Sign in to follow this  
aleksandrija

problem sa alergijama i pjeskom u besici...AST

Recommended Posts

Pozdrav, naime imam jedan veliki problem sa svojim psom...sa oko 4 godine starosti primjetio sam da mu pokoj akapljica krvi padne na parket iz polnog organa tada kada je odveden kod veterinara konstatovano je da ima pjesak u besici sturvite i oxalate kasnije...od tada je jeo prvo sturvit granule pa kada se stanje poboljsalo pokusao sam ga vratiti na klasicne granule ali poslije dva mjeseca se opet pojavila krv u vidu kapljica koje sam vidio na parketu, tada su opet radjeni pregledi i ustanovljeno je da ima oxalate od tada jede farmina vet granule...opet mu se sa vremna na vrijeme pojavi pokoja kapljica krvi tipa na svaki 6 mjeseci se to desi...ali imam drugi problem koji se javio sa oko 5 godina starosti postao je alergican na razne stvari a alergije su prvo pocele u vidu plihova na sapama koji pucaju pa kada iscuri to kao sukrvica prodje i opet u krug...radjena je analiza krvi na alergije i utvrdjeno da je alergican na 4 vrste trave grinje i psenicu kukuruz jecam soju...veterinar kaze da je bas situacija nezgodna i posto je stalno na farmina vet granulama koje imaju u sebi pirinca alergija je konstantna...stalno ima to izmedju prstiju sapa zao mi ga je jer ne znam kako vise da mu pomognem, da li je moguce da nema nikakvo resenje u njegovom slucaju??volio bi da mi se neko javi ko ima iskustva sa problemom oxalata i sturvita kod psa, sreo sam zenu koja ima isto AST-a i kaze da njen isto to ima ali ona kada mu se pojavi krv tako u kapljicama daje mu granule medicinske 2 mjeseca onda ga vraca na stare i njemu bude ok 12 mjeseci onda mu se opet pojavi krv...posto imam dva asta iz istog legla i drugom je isto uradjena dijagnoza da ima pjesak u besici izgleda da im je to genetski tako ili imaju predispozicije za to sada je i on na medicinskoj hrani hrana je dosta skupa za njih dvojicu mjesecno me granule kostaju preko 16000 dinara...ako ima neko da mi da neki savjet bilo bi mi od pomoci...hvala, mogao bih posalti na mejl slike iz laboratorije od testova i slike kako izgleda alergija ako nekog zanima.

Pitaj veterinara sta od hrane smes da dajes psima sa tim problemima pa odbaci ono na sta su alergicni (ako su uopste na to alergicni, a ne na neki mikotoksin iz budjavih zitarica) i sam spremaj hranu. Samo nemoj ono da nisi dovoljno sposoban sam da napravis izbalansiranu hranu...