Hocu da,dacu sve od sebe da ga naucim sto je vise moguce,podici cu mu ogrlicu vislje malo kako si mi rekla da vidim da li ce imati efekta.

2 hours ago, Sava said:

To si upravu,na dosta mesta prodaju uglavnom kineske bofluk ogrlice.Ovaj moj je nasledio ogrlicu od mog starog psa tako da ce moci da izdrzi bez problema jer je dosta kvalitetan materijal,otporan gotovo na sve zivo.

Ako moze mala pomoc,odnosno vase misljenje o mom ljubimcu.Ovo mi je prvi susret sa CC kao rasom i zanima me da li se mali razvija na dobrom putu.Ima 7 meseci i oko 39kg,jel to ok tezina za njegov uzrast,Nisam iskreno vidjao mnogo steneca u velikom broju i samim tim ne mogu najbolje da ocenim izgled mog stenca u odnosu na druge.Stenac je u stanu ima dvoriste za istrcavanje i polako se socijalizuje sa drugim psima,jede meso jednom dnevno zajedno sa granulama i to je to..Dobija kalcijum kao dodatak i to

84351178_472797973392485_4910482435034054656_n.thumb.jpg.73e0e6f689be4349a0daea019cb71e02.jpg83993419_624800534985771_5413712676385718272_n.thumb.jpg.d31f1c2cad5fc98e4264317a380ca223.jpg

7 hours ago, Stefan788 said:

Ako moze mala pomoc,odnosno vase misljenje o mom ljubimcu.Ovo mi je prvi susret sa CC kao rasom i zanima me da li se mali razvija na dobrom putu.Ima 7 meseci i oko 39kg,jel to ok tezina za njegov uzrast,Nisam iskreno vidjao mnogo steneca u velikom broju i samim tim ne mogu najbolje da ocenim izgled mog stenca u odnosu na druge.Stenac je u stanu ima dvoriste za istrcavanje i polako se socijalizuje sa drugim psima,jede meso jednom dnevno zajedno sa granulama i to je to..Dobija kalcijum kao dodatak i to

Stefane, ako je meni upućeno pitanje ja ne znam odgovor jer nisam stručan za tu rasu. Naravno često ih viđam, ima ih u mom okruženju i meni su dragi psi. Jedino primećujem da ih ima u dva modaliteta, zdepastiji i jako snažni i hrtastiji koji deluju nežnije, ali i brže. Kako ja imam lovačkog psa mom oku su hrtastiji u principu lepši :giggle:! Međutim, nije to presudno mom oku, jednostavno onako na prvu neki pas vam se dopadne ili ne, prosto u trenutku zapazite kompletnu konstituciju psa i to odluči i naravno temperament.

40 kg je skroz OK za taj uzrast, gledaj da ti uvek pas bude na donjoj granici sa težinom, neka naginje ka mršavosti. Na slikama mi ne deluje pretovljeno mada je ugao nezahvalan, kad odraste skroz treba bi da ima oko 45-50kg (na 64-68cm u grebenu koliko propisuje standard)

On 2/5/2020 at 12:08 PM, Stefan788 said:

jede meso jednom dnevno zajedno sa granulama i to je to..Dobija kalcijum kao dodatak i to

Podeli mu to na dva obroka, jedan mesni, drugi granule em se različito skroz vare em nema potrebe da odjednom natrpava u želudac sve. Ako mu daješ kvalitetne granule nema potrebe da dodaješ kalcijum, možeš napraviti više štete nego koristi, sad ti je bitniji vitamin D pa gledaj da pas svakodnevno dobjia svoju dozu sunca. Možeš u ishranu da mu dodaš jaja (ja davala sa ljuskom), jogurt, bele neslane sireve, ribu (papaline, glave lososa), iznutrice nisu loše ali ne preterivati (one nisu meso). Sirovo može da jede sve osim svinjetine koja uvek mora biti termički obrađena (zbog Aujeckijeve bolesti-lažno besnilo).
Posle obroka ga nemoj šetati jedno sat vremena, neka ne jurca i ne skače, veliki psi dugačkog i bačvastog trupa su skloni torziji želuca.

On 2/5/2020 at 6:28 PM, Sava said:

Kako ja imam lovačkog psa mom oku su hrtastiji u principu lepši :giggle:!

Zapravo im i standard propisuje da budu "hrtastiji" (a ne da liče na bordoške doge), bez viška kože, mišićavi ali suvlji, okretni.
Sećam se prvih koje sam videla pre nekih 15 godina, par taaamno sive (skoro crne) boje istrčavao se u terazijskom parku, prvo su me podsetili na baš masivne dobermane bez paleža. Mišićavi, elegantni, izuzetno poslušni i nezainteresovani prema strancima a dlaka im se presijavala, lepe kockaste njuške, ma sve na svom mestu. Neki koje viđam u današnje vreme više liče na napuljce nego na CC, visi im koža, truntavi i teški sa bokserskom njuškom, visećim žvalama, naboranim glavama, sve to u standardu uredno navedeno kao mana ali džaba.

On 2/6/2020 at 9:39 PM, witch said:

Zapravo im i standard propisuje da budu "hrtastiji" (a ne da liče na bordoške doge), bez viška kože, mišićavi ali suvlji, okretni.
Sećam se prvih koje sam videla pre nekih 15 godina, par taaamno sive (skoro crne) boje istrčavao se u terazijskom parku, prvo su me podsetili na baš masivne dobermane bez paleža. Mišićavi, elegantni, izuzetno poslušni i nezainteresovani prema strancima a dlaka im se presijavala, lepe kockaste njuške, ma sve na svom mestu. Neki koje viđam u današnje vreme više liče na napuljce nego na CC, visi im koža, truntavi i teški sa bokserskom njuškom, visećim žvalama, naboranim glavama, sve to u standardu uredno navedeno kao mana ali džaba.

Pa jeste i ja takve uglavnom srećem. Dok su mladi uglavnom budu lepi i hrtasti, a kasnije se nekako izobliče. Pas ovog poznanika je zaista ogroman i jako težak, onako zaobljen, ali nije naboran, naprotiva baš je nabijen i zategnut, odiše snagom, a i ima je. Kako je gazda vežbač morao  je i pas da bude takav :giggle:!