Sign in to follow this  
vinko

Mali bandog

Recommended Posts

Lane,imas pravo vec samo to cuo i od drugih ,ali nelalo mi se vise svidja kabulski pas.

Nekako mi je originalniji.Ovaj pas sa slike ima raspored bija slican karakacanskom ovcaru.

Evo jedan preljep pas, i vidi se, funkcionalan. Ovog sa slike neki nazivaju izvorni kavkazac a neki Georgian montain dog.

kurzhaarigerBergkaukase2.jpg?t=1243707961

To je to...Kad sam prvi put video ovog psa na snimku pomislio sam neki mesanac malamuta ali psi su masine.I onda kad se uporedi ovakav pas sa izlozbenim kavkazcem vidi se koliko je rasa zastranila.

Uzeo si mi rec iz usta.

To se moze reci i za odnos izvornog Sarplaninca i urbano-izlozbene kreature Sarplaninca.

Isto kao i kod Kavkazaca.

Razlika drasticna.

Pas sa gornje slike moze da se opise samo sa 8) 8) 8)

Ima i danas dobrih Saraca(malo, ali ih ima) i pitanje je da li ce se rasu spasiti ljudi kojima je cilj upravo to ili ce prevagnuti oni koji su je decenijama unistavali...A ovaj Kavkazac je lepota jedna,da ga gledas i da se divis...

Ne mogu vjerovati pa to je sasvim drugi pas nego ovi na izlozbama.Stvarno su drugaciji,da li tko zna s cime su ih oplemenili ili citaj krizali da bi dibili te pse kiji su tako drasticno drugaciji.

Sosara znam ta Gampr psa,ima cak i klub koji pokusava nesto uciniti da rasa ne propadne.

sarce je po meni trebalo radje uparivati s starim izvornjacima nego s ovim novokomponovanim rasama pa bi ostao sigurno boljeg karaktera nego li je sada.

Pozdrav svima.

Ne mogu vjerovati pa to je sasvim drugi pas nego ovi na izlozbama.Stvarno su drugaciji,da li tko zna s cime su ih oplemenili ili citaj krizali da bi dibili te pse kiji su tako drasticno drugaciji.

Sosara znam ta Gampr psa,ima cak i klub koji pokusava nesto uciniti da rasa ne propadne.

sarce je po meni trebalo radje uparivati s starim izvornjacima nego s ovim novokomponovanim rasama pa bi ostao sigurno boljeg karaktera nego li je sada.

Pozdrav svima.

Ima ih dobrih samo trebas da odes u automehanicarsku radnju i videces ih :D

http://www.mtsmondo.com/news/posao/stor ... est=135589

Malo su rijetki ti u automehanicarskim radnjama,ali dobro nadje se jos tu i tamo neki dobar,samo da ih jos bude pa da se odrzi narav.

Mihailo,i treba da ima lagan hod,pa on mora da bude na pasi cijeli dan,ako naidje vuko mora da mu parira u kojecemu.

Sosara murdjo nije velik ali ne da se on,neka,neka vazno je da ima karakterAli rekli bi sa topica o sarcima da ima slabe kuteve zadnjih nogu,a i slabo je odlakan,hahaha.