Recommended Posts

Okvirno koja je cena steneta abulija .......nekoliko hiljada eura jesam dobro procitao .....Tradewind......pitanje za vas ,nemojte misliti da prociram ili slicno pokusavam pisati na forumu jasno i argumentovano ..........mene zanima sledece ...vec sam pisao u proslom postu .....vidi se da se covek sa iskustvom u kinologiji .....da li pasmina tih garabita odnos visine tezine ,,,sirna grudnog kosa i ponovo visina i zglobovi tih pasa mogu to podneti ....koliki je zivotni vek tih pasa i koliko su visoki i teski vasi psi ......nemam neke velike informacije o pasmini ono sta sam video ne uzivo ne izgleda mi zdravo .....pas visok 55 i tezak toliko ,sirna grudnog kosa ko u mastina ,rahiticni stav nogu ...moze neki komentar ......

Hvala na odgovoru ali iskreno niste mi pojasnili ...moje pitanje je decidno da li izgled ambulija steti zdravlju tih pasa ....i pravi zdrastvene probleme .....ne mogu se porediti ljudi i psi jer kod pasa ima nesto sto je seelekcija .....da vam karikiram nabori kod napuljca su tu iz jednog razloga bili prisustini a danas ti psi naguzvani extremno i to nekom lepo i to pravi probleme psima kod mastina je to samo kap u moru ,,,pored ostalih problema ......u tom smislu je moje pitanje .....da li noge tih pasa mogu da nose tu tezinu na tu visinu ,,,,sta je za zglobovima .....meni ta selekcija ne izgleda zdravo ........koliko su teski vasi psi i koliko visoki ........pozdrav .....

On 1/11/2009 at 8:55 PM, Mirko1986 said:

Jel su ovo pitovi ili neki mixewi???

Postovani

U zavisnosti od krvne linije,mesavina su pitova i americkog staforda,u nekima ima u buldoga pa cak i mopsa.Radjena je selekcija da bude vise druzeljubivi i manje agresivni psi(iako ja smatram licno i iz licnog iskustva da pit bullovi ne mogu biti uopste agresivni vec totalna suprotnost ako znate kako da se bavite njima) misicavi sa velikim glavama

Stvarno fantasticna rasa!!! postoje 4 vrste:

375513.jpg

On 12/12/2016 at 1:34 AM, TRADEWIND said:

Od danas je MARKOV DAMIR  -- od danas je damir zvanivno ABKC Judge!

Ja se izvinjavam,koja krvna linija su vasi bully-i? 

Edited by BojanG

On 10/14/2016 at 2:51 PM, Red Nousse said:

Hvala na odgovoru ali iskreno niste mi pojasnili ...moje pitanje je decidno da li izgled ambulija steti zdravlju tih pasa ....i pravi zdrastvene probleme .....ne mogu se porediti ljudi i psi jer kod pasa ima nesto sto je seelekcija .....da vam karikiram nabori kod napuljca su tu iz jednog razloga bili prisustini a danas ti psi naguzvani extremno i to nekom lepo i to pravi probleme psima kod mastina je to samo kap u moru ,,,pored ostalih problema ......u tom smislu je moje pitanje .....da li noge tih pasa mogu da nose tu tezinu na tu visinu ,,,,sta je za zglobovima .....meni ta selekcija ne izgleda zdravo ........koliko su teski vasi psi i koliko visoki ........pozdrav .....

Odgovoricu vam ja kratko i jasno,Ne pravi im problem..bar ne kod pasa koji su selekcijom pravi bully-i,koji se pare sa odlicnom genetskim karakteristikama i bez naslednih problema(to imaju sve rase)

Zivotni vek im je 10-12 godina ali naravno u dobru ishranu mogu ziveti i duze..

Ako vam nije problem molim vas pojasnite i objasnite mi zasto vam ta selekcija ne izgleda zdravo?

Mislim da su mnogo bolje selektovani nego neke rase koje necu imenovati jer stvarno ne zelim da pravim bilo kakvu raspravu ovde vec samo pojasnim da ova rasa pasa je dobra.A oni koji komentarisu koji kazu da je ovo promasaj,pa svako ima svoje misljenje neko bi pomislio i da ste vi(necu imenovati clana) promasaj,

Veliki pozdrav Bojan

Edited by BojanG

Pozdrav ,e sad ne znam koliko je rasa  stara ali 10 12 godina daje mi izvor odakle vam to ......o mladim rasama tesko se to moze tako definisati oko zivotnog veka .Pasmina je zamisljenja kao ne radna ,bez radne namene sem da je sou pas ili ljubimac znaci sva ta sirna ,masa je tu estetika sto je po meni jako lose ..pas maneken ali to je smo moje misljenje .Pse koje ste stavilli u semu su sta ,cetiri linije ili 4 rase .Ako je konstitucija i glava merilo i glavni nosilac rasnosti kod pasa ovde imamo 4 rase a ne cetiri linije .jer e ovde razlikuje i uglovanost i format i glava a samim ti i konstitucija pasa .Nemam ja problem ni sa ne radnim psima i psima za cisto sou i manekenisanje ,neka svako drzi i odgaja sta zeli ali SELEKCIJA PASA MORA BITI ZDRAVA ,TJ NE SME BITI ZLOSTAVLJANJA UZGOJEM .Pasmina ovih dimenzija ,ove sirine grudnog kosa na malim nogama sa puno kg mi nikao ne zvuci kao zdrava selekcija .

Opsta obuka ,vodljivost ....solidan pas ,mada licno ja imam stav o njima ali.....to je standardni tip mislim ....nisam nesto edukovan puno o njima .

.Ono sto ja vidim na njima jeste uticaj pita i sou eng buldoga i nekog molosa,ovaj je razigran ,solidno pokretan .Prvi buli sa kojim radim.Mislim da su mnogo zdravi od e buldoga ali ipak je puno kg na tu visinu ,pre sirok pas mislim tu je izgled psa svrha sebi ali sta je tu je ....ljudi to vole jaa ne....snimim ga malo u treningu malo ....ono sto valja u ovoj rasi je znamo svi a to je apbt.