Sign in to follow this  
kibz97

labrador prvo teranje, sta raditi?

Recommended Posts

Pozdrav, imam zenkicu labradora staru godinu dana, usla je u teranje negde 23.-24. jula dakle sad je negde (8.-9.) dan. Jutros dok smo bili u setnji neki muzjak lagote joj je stalno prilazio i njuskao i pokusavao sam da ga sklonim i odvojim od nje i otisao je... i maltene samo sto sam seo na klupu okrenem se i on je zaskocio, trajalo je nekih 5-6-7 sekundi najvise...zatim sam ga sklonio, nju uzeo u ruke i otisao... postoji li mogucnost da su se slepili za tako kratak period, treba li da brinem?

Ne treba da šetaš ženku koja je u teranju, ako si u stanu onda samo malo ispred zgrade da obavi nuždu, ne puštaš je sa povoca a još manje da je ne gledaš. Em stvaraš sebi probleme em može doći i do tuča mužjaka koje osete njen miris. Postoje i "gaćice" za ženke u teranju ali kao što rekoh najbolje je da je ne izvodite napolje. Ako je u dvorištu vodite računa da ograda bude doooobro obezbeđena jer su mužjaci (i ženke vala) krajnje maštoviti kada je preskakanje ograde radi parenja u pitanju. Ja sam moje u tim danima držala u kući a u dvorište su izlazile samo pod strogim nadzorom.

A psi se nisu "slepili" ako si ih odvojio (logično), mogućnost naravno uvek postoji, valjda znaš da ni kod ljudi metoda "prekida odnosa" nije nikako pouzdana :D

Psa možeš odvesti kod veta za jedno 4 nedelje na kontrolu.

Sto je najgore i bila je na povocu... otvorio sam ranac da izvadim vodu da popijem i eto... sekunde u pitanju... naravno krivim sebe i dalje. Koje sanse sad mogu biti, zaista me brine? (fubar) Sutra cu ici da vidim za te gacice... a i vodicemo je onda na kontrolu za 4 nedelje svakako.

Edited by kibz97

On 7/31/2019 at 11:23 AM, kibz97 said:

.. postoji li mogucnost da su se slepili za tako kratak period, treba li da brinem?

Ne.

Onda je to baš bilo kratko, nema mesta brizi. Ja razumela da je ona bila tamo negde, pa dok si ti dotrčao itd...
Gaćice u nisu toliko zgodne jer pas treba da vrši nuždu kad je izvedeš mada su praktične u slučaju da recimo imaš u komšiluku hudini jazavičara (kao ja) a želiš kuju da pustiš malo u dvorište bez da strepiš kao na iglama. Mada verujem da se neki psi snađu i to da skinu.
Skrati malo šetnje i istrpite taj period, znam kako ti je, ceo život ženke imam pa dok su u teranju :ak47:(police)