Sign in to follow this  
Petite

Epagneul Breton (FCI: 7.1.2-95) 2. dio

Recommended Posts

Meni praksa govori da 2 oranz-bele jedinke u parenju mogu dati izmedju ostalih i crno-bele stence

Moze kad skoci i crni muzjak,a ne vidis da je upario. :D

Licno nisam imao takve slucajeve,ali znam da ni kod boksera dva zuta nikada ne daju tigraste,a od dva tigrasta dobijaju se zuti psi.

Pravda :arrow: Cestitam na rezultatima. Retkost je videti devojku u kinologiji,samo tako nastavi...

SVAKA CAST

Hvala,potrudicu se. :D

Pozdrav društvo. Sve čestitke za Artu-a i Zoranu i Pantu. Ja sam danas bio na Ubu na izložbi. Ukupno 297 pasa. Skoro deset bretona( ne sećam se tačno), za prvaka rase. Kao i prošle nedelje u Bogatiću BOB i BOG pas Bek iz Valjeva. Iako je istovremeno, u okviru CAC Ub, odžavana i specijalka za NKD ptičare ipak je breton prvak VII FCI grupe. Nije da se hvalim, ali mi je baš drago. Nadam se da niko neće pogrešno shvatiti.

Cestitke i samo napred i treba da ti bude drago,kome ne bi? :D Jel to onaj ker koji je prosle godine pobedio na specijalki u Bogaticu kada je Panta sudio?

Meni praksa govori da 2 oranz-bele jedinke u parenju mogu dati izmedju ostalih i crno-bele stence

Moze kad skoci i crni muzjak,a ne vidis da je upario. :D

Licno nisam imao takve slucajeve,ali znam da ni kod boksera dva zuta nikada ne daju tigraste,a od dva tigrasta dobijaju se zuti psi.

Nemoguce ,sve kuje su odvojene od muzjaka.

Mico jel nam dolazis u Nis?

Braon psi NE MOGU da imaju crnu nosnu pecurku.Zapravo boja kod pasa je uslovljena samo sa dva para gena,koji uzajamno odredjuju boju dlake.Jedan je boju dlake,a drugi za boju nosne pecurke.Prisustvo dominantnog gena kod alelnog para za boju dlake daje crnu boju ako je prisutan dominantan gen kod alela za boju nosne pecurke,tj braon ako su oba alela za nosnu pecurku recesivni geni.Oranz boja nastaje ako su oba alela za boju dlake recesivni,pa zato dva oranz psa nikad ne mogu dati drugu boju sem oranz...Nadam se da nisam nikog zbunio. :D

Ne bih se upustala u diskusiju o genetici jer smatram da sam nedorasla za tako nesto,to je citava jedna nauka koju ljudi izucavaju vrlo ozbiljno celog zivota.Ovo sto ste napisali jeste uproscena teorija a svako pravilo ima svoj izuzetak koji samo potvrdjuje pravilo.Meni praksa govori da 2 oranz-bele jedinke u parenju mogu dati izmedju ostalih i crno-bele stence.

Poz

Zorzy

Meni su psi iz oranz bijele kombinacije uvijek davali iskljucivo oranz bijele pse. Jedini primjer van tog pravila, da ja znam, je Twist od Willemsa koji je o/b a u kombinaciji sa o/b kujama daje i trikolore.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this