Sign in to follow this  
Sava

Opet javno krivično delo!

Recommended Posts

Prodaje čovek rodovnik za 30 e i baš ga briga za ceo svet!!!

Što je najgore već je pregledalo 100 ljudi, a ima i pratioce!

3UEEaSs.jpg

Edited by Sava
ispravka

Na žalost redovna pojava. KP je bar korektan pa kad prijavim ovakav oglas bar ga skinu. Danas sam prijavila jedan, jutros postavljen, papiri za alpinku, isto 100 pregleda.

Pojavi se bar 3-4 takva oglasa nedeljno, u 80% slučajeva su u pitanju lovačke rase, valjda im se pas "zagubi" u lovu. Inače su mi jezivi oglasi na KP, "farma mopseva", morkiji i ostali popularni mešanci, slike pasa na lancima, neuhranjeni prodaju se za koju hiljadarku. Kad bi neko samo želeo da se pozabavi time bilo bi posla i haj....

Upravo ovih dana sam se "sporio" sa jednom odgajivačicom bordera od koje ga nisam kupio zato što me je uslovila da ne može da ide u dalji priplod, a što je meni kao starom kinologu potpuno strano. Sada vidim da je poprilično u pravu, nije ni čudo da su neke rase maksimalno upropašćene. Da ne pričam koliko je samo podmetanja pedigrea u praksi!

Danas prijavih još jedan oglas, papiri za NOD. Isti prodavac prodaje još dva psa, jednog NOD sa papirima (ako su njegovi uopšte) i jednog poentera, na oglasu za poentera uredno postavljene slike mrtvog goluba okačenog o kanap kojim mami psa (toliko o koeficijentu inteligencije). Svako danas uzima sebi za pravo lovcem da se zove.
Po oglasima se jasno da videti stanje u našoj kinologiji, danas naleteh i na morkije sa papirima (!?!) i na jednog koji rastura odgajivačnicu džek rasela jer od silnog škarta u ponudi on ne može da prodaje svoj kvalitet (na slici 4 ženke u betonskom boksu 2x2 sa jednom kućicom)...
Tu su naravno i nadaleko poznati (a i oni manje poznati) nakupci koji su sad malo evoluirali, sad više ne postavljaju oglas za sve rase već postavljaju pojedinačne oglase, slike mahom sa neta.
Ako računam odgajivačnice i par oglasa sa kućnim leglima o kojima mi se čini po slikama da je vođeno računa ima možda 20% pristojnih oglasa....

On 11/13/2018 at 9:51 PM, witch said:

Ako računam odgajivačnice i par oglasa sa kućnim leglima o kojima mi se čini po slikama da je vođeno računa ima možda 20% pristojnih oglasa....

Možda ste malo preterali u vezi procenta pristojnih oglasa, mnogo je 20 %