Red_kg

Pocetak izlozbi i FCI Grupe

Recommended Posts

Posto su sve teme zakljucane kao i "izlozbeni pocetci", napravih novu temu.
Procitao sam sve iz gore pomenute teme, pa mi opet neke stvari nisu jasne.

Generalno me zanima, od bebana, razreda mladih, seniora...

1)Da li bebani idu djuture za VP ili prema svojoj FCI grupi?

2)Za bebane VP, da li se ocenska lista nosi u KSS da se u rodovnik upise VP, ili je totalno nebitno I vise smernica za vlasnika(Kako je vec neko ovde napisao)?

3)Ovo me I najvise zanima, sta se desava kada dovedete bebana, a kasnije I seniora koji je jedini predstavnik svoje FCI grupe?
Recimo X FCI(Hrtovi) I tome dodate cvarke(CAC, BOB, BIS...i sta vec redom ide) koje bi pas trebao eventualno da osvoji.

4)Da li se recimo po osvojenom CAC-u overena lista nosi u KSS da se upise u rodovnik, ili se recimo pas izvede da sakupi 3xCAC, pa se onda nosi I onda mu se pise tih 3xCAC + Drzavni sampion…?

5)Specijalka je pretpostavljam kada bi se iz recimo X FCI grupe Izdvojio jedan tip hrtova I samo se on oscenjivao…?

6)Videh da ima pocetak i kraj sezone, jel ovde bitno skupiti 3CAC-a i to je kraj price ili je to kao neka liga pa tokom cele sezone sakupljate cvarke?
Pretpostavljam da nema neki limit koliko puta pas moze da izadje i da nesto osvoji, verovatno je vise svrha druzenja, pa me zanima koliko jedna sezona ima takmicarski karakter...?

Da napomenem da se sad cisto informisem.
Trenutno nemam psa i nikada nisam vodio svoje pse na izlozbe, tako da o tim stvarima znam onoliko koliko sam procitao zadnjih dana po netu :) 
Toliko za sad,
Pozdrav

On 10/29/2018 at 7:55 AM, Red_kg said:

Posto su sve teme zakljucane kao i "izlozbeni pocetci", napravih novu temu.
Procitao sam sve iz gore pomenute teme, pa mi opet neke stvari nisu jasne.

Generalno me zanima, od bebana, razreda mladih, seniora...

1)Da li bebani idu djuture za VP ili prema svojoj FCI grupi?

2)Za bebane VP, da li se ocenska lista nosi u KSS da se u rodovnik upise VP, ili je totalno nebitno I vise smernica za vlasnika(Kako je vec neko ovde napisao)?

3)Ovo me I najvise zanima, sta se desava kada dovedete bebana, a kasnije I seniora koji je jedini predstavnik svoje FCI grupe?
Recimo X FCI(Hrtovi) I tome dodate cvarke(CAC, BOB, BIS...i sta vec redom ide) koje bi pas trebao eventualno da osvoji.

4)Da li se recimo po osvojenom CAC-u overena lista nosi u KSS da se upise u rodovnik, ili se recimo pas izvede da sakupi 3xCAC, pa se onda nosi I onda mu se pise tih 3xCAC + Drzavni sampion…?

5)Specijalka je pretpostavljam kada bi se iz recimo X FCI grupe Izdvojio jedan tip hrtova I samo se on oscenjivao…?

6)Videh da ima pocetak i kraj sezone, jel ovde bitno skupiti 3CAC-a i to je kraj price ili je to kao neka liga pa tokom cele sezone sakupljate cvarke?
Pretpostavljam da nema neki limit koliko puta pas moze da izadje i da nesto osvoji, verovatno je vise svrha druzenja, pa me zanima koliko jedna sezona ima takmicarski karakter...?

Da napomenem da se sad cisto informisem.
Trenutno nemam psa i nikada nisam vodio svoje pse na izlozbe, tako da o tim stvarima znam onoliko koliko sam procitao zadnjih dana po netu :) 
Toliko za sad,
Pozdrav

1. Kada krene sudjenje u okviru rase, obicno su prvo na redu bebe koje mogu dobiti taj VP opis (vrlo perpektivan) a onda sve VP1 bebe idu zajedno u BIS-u za izbor 3 najljepse bebe na izlozbi. Da li idu najljepsa zenka i muzjak bebe u Bis ili samo BOB Baby (najljepsa beba u rasi) to varira od drzave do drzave pa je najbolje provjeriti sa pravilnikom Vaseg saveza.

2. Samo ovjerite ocjensku listu na izlozbi. Opisi za bebe i stence se ne salju FCI-ju.

3. Sve bebe i seniori obicno idu zajedno u BIS-u, bez obzira kojoj grupi pripadaju ( govorimo o nasim CAC i CACIB izlozbama) zato sto ih obicno nema u vecem broju da bi se dijelili po grupama.

4. Sve ocjenske liste ovjeravajte na dan izlozbe i kada pas skupi odredjeni broj CAC-eva, saljete kopije savezu da Vam izdaju povelju da je pas sampion. Ovo upisivanje titula u pedigre nisam do sada radila tako da ne znam da li je moguce. Mislim da imate samo  opciju da kada budete vadili stencima pedigree titule unesete na njihovim pedigreima za roditelje. Moji pedigrei su bez titula za samog psa ciji je pedigre( jer se vade po rodjenju stenaca) ali u polju gdje su navedeni roditelji dodate su njihove titule.

5. Specijalka moze biti za komplet grupu ( npr. specijalka X grupe je izlozba na kojoj se mogu izvesti svi psi koji pripadaju toj grupi), za par rasa (npr. britanskih ovcara - pa bi tu bili skotski ovcari, border koliji, bobtejli, korgiji...) ili specijalka za samo jednu rasu ( npr. specijalka za labradore)

6.Nema limita za izlaganje. Mozete izvesti psa koliko puta hocete.