Serbian Bulldog

Zenke se potukle

Recommended Posts

Imam mesanku Nemackog lovnog terijera i pre 3 meseca smo kupili zenku Americkog buldoga koja sada ima 5 i nesto meseci. Lepo su se slagale do sada medjutim danas dok sam bio u dvoristu bas su se dohvatile. Bio sam sam jedva sam ih razdvojio, drzale su se za glavu i nakon toga kad sam ih razdvojio nisu htele da se smire, znam da zenke hoce ponekad medjusobno da se tuku zbog dominacije. Ali sta ako se potuku kad AB odraste, ne verujem da ce terijerka imati sanse da se odbrani, Ab je sada isao bas iz sve snage. 

Najavili smo ti vec ovde da ce ti se to desiti.  Nisu se lepo slagale do sada. 

Razdvoj. Zajedno u setnji i zajedno samo pod nadzorom.  Posebno sada kada je AB pubertetlijka a NLT posle teranja kada se moze primicati laznoj skotnosti a iako je nema hormoni jos rade. 

Ne tuku se zenke kao muzjaci zbog dominacije, uglavnom se tuku iz najprirodnijeg razloga da obezbede izvore za svoje potencijalno leglo. I eliministu konkurenciju u vidu druge zenke. Muzjacko duvanderisanje je drugo. Zenke u tuci strava. Ozbiljno, krv do kolena, cesto do kraja. 

AB nije jos krenula svom snagom, jos je mala za to. Ne dao bog da vidis svu snagu a uz to na NLT koje je terijer uz svu eksplozivnosti, srcanost i nepredavanje ni jacem. 

Ako hoces da izbegnes probleme poslusaj nekad sta ti ljudi na forumu kazu. Ne pricaju napamet. 

Edited by Tuncay

Nisi ih lepo socializovao. To je problem.

Dopustao si da nlt u teranju vrsi dominaciju na Ab.

Nikako ne smeju da budu zajedno pusteni. ALI NIKAKO.

Imao sam slican problem doduse sa mesankom nlt i stenetom no. 

Zajedno sam ih setao, provodili su vreme zajedno samo uz moj nadzor i jos jednog clana porodice.

Posle mesec dana kontrole i nadzora, sada su njih dvoje nerazdvojni prijatelji.

Moras nlt da "izbacis iz takta" kad vidis da je zauzela stav za napad.

Usmeri joj energiju u drugom smeru.

Takodje ako hoces da ih pustis da budu zajedno, obavezno izmori pse pre medjusobnog susreta.

Neka tvoj otac istrci AB a ti tvoju NLT izmori na spring pole ili sta vec koristis.

Kada se umore imace manju zelju za dominacijom, jer bukvalno nece imati snage.

Ovo ti govorim iz licnog iskustva, meni je pomoglo.

Bili bi lepo da okacis sliku svog nlt. Imam mesanku nlt i staforda pa me zanima kakva je tvoja :)

Ma one su dobre ovako Nlt je rezala samo prvih par dana dok je ova bila prinova u kuci i posle toga su se igrale sve normalno i jedino je bilo to dok je nlt imala teranje sto je naskakala na nju. To smo resili i vise nije radila nego sad kako je AB porasla pa zeli da se igra pa skoci na nju kao kad je bila mala a to terijerki ne prija posto je ova vec velika i onda se posvadjaju. Samo ne znam kako ja da objasnim Ab da se vise ne igra sa Nlt. 

Pa ...socijalizacija je dobra stvar ,nuzna ali nije sablonska za sve rase ,buldog je srcana rasa a i terijer pa na kraju spajnjem njih nastala je najborbenija pasmina .Zenke pasa u molos/mastif tipu ,dogolile pasmne su sklone ultimativnoj dominaciji(surovom obracunu sa zenkama),sklone ne znaci da je to bas ultimativno tako ali ima primera ,stvari bi ja postavio ovako ,pas se pozicionira u coporu i to je ok ,znaci ok je malo i nasilnije igre oko toga ali ako to ide na utimativan sukob tu vi regujete kao glavna alfa .Jel ovo neki mix terijera ?

Ne nije dzaba ,mora da ste u stanju da prekinete to i da je to nepozeljno ponasenje (ako je utimativno a ipak mislim da jeste ali pisem na nevidjeno pa) znaci staviti im do znanja da tako ne sme ,penalizovati isto uz uvazavanje imena koja nose kao rase .Kako to izgleda prakticno tesko je bas staviti na papir ali  da probam,citati govor tela pasa i prekidati (pokusati prekinuti sukob pre istog) sustina neka je u prevenciji ali uz tolaranciju rasa ,tu ipak neka ima da se podcini u nekom obilku nadam se!