Anastasiiiiimaci

Kuja uginula pri okotu

Recommended Posts

Uh hvala vam da se neko bar javio, kuja je zapravo uginula pri okotu i kupila sam stencetu happy dog mleko u prahu i trixie flašicu i hranim ga na 3 sata jer je verovatno dosta hranljivo mleko pa ne može baš na svaka 2 sata da ručka, sad me zanima koliko bi mililitara on dnevno trebao jesti pošto na konzervi od mleka piše 15 do 20ml dnevno a on baš i ne može toliko pojesti. Danas mu je tek 5 dana i ima 155g telesne težine da li je to u redu? 

30 minutes ago, kazak said:

Kako se snalazite ? Hranite stene na 2-4 sata, kao sto bi ste i bebu . 

Uh hvala vam da se neko bar javio, kuja je zapravo uginula pri okotu i kupila sam stencetu happy dog mleko u prahu i trixie flašicu i hranim ga na 3 sata jer je verovatno dosta hranljivo mleko pa ne može baš na svaka 2 sata da ručka, sad me zanima koliko bi mililitara on dnevno trebao jesti pošto na konzervi od mleka piše 15 do 20ml dnevno a on baš i ne može toliko pojesti. Danas mu je tek 5 dana i ima 155g telesne težine da li je to u redu? 

gledajte, bez obzira sta pise na upustvu sve je to ipak individualno , bitno je da stene napreduje, da vam svaki dan dobija na kilazi, da je mirno, place samo kad je gladno . kad jede , spava, lepo kaki, lepo piski ... masirajte stomacic i pisu , vlaznim maramicama cistite stene kao sto bi ga majka lizala, tako posticete cirkulaciju i podsticete da se besika i creva isprazne 

6 minutes ago, kazak said:

gledajte, bez obzira sta pise na upustvu sve je to ipak individualno , bitno je da stene napreduje, da vam svaki dan dobija na kilazi, da je mirno, place samo kad je gladno . kad jede , spava, lepo kaki, lepo piski ... masirajte stomacic i pisu , vlaznim maramicama cistite stene kao sto bi ga majka lizala, tako posticete cirkulaciju i podsticete da se besika i creva isprazne 

Hvala puno na pomoći. Uredno je počeo da ide u wc, kaka mu je neon žute boje i zvala sam veta i kaže da je to normalno zbog mleka koje pije, ruča napreduje i samo molim boga da sve bude ok da mi makar on preživi kad kuja nije mogla :( brišem ga vaticom i mlakom vodom pre svakog obroka i stavila sam mu u kućicu i flaše sa toplom vodom a kućica mu je do grejalice tako da ne verujem da mu je zima,radostan je aktivan i cvili samo kada ga glad stigne. Hvala puno na pomoći. 

Zao mi je mame :-( , nadam se da ce malisa preziveti . Temperatura treba da mu bude oko 28-30 C . Stavite termometar pa proverite temperaturu tamo gde spava, ako niste sigurni da mu je tako dovoljno toplo, a imate mogucnosti stavite ga u improvizovanu kotilicu , neku kutiju , slicno , i iznad stavite sijalicu ( kvocku ) da greje . Mora da mu bude toplo jer mali stenci nemaju dobru termoregulaciju , lako se ''ohlade'' , sve do tamo 15-20 dana zivota kad im je termoregulacija bolja. Samo ga pazite i nema razloga da ne prezivi , imate Imunopaste koje se daju u to periodu , dajte mu sa 20 dana drontal sirup za ciscenje od parazita i neka bude u karantinu do vakcina jer nije sisao mamin kolostrum . Dajte mu prvu vakcinu puppy vakcinu jednovalentnu ili dvovalentnu u starosti od 30-35 dana , a zatim prvu petovalentnu puppy vakcinu 15 dana nakon one monovalentne vakcine . Zatim 21 dana nakon prve petovalentne vakcine ide druga ... treca u starosti od  3 meseca . 

1 hour ago, kazak said:

Zao mi je mame :-( , nadam se da ce malisa preziveti . Temperatura treba da mu bude oko 28-30 C . Stavite termometar pa proverite temperaturu tamo gde spava, ako niste sigurni da mu je tako dovoljno toplo, a imate mogucnosti stavite ga u improvizovanu kotilicu , neku kutiju , slicno , i iznad stavite sijalicu ( kvocku ) da greje . Mora da mu bude toplo jer mali stenci nemaju dobru termoregulaciju , lako se ''ohlade'' , sve do tamo 15-20 dana zivota kad im je termoregulacija bolje. Samo ga pazite i nema razloga da ne prezivi , imate Imunopaste koje se daju u to periodu , dajte mu sa 20 dana drontal sirup za ciscenje od parazita i neka bude u karantinu do vakcina jer nije sisao mamin kolostrum . Dajte mu prvu vakcinu puppy vakcinu jednovalentnu ili dvovalentnu u starosti od 30-35 dana , a zatim prvu petovalentnu puppy vakcinu 15 dana nakon one monovalentne vakcine . Zatim 21 dana nakon prve petovalentne vakcine ide druga ... treca u starosti od  meseca . 

Hvala puno baš ste mi od pomoći sada mi je dosta lakše grejalica nam radi i u sobi 33 stepena a ima kutijicu i u njoj 10cm podlogu stiropora i dekicu i tu spava. Za sada je ok. Ne znam kako da vam zahvalim na pomoći mnogo mi znači. I nama je naše Maše (mame) mnogo žao to je bio naš član porodice svima nam je mnogo teško ali se borimo za život njenog potomka. 

Najtoplije preporučujem već predloženu sijalicu "kvočku" jer ne verujem da spavate na 33 stepena, a noć je hladna. Tu sijalicu je jednostavno improvizovati iznad kutije u kojoj spava štene, a imaće približno konstantnu temperatur svih 24 sata.

Takođe me zanima koliko mililitara dnevno treba pojesti i koliko grama treba dnevno da napreduje? Nikada se nisam susrela sa ovako nečim i ne znam. Nešto je psić usporio kretanje a zima mu nije, jer beži na sred kutije da spava ali nešto usporenije ide nego obično a redovno ide u wc tj. stimulišem ga pre svakog obroka. On pojede oko 15ml mleka dnevno i ne želi više. Da li je to malo? 

On 2/10/2019 at 11:23 AM, Anastasiiiiimaci said:

Takođe me zanima koliko mililitara dnevno treba pojesti i koliko grama treba dnevno da napreduje? Nikada se nisam susrela sa ovako nečim i ne znam. Nešto je psić usporio kretanje a zima mu nije, jer beži na sred kutije da spava ali nešto usporenije ide nego obično a redovno ide u wc tj. stimulišem ga pre svakog obroka. On pojede oko 15ml mleka dnevno i ne želi više. Da li je to malo? 

pratite upustvo proizvodjaca i pratite napredak i ponasanje steneta pa prema tome prilagodite kolicinu hrane. Koliko treba da napreduje zavisi od rase, velicine psa. Male rase napreduju 10-30-40 grama, vece 40 grama i vise ...