Anastasiiiiimaci

Upomoć nek mi pomogne neko hitno

Recommended Posts

Štene je ostalo bez majke prvi dan rođenja maltezer je u pitanju. Danas mu je 7 dana i do danas je bio aktivan i veseo. Pije mleko u prahu za pse happy dog. Od danas je počeo čudno da se ponaša kao da je malaksao i jedva se vuče. U kutiji mu je toplo sa sijalicom i kutija stoji ispred grejalice. Slabo ručka i imao je tvrdu ali neon žutu stolicu, redovno mokri tj. stimulišem ga, masiram ga po stomaku . Jako se plašim da li neko zna šta da radim. Pomozite mi moram da ga sačuvam 

Uf, uf, uf, teška situacija! Od ljudi koje ovde poznajem jedino vidim Kazak koja može da te dobro savetuje, a to je već uradila. Lično sam takvu situaciju iamo samo jednom u životu,,ali i tada mnogo povoljniju od tvoje. Majka je odbacila štene pa smo ga moja tadašnja devojka i ja izvukli. Nije bilo tih modernih preparata već smo davali dvotrećinsko mleko kao bebama. Najvažnije je bilo non stop, neumorno masiranje jer jedino tako pospešuješ rad njegovih unutrašnjih organa. Uspeli smo da štene preživi i ojača i kasnije ga je majka prihvatila sa ostalim štencima. To štene je kasnije bilo možda i najlepši pas u leglu (koker). Želim vam svaku sreću.

5 hours ago, Sava said:

Uf, uf, uf, teška situacija! Od ljudi koje ovde poznajem jedino vidim Kazak koja može da te dobro savetuje, a to je već uradila. Lično sam takvu situaciju iamo samo jednom u životu,,ali i tada mnogo povoljniju od tvoje. Majka je odbacila štene pa smo ga moja tadašnja devojka i ja izvukli. Nije bilo tih modernih preparata već smo davali dvotrećinsko mleko kao bebama. Najvažnije je bilo non stop, neumorno masiranje jer jedino tako pospešuješ rad njegovih unutrašnjih organa. Uspeli smo da štene preživi i ojača i kasnije ga je majka prihvatila sa ostalim štencima. To štene je kasnije bilo možda i najlepši pas u leglu (koker). Želim vam svaku sreću.

Veterinarka je bila večeras kod nas kaže da je dehidratacija u pitanju. Dala mu je glukozu 5%,malo antibiotika i vitamina i kao da je malko živnuo. Mleko ne želi hranim na silu a na vodu je oduševljen. Ima samo 8 dana tek uopšte ne znam šta ću. Veterinarka kaže glukozu 2 kapi na 20 minuta pa za 20 minuta kap dve mleka. 

Ovaj forum je slabo posecen, i tesko da ce se neko javiti ali potrazite po mrezama (FB i sl.) neku kuju koja doji, ima slucajeva gde kuja prihvati jos jedno stene koje nije njeno, vrredi probati.

Treba da poslušaš veterinarku. Ono što ja znam je da ne sme mnogo vode odjednom da joj dozvoliš jer će da povrati. Ta situacija traži izuzetno mnogo truda i 24-ro satno nadgledanje. Sve joj daješ po malo u pravilnim razmacima.

10 hours ago, Sava said:

Kakva je sitacija?

Puno hvala svima od srca štence je preživelo i skoro progledalo živahno je i sada ima 250g napredovao je dosta a kalirao je tokom bolesti na 135g. Sve je sada u najboljem redu puno hvala na ukazanoj pomoći. 

Bravo i za vas i za štene!!!

Samo se ne opuštajte, ništa još nije gotovo. Dajte mu najbolju zamenu za majčino mleko koju možete da nađete.

Još da vam dodam kako sam pomenuo jedno štene koje smo uspeli da izvučemo. Kasnije je bilo možda i najlepše i najbolje štene u leglu!

On 19.2.2019. at 7:42, Sava said:

Bravo i za vas i za štene!!!

Samo se ne opuštajte, ništa još nije gotovo. Dajte mu najbolju zamenu za majčino mleko koju možete da nađete.

Još da vam dodam kako sam pomenuo jedno štene koje smo uspeli da izvučemo. Kasnije je bilo možda i najlepše i najbolje štene u leglu!

Jel mi veruješ da neće da okusi mleko u prahu uopšte.. Samo domaće što mu se napravi, mleko, voda, pavlaka za kuvanje, žumance, ad kapi, b vitamin i c vitamin samo tako kada napravim a ovako mleko kaninovo neće, happy dog ne želi uopšte ali opet lepo napreduje.. 

Naravno da ti verujem. Vreme o kojem pričam je jako davno, najverovatnije i pre nego si se ti rodila. Tada nije bilo specijalnih preparata, ako je nešto bilo neophodno dobavljali smo iz inostranstva preko prijatelja, ali ovo je bilo hitno pa nismo imali vremena za to. Znači dvotrećinsko mleko kao za bebe, drugog nije ni bilo. Razlika je u tome što je tada mleko bilo mnogo bolje nego danas.

Čim je psić preživeo i napreduje znači da dobro radiš. Samo nastavi tako i pažljivo prati promene na štenetu svakodnevno. Mislim na izmet i mokraću (vreme, količina, boja itd.), prati i kompletan izgled psića, tvrdoću stomaka, izgled i sjaj dlake itd. Samo ako dođe do značajnijih promena konsultuj veterinara. Prisećam se koliko je tu truda i utrošenog vremena bilo, ali sve se vrati kada vidiš naprednog psića. Jako mi je drago da sve tako pozitivno. Držim vam pesnice do kraja!

5 hours ago, Sava said:

Naravno da ti verujem. Vreme o kojem pričam je jako davno, najverovatnije i pre nego si se ti rodila. Tada nije bilo specijalnih preparata, ako je nešto bilo neophodno dobavljali smo iz inostranstva preko prijatelja, ali ovo je bilo hitno pa nismo imali vremena za to. Znači dvotrećinsko mleko kao za bebe, drugog nije ni bilo. Razlika je u tome što je tada mleko bilo mnogo bolje nego danas.

Čim je psić preživeo i napreduje znači da dobro radiš. Samo nastavi tako i pažljivo prati promene na štenetu svakodnevno. Mislim na izmet i mokraću (vreme, količina, boja itd.), prati i kompletan izgled psića, tvrdoću stomaka, izgled i sjaj dlake itd. Samo ako dođe do značajnijih promena konsultuj veterinara. Prisećam se koliko je tu truda i utrošenog vremena bilo, ali sve se vrati kada vidiš naprednog psića. Jako mi je drago da sve tako pozitivno. Držim vam pesnice do kraja!

Hvala punoo.. Samo zaboravih takođe da kažem previše halapljivo jede i samo mu mleko izađe na nos užas i ja prestanem jedno 10 minuta da ga hranim pa tako u krug... I takođe me zanima da li sme početi polako pseće kašice ima 18 dana to je skoro 3 nedelje. I uz to on je prestao veliku mililitražu jesti jeo je 20 ml a sada oko 10ml za obrok ok mali je još i i dalje napreduje ništa nije loše ali mi i to čudno baš baš. 

Ja sam počeo sa 28 dana da dajem mix veštačkog mleka i mlevennih granula štencima koje je majka uredno dojila.

Neka potvrdi neko iskusniji šta i kako.

9 hours ago, Anastasiiiiimaci said:

Hvala punoo.. Samo zaboravih takođe da kažem previše halapljivo jede i samo mu mleko izađe na nos užas i ja prestanem jedno 10 minuta da ga hranim pa tako u krug... I takođe me zanima da li sme početi polako pseće kašice ima 18 dana to je skoro 3 nedelje. I uz to on je prestao veliku mililitražu jesti jeo je 20 ml a sada oko 10ml za obrok ok mali je još i i dalje napreduje ništa nije loše ali mi i to čudno baš baš. 

Nadam se da će neko sa više iskustva na temu da se javi. Moja iskustva su skromna.

Pretpostavljam da ga hranite pipetom ili špricem. Mi smo to radili pipetom, bolja je kontrola ubrizgavanja. Postoji mogućnost da mu ugurate u trenutku više nego što može da proguta. Ne znam koliko vremena možete da odvojite za štene, ali ako jede 10 ml ja bih onda učestao obroke po 10 ml, ne bih forsirao sa 20 ako već ne ide tako najbolje.

Pa tek sam sada primetio da štene ima već tri nedelje. To je vreme kada već polako treba preći na čvrstu hranu. Ako želi to bi bilo sjajno. Postepeno uvodite tu novu hranu, što će reći prvi dan samo jedan obrok pa pa tako nekoliko dana do potpunog usvajanja nove hrane. Kažem, moja iskustva su davna i iz nekog vremena kada nije bilo pet šopova. Ne znam da li ste iz Beograda, ali predložio bih vam da odete do nekog velikog pet centra koji ima i veterinara i zatražite savet sa kojom hranom nožete da nastavite.  Razmišljm i o onim recovery hranicama-pastama koje u sebi sadrže najvažnije sastojke, ali ne znam može li da se to primeni kod tako malih štenaca. Ako niste iz Beograda možete i telefonom da konsultujete njihovog veterinara, a robu poručite poštom. Zaista bih voleo da mogu bolje da vam pomognem.

Edited by Sava

Verovatno gliste, imaju ih u sebi po definiciji još u začeću, Nisam verovao kolko može da izbace štenci odgajeni u sterilnim uslovima.

Konsultujte se sa veterinarom oko davanja paste protiv parazita. Možda bi bilo pametno da mu opet uključi glukozu i da ga rehidrira, da mu da neke elektrolite, tako mali štenci časkom dehidriraju od proliva i povraćanja.
Možete možda i pitati za savet na ovoj stranici https://www.facebook.com/udruzenje.beta.bgd/ devojke su odgajile gomilu štenaca na cuclu nađenih po kesama u smeću.
Objasnite im da imete štene bez majke, kako je napredovao i šta se dešava. Možda su imale slično iskustvo. Pitajte ih i za savet oko čišćenja od glista tako malog šteneta.
Baš je dosta kalirao, praktično se prepolovio (sweat)

Ljudi eto me opet. Danas je dečak išao na čišćenje glista kod vet. Postovaću sliku da vidite samo najmanja glista 5cm duga one su mu i malo nadražile creva pa zato je imao krvi u stolici užas ko izmisli njih da izgubi život umalo sad zbog njih strašno zaista. U svakom slučaju konsultovala sam se sa beta stranicom isto kažu da su gliste i da su mu one napravile problem kilaže i krvi.