Sign in to follow this  
vinko

Mali bandog

Recommended Posts

Lane,nije to da mrzi ljude,samo solidno cuva.meni ti je to normalna stvar.Jedino je cudno da pit cuva a sarac malo manje pa tako vrlo cesto.Uzas.

Lane,pricam ti ja jednom svom prijatelju kinologu kako na balkan kinology u temi sarplaninac se puno diskutira o tome da su sarplaninci toliko iskrizani da je samo ostalo ime od te pasmine,sve drugo je otislo u nepovrat.A on odgovara meni,ako neuk covjek ,pod tim misli neuk kinoloski,kombinira i pari svoje kuje sa drugim rasama,to se naziva mix dvije rase,ali kada to cini kinolog sa duzim iskustvom u kinologiji tada on oplemenjuje rasu.Znaci bully kutta iako je stara mnogo godina je jedan obican krizanac dok svi drugi krizanci sa raznim pedigreima su cistokrvni psi.Da ah ti kinolozi me tako nadahnjuju, :oops:

Lane,pricam ti ja jednom svom prijatelju kinologu kako na balkan kinology u temi sarplaninac se puno diskutira o tome da su sarplaninci toliko iskrizani da je samo ostalo ime od te pasmine,sve drugo je otislo u nepovrat.A on odgovara meni,ako neuk covjek ,pod tim misli neuk kinoloski,kombinira i pari svoje kuje sa drugim rasama,to se naziva mix dvije rase,ali kada to cini kinolog sa duzim iskustvom u kinologiji tada on oplemenjuje rasu.Znaci bully kutta iako je stara mnogo godina je jedan obican krizanac dok svi drugi krizanci sa raznim pedigreima su cistokrvni psi.Da ah ti kinolozi me tako nadahnjuju, :oops:

Pa kada sam se ja tako našalio još davno na temi bandog, čovjek se uvrijedi, raspali po meni. Jednostavno kinologija je danas jedan veliki biznis. Vrte se velike pare. Dali ti Vinko misliš da je njima stalo do pasa, mislim trude li se istinski sačuvati zdravlje, karakter itd. Moš mislit što se trude. Na jednom sajtu o Tosama sam pročitao kako čovjek kaže da je njima plemeniti cilj da dobiju zdravije pse bez displazije( U Europi). Pa otkud takvi zdravstveni problemi u pasmine koja je gladijator. Misliš da japanski gladijatori imaju loše zdravlje? Pa tko ga je pokvario? Pokvare pa onda se onda brinu za zdravlje(OVO VAŽI ZA SVE PASMINE).

Kako se zove kada se u planini upare slučajno različite pasmine ovčara pa to čobanima ne smeta ako pas radi kako treba, ili čak vuk i pas. Neznam jesu li mješanci ili bandozi.

Postaće i Bully kutta pasmina samo dok se još raširi i kad se mogne zarađivati na izložbenim prvacima(šampionima)

Vidis meni znaci voljeti psa da nikada ne zaradim ni paru,namam ja njih zbog para nego da poslije posla se mogu opustiti uz njih.Ne zamjeram ja niti ljudima koji zaradjuju na psima,ali da ga voli a ne da voli pare ,sebe i da samo mase onim eshranim pedigreom a psa jedva da vidi.

Eto malo sam se raznjezio,ne znam koji je to djavo samnom,hahah,pozdrav.

Da svicarski ovcar,prije je bio mislim kanadski ovcar.Rijetki su za vidjeti kako rade.Mene ti radni psi odusevljavju.Ali i neki drugi mogu raditi samo treba volje.

Bravo Vinko, hvala na ovom videu. Odlični psi posebno ima lijepih tornjaka. Ovi torasi su drugačiji od onih pasa o kojima smo pričali na PP. Ovi ovdje(koje sam ja viđao kod nas) su bili dosta krupniji,doimaju se fizički snažniji i imaju kraću ali nešto tamniju(snažnije žutu) dlaku. Ako bude prilike pa naletim na jednog takvog slikat ću ga ali ih stvarno nisam viđao već godinama. Pošto nisu imali neko posebno ime ja sam isto zvao toras.

Ja ne razumijem na topicu o sarplanincima uvjek neko prepucavanje ,svatko mora biti u pravu,a u topicu o bandozima nikada takvih losih relacija izmedju ljudi.Mozda je zato sto bandogasima nije toliko stalo do novca koliko do psa.I na topicu o pitovima uvjek sve stima,cudno?

Evo tek sam pogledao ovaj zadnji video. Lijepi psi lijepo rade, šta drugo da kažem. A što se tiče teme šarplaninac zna biti gusto ali mene je zgrozila tema Srednjeazijski ovčar tako da više ne mogu ni da otiđem tamo da pročitam postove. Ispade da ti plemeniti drevni ovčari nemaju baš tako plemenite vlasnike(naravno ne svi), mada i na temi AST je znalo biti gusto.

Lane,sta da ti kazem .Vrlo je tesko uzgajati pse i truditi se da sve bude bajno..Ali omalovazavanje drugoga da bi sebe promoviraoje za mene primitivizam.Po meni trebalo bi razgovarati,razmjenjivati misljenja ovo drugo te moze samo isprovocirati da napustis forum,barem su neki koje ja poznam napustili zbog toga ta piskaranja.

Ili se pak drze vrlo visoko a mozda imaju vrlo malo staza u uzgajanju pasa,ili blebecu kojestarije,cast izuzetcima .Ima ljudi od kojih se moze i nauciti dosta stvari,ali necu ih spominjati da se ne umisle, :lol: Zato mi se svidja bandog tema,po meni tamo ljudi su stvarno ok,prihvacaju svako misljenje,bas su mi ok.

Nevio postavi koji video da se divimo alano psima.Uvjek sam ti govorio da su Gampr psi i Yuruk psi hrabri,a ti si se samo smijuljio,e Nevio ,Nevio.

Lane slika je dobra ali ima vise tipova yuruk pasa,jedni su cuvari dok drugi su za okrsaje sa divljim zvjerima, :mrgreen:

Lane ,koji ti se cini bolji pas Yuruk ili Gampr,meni je to skoro isto,sve zavisi sto uzgaivac zeli dobiti od psa.

Lane ,koji ti se cini bolji pas Yuruk ili Gampr,meni je to skoro isto,sve zavisi sto uzgaivac zeli dobiti od psa.

Nekoliko puta sam čitao o tim Gampr psima. I svaki puh ih ljudi hvale do neba, ali i naglašavaju da je pravi gampr izrazito rijedak. Navodno je dosta mješan sa sjevernokavkavskim volkodavom i sao psima. Inače ljudi tvrde da je gampr najbliži srodnik izvornog psa sa kavkaza(postavljali smo video o tim psima).