Sign in to follow this  
Bagabundo

Kašalj kod haskija

Recommended Posts

Imam ženku haskija staru 5 godina, živi u stanu i nikad nije bila bolesna. Pre tri dana je počela da kašlje i prilikom kašlja, povrati belu penu u obliku sluzi. Naš veterinar je van zemlje, zvali smo drugog koji nam je rekao da je to samo prehlada zbog promene temperature. Ona lepo jede i vesela je, da li mislite da je vet u pravu ili smatrate da treba dalje da ganjam?

Da li je za štićena od srčanog crva i da li su rađeni testovi za isti?
Najverovatnije da jeste obična prehlada i ako vam kašljanje deluje normalno (a ne kao da se nešto zaglavilo) a ona i dalje nastavlja d se ponaša normalno, jede i nema temperaturu najverovatnije će proći za jedno 5 dana. 
Ja sam moje varala da popiju čaj sa medom kad su bile bolesne. Sipam med po dnu činije (onako, iskapljem po celom dnu) pa kad krenu da lizuckaju dodam mlak čaj preko i one su samo nastavile da piju. Naravno činilo mi se da im je sutradan odmah bilo bolje ali moguće i da je prošlo samo od sebe. Svakako im škodilo nije :giggle:
Ako se nastavi naravno posetite vet-a koji će pregledati grlo, srce i šta već smatra da treba na osnovu simptoma.

Javljajte kako ste