Recommended Posts

Pozdrav svima. Imam problem sa mojim psom. Zlatni retriver je u pitanju, ima 11 meseci. Kad idemo u setnju, on toliko jako vuce povodac, da imam osecaj da ce mi otkinuti ruku(nije tako vukao kao manji). Razumem da je muzjak, i da hoce da zapisava svako drvo i sve, ali mnogo jako  vuce. Takodje kada vidi drugog psa ili macku on totalno poludi, hoce da se pokida ka tom psu.Uopste mi nije jasno cemu takva burna reakcija. Da li neko moze da mi kaze ko je imao iskustva kako bih mogla resiti taj problem?Da napomenem da smo ga spajali sa drugim psima, radi socijalizacije, ali on skace na njih i pomalo ih iritira. Pretpostavljam da je to igra.Hvala i izvinite na duzem sadrzaju. (wasntme)(doh)

Ne vuče on jako povodac nego ste vi slabi za njega :)! Šalim se, naravno.

Dobićete i druge savete, ali ću vam ja preneti sopstveno iskustvo, a vi odlučite kako ćete.
Na osnovu napisanog čini mi se da je on dominantan u svakom smislu. Od početka mu niste pokazali ko je gazda.
Predložio bih davilicu, onu sa bodljama. Znači nikako samo onaj lanac koji davi već sa pravim bodljama (ima u Pet Centru, pogledajte kako izgleda). U osnovi ta davilica se drži sa bodljama prema napolje i trebalo bi da zaštiti psa od napada drugog agresivnog psa. U ovom slučaju bodlje se okreću prema unutra, prema psu. U trenutku kada povuče kratko, oštro i odlučno cimnete povodac uz odgovarajuću komandu "lakše", "pored" ili slično. Ne bojte se da ćete povrediti psa, pogotovu retrivera sa onom gustom poddlakom. Ali mora da ga zaboli, mora da oseti čvrsto, morate zaista oštro da ga cimnete. Nakon nekog vremena komandu će povezati sa nekim bolom i trebalo bi tada da posluša i sa običnim povocem. Ne bojte se, neće vas omrznuti zbog toga, ali će verovatno zapamtiti komandu. Ništa ne znači ako ste nežni, to takoreći neće ni osetiti, posmatraće to kao igru, znači mora odlučno i snažnije.

No dobro zapamtite da davilicu morate da skinete kada se igra sa drugim psima jer ovi mogu da polome zube o nju.