Sign in to follow this  
Petite

Epagneul Breton (FCI: 7.1.2-95) 2. dio

Recommended Posts

nije bilo kvalitetnih bretona u Jagodini

Ma nije valjda?Jesi li posmatrao od pocetka?Mislis eksterijerno kvalitetnih?

nije bilo kvalitetnih bretona u Jagodini

Ovo je tvoj celokupan utisak o izlozbi,jedna recenica :shock: ?Nemas nista da kazes o brojnosti bretona na ovoj izlozbi,sudjenju,neki konkretan komentar i utisak :shock: A kako po tebi treba da izgleda kvalitetan breton ,bas bih da cujem ,ako od svih onih nijedan nije kvalitetan.Moze i u slici objasnjenje.

A da :idea: tvoje informacije radi,breton koji je bio prvak rase sada u Jagodini,prosle godine je bio pobednik cele izlozbe u toj istoj Jagodini.Sta reci onda?Hoces ovo da mi objasnis mismil...

Kud plovi ovaj brod...?

Ko je ovde lud a ko se pravi?

Pozzzz

Zorzy :wink:

Pozdav. Danas pobeda Shorty-ja, čestitam. Bilo je finih pasa, ali i onih koji nikako nisu za specijalke. To je moje skromno mišljenje. Da je vreme bilo lepše i opšti utisak bi bio još pozitivniji. Nedostajali ste NIšlije... I čestitke za jučerašnje rezultate u Jagodini.

Pozdav. Danas pobeda Shorty-ja, čestitam. Bilo je finih pasa, ali i onih koji nikako nisu za specijalke. To je moje skromno mišljenje. Da je vreme bilo lepše i opšti utisak bi bio još pozitivniji. Nedostajali ste NIšlije... I čestitke za jučerašnje rezultate u Jagodini.

:D

Ko je sudio u Jagodini i Knicu?

Zorana :arrow: kad ste vec ucestvovali daj kompletne rezultate... cestitke na uspjehu ali nas interesuje i ostatak.

Zorana :arrow: kad ste vec ucestvovali daj kompletne rezultate... cestitke na uspjehu ali nas interesuje i ostatak.

Mi nismo bili u Knicu,a u Jagodini je bretone sudio Petar Kitanovic.Ja nisam bila u Jagodini tako da sem rezultata mojih pasa nista drugo ne mogu da kazem jer bi to bilo"prepricavanje"onoga sto su meni ispricali a ja to ne volim.Ja sam isto pitala na prethodnoj str.za neku inf.,utisak...iz Jagodine a isto me zanima i za Knic.

Interesuje i mene Igore ali ja nisam prisustvovala ni jednoj ni drugoj izlozbi i ne znam odkud ti onda ideja da mene pitas za "ostatak" :shock: ,ja sam samo videla radne knjizice svojih pasa i to sam i napisala jer jedino to znam.

Mi nismo bili u Knicu,a u Jagodini je bretone sudio Petar Kitanovic.Ja nisam bila u Jagodini tako da sem rezultata mojih pasa nista drugo ne mogu da kazem jer bi to bilo"prepricavanje"onoga sto su meni ispricali a ja to ne volim.Ja sam isto pitala na prethodnoj str.za neku inf.,utisak...iz Jagodine a isto me zanima i za Knic.

Nijesam te pitao ni da prepricavas niti za utisak nego ko je bio prvak rase... :) Pretpostavio sam da znas vidjevsi tvoj post za mismil-a u kome navodis da je isti pas pobijedio i prosle godine.

Pa Tango!

Jel to oranz bijeli pas onog momka sto je ranije pisao na forumu? Onako sa slike rekao bih da je dobar pas.

U knicu je bilo najavljeno da ce suditi Surba, jel tako bilo?

Samo sto je sada Tango valjda u vlasnistvu nekog Grka a vodio ga je Dejan Spasic iz Topole na ovogodisnjoj izlozbi u Jagodini.Ovo su vec prepricavanja :) ali to su mi svi rekli.

Pozdrav svima,

Nije me bilo neko vreme, pritisle obaveze, jedva stignem da prelistam nove postove..

Bio sam juce u Jagodini onako kao posmatrac, bez pasa, pa cu pokusati da prenesem svoj utisak.

Prelep dan, veliki broj pasa na celokupnoj izlozbi, cak 718, ringovi na betonu, prostrani, dosta mesta za posmatrace, oraganizacija bas kako treba. Zavidan broj prijavljenih bretona, 26.

Pobednik nije pas koji je prosle godine bio BIS. Zorana, pomesala verovatno zato sto je vlasnik isti.

Prosle godine je pobednik bio Tango, a sada je kuja Mia. CAC, CACIB i BOB.

Po meni, kuja je apsolutno zasluzeno pobedila jer je od prikazanih pasa najkorektnija. Sto se tice tela skoro besprekorna, odlicna prezentacija ali ima nesto mekse i opustenije usne sto daju utisak grubljeg licnog dela... ali niko nije savrsen... Da sam ja sudio, isto bih njoj dao.

Ali ostali deo sudjenja po meni je najblaze receno neozbiljan za takav tip manifestacije.

Sudio je gospodin Petar Kitanovic koji je tolerisao sve sto ne treba a sankcionisao recimo nedostatak P1 nedodeljivajuci titulu uz obrazlozenje.

“Ne moze, nema P1”

Generalno, veci deo pasa je nespreman, ne ume da se prezentuje, ne ume bukvalno da hoda na povodniku vec se vuce i skacuce na dve noge. Evo fotografije na koje se vidi kako sudija pregleda zubalo psu koji je posle zestokog “rvnja” oboren na ledja.

28032009217g.jpg

Na zalost i ovaj pas je u odlicnoj oceni i konkurisao je za titulu.

Inace svi prikazani psi su u odlicnoj oceni. Odlicno je ako je tako, ali da li je?

Ispravka za Bena, Ben je R.CAC, a u tom razredu je CAC Tango koji je bio i CACIB.

I naravno MIA CAC, CACIB, BOB

28032009234.jpg

Cestitke Danijelu na pobedi i naravno Panti i Zorani na ostvarenim rezultatima.

E ovako treba da izgleda jedan subjektivni lep opis izlozbe,svaka cast Ivane!Jako mi je zao sto nisam prisustvovala izlozbi posto cujem da je bilo bas zanimljivo :D .Misljenje slicno tvom Ivane cula sam od jos par ljudi koji su prisustvovali-puno nelogicnosti.Ne bih da iste navodim ,ipak nisam prisustvovala zato bolje da cutim.

Hvala Ivane za ispravku za Bena,ja gledala zadnji pecat u knizici i vidim CAC a zapravo je ovaj pecat iz Jagodine udaren na predzadnjoj str.

Tango je onda bio najlepsi muzjak,jel tako?

Danas je odrzan i CACIT u Sokobanji,jel bio neko?Cujem da su bile 2 baterije,jedna kontinentalaca i jedna engleza.I tu se dobije CACIT ravnopravan sa onim na utakmicama u Nisu ili Cacku,bar na papiru...

E ovako treba da izgleda jedan subjektivni lep opis izlozbe,svaka cast Ivane!Jako mi je zao sto nisam prisustvovala izlozbi posto cujem da je bilo bas zanimljivo :D .Misljenje slicno tvom Ivane cula sam od jos par ljudi koji su prisustvovali-puno nelogicnosti.Ne bih da iste navodim ,ipak nisam prisustvovala zato bolje da cutim.

Hvala Ivane za ispravku za Bena,ja gledala zadnji pecat u knizici i vidim CAC a zapravo je ovaj pecat iz Jagodine udaren na predzadnjoj str.

Tango je onda bio najlepsi muzjak,jel tako?

mogu da zamislim koliko je bilo zanimljivo..... :shock: Vec kad si mi rekla sudiju sve mi je bilo jasno.. izgleda da se radi o humoristickoj seriji jer prije desetak godina prisustvovao sam jednoj epizodi... izgleda da se radi o latinoamerickoj seriji... bez kraja :D

Ivane :arrow: cestitke na pobjedi na specijalci u Knicu!

Guest vlada postar

Pozdrav za sve bretondzije od Vlade postara iz Krusevca! Evo i ja da se ukljucim na ovaj forum i da ponudim stenad epanjel bretona radno eksterijerne linije.

otac Ricard Vanger - Alessandro & Nicola

majcka Megi > http://i41.tinypic.com/fmjcb8.jpg < slika rodovnika

sve informacije na telefon 037/493-444 i 064/611-3973

Pozdrav svima.

Pozdrav za sve bretondzije od Vlade postara iz Krusevca! Evo i ja da se ukljucim na ovaj forum i da ponudim stenad epanjel bretona radno eksterijerne linije.

otac Ricard Vanger - Alessandro & Nicola

majcka Megi > http://i41.tinypic.com/fmjcb8.jpg < slika rodovnika

sve informacije na telefon 037/493-444 i 064/611-3973

Pozdrav svima.

Pozdrav Vlado! kako je ispalo leglo, za sada? Ajde postavi neku sliku od Ricarda

U Knicu Kisa, kisa, kisa...celog dana. Dobra organizacija, solidan broj pasa i naravno veliki broj posmatraca koji su uprkos losem vremenu ostali kao podrska svim takmicarima do kraja izlozbe.

Sudili su doajeni srpske kinologije veliki poznavaoci Epanjel Bretona, dr Nebojsa Surbatovic i Dragan Niketic.

Dr Surbatvic je sudio po razredima a Dragan Niketic je kao delegat birao najlepseg mladog muzjaka i zenku, zrelog muzjaka i zenku i prvaka rase.

Sem kise, nisam primetio da je neko od izlagaca imao primedbe. Sve je proteklo u znaku jednog veoma lepog druzenja koje se nastavilo kasnije i na zajednickom rucku.

Od organizatora sam dobio kopiju sluzbenog kataloga, koju prenosim i unapred se izvinjavam ako dodje do neke greske..

ORANZ BELI

razred najmladjih muzjaci

1.Erik perspektivan prvi vlasnik Radicevic Rade

2.Qashqai Forest Eyes pespektivan drugi vlasnik Forest Eyes

razred mladih - Muzjak

3. Imp PRM vlasnik Todorovic Momir

4. Magnum II odlican vlasnik Joksic Mica

5. Ajax odlican vlasnik Joksic Mica

6. Dzidzi vrlo dobar vlasnik Dunjic Petar

7. Viktor odlican vlasnik Vucicevic Nemanja

8. Valdo eliminisan vlasnik Vucicevic Nemanja

9. Riki dobar vlasnik Jovanovic Bosko

10. Russell vrlo dobar vlasnik Radosevic Predrag

11. Rubi odlican vlasnik Djordjevic Nenad

Razred Intermedia – Muzjak

12. Sinba vrlo dobar vlasnik Novcevic Zoran

13. Pablo vrlo dobar vlasnik Vukomanovic Milan

14. Tuareg CAC vlasnik Nedeljkovic Aleksandar

15. Soni R.CAC vlasnik Todorovic Momir

Razred zrelih – Muzjak

16. Pirlo vrlo dobar vlasnik Labovic Mile

17. Nor vrlo dobar vlasnik Petkovic Ivan

18. Hido di poggio sanremo CAC vlasnik Muculucci Luka

. Tango R.CAC vlasnik Spasic Dejan

Razred radnih - Muzjak

19. Brik Roki Cacanski Moravac R.CAC vlasnik Knezevic Branko

20. Vojvoda CAC vlasnik Pelicano Stefano

21. Robin odlican vlasnik Pelicano Stefano

Razred sampiona – Muzjak

22. Tim di Poggio sanremo R.CAC vlasnik Miccolluci Luka

23. Shorty Forest Eyes CAC vlasnik Forest Eyes

Razred veterana – Muzjak

24. Hudini Forest Eyes CAC vlasnik Forest Eyes

Razred najmladjih – Zenke

25.Ema perspektivna vlasnik Marijanovic Zoran

Razred mladih – Zenke

26. Ines PRM vlasnik Todorovic Momir

Razred intermedia – Zenke

27. Zora odlican vlasnik Joksic Mica

28. Selma CAC vlasnik Vukomanovic Milan

29. Mia RCAC vlasnik Jeftic Danijel

Razred zrelih – Zenke

30. Astra CAC vlasnik Mitic Toplica

Razred radnih – Zenke

31.Vodka CAC vlasnik Joksic Mica

Razred sampiona – Zenke

32. Crysty Forest Eyes CAC vlasnik Mitic Toplica

OSTALE BOJE

Razred mladih – Muzjak

33. Indio odlican vlasnik Todorovic Momir

34. Nanok Alessandro & Nicola PRM vlasnik Nedeljkovic Aleksandar

35. Verso odlican vlasnik Vucicevic Nemanja

Razred intermedia – Muzjak

36. Bingo odlican vlasnik Dusko Lazarevic

37. Amos vlasnik Vidakovic Milos – nije izlagan

38. Sauro Ain CAC vlasnik Nedeljkovic Aleksandar

Razred zrelih – Muzjak

39. Bek CAC vlasnik Andric Lazar

40. Boni vrlo dobar vlasnik Jovanovic Dobrosav

41. Bronko vrlo dobar vlasni Ilic Dobrivoje

42. Fred RCAC vlasnik Strejkic Mirko

43. Bali vrlo dobar vlasnik Zlatanovic Mile

Razred radnih – Muzjak

44.Astro odlican vlasnik Ticciati Lido

45.Zoro del Cuore Grande odlican vlasnik Ticciati Lido

46. Pino odlican vlasnik Vukomanovic Milan

Razred veterana – Muzjak

47.Rio CAC vlasnik Todorovic Momir

Razred mladih – Zenke

48. Rita PRM vlasnik Pera Dunjic

49. Veni vlasnik Vucicevic Nemanja – Nije prikazana

50. Rina vlasnik Vucicevic Nemanja – Nije prikazana

Razred zrelih – Zenke

51. Saura CAC vlasnik Vincezi Francesco

Razred radnih – Zenke

52. Matera dei due sassil CAC vlasnik Losignere Antonio

Najelpsa mlada zenka - Rita vlasnik Pera Dunjic

Najlepsi mladi muzjak - Imp vlasnik Todorovic Momir

Najlepsa zenka - Astra vlasnik Toplica Mitic

Najlepsi muzjak, prvak rase - Shorty Forest Eyes vlasnik Ilic Ivan

Par fotografija...

snc11437.jpg

snc11438.jpg

snc11446.jpg

snc11448.jpg

snc11459j.jpg

scaled.php?server=207&filename=snc11465.jpg&xsize=640&ysize=480

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this