Sign in to follow this  
Petite

3. Dobermann Grand Prix 2019 B. Palanka

Recommended Posts

Ja sam prema B. Palanci krenula da vidim ima li nešto za mene, nakon što je Red uginuo. Odmah po dolasku, na preporuku Dejana Dragišića @D.D.SPEC , Vukanac mi pokaže sliku smedjeg štenca, 2 mj starog. Odlučim da ne idem dalje kad je to u pitanju.

Što se same izložbe tiče, većina poznatih uzgajivača, vlasnika i izlagača se tu našla. U katalogu 189 pasa, oko 25 nije izvedeno. Fina brojka. 

Sudili su - Nataliya Solovyova (del grande vinko)

-Simon Baranja (del nasi) 

-Jelena Pipera (Livonija)

Ko će šta da sudi je izvučeno iz šešira - pa je Simon sudio bebe i braonce, Jelena mužjake crne, a Nataliya crne ženke.

Iako sam došla turistički, Vladimir Mihaljičić me zamoli da pomognem u ringu gdje se sude crne ženke. Na kraju sam s papirologijom i zapisnicima ostala do finala, koje je trajalo do nakon 22h.

Otvorena je izložba, no nedugo nakon toga je Malbaša morao da ide, javili su da je izbio požar u uzgajivačnici 'Altobello'.

Mi smo nastavili. Generalna ocjena pasa u ringu u kojem sam ja bila (crne ženke) - psi su slobodnog karaktera, što je veoma pozitivno, samo jedna ženka je pokazala plašljiv karakter, većina ženki je dobrog pigmenta oka, što je takodje pozitivno i zubala su korektna. Nije bilo ekstremnih nedostataka.

Ono što se veoma ističe je problem s nadlakticom, što se reflektuje na ostatak kostura, a samim tim i na kretanje. Kada sam pomenula kretanje, većina pasa je veoma loše išla i podzala noge, jer se vještačka trava mnogo zagrijala. 

Evo postaviću prvi dio slika. Uzmite slike koje želite - hvala što ćete ostaviti žig.

Hvala @NeLe001 za fotografije.

DSC_02981.jpg

eudobprix.jpg

2.jpg