ZORBA

CACIB Požarevac 2018.

Recommended Posts

Dana 16. septembra 2018. godine održana je CACIB izložba pasa svih rasa u Požarevcu, a bolje da nije! Organizator je načinio mnoge propuste, zbog kojih se postideo svaki ljubitelj pasa iz Požarevca. Upisnina je bila 1500 dinara, a izlagači nisu dobili katalog, mogli su samo da ga kupe?! U ringu gde je sudio "čuveni italijanski stručnjak" Ernesto di Maio bilo je mnogo svađe, nezadovoljstva i haosa! "Ocenjivanje" je trajalo više od 6 sati (?!), psi (i izlagači) su bili nervozni i umorni, odluke sudije skandalozne...

Organizator se nije potrudio da obezbedi makar jednu česmu sa vodom i toalet, osim ako ne računamo obližnje kukuruzno polje. Temperatura je bila 30 stepeni. 

Predlažem KU "Stig" iz Požarevca da sledeće godine CACIB izložbu organizuju u sklopu čuvenog požarevačkog sedmojulskog vašara, utisak će biti mnogo bolji!     

Nadam se da će istinski ljubitelji pasa ubuduće dobro razmisliti da li treba i sledeće godine da ih neko ovako ponižava na takozvanoj CACIB izložbi.

Na ovakve zlonamerne komentare često je bolje ne odgovarati, ali u javnost je iznet veći broj neistina pa ću napraviti kraći osvrt. 

Autor je najpre trebao biti malo originalniji i ne preuzimati delove novinskih izveštaja pa umetati neke licne opaske radi omalovažavanja manifestacije koja je po brojnosti upisanih, izašlih pasa, interesovanju lokalne i ne samo lokalne kinoloske javnosti, jedna od dve najuspešnije izlozbe ikad odrzane u Požarevcu (računajući sve manifestacije i CAC i CACIB u poslednjih 30-ak godina koliko se odrzavaju u Požarevcu).

Velika je čast ne samo za razvoj požarevačke kinologije već i srpske, sto je toliko uglednih sudija došlo u jedan mali grad u kojem suštinski i nije postojala tradicija većeg broja upisa na izložbama pasa, čak i kada je reč samo o domaćim okvirima. Poštovane sudije koje znamo sa najvećih svetskih izložbi i koje je velika većina ljudi mogla samo videti na drustvenim mrežama odjednom su se našli u nekom srpskom omanjem gradu, da ne upotrebim reč palanci... A setimo se samo da je prošle godine kada je istu manifestaciju organizovala grupa lokalnih lovaca , sudjenje u rasi završeno nakon samo 1 sat jer nije bio izašao ni trocifren broj pasa, a i na tako mali broj upisa bilo je velikih primedbi na pristrasnost sudjenja.

Krajem prošle godine, Kinolosko udruzenje u Požarevcu preuzela je grupa (velika) mladjih ljudi, kinologa koji su za samo godinu dana brojnost upisa na CACIB-u povećali za 4 puta! Ali izgleda da nekome smeta ta činjenica... Takodje, nekome izgleda smeta i sto nije bilo primedbi na pristrasnost sudjenja, pogotovo ne u revijalnom delu. 

Sudije Di Maio i Baskaran jesu duže sudili, ne samo sto su imali najveći broj pasa da odsude, ali zar ne treba da bude težnja svakog iskrenog kinologa da mu neki stručnjak detaljno pogleda psa i oceni sve bitne kinoloske parametre. Stoga organizatori smatraju komplimentom sto su neke sudije na njihovoj izložbi sudile po 6 i više sati... Bilo je nekih izlagača koji su izrazili nezadovoljstvo zbog ocene 4 ili sto nisu osvojili CACIB ili BOB, a da je pritom BOB osvojio neko sa kime nisu u dobrim odnosima, ali svi znamo da se može dodeliti samo jedan BOB i da je diskreciono pravo sudije kome će dodeliti. Bitno je da nije bilo tendencije. Jeste bilo strozije sudjenje, ali i tu cinjenicu organizator smatra komplimentom. 

Komentare poput da i pored cene upisnine od 1500 din eto naplaćivao se katalog, ne vredi preterano komentarisati. Time je poštovani dušebrižnik samo pokazao da slabo posećuje čak i domaće CACIB-e. Jer da ih posećuje svakako da bi znao da cena od 1500 din za kotizaciju na CACIB-u u Srbiji, spada u red najjeftinijih, tj. ne postoji CACIB sa cenom kotizacije nizom od 1500 din. Veći broj CACIB-a koji ima kotizacije 1700 ili 1800 din, takodje naplaćuje kataloge. Podsetiću da je cena kataloga bila svega 150 din. Stoga još jednom opaskom u stvari upućen je kompliment organizatoru, jer CACIB Požarevac je jedna od ovogodišnjih izložbi koja je izlagacima suštinski najviše pružila a za najnižu cenu kotizacije...

Pored svih kritika koje su omasile željenu temu i u stvari su komplimenti organizatoru postoji i par koje su lako dokazive neistine.  Toga dana nije bilo 30 stepeni već 25, ako je to uopšte bitno ali očigledno da je tih 30 stepeni trebali pojacati neki dojam. Takodje, u velikom restoranu koji se nalazi na 50m od mesta gde su bili ringovi postoji toalet, i ženski i muški i česme i lavaboi. Takodje u tom restoranu služe pice, i vodu besplatno ko želi. Na posletku nije jasno gde je dotični u krugu hipodroma video kukuruzno polje, ali očigledno da je i taj opis trebao da pojača neki dojam...

Organizacija jeste imala po neki sitniji propust, sto se možda i može zanemariti obzirom na prvu organizaciju izlozbe od strane konkretnih ljudi,  ali daleko je to sve od komentara postovanog dusebriznika kojima je započeo ovu temu

Izlozba po svemu nesvakidasnja i za pamcenje:hitna pomoc,policija,sudjenje do pred sam mrak...jos da su vatrogasci dosli utisak bi bio potpun.U katalogu 350 pasa,a svako ko posecuje izlozbe mogao je da vidi koliki je stvaran broj bio,a svima je poznato to cuveno "naduvavanje"kataloga da bi se postigao neki broj,ali i pored svega cuvena izlozba je imala manji broj od dosta CAC izlozbi(Kovin,Turija..)Nista se nije moglo vise ni ocekivati kada je u organizaciji jedan mlad ""kinolog"",koji je prvog psa kupio pre 3 godine,a pritom nije dete.Nikada nije imao ni jedno leglo,niti je do pre 3 godine imao ikakve veze sa kinologijom,ali se covek setio i uclanio jedan broj ljudi i "preuzeo"KD "Stig",a nas narod lepo kaze:''Oteto-prokleto"Sve dok u kinologiji budemo imali ljude koje kinologija ne zanima,a  koji su se tu pojavili iz nekih niskih strasti i povredjene sujete imacemo i ovakve lakrdije koje sa nazivaju izlozbama(puke)

Veliki pozdrav svim kinolozima

Bio sam ucesnik  izlozbe sa kumom koji je isto izveo psa, prvo da pohvalim listu sudija pogotovo za trecu grupu gde je sudio gospodin iz spanije

,nazalost nisam imao konkurenciju ali to ne umanjuje njegovu profesionalnost posto sam izveo tri moja psa svakom je posvetio posebnu paznju i osim ocenske liste dobili smo usmeni opis svakog psa,na veliku radost mog sina on je osvojio titulu BOB sa svojim psom

Po meni jeste se produzilo ocenjivanje,al u prethodnom komentaru vidi se da su sudije iz inostranstva sudile puno pasa,pa tako da je to razumljivo

tereni su odlicni,restoran je bio blizu cene su bile ok mi smo bili sa decom i sve je bilo u redu,jedina zamerka organizatoru za sledecu izlozbu je da spremite oko ringova kante za smece

sto se novosadjana tice vidimo se sledece godine,

pogotovo ako budu sudili sudije  iz inostranstva

veliki pozdrav

"Sudije iz inostranstva su sudile puno pasa""..Koliko je to pasa puno kada se zna da je bilo prijavljeno 350 po katalogu,a svima je jasno da nije ni blizu bilo tog broja,a i ako je bilo toliko i uzimajuci u obzir broj sudija,kako to moze biti puno pasa!?!?Normalan broj pasa po danu sudjenja i FCI pravilniku je 80,sto znaci da su tu izlozbu u razumnom roku mogle da odsude 4 sudije ili 3 i manje,ako se uzme pravi broj izaslis pasa. Zbog neozbiljnih komentara tipa""  restoran je bio blizu,a i cene su bile ok" i ljudi koji "preuzmu"drustvo protiv svih moralni nacela i onda se pojave kao organizatori,a do pre 3 godine nisu znali ni da li pas ima rep,mi i tonemo sve dublje.Sutra svakom frustriranom  coveku moze da padne na pamet da uclani 10 ljudi i otme neko drustvo u Srbiji i samim tim postane organizator izlozbe,a pritom nikada nije imao veze sa psima,niti ga je to zanimalo.Mene samo zanima da li Pozarevac ima iskrenih i pravih kinologa i kako su dozvolili da im izlozbu organizuje neko ko sa kinologijom nema ama bas nikakve veze,sem jednoog psa ljubimca,a koji nije kupljen iz ljubavi prema psima,nego iz nekih drugih pobuda.Ovo bi sve bilo veoma smesno da nije zalosno i tragicno

Postovani Vuk2

samo sa pitam dal je dozvoljeno iskreno bez ikoga da branim napisati komentar,vidim iz vaseg komentara jednu veliku ogorcenost na organizatore a i vidim bilo ko da napise komentar

,ja nikoga ne branim prvi put smo bili

u Pozarevcu nikoga ni ne poznajemo,iskreno sam napisao komentar

godisnje obidjemo 20 tak izlozbi sto u srb sto u regionu svasta sam doziveo da ne nabrajam,doziveli smo i da u 14 casova nismo mogli kupiti ni flasu vode eto mi zatvaramo,

sudjenje je bilo ok,restoran  sanitarni cvor je bio blizu sto je meni najbitnije ipak sam bio sa decom

jeste dugo je trajalo sudjenje,i revijalni deo al po nama je to jedina zamerka,po meni bolje pruziti podrsku da bi sledece godine bila jos bolja izlozba

veliki pozdrav

3 hours ago, STRONG FOX KENNEL said:

Postovani Vuk2

samo sa pitam dal je dozvoljeno iskreno bez ikoga da branim napisati komentar,vidim iz vaseg komentara jednu veliku ogorcenost na organizatore a i vidim bilo ko da napise komentar

,ja nikoga ne branim prvi put smo bili

u Pozarevcu nikoga ni ne poznajemo,iskreno sam napisao komentar

godisnje obidjemo 20 tak izlozbi sto u srb sto u regionu svasta sam doziveo da ne nabrajam,doziveli smo i da u 14 casova nismo mogli kupiti ni flasu vode eto mi zatvaramo,

sudjenje je bilo ok,restoran  sanitarni cvor je bio blizu sto je meni najbitnije ipak sam bio sa decom

jeste dugo je trajalo sudjenje,i revijalni deo al po nama je to jedina zamerka,po meni bolje pruziti podrsku da bi sledece godine bila jos bolja izlozba

veliki pozdrav

Iskreno meni najvise smeta sto su se u kinologiji pojavili ljudi,koji nemaju veze nikakve sa psimaJedne je dovelo seksualno opredeljenje(to im dodje kao neko mesto okupljanja gde upoznaju nove istomisljenike),druge materijalni razlozi,a ovog sto spominjemo frusutracija i povredjen ego.Ja ne znam sta je gore!? Izlozba je bila cist promasaj,puna propusta sa policijom,hitnom pomoci i da se ne ponavljam dalje.Najcudnije od svega,a sto je i najvise porazavajuci sto svi cute.Mene samo zanima da li ima neki stari kinolog iz Pozarevca,pa da  iznese svoje misljenje i da nam kaze kako je doslo do toga da jedan od glavnih organizatora bude covek koji nema veze sa psima,koji ima kucnog ljubimca kupljenog iz hira i revansizma,cak nije ni taj pas iz ljubavi uzet.

On 10/12/2018 at 2:46 PM, Vuk2 said:

"Sudije iz inostranstva su sudile puno pasa""..Koliko je to pasa puno kada se zna da je bilo prijavljeno 350 po katalogu,a svima je jasno da nije ni blizu bilo tog broja,a i ako je bilo toliko i uzimajuci u obzir broj sudija,kako to moze biti puno pasa!?!?Normalan broj pasa po danu sudjenja i FCI pravilniku je 80,sto znaci da su tu izlozbu u razumnom roku mogle da odsude 4 sudije ili 3 i manje,ako se uzme pravi broj izaslis pasa. Zbog neozbiljnih komentara tipa""  restoran je bio blizu,a i cene su bile ok" i ljudi koji "preuzmu"drustvo protiv svih moralni nacela i onda se pojave kao organizatori,a do pre 3 godine nisu znali ni da li pas ima rep,mi i tonemo sve dublje.Sutra svakom frustriranom  coveku moze da padne na pamet da uclani 10 ljudi i otme neko drustvo u Srbiji i samim tim postane organizator izlozbe,a pritom nikada nije imao veze sa psima,niti ga je to zanimalo.Mene samo zanima da li Pozarevac ima iskrenih i pravih kinologa i kako su dozvolili da im izlozbu organizuje neko ko sa kinologijom nema ama bas nikakve veze,sem jednoog psa ljubimca,a koji nije kupljen iz ljubavi prema psima,nego iz nekih drugih pobuda.Ovo bi sve bilo veoma smesno da nije zalosno i tragicno

Moram da priznam da ste sve u pravu u vezi navedene izlozbe a posebno organizatora.Dosli divlji i oterali pitome,kako dugogodisnje clanove tako i izlagace koji su godinama dolazili u Pozarevac.Pojedinci stavljaju sebe i svoj licni interes iznad kinoloskog drustav,odgajivaca i pravih ljubitelja pasa.

58 minutes ago, pravoslavlje said:

Moram da priznam da ste sve u pravu u vezi navedene izlozbe a posebno organizatora.Dosli divlji i oterali pitome,kako dugogodisnje clanove tako i izlagace koji su godinama dolazili u Pozarevac.Pojedinci stavljaju sebe i svoj licni interes iznad kinoloskog drustav,odgajivaca i pravih ljubitelja pasa.

kako je doslo do toga.zasto je dozvoljeno nekome ko nije iz kinologije da "preuzme"drustvo??? da li to znaci ko god ima neke frusutracije u zivotu i nema cime pametnije da se bavi da uclani nekoliko ljudi u necije KD u Srbiji i pocne da organizuje izlozbe da bi lecio komplexe i pokusao da zaradi nesto.Da li je to nacin da se jednog dana i ostala drustva nadju na tapetu i budu "preuzeta"uplacivanjem clanarina za 10 ljudi,pa neko godine truda i rada ulozi u sve to,a onda dodje pametnjakovic i za 10 minuta sve to unisti i sebe ustolici.Da ne ponavljam vise kao papagaj,ali covek ima manje veze sa kinologijom od ljudi koji ponekad nahrane napustene pse.Sramota velika za sve nas,sto niko ne dize glas protiv toga,a sutra ce se naci na redu i ljudi iz drugih kinoloskih drustava po Srbiji.Nepravilnosti ima svuda,ali ovo sa KD "Stigom" je prevrsilo sve mere

Pa lepo ste obrazlozili kako je doslo do toga da pojedinac koji misli da je mnogo mocan u Pozarevcu i koji ima kucnog ljubimca uclani svoje prijatelje koji ni nemaju pse i preuzmu kinolosko drustvo Stig.Proglasi staro rukovodstvo nesposobnim,nestrucnim,staromodnim i krene da pokazuje kako to ova strucna ekipa radi.Najbolje se videlo na pomenutoj izlozbi gde je iskreno bilo pasa oko 200-250 a ne 350 ili vise.Jedno je sta pise u katalogu a drugo je cinjenicno stanje na izlozbi.Doveli su strane sudije sto je lepo ali izuzetno skupo i neisplativo posebno za ovako mali broj pasa na izlozbi.Dovodjenjem ovoliko stranih sudija je i nepostovanje nasih sudija i nepoverenje u njihovo znanje i kvalitet kao i u Kinoloski Savez Srbije.Medju retkim domacim sudijama se nasao covek koji je organizatorima obecao da ce on svojim autoritetom dovesti sam 200pasa pa je on uvrscen da sudi.Sada kinolosko drustvo Stig lupa glavu kako da podmiri sve obaveze placanja sudija ,organizacije itd.Prica se po Pozarevcu vec javno da su u blokadi racuna i da su *bankrotirali*,i grad Pozarevac i njihovo rukovodstvo treba da paze kome pomazu finansiski, parama gradjana Pozarevca.Ova *mlada,poletna,strucna,ekspertska ekipa koja sva zajedno ima 1-2 kucnog ljubimca koga su kupili u 40 godini sada treba iz svog dzepa sve ove finansiske promasaja da nadoknade.Povodom Vasih tvrdnji da ostali cute,plase se samo ne znam koga i zbog cega i zasto se plase ovih kvazi kinologa i amatera.Ta ista ekipa *eksperata* iz kinoloskog drustva Stig je po informacija iz drugih okolnih kinoloskih drustava,Golubac,Kostolac vec krenula u lobiranje clanstva tih drustava da bi preuzeli ova drustva.Hoce da model preuzimanja kinoloskog drustva Stig primene i na obliznja kinoloska drustva pa ako prodju nastavljaju dalje po Srbiji.Apetiti *ekspertske* ekipe su veliki a znanje i ljubav prema kinologiji i psima malo.Zelja im je da preuzimanjem ostalih kinoloskih drustava imaju vecinu i da preuzmu u bliskoj buducnosti i Kinoloski Savez Srbije pa da vladaju i pokazu svoja *ekspertska* znanja i dostignuca.Verovatno bi tada pobedjivali sa svojim kucnim ljubimcima,postavljali svoje sudije da im sude a verovatno i predpostavljaju da se vrti veliki novac u Kinoloskom Savezu Srbije imajuci u vidu broj izlozbi ,broj izdatih rodovnika/Srbija zemlja od 6 miliona stanovnika je medju 10 zemalja u*svetu *po broju prijavljenih legala i izdatih rodovnika-Stancerasi se bogate a pravi odgajivaci propadaju/.Treba da pravi i iskreni clanovi kinoloskog drustva Stig ustanu protiv jednoumlja i samovlasca *ekspertske ekipe-vlasnika kucnog ljubimca* i da Kinoloski Savez Srbije preuzme najstrozije  disciplinske mere protiv njih da ih trajno udalji iz kinologije jer tu ni ne pripadaju.

Edited by pravoslavlje

On 9/27/2018 at 9:34 AM, Miki77 said:

Na ovakve zlonamerne komentare često je bolje ne odgovarati, ali u javnost je iznet veći broj neistina pa ću napraviti kraći osvrt. 

Autor je najpre trebao biti malo originalniji i ne preuzimati delove novinskih izveštaja pa umetati neke licne opaske radi omalovažavanja manifestacije koja je po brojnosti upisanih, izašlih pasa, interesovanju lokalne i ne samo lokalne kinoloske javnosti, jedna od dve najuspešnije izlozbe ikad odrzane u Požarevcu (računajući sve manifestacije i CAC i CACIB u poslednjih 30-ak godina koliko se odrzavaju u Požarevcu).

Velika je čast ne samo za razvoj požarevačke kinologije već i srpske, sto je toliko uglednih sudija došlo u jedan mali grad u kojem suštinski i nije postojala tradicija većeg broja upisa na izložbama pasa, čak i kada je reč samo o domaćim okvirima. Poštovane sudije koje znamo sa najvećih svetskih izložbi i koje je velika većina ljudi mogla samo videti na drustvenim mrežama odjednom su se našli u nekom srpskom omanjem gradu, da ne upotrebim reč palanci... A setimo se samo da je prošle godine kada je istu manifestaciju organizovala grupa lokalnih lovaca , sudjenje u rasi završeno nakon samo 1 sat jer nije bio izašao ni trocifren broj pasa, a i na tako mali broj upisa bilo je velikih primedbi na pristrasnost sudjenja.

Krajem prošle godine, Kinolosko udruzenje u Požarevcu preuzela je grupa (velika) mladjih ljudi, kinologa koji su za samo godinu dana brojnost upisa na CACIB-u povećali za 4 puta! Ali izgleda da nekome smeta ta činjenica... Takodje, nekome izgleda smeta i sto nije bilo primedbi na pristrasnost sudjenja, pogotovo ne u revijalnom delu. 

Sudije Di Maio i Baskaran jesu duže sudili, ne samo sto su imali najveći broj pasa da odsude, ali zar ne treba da bude težnja svakog iskrenog kinologa da mu neki stručnjak detaljno pogleda psa i oceni sve bitne kinoloske parametre. Stoga organizatori smatraju komplimentom sto su neke sudije na njihovoj izložbi sudile po 6 i više sati... Bilo je nekih izlagača koji su izrazili nezadovoljstvo zbog ocene 4 ili sto nisu osvojili CACIB ili BOB, a da je pritom BOB osvojio neko sa kime nisu u dobrim odnosima, ali svi znamo da se može dodeliti samo jedan BOB i da je diskreciono pravo sudije kome će dodeliti. Bitno je da nije bilo tendencije. Jeste bilo strozije sudjenje, ali i tu cinjenicu organizator smatra komplimentom. 

Komentare poput da i pored cene upisnine od 1500 din eto naplaćivao se katalog, ne vredi preterano komentarisati. Time je poštovani dušebrižnik samo pokazao da slabo posećuje čak i domaće CACIB-e. Jer da ih posećuje svakako da bi znao da cena od 1500 din za kotizaciju na CACIB-u u Srbiji, spada u red najjeftinijih, tj. ne postoji CACIB sa cenom kotizacije nizom od 1500 din. Veći broj CACIB-a koji ima kotizacije 1700 ili 1800 din, takodje naplaćuje kataloge. Podsetiću da je cena kataloga bila svega 150 din. Stoga još jednom opaskom u stvari upućen je kompliment organizatoru, jer CACIB Požarevac je jedna od ovogodišnjih izložbi koja je izlagacima suštinski najviše pružila a za najnižu cenu kotizacije...

Pored svih kritika koje su omasile željenu temu i u stvari su komplimenti organizatoru postoji i par koje su lako dokazive neistine.  Toga dana nije bilo 30 stepeni već 25, ako je to uopšte bitno ali očigledno da je tih 30 stepeni trebali pojacati neki dojam. Takodje, u velikom restoranu koji se nalazi na 50m od mesta gde su bili ringovi postoji toalet, i ženski i muški i česme i lavaboi. Takodje u tom restoranu služe pice, i vodu besplatno ko želi. Na posletku nije jasno gde je dotični u krugu hipodroma video kukuruzno polje, ali očigledno da je i taj opis trebao da pojača neki dojam...

Organizacija jeste imala po neki sitniji propust, sto se možda i može zanemariti obzirom na prvu organizaciju izlozbe od strane konkretnih ljudi,  ali daleko je to sve od komentara postovanog dusebriznika kojima je započeo ovu temu

Vrlo je ruzno sto tako ponizavajuce komentarisete bivse rukovodstvo kinoloskog udruzenja Stig nazivajuci ih *lokalni lovci* aVas i sadasnje rukovodstvo dizete u nebesa bez ikakvih konkretnih argumenata i rezultata.Pa i da su *lokalni lovci* kako ih Vi posprdno nazivate barem ljudi imaju dodrnih tacaka sa psima za razliku od Vas za koga svi opravdano sumnjaju da ni nemate psa u vasem vlasnistvu iako ste se hvalili u kinoloskim krugovima da imate 1 zenku koju niko u Pozarevcu nije video niti Vas sa njom.Postanak Kinoloskog udruzenja Stig iz Pozarevca ne pocinje od Vas nego mnogo godina ranije i mnogi iskreni i posteni kinolozi-odgajivaci su dali veliki doprinos radu udruzenja,organizaciji izlozbi itd,itd.Niko ne spori vasu zelju da dobro organizujete izlozbu i da dovedete strane sudije ali ovakav arogantan stav sa vase strane govori puno o Vama .Gde su stari clanovi kinoloskog udruzenja Stig sada,proterali ste ih svojim arogantnim,prepotentnim ponasanjem,ponizavanjem za vrlo kratko vreme.Ako ovako nastavite ostacete sami sa svoja 2-3 istomisljenika a kinolosko udruzenje Stig ce se ugasiti.

Drago mi je da se bar neko ko je upucen u desavanja sa KD "Stig"oglasi.To sa preuzimanjem drustava zna cela kinoloska javnost u Srbiji i niko se ne buni,a svima je jasno koja je krajnja zelja tih sto su pokrenuli akciju .Svako drustvo treba da unese u Statut obavezno psihijatrijskio vestacenje,pre prijema novog clana i to je dovoljno da taj jedan koji je zalutao u kinologiju nikada ne bude clan bilo kog drustva.Sto se tice sudije koji je sudio i obecavao 200 pasa,mislim da je i ispunio,jer je i bilo toliko :giggle:.Sve je to jako tuzno i mislim da je vreme da se stane na put tim malverzacijama i da se ljudi koji nemaju nikakve veze sa psima odstrane iz kinologije i na kraju zdravlje je najvaznije,mozda jos nije kasno da pokusaju da se lece.Ja znam da psihijatri preporuce pacijentima psa i setnju,ali to mora da se postuje,nikako ne moze da pomogne kada je pas kod nekoga na cuvanju i kada mu vidite samo sliku povremeno

Najvecu krivicu za ovakve pojave otimanja Kinoloskih drustava snose sami clanovi tih Kinoloskih drustava a na prvom mestu Kinoloski Savez Srbije koji svojim nepostupanjem i cutanjem legalizuje ovakve primere i pojedince.Dugogodisnja politika KSS *nezameranja i guranja prasine pod tepih* ohrabruje pojedince i daje im mogucnost da rade sta hoce a da se ne sankcionisu.Krivica clanova Kinoloskog Udruzenja Stig je u tome sto su dozvolili da agresivna manjina pobedi vecinu,sto nisu prozreli zakulisane i perfidne radnje manjine i sto nisu trazili zastitu od KSS.Vec sada je evidentno da su dugogodisnji clanovi Kinoloskog Udruzenja Stig otisli u ilegalu,postali nezainteresovani a i uplaseni da se suprostave uzurpatorima,jednostavno nismo bili spremni da se izborima sa ljudima koji imaju razlicite pobude i afinitete prema kinologij.Dozvolili smo da se nadjemo u situaciji da smo uvuceni u prljave radnje u kojima se mi ne snalazimo za razliku od grupe *eksperata* i uzurpatora koji se u brlogu,moralnom posrnucu i mutnim radnjama osecaju u svom prirodnom ambijentu i terenu na kom oni odlicno funkcionisu.Slazem se sa Vama da bi obavezno bilo pri uclanjenju da se donese strucno misljenje, nalaz psihijatra. U tom slucaju od sadasnjeg rukovodstva KU stig ne bi ostalo puno clanova.

Samo da se obavesti gospodin "Pravoslavlje" da su zbog iznošenja velikog broja neistina i zlonamernih komentara preuzete sve zakonske mere kako bi se saznao njegov identitet. Obavešteni su i policija i KSS da je 22. oktobra izvesno NN lice otvorilo nalog sa nazivom "Pravoslavlje" na ovom forumu, i da je dotični u svih svojih 6 postova zlonamerno blatio jednu od uspešnijih medjunarodnih izložbi u poslenjih par meseci, te da je neosnovano i krajnje maliciozno prozivao rukovodstvo udruženja koje je organizovalo tu izložbu. Protiv dotičnog je već podneta Disciplinska prijava KSS, koja će iz NN biti preimenovana u prijavu njemu lično po utvrdjivanju IP adrese sa koje piše. Takođe je podneta i privatna tužba, za istim zahtevom utvrdjivanja identiteta na osnovu IP adrese. Postoje indicije da su "Vuk2" i "Pravoslavlje" jedno te isto lice, što će utvrditi utvrđivanje IP adresa. Prema našim saznanjima postoji sumnja da je "Vuk2" izvesni Z.S. protiv koga se već vodi sudski postupak zbog vredjanja odgajivača na društvenoj mreži "Fejsbuk". 

Što se tiče optužbi da rukovodstvo Kinološkog udruženja "STIG" Požarevac upravlja udruženjem nelegalno i nelegitimno, osvrnućemo se samo kratko zbog iznošenja velikog broja neistina u javnost. Početkom prošle godine sa pozicije predsednika udruženja povukao se Slaviša Stamenković - Caka, nakon neprimerenih prozivki nekoliko ljudi koji su ovde nazivaju kao "stari članovi". Nije primereno iznositi javno uzroke nesporazuma, ali kada su nastale neke situacije - Stamenković se džentlmenski povukao, a sa njim i cela uprava je podnela ostavku. Inače Stamenković je jedan od osnivača udruženja i dugogodišnji predsednik. Medjutim i pored njegove ostavke, većina članova udruženja i dalje je njega podržavala. 

Dana 11.aprila 2017.god. održana je Skupština udruženja sa preobimnim dnevnim redom, gde je na kraju dnevnog reda trebalo birati novu upravu. Na osnovu glasanja po nekim tačkama bilo je jasno da ubedljivu većinu ima grupa oko Cake. Medjutim pošto se Skupština odužila i na istoj došlo do nekih neprimerenih situacija, nakon 3.5 sata svi članovi okupljeni oko Cake napustili su Skupštinu. Na Skupštini je preostalo manje od 1/4 članova udruženja, koje ovde neki nazivaju "stari članovi", i koji su sebe birali u celokupnu upravu. Ne samo da je to bilo nekorektno jer su uvideli da su ubedljiva manjina, već nisu imali ni zakonski kvorum za izbor organa upravljanja. Dana 15. maja 2017. apsolutna većina članova udruženja (grupa koja je podržavala Caku) podnela je Zahtev za vanrednom izbornom skupštinom u skladu sa Statutom udruženja i Zakonom o udruženjima. Zakon o udruženjima navodi rok od 30 dana da se zakaže vanredna skupština po prijemu zahteva. Medjutim kada ta Skupština nije zakazana ni posle 6 meseci, apsolutna većina članova je zakazala vanrednu skupštinu za 3. decembar 2017. i tada je izabrana aktuelna uprava KU "STIG". "Stari članovi" nisu želeli da prisustvuju toj Skupštini jer su znali da su ubedljiva manjina. Njihov predvodnik je pokušao sudski da ospori tu Skupštinu, podneo je 3 tužbe i sve 3 tužbe su mu odbačene kao neosnovane od strane 3 različitih sudija. Tokom ove godine više "starih članova" je obnovilo članarinu i izdate su im članske karte, problem jedino pravi njihov lider i još par ljudi oko njega koji prosto ne žele da se pomire da su u ubedljivoj manjini. Udruženje broji skoro trocifren broj članova i ne mogu oni biti taoci nekoliko ljudi koji su i pored svega dobrodošli. 

12 hours ago, CACIB POŽAREVAC said:

Samo da se obavesti gospodin "Pravoslavlje" da su zbog iznošenja velikog broja neistina i zlonamernih komentara preuzete sve zakonske mere kako bi se saznao njegov identitet. Obavešteni su i policija i KSS da je 22. oktobra izvesno NN lice otvorilo nalog sa nazivom "Pravoslavlje" na ovom forumu, i da je dotični u svih svojih 6 postova zlonamerno blatio jednu od uspešnijih medjunarodnih izložbi u poslenjih par meseci, te da je neosnovano i krajnje maliciozno prozivao rukovodstvo udruženja koje je organizovalo tu izložbu. Protiv dotičnog je već podneta Disciplinska prijava KSS, koja će iz NN biti preimenovana u prijavu njemu lično po utvrdjivanju IP adrese sa koje piše. Takođe je podneta i privatna tužba, za istim zahtevom utvrdjivanja identiteta na osnovu IP adrese. Postoje indicije da su "Vuk2" i "Pravoslavlje" jedno te isto lice, što će utvrditi utvrđivanje IP adresa. Prema našim saznanjima postoji sumnja da je "Vuk2" izvesni Z.S. protiv koga se već vodi sudski postupak zbog vredjanja odgajivača na društvenoj mreži "Fejsbuk". 

Što se tiče optužbi da rukovodstvo Kinološkog udruženja "STIG" Požarevac upravlja udruženjem nelegalno i nelegitimno, osvrnućemo se samo kratko zbog iznošenja velikog broja neistina u javnost. Početkom prošle godine sa pozicije predsednika udruženja povukao se Slaviša Stamenković - Caka, nakon neprimerenih prozivki nekoliko ljudi koji su ovde nazivaju kao "stari članovi". Nije primereno iznositi javno uzroke nesporazuma, ali kada su nastale neke situacije - Stamenković se džentlmenski povukao, a sa njim i cela uprava je podnela ostavku. Inače Stamenković je jedan od osnivača udruženja i dugogodišnji predsednik. Medjutim i pored njegove ostavke, većina članova udruženja i dalje je njega podržavala. 

Dana 11.aprila 2017.god. održana je Skupština udruženja sa preobimnim dnevnim redom, gde je na kraju dnevnog reda trebalo birati novu upravu. Na osnovu glasanja po nekim tačkama bilo je jasno da ubedljivu većinu ima grupa oko Cake. Medjutim pošto se Skupština odužila i na istoj došlo do nekih neprimerenih situacija, nakon 3.5 sata svi članovi okupljeni oko Cake napustili su Skupštinu. Na Skupštini je preostalo manje od 1/4 članova udruženja, koje ovde neki nazivaju "stari članovi", i koji su sebe birali u celokupnu upravu. Ne samo da je to bilo nekorektno jer su uvideli da su ubedljiva manjina, već nisu imali ni zakonski kvorum za izbor organa upravljanja. Dana 15. maja 2017. apsolutna većina članova udruženja (grupa koja je podržavala Caku) podnela je Zahtev za vanrednom izbornom skupštinom u skladu sa Statutom udruženja i Zakonom o udruženjima. Zakon o udruženjima navodi rok od 30 dana da se zakaže vanredna skupština po prijemu zahteva. Medjutim kada ta Skupština nije zakazana ni posle 6 meseci, apsolutna većina članova je zakazala vanrednu skupštinu za 3. decembar 2017. i tada je izabrana aktuelna uprava KU "STIG". "Stari članovi" nisu želeli da prisustvuju toj Skupštini jer su znali da su ubedljiva manjina. Njihov predvodnik je pokušao sudski da ospori tu Skupštinu, podneo je 3 tužbe i sve 3 tužbe su mu odbačene kao neosnovane od strane 3 različitih sudija. Tokom ove godine više "starih članova" je obnovilo članarinu i izdate su im članske karte, problem jedino pravi njihov lider i još par ljudi oko njega koji prosto ne žele da se pomire da su u ubedljivoj manjini. Udruženje broji skoro trocifren broj članova i ne mogu oni biti taoci nekoliko ljudi koji su i pored svega dobrodošli. 

Da li vi pisete (pretite i iznosite neosnaovane i neutemeljene pretpostavke,tipa da su pojedini clanovi diskusije jedan isti covek) ovde kao ovlasceno lice KD "Stig" ili kao privatno lice bez konsultacija sa drustvom,a koristite nick "CACIB Pozarevac" , a koji moze da znaci da vas je drustvo  KD Stig ovlastilo da tako postupite???

,Koliko sam mogao da vidim iz ranijih postova osobe pod sifrom "Miki F77" sve se svodi na klevetanje i omolovazavanje nasih sudija,lomljenje pehara,pretnje stranim odgajivacima(Hrvatska-),beskrajna pisanja polu-istina(konstrukcija),povlacenje po sudovima i gomila ostalih negativnih stvari koju jedan covek moze da uradi.Bice zanimljivo videti i IP adresu ovog clana BK foruma (mooning)

Pa bice interesantno da se vidi ko se predstavlja kao Cacib Pozarevac ko zastupa cije inetrese i po cijem ovlascenju i odobrenju i da li ce se pojedinci ili kinolosko udruzenje javno ograditi od tog pojedinca kada se otkrije preko IP adrese njegov identitet,i kada se protiv njih-njega budu podnele krivicne prijave,sudske tuzbe,prijave KSS.Naravucenije *Batina ima dva kraja*

Ovde je očigledno da se tema CACIB Požarevac zloupotrebljava radi nekih insinuacija i vredjanja na ličnoj osnovi koje nemaju veze sa temom. Šta sve nije napisano, da ne upotrebim neku grublju reč, od nekih paušalnih ocena o brojnosti pasa na izložbi do koliko ko voli svoje pse, navodnog preuzimanja saveza itd, ko zna kakvih sve bajki... Javio se čovek koji je na izložbu izveo nekoliko fox terijera ali čak ni taj čovek nema pravo na svoje mišljenje u odnosu na pojedine (ili pojedinca) koji ovde žele (želi) da nametnu svoje iskrivljene stavove.

Koliko je tačno bilo pasa na izložbi, niko sa sigurnošću ne može reći. Vidimo da je već rečeno da je u katalogu bilo 341 pasa. Ovde neko kaže da nije ni 200 izašlo. Opet kažem niko nije brojao koliko je bilo izašlo ali postoje dve okolnosti koje ukazuju da je izašlo najmanje 300. Bilo je 310 plaćenih prijava, s tim da dva odgajivača sa plaćenim prijavama za četiri psa nisu došla iz razloga koje su opravdali tj. ljudi su javili da neće doći. Možda se dogodilo da je još neko platio prijavu a da nije obavestio da neće doći – u svakom slučaju realno da je bilo oko 300-305 izašlih pasa. To je u nekom proseku, da u odnosu na broj upisa na svakoj izložbi izađe 10-20% manje pasa.

Za srpske uslove i jesenju izložbu, cifra od oko 305 izašlih pasa je sasvim korektna. Naša izložba je par godina bila u stagnaciji tj. osetnom padu i ne može se preko noći doći do 500 ili 700 upisa, posebno ne kada su većinu činile inostrane sudije a poznato je da ne mali broj domaćih izlagača želi da izlaže samo pred domaće sudije koje poznaju. Za ovakav način organizacije potrebno je 2-3 godine, tokom kojih će se izložba „izbrendirati“ u inostranstvu jer na najuglednije inostrane sudije mora biti bar trocifren broj inostranih upisa, umesto 35 koliko je bilo ove godine.

Na žalost opšti je trend pada brojnosti upisa na izložbama. Uz Beograd, najveću brojnost u letnje-jesenjem periodu tradicionalno imaju Novi Sad, Bačka Topola i Turija sa oko 500 upisa. Medjutim ove godine su Bačka Topola i Turija imali tek nešto malo više od 400 upisa, od čega su više od polovine bili inostrani upisi... Požarevac je preko noći skočio i stao uz rame ovim našim najuglednijim izložbama u „drugom“ delu izložbene sezone. Međutim brojnost pasa na izložbi nije osnovni prioritet koji želimo da ostvarimo, već najpre promocija i primena osnovnih kinoloških vrednosti i načela, pre svega – bez politike.

Kinološko udruženje „Stig“ iz Požarevca nastoji da zastupa određene vrednosti a što očigledno nekima smeta, pa i nekolicini u samom našem udruženju, i bojimo se da je to stvarna tema ove rubrike. Pojedini bi da političare. U jednom prethodnom komentaru čak su pomenuta neka kinološka udruženja koje naše udruženje navodno ima želju da preuzme. To je tolika besmislica da prosto nemam reči. Radi se o zameni teza i podmetanjima. Istina je sasvim suprotna. Neka udruženja iz nekih obližnjih mesta mešaju se u delovanje Kinološkog udruženja „Stig“ Požarevac, uglavnom posredno ali nekad i neposrednije, i to na žalost traje godinama

Zar je moguće da Novi Sad ima samo 500 prijava!? Prosto ne mogu da verujem! Dugo je to bila jedna od pet najprestižnijih izložbi u Jugoslaviji! Pa u Inđiji je bilo oko 500 pasa kada sam ja poslednjiput izlagao pre nekoliko godina, a to sam ocenio kao malu izložbu jer za mene to i jeste bila.

Ja sam višegodišnji član KU „STIG“ Požarevac i mogu da kažem da je bruka i sramota šta pojedini pišu, očigledno dokoni i zlonamerni ljudi. Najveća moguća zlonamerna dezinformacija koja se ovde iznosi tiče se kako se navodno žale iz KD Kostolac i KD Golubac da neko lobira kod njihovih članova u smislu preuzimanja ta dva udruženja. To je potpuna neistina. Nas ta dva udruženja uopšte ne zanimaju. I bilo bi lepo da i rukovodioci ta dva udruženja počnu isto da čine i u njihovom odnosu prema našem udruženju. Istina je sasvim drugačija, da se razna svojatanja vrše iz Kostolca i Golupca prema Požarevcu.

Pre svega, radi se o činjenici da se na Kinološko udruženje „STIG“ Požarevac jedva upiše 5% štenadi koja se oštene na području Požarevca. Dakle preko 90% požarevačke štenadi piše (registruje) se u ime i za račun udruženja iz drugih mesta. Poznato je da je uplata kotizacije za izdavanje rodovnika osnovni izvor prihoda za svako kinološko udruženje. Na žalost usled pomenute dugogodišnje prakse, naše udruženje uskraćeno je za velika materijalna sredstva i u svom delovanju potpuno je zavisno od lokalne zajednice.

Taj odliv požarevačke štenadi najviše se vrši u ime i za račun KD Kostolac, ali i KD Golubac, i u manjoj meri u korist još nekih kinoloških udruženja. Kada je reč o odlivu u KD Kostolac radi se o organizovanoj praksi gde čak nekoliko požarevačkih veterinara to svesno čini; pritom jedan od njih i rukovodilac KD Kostolac ustanovili su običaj da vlasnicima bez izložbenih ambicija ocenjuju pse u kućnim uslovima gde se svaki pas oceni odličnom ocenom. Pomenuta otimačina traje jako dugo i to nikoga van našeg udruženja ne zanima. Ustanovljena je još dok je pok. Nešić iz Kostolca bio jedan od čelnika saveza. Pomenuti veterinar, koji je i sudija za nekoliko grupa, bio je često delegiran da sudi a zauzvrat je štenad od pasa svojih mušterija registrovao na KD Kostolac. Medjutim taj veterinar već godinama nigde više ne sudi, ali je zadržao praksu da legla iz Požarevca registruje na KD Kostolac. Toliko je tome posvećen da njegova supruga čak obavlja uplatu umesto onih koji prijavljuju legla i rodovnike.

Nekoliko rukovodilaca Kinološkog udruženja „Stig“ pokušalo je u poslednje vreme da se posveti rešavanju ovog problema, međutim momentalno su iz pravca Kostolca i Golupca počela da stižu razna podmetanja i zlonamerne prozivke da neko hoće da preuzima njihova udruženja. Postavlja se pitanje, a šta će nam ta udruženja kada su njihove manifestacije njihovi rukovodioci potpuno iskompromitovali. Ako CAC Kostolac organizuje poznati sudija all rounder, da li je smešno što je u katalogu te izložbe bilo svega 130 pasa i da li je žalosno što se svake godine neki osvajači BIS-eva, grupa, pa čak i nekih rasa, znaju znatno unapred pre dana izložbe... Je li to kinologija? Kićenje tuđim perijem, tj. otimanje tuđe štenadi, i dogovaranje rezultata... 

Osim otimanja štenadi, našem udruženju problem pravi KD Kostolac i time što jednoj grupi lovaca omogućava da godinama organizuju utakmice u Požarevcu ali na krajnje nekorektan način. Najpre ti lovci iskoriste uticaj u LU da se našem kinološkom udruženju ne izda odobrenje za održavanje utakmica. Potom ta grupa lovaca „uzme“ utakmice od udruženja iz nekog malog mesta sa suprotnog kraja Srbije i iste organizuje u Požarevcu, a rezultate overi rukovodilac KD Kostolac na osnovu činjenice na naše lokalno LU obuhvata i područje Požarevca i područje Kostolca. Mi nikome ne osporavamo želju da organizuje utakmice pa ni na ovaj način. Ali osnovni je red da se pita za dozvolu, u skladu sa važećim Pravilnikom. Pritom zaista nema smisla da bilo ko isteruje svoj lični kapric i blokira bilo koju kinološku manifestaciju. Usled takvih neprimerenih pojava, ove godine KU „Stig“ nije bilo u mogućnosti da održi 2xCACT Požarevac koje su bile predvidjene Planom manifestacija KSRS - u čemu smatramo da je saučesnik rukovodilac KD Kostolac.

Edited by MarkoMaky