Aleksa97

Imam agresivno stene americkog staforda, sta treba da uradim?

Recommended Posts

Imam stene vec 2 ipo meseca, sada ima 5 I od kad Sam ga dobio imam problem. Kada mu dam ciniju sa hranom I dodirnem njega ili ciniju, on zarezi na mene. To je pre, kada sam ga uzeo, bio neki tih zvuk Koji jedva lici na rezanje I mislio sam da ce vremenom da se navikne da ga ja dodirujem dok jede, Ali pre par Dana me je ujeo. Pa hocu da pitam ako neko zna sta treba da uradim u ovoj situaciji, dok ne postane opasno? 

Da li si se povlačio kada on reži?
Dali pas "zarađuje" svoj obrok? Da li mu samo daš onako da jede ili recimo mora da izvrši neku komandu (uglavnom se traži da sedne i bude miran) pa mu onda daš činiju?
Kakav je kad mu se oduzima igračka? Da li reži u igri, gricka ruke? Zna li neke komande?

Još nema snage da te zakolje, ali bukvalno ;(

Zato potraži savet nekog dresera ili vlasnika, Problem sa mužjacima AST-a je lako rešiv pre puberteta, treba samo da naučiš kako da komuniciraš sa njim, i da ne skrećeš na drugi stranu.

Mislim da na Netu ima negde tema "preuzmite glavno mesto u vašem čoporu", tako nekako

i pošalji mi svoj email na PP. 

Nisi prvi neiskusni vlasnik AST-a, ne sekiraj se (ima nas ovde dosta sa stalnom terapijom na antitetanus od svojih ili tuđih pasa :) )

Edited by zmanic

9 hours ago, witch said:

Da li si se povlačio kada on reži?
Dali pas "zarađuje" svoj obrok? Da li mu samo daš onako da jede ili recimo mora da izvrši neku komandu (uglavnom se traži da sedne i bude miran) pa mu onda daš činiju?
Kakav je kad mu se oduzima igračka? Da li reži u igri, gricka ruke? Zna li neke komande?

Kada rezi jednistavno se skupi I stane iznad cinije, kada mu dajem da jede kazem mu da sedne I ne priblizava se hrani dok se ja ne sklonis, kada mu oduzimam igracke nekad a se cuje tiho Rezanje Ali ne kao sa hranim, sa obzirom da mu sad ispadaju zubi gricka, Ali ne jako I veoma retko to radi sa mojim rukama, naucio sam ga da sedne, legne, popne se na stolicu, hodu uz nogu(Mada to moze da radi samo kada smo u dvoristu)

38 minutes ago, zmanic said:

Još nema snage da te zakolje, ali bukvalno ;(

Zato potraži savet nekog dresera ili vlasnika, Problem sa mužjacima AST-a je lako rešiv pre puberteta, treba samo da naučiš kako da komuniciraš sa njim, i da ne skrećeš na drugi stranu.

Mislim da na Netu ima negde tema "preuzmite glavno mesto u vašem čoporu", tako nekako

i pošalji mi svoj email na PP. 

Nisi prvi neiskusni vlasnik AST-a, ne sekiraj se (ima nas ovde dosta sa stalnom terapijom na antitetanus od svojih ili tuđih pasa :) )

Hvala ti na odgovori, toga Sam se I bas plasio, on sada jedva moze da me ujede Ali za par meseci moze opasno da Bude. 

Malo preterujem, ali dobronamerno. :) :) :) :) 

Svi se zaljuve u stadordsku muskulaturu, ali zavorave da je iza čeljusti ipak samo pseči mozak.

Probaj da mu dajes zadatke za hranu, kao sto kaze @witch mora da zaradi svaki zalogaj. Mora da nauči da sedi dok mu spustas ciniju i ne sme da krene na hranu bez tvoje dozvole. 

Moji su naučili u roku od par dana, konstantnom vezbom: saku granula ili nagradica u dzep i svako malo ga zoves da ti pridje, njusne ili lizne ruku i onda nagrada (povezuje tvoju ruku sa davanjem hrane, a ne oduzimanjem). Takvu vezbu jedno par dana bas bas cesto. Mozes takodje i da mu dajes one stapice ali da jede iskljucivo iz tvoje ruke (da drzis stapic dok ga zvace). 

Da ti uspostavis poziciju, najlakse je i najbolje (obzirom da otkida na hranu) da se postavis kao onaj koji dozvoljava uzimanje.                                                                                                 Nije tesko, malo dobre volje i puno vezbanja, plus je zabavno i za vlasnike i za pse. Prvi korak je da sedne i da se ne mrda. Ne sme da krene za tobom kad se povučeš par koraka (prst u vis i komanda - sedi / mesto / ne mrdaj - bitno da je uvek ista). Onda krenes polako da spustas nagradicu na pod, a on ne sme da mrdne. Posto ce sigurno mrdnuti, brzo pokupis nagradu i vratis ga na početno mesto da sedi, pa ispočetka, korak dva unazad, spustanje granule, i samo da ostane da sedi - najlakse da stojis izmedju nagrade i njega i ne das mu da krene ni levo ni desno. Tek kada bude sedeo mirno, barem 15 sekundi, neka te pogleda u oci ili opet njusne/lizne ruku i onda moze na nagradu. 

U sustini je idealno da mu ne dozvoljavas da se mrdne sve dok sam ne odustane - legne na mestu potpuno smoren - ali to moze trajati satima, pa je lakse vezbati prvo bar 15-30 sekundi, pa onda mozes da produzavas i produzavas vreme. 

Koliko dobija hrane i koliko puta dnevno, obzirom da je jos stene trebalo bi da jede bar 3 puta dnevno.