Sign in to follow this  
Petite

Epagneul Breton (FCI: 7.1.2-95) 2. dio

Recommended Posts

Bane sve cestitke,Ombra je moj favorit medju tvojim takmicarima,odmah mi je zapala za oko. 8) Drago mi je da se tako mlad pas plus kuja plasira za baraz-to je retkost,jos draze sto je Artu-ova cerka a najdraze sto je tvoja kerusa. :wink: Drugi moj favorit u tom leglu je Oz.

Nadam se da ni njihov tata nece da se obruka u Cacku. :)

Puno pozdrava do Cacka :wink:

Zorana

HVALA ZOKO na čestitkama. OZ ne postoji, to je OS. STARI SU 20 MES. Svaka čast za Artua. Vidim da je ko puška spreman.

Sta je bretondzije sto smo utihnuli?Mico ajde daj izvestaj sa danasnje utakmice .Da nagadjam ko je pobedio...Nobile? :wink:

Krusevac :arrow: Tri baterije kontinentalnih pticara.Nobile,Bora Kostic i jedna sastavljena od domacih takmicara.

Kod domacih takmicara jedna odlicna ocena i dva PUO.

U barazu Magnum del C.G. vodic Nobile i Robin od Postara vodic Kostic.

CACIT je dobio Magnum,R.CACIT Robin i bilo je potpuno zasluzeno jer je Magnum u barazu isao kao masina.Posle odlicne desne petlje otisao je u levu stranu i pojurile su ga neke lutalice,taman kad sam pomislio da ce ga rastrgnuti on je okrenuo kao da ne postoje iako su ti psi bili samo desetak metara iza njega i tako zavrsio baraz.Robin je pogresio odmah na startu jer je levu petlju okrenuo nazad.

Baraz su sudila sva petorica sudija koja su sudila tog dana a to su:Mica Nikolic i Dragan Ristic,Jagodina.Zika Mitrovic,Natalinci.Jovan Petrovic,Pozarevac i Mica Joksic,Vrsac.

Kod engleskih pticara nije bilo ni jednog plasmana.

CACIT je dobio Magnum,R.CACIT Robin i bilo je potpuno zasluzeno jer je Magnum u barazu isao kao masina.Posle odlicne desne petlje otisao je u levu stranu i pojurile su ga neke lutalice,taman kad sam pomislio da ce ga rastrgnuti on je okrenuo kao da ne postoje iako su ti psi bili samo desetak metara iza njega i tako zavrsio baraz

Ne razumes se Ti Cakicu u bretone. Magnumu je svaka titula namestena,ali za one koji tako misle ima snimaka kako je pokraden predzadnji dan u Nisu i dobio R.CACIT.

Evo malo slicica iz Nisa, sampiona mog uzgoja.

2zthlhj.jpg

scqge8.jpg

v62pmc.jpg

Magnum & Thomas del Cuore Grande

2a4zfrc.jpg

Magnum, Thomas & Panda del Cuore Grande. Vodic: Adriano Nobile

Ostvareni rezultati:

Magnum: ECC, CAC, R.CACIT

Thomas: 3xECC

Panda: 2xECC

Mico :arrow: svaka cast na uspjesima pasa iz tvog uzgoja! Reci mi ko se jos takmicio od italijanskih vodica? Bio si na licu mjesta, vidio elitu, daj malo detaljniji izvjestaj i tvoj opsti utisak.

Pozdrav!

Mico svaka cast na uspjesima pasa iz tvog uzgoja! Reci mi ko se jos takmicio od italijanskih vodica? Bio si na licu mjesta, vidio elitu, daj malo detaljniji izvjestaj i tvoj opsti utisak

Hvala Igore.

Moj opsti utisak je sledeci. Dva dana sam gledao Acine pse,a on je bio sam u bateriji,jedan dan sam gledao Nobila i Boru Kostica,a jedan Radeta Savica i Boru Kostica. Od vodica bili su jos Ventureli, Scarpeci, Hari Herak, Tognolo, Nobile.....

Sudjenje jako stogo i po meni izivljavanje nad takmicarima. Jedna petlja kontra nema titule. Jedno prazno stajanje nema titule,a dva prazna ocena vrlo dobar.

Puno pasa,puno jarebica,ali realno malo rezultata. Najlepsi dan bio je u bateriji Bora Kostic-Adriano Nobile. Dva velika majstora na delu. Tog dana najvise su pokazali Kajen del Cakic i Magnum,iako je Magnum greskom vodica isteran u aut iz ciste titule. Bar po komentaru sudije na kraju utakmice.

Poredak je bio sledeci:

ECC,CAC Kajen del Cakic

ECC 2 Ringo

ECC 3 Dolly

Kajen je prosto krstario poljem u stilu velikog sampiona,velika sirina trazenja,odlicna postavka na vetar,mentalitet i ritam za divljenje. Na kraju poen u stilu velikog nemca. Perfektna mirnoca na poletanje bili su dovoljni da pobedi velikog Ringa koji je tog dana imao cak tri poena.

Hvala Vlado.

Sudio sam tri dana u Cacku.

U petak bateriju Aleksandra Nedeljkovica,pustao je osam pasa i imao tri plasmana. CACT Hido di pogio Sanremo(EB), R.CACT Oghy Alessanrdo & Nicola (NKD) ,a Vrlo dobar Full (EB)

Cacit je u petak dobio CAPO od Postara (Adriano Nobile) R.CACIT Hido Aca Nedeljkovic

Subota baterija nasih takmicara. Odlican 1 pas Os Baneta iz Bogatica, a vrlo dobar 2 pas Pablo Milana iz Kraljeva.

Cacit u subotu Thomas del Cuore Grande (Nobile), R.CACIT pas Branka Knezevica,ne znam ime.

Nedelja baterija Bore Kostica. Po meni dva najbolja Borina psa Kajen i Ringo nisu imali dovoljno srece. Ringo je ostao na oceni odlican 3, Kajen eliminisan,a CACT Robin II od Postara, R.CACT Vento(NKD)

U barazu CACIT Hido Ace Nedeljkovica, R.CACIT Robin II od Postara.

Danas nisam sudio u Cacku,ali imam informaciju da je CACIT dobio Kajen del Cakic, a R.CACIT kuja Roksi Miladina Pantica.

Sta je ovo bretondzije,5 dana ne pratim forum i ocekujem sad kada dodjem da procitam bar 5 strana a vi nista a utakmice se u najvece trce. :D

Evo ovako sto se rezultata iz Cacka pasa iz odgajivacnice od Pantica tice oni su sledeci:

U subotu kada smo i stigli po onoj kisi i snegu , 2xPUO (nista od nasih sampiona i utakmica ako bar neki pas ne dobije PUO :D ) ,sudija Zika Mitrovic

U nedelju rezultati su sledeci:(sudija Milic Ralic)

1.Roksi ECC

2.Ben ECC

3.Apolo ECC

4.Artu Del Canaletto CACT

U ponedeljak(sudija Goran Djordjevic)

1.Artu Del Canaletto ECC

2.Roksi CACT

U barazu Roksi sa svojim vodicem tj.mojom malenkosti i Bora Kostic sa Kajenom del Cakicem-Kajen CACIT ,Roksi RCACIT

I danas tj.utorak (sudija Mica Nikolic)

1.Vir od Pantica ,sa svojih 11 meseci najmladji takmicar na utakmici (inace Elzin sin) dobija PUO

2.Veron ECC

3.Artu Del Canaletto CACT

U barazu sa Acinim psom i Milanovim ali bez plasmana jer mu jos nije uradjen baraz.

Veliko iznenadjenje i interesovanje svih koji su ga gledali na utakmicama izazvao je Artu del Canaletto kao jedan izvanredan breton(vodic i vlasnik Miladin Pantic).Pas je za 4 dana koliko je trcao,2 x plasiran za baraz,1.dan nije imao divljaci a 3.dan je Roksi sa svojim vodicem tj.sa mnom,maestralno odradjenim poenom na koke odusevila sudiju i umesto Artua ona dobila CACT a Artu ECC iako je imao sjajan turnus,ta Roksina realizacija marke na koke je odusevila sudiju jer je to bio jedan jako tezak poen.

Moj utisak utakmica u Cacku:sjajna organizacija(svaka cast Aci iz Cacka ),profesionalno odradjen posao sudija,sjajno druzenje sa sportskim ponasanjem takmicara .

Jedino sto mi se nije ispunila zelja da nam bar jedan dan sudi Mica iz Vrsca ,da vidi sa kakvim se turnusima ulazi u baraz i kako to rade nasi sampioni. :) Ali dobro bice dana...

Veliki pozdrav za Micu iz Vrsca !

Zorana :arrow: cestitke i tebi na ostvarenim rezultatima! Ovo ti je prva takmicarska sezona? Odlican pocetak nema sto!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this