Recommended Posts

pitadzije ne podnose ni jedan drugi oblik terijera sem american pit bull terriera a narocito american staforshire terriera i american bullyja.

To je proverena stvar. To se u psihologiji zove komplex male razlike. Iz tog kompleksa smo se zavadili u Yugoslaviji.

Istina je da medju tim bulijima ima degenerika koji su prepuni engleskog buldoga, napuljskog mastifa, bulmastifa...debeli, kratkonogi, nepokretni, pluca losa, srce...pretpostavljam ocajno...itd.

Ali....

ima sjajnih i veoma mocnih bulija koji mogu da odgovore na zelje mnogih koji u svom dvoristu zele da imaju nesto izmedju pita i bandoga.

Staford je takodje sjajan pas iako ga vec par godina kvare i unistavaju, ipak je ostao veoma sposoban i interesantan terijer. Bulterijer takodje. Amerikan buli ima sta da ponudi kad su u pitanju ljubitelji slicnih rasa pasa.

Ovaj mi je sjajan pas. Verujem da bi u raznim disciplinama dobio mnoge pse bilo koje rase pa cak i omalene pitove.

ja recimo nisam zainteresovan za pitove koji su ispod 22 kg u pitu. Volim teskase od malih nogu. Najvise ove od oko 28 u pitu. Srcemi najjace kuca kad vidim dobrog i temperamentnog teskasa pita ali i ove bulije bih rado posedovao :

Ja kao sto sam rekao nemam nista protiv bullyja,nek oni odgajaju sta god hoce,samo nek ne kaljaju ime apbt.

I ja kao ljubitelj pitova,volim i ostale terijere i stafove ,ali pas koji me fascinira je NLT,drzim se one u malim bocicama se otrov drzi,to vazi i za male pitove :)

ipak, moram da priznam da mi ovakvi psi izazivaju specijalnu emociju u srcu. (y)

Slazem se (y) zato sam ga i postavio :)

A za ovaj drugi klip ,tuga,pas ogledalo vlasnika.

da, da.. NLT !!! Obozavam ! Moj prvi pas.

Mali pitovi su super ali sam davnih devedesetih zavoleo neke teskase i divio se njihovoj snazi i cenio sto su neprikosnoveni poput Majka Tajsona u boxu. Dobar je i Shugar Rej i Roj Dzons ali Tajson, Holifild, Klicko, Forman, Muhamed Ali ,... to se gledalo. :wink:

Mislim, to je moj licni ukus samo, nemam nista protiv ko voli vise lagane pse.

pitadzije ne podnose ni jedan drugi oblik terijera sem american pit bull terriera a narocito american staforshire terriera i american bullyja.

To je proverena stvar. To se u psihologiji zove komplex male razlike. Iz tog kompleksa smo se zavadili u Yugoslaviji.

Istina je da medju tim bulijima ima degenerika koji su prepuni engleskog buldoga, napuljskog mastifa, bulmastifa...debeli, kratkonogi, nepokretni, pluca losa, srce...pretpostavljam ocajno...itd.

Ali....

ima sjajnih i veoma mocnih bulija koji mogu da odgovore na zelje mnogih koji u svom dvoristu zele da imaju nesto izmedju pita i bandoga.

Staford je takodje sjajan pas iako ga vec par godina kvare i unistavaju, ipak je ostao veoma sposoban i interesantan terijer. Bulterijer takodje. Amerikan buli ima sta da ponudi kad su u pitanju ljubitelji slicnih rasa pasa.

Ovaj mi je sjajan pas. Verujem da bi u raznim disciplinama dobio mnoge pse bilo koje rase pa cak i omalene pitove.

ja recimo nisam zainteresovan za pitove koji su ispod 22 kg u pitu. Volim teskase od malih nogu. Najvise ove od oko 28 u pitu. Srcemi najjace kuca kad vidim dobrog i temperamentnog teskasa pita ali i ove bulije bih rado posedovao :

ajde nabroj 3 (tri) pita koji su imali u pitu 28 kg i ubedices me da se razumes u pitove.

hahah oprostite profesore, evo vi imate rec, necu se vise javljati. :mrgreen:

znam vec tvoje misljenje o teskasima ali ne zelim da ulazim u polemiku.

Donekle si u pravu ali zanemarujes cinjenicu da pitmani ne zele teskase jer je slaba konkurencija, tesko se dolazi do bilo kakvog takmicenja, mnogo jedu (to su mi neki naveli kao razlog) ne isplate se. :giggle: Zato nisu popularni. A onda je pocela i teorija o ubacivanju drugih rasa pasa i sumnjivom gejmu kod teskasa. Pa kako da proveris gejm kad pokida onog jadnog od 16 kg za 5minuta? Ali dobro ni ti meni ni ja tebi necemo promeniti misljenje. Pritom, ja sam samo hobista sa svojim ljubimcem koji je zbog strucnjaka i napustio i taj sport i profi kinologiju. I to u startu '95te

evo ti i par imena da ne bude da izbegavam odgovor a i bas bih voleo da te ubedem da sam ipak nesto naucio za ovih 20 godina neobaveznog pracenja terijera tipa bul: (nerd)

aligator,king,mup,mejdej...bilo je i tih anonimnih vazda ali ti njih smatras mesancima, pretpostavljam. Preko dzamba, teskas do teskasa, na forumu ovde imas nekoliko pasa preko 30kg ukljucujuci i mog Majka ali ako ti smatras da to nisu cisti pitovi, sta da pricamo.Cini mi se i u "Na raskrscu istine" (nisam citao od 1997me) da se pominje par velikih imena koji su strcali sa kilazom, nisam siguran.

Mozda se i ne razumem, nije ni to iskljuceno. Ipak je meni ovo samo ljubav. Ne dopisujem se sa strancima, ne petljam sa odgajivacima, ne trgujem, ne pustam pse u meceve...ko zna sta sve ne znam.

pozdrav

Ajde da ne skrenemo sa i teme i da ne pricamo o (ovde na forumu) zabranjenim stvarima. Ja sam istog misljenja kao i gari. Volim lagane pse koji su fizicki nenormalno jaki, strucno receno pit u pitu. Pit moze biti u pitu i sa 30 kg, zavisi od njegove gradje i velicine, ali ja vise preferiram sto manju kilazu. Ja ne volim pitove iznad 24 kg u pitu (muzijak), zenke mogu da podnesem i do 20-ak. Ne volim to gruvanje i te stvari. Imam ja i Cane Corsa koji je veliki pas, znaci nije da ne volim vece pse. Veci i tezi pas ne mora da znaci da je jaci od manjeg, lakseg psa.

I da dodam sto se tice game-a. Vecinom slucaja veci pitovi su ukrstani sa raznim mastifima i to je tacno! Prva zenke pita imale su 12 kg, muzijaci oko 18. I objasni mi kako je moguce da naraste sada do 40 kila? I game je dosta ubijen kod tih pasa. On moze da bude i grizac, i rvac, ali nema game, nije srcan. Dzabe njemu sve to kada nema srca, bezi iz ringa, predaje...

onaj ko se odluci za bulija, nece ni pustati u borbe. nadfam se. Taj pas nije za to. Teskasi pitovi akjo su gejm i pravi, jaci su od laksih .To je jasno. Zato i postoje kategorije i mere se psi i idu u gram.

A buli je ljubimac. Dobar je u vuci tereta, tug of war, spriongpole, bolji je kao bodigard od pita...sve ima svoje. Sve zavisi ko sta zeli.

Ja sam samo protiv da prave ove predebele bulije koji su invalidi a ne psi. I ne samo buulije. Ukinuo bih proizvodnju svih rasa pasa koje nisu sposobne da prezive bez veterinarske intervencije i pomoci raznih preparata. A ovi zilavi zdravi i temperamenti buliji su mi super. Ne znam zasto se porede sa pit bulom. Ni staforda ne treba porediti sa pit bulom. Pit bul je pit bul.

hahah oprostite profesore, evo vi imate rec, necu se vise javljati. :mrgreen:

znam vec tvoje misljenje o teskasima ali ne zelim da ulazim u polemiku.

Donekle si u pravu ali zanemarujes cinjenicu da pitmani ne zele teskase jer je slaba konkurencija, tesko se dolazi do bilo kakvog takmicenja, mnogo jedu (to su mi neki naveli kao razlog) ne isplate se. :giggle: Zato nisu popularni. A onda je pocela i teorija o ubacivanju drugih rasa pasa i sumnjivom gejmu kod teskasa. Pa kako da proveris gejm kad pokida onog jadnog od 16 kg za 5minuta? Ali dobro ni ti meni ni ja tebi necemo promeniti misljenje. Pritom, ja sam samo hobista sa svojim ljubimcem koji je zbog strucnjaka i napustio i taj sport i profi kinologiju. I to u startu '95te

evo ti i par imena da ne bude da izbegavam odgovor a i bas bih voleo da te ubedem da sam ipak nesto naucio za ovih 20 godina neobaveznog pracenja terijera tipa bul: (nerd)

aligator,king,mup,mejdej...bilo je i tih anonimnih vazda ali ti njih smatras mesancima, pretpostavljam. Preko dzamba, teskas do teskasa, na forumu ovde imas nekoliko pasa preko 30kg ukljucujuci i mog Majka ali ako ti smatras da to nisu cisti pitovi, sta da pricamo.Cini mi se i u "Na raskrscu istine" (nisam citao od 1997me) da se pominje par velikih imena koji su strcali sa kilazom, nisam siguran.

Mozda se i ne razumem, nije ni to iskljuceno. Ipak je meni ovo samo ljubav. Ne dopisujem se sa strancima, ne petljam sa odgajivacima, ne trgujem, ne pustam pse u meceve...ko zna sta sve ne znam.

pozdrav

A sta je ono bilo sa kubanskim pitovima,navodno su trazeni,samo ne znam za koga i za cega.

ja kao iskreni pitadžija prosto nemogu da poverujem da se može dobiti nešto savršenije od pita. bully nikada nece moci imati snagu i agilnost pita sa takvim izgledom. da bi bio jak i agilan kao pit mora biti pit i tu se svaka prica zavrsava. osnovna razlika u startu izmedju ove dve rase je 200 godina krvave selekcije koja je stvorila danasnjeg pita, a vremenom ce buli biti sve niži i tromiji, kao sto je slucaj sa većinom danasnjih rasa. rezime mog pisanja je seledeći: buli je rasa nastala u skorijoj prošlosti koja nikada nece moci parirati pitu u vecini postavljenih zahteva, a sigurno će se naći ljudi koji će ih uzgajati i čuvati.

kratko i jasno!..mada ima nesto sto se moze izdvojiti iz prijasnih postova od g.sparca..

ali to je to...pit (handshake)(y) je pit!

I da dodam sto se tice game-a. Vecinom slucaja veci pitovi su ukrstani sa raznim mastifima i to je tacno! Prva zenke pita imale su 12 kg, muzijaci oko 18. I objasni mi kako je moguce da naraste sada do 40 kila? I game je dosta ubijen kod tih pasa. On moze da bude i grizac, i rvac, ali nema game, nije srcan. Dzabe njemu sve to kada nema srca, bezi iz ringa, predaje...

stoji,zna se dobro kilaza pravog pita ,nisam protiv teskasa u nekim ajmo rec dozvoljenim granicama...ali tomi vise lici na neki bandog program.

buli i jeste bandog sa dominantnim genima pita. Nije za poredjenje sa pitom kao sto ni poenter nije za poredjenje sa seterom. Svaki ima svoje mane i vrline. Neko voli malinoe, neko NO.

buli i jeste bandog sa dominantnim genima pita. Nije za poredjenje sa pitom kao sto ni poenter nije za poredjenje sa seterom. Svaki ima svoje mane i vrline. Neko voli malinoe, neko NO.

dominantni geni pita!? kod bully-a..

pa ovi koje ja volim i o kojima pricam, skoro da su cistokrvni pit bulovi.

rlhrt0.jpg

koja rasa dominira u ovom psu?

a oni debeli invalidi me i ne zanimaju.Zelim da se u buduce u pisanju odredite na koje bulije mislite. Ako pisete o XXL psima, slazemo se.

XXL pasa mi je zao.

a oni debeli invalidi me i ne zanimaju.Zelim da se u buduce u pisanju odredite na koje bulije mislite. Ako pisete o XXL psima, slazemo se.

XXL pasa mi je zao.

..POTPUNO TE RAZUMIJEM, SVE OK. SLAZEM SE S TOBOM!

ali ovaj video gore kako kazes da ti je zao pasa....bas su brizni ali primjecujes slicnost njihovih vlasnika ili uzgajivaca!? (party)(puke)