Dalibor666

Chow Chow - Nabavka

Recommended Posts

Pozdrav svima...trazim Chow Chow musko ŠTENE...po mogucnosti crno ili plavo...PET QUALITY...uz mogucnost dogovora oko dostave (Podgorica)...ako neko ima za prodaju ili mi nekoga moze preporuciti molim da se javi InBox ili na broj +38267345067 (moze Viber)...

Hvala....

Edited by Dalibor666
Da bude jasnije...

Ovo je najgori mogući način za nabavku psa, idealna žrtva za štancere i preprodavce. Pas se kupuje lično, pogeda se bar kuja, uslovi u kojima je štene odgajano, prekontrolišu se papiri, vakcine, porazgovara se sa odgajivačem, posavetujete se pre kupovine sa nekim poznavaocem rase. Kad kupujete auto raspitate se o modelu, kvarovima, ceni održavanja i povedete majstora sa sobom ako se sami ne razumete dovoljno. Kod kupovine šteneta je slično (i još ozbiljnije), ne kupujete mobilni da vam ga neko šalje na neviđeno u kutiji autobusom već živo biće koje će zavisiti od vas sledećih 10-15godina. Pročitajte na ovom forumu teme o preprodavcima i kako su ljudi prošli.

Bez obzira što vam treba samo kućni ljubimac trebalo bi pažljivo odabrati štene, da bude zdravo i pravo. Nadam se da ste za proučavanje i odluku o izboru rase uložili (mnogo) više vremena nego što želite da uložite u odabir i kupovinu šteneta. Chow nije plišana igračka za decu (a ni za odrasle). Na kraju krajeva nijedan pas nije igračka koja se nabavlja na brzaka.

3 hours ago, witch said:

Ovo je najgori mogući način za nabavku psa, idealna žrtva za štancere i preprodavce. Pas se kupuje lično, pogeda se bar kuja, uslovi u kojima je štene odgajano, prekontrolišu se papiri, vakcine, porazgovara se sa odgajivačem, posavetujete se pre kupovine sa nekim poznavaocem rase. Kad kupujete auto raspitate se o modelu, kvarovima, ceni održavanja i povedete majstora sa sobom ako se sami ne razumete dovoljno. Kod kupovine šteneta je slično (i još ozbiljnije), ne kupujete mobilni da vam ga neko šalje na neviđeno u kutiji autobusom već živo biće koje će zavisiti od vas sledećih 10-15godina. Pročitajte na ovom forumu teme o preprodavcima i kako su ljudi prošli.

Bez obzira što vam treba samo kućni ljubimac trebalo bi pažljivo odabrati štene, da bude zdravo i pravo. Nadam se da ste za proučavanje i odluku o izboru rase uložili (mnogo) više vremena nego što želite da uložite u odabir i kupovinu šteneta. Chow nije plišana igračka za decu (a ni za odrasle). Na kraju krajeva nijedan pas nije igračka koja se nabavlja na brzaka.

Hvala na dobronamjernom komentaru...ali ovo ne znaci da sam htjeo kupiti prvo koje mi se ponudi...mozda ste me pogresno shvatili...mozda je moj post bio napisan da se tako shvati...nebitno...hocu da kazem znam sve na sta ste aludirali...imam iskustva...loseg na zalost...tako da u svakako nebih kupio stene "na brzaka" ;)

Smatram da je komentar od strane Witch potpuno na mestu. Pre svega zbog činjenice da će vam se retko koji odgovorni odgajivač javiti na vaš upit da tražite pet štene. Kako ste koncipirali, svakako se može reći oglas, pre svega ste pogodna meta da vam se pre svih javljaju odgajivači koji ne vodi mnogo računa o okolnostima koje pominje Witch. Možda nećete napraviti saradnju sa prvim odgajivačem od tih drugih koji vam se budu javili, ali ako vam se samo takvi javljaju nasešćete na petu priču... Dakle potpuno ste pogrešno koncipirali način traženja šteneta u našim uslovima. 

Post stoji 6 mjeseci...ni jednu preporuku niko nije dao...samo komentari na moj post...???

Nisam precizirao...lijepo se izjasnio sta trazim...bio nejasan...???

U cemu je problem...???

PETQUALITY - LJUBIMAC - znaci da me ne zanimaju izlozbe...parenja...biznis bilo kakav...trazim ljubimca za svoju djecu...ako vas zanima budzet...Ne vise od 500€...!!!

Smatram da se za taj novac moze naci i vise nego pristojan Chow stenac...

"Odgovorni odgajivaci" sa cijenama od 1000-2000€ slobodno ne moraju da mi se javljaju...nek me zaobidju...i ja sam njih...kad bih placao stene 1000-2000€ to sigurno nebi bilo kod nasih "odgovornih" u Srbiji...kraj!

Pet štene!?

Dobro je, konačno sam shvatio šta to znači :)!!! Strašno volim te neologizme. Beba kućnog ljubimca! Neki viđeni odgajivači to nazivaju hobby varijanta što mi zvuči mnogo prirodnije i pravilnije. Svaki pas bio izložbeni ili radni je i kućni ljubimac. Valjda...