Petite

Obrok za psa - priprema

Recommended Posts

Veterinari rade detoksikaciju mesa ? bas bih voleo da saznam nesto o tome. Ovako neinformisan mogu samo da pitam kako to da ne postoji detoksikacija mesa za ljude ? ili mozda postoji a neznam ? To bi bio biznis . Neka naprave takvo  meso za ljude , neka prodju inspekcije i analize. Ko ce im potvrditi da je meso za pse detoksikovano ?

Kojom li to tehnikom izvuku stetne sastojke a zdrave ostave ? 

O ceni i da ne nagadjam. Ipak, svaka roba ima svoga kupca pa bi se i za tu glupost nasla klijentela.

Ono meso u granulama ili mesne preradjevine , granule su proizvedene tako da su se zdravi sastojci iz mesa unistili ali je rekao bih termickom obradom unistena i ta hemija. Ubacuju se vestacki vitamini , minerali jer prirodnih nema, ali takodje nema ni hormona ni antibiotika jer ih je temperatura unistila.Mislim. Moram proveriti na kojoj temperaturi se oni degradiraju.

Ghandi , troskovi , mesecni, koju si navela za ishranu tvog psa su moguci i da ta ishrana bude sasvim pristojna ali nisu svakome izvodljivi. Moguce je to i ovde kod mene ali onima koji kupuju na veliko jer imaju puno pasa ili onima koji imaju vezu u klanicama. Ostali, vecina, ne mogu tako jeftino proci.

11 hours ago, Pitagora said:

Veterinari rade detoksikaciju mesa ? bas bih voleo da saznam nesto o tome. Ovako neinformisan mogu samo da pitam kako to da ne postoji detoksikacija mesa za ljude ? ili mozda postoji a neznam ? To bi bio biznis . Neka naprave takvo  meso za ljude , neka prodju inspekcije i analize. Ko ce im potvrditi da je meso za pse detoksikovano ?

Kojom li to tehnikom izvuku stetne sastojke a zdrave ostave ? 

O ceni i da ne nagadjam. Ipak, svaka roba ima svoga kupca pa bi se i za tu glupost nasla klijentela.

Pa oni su to i radili ili još uvek rade za ljude, ne za pse, a u pitanju je bračni par koji su po obrazovanju veterinari.
Nemam pojma kojom tehnikom to rade, to sam već napisao.
Da li je to glupost ne znam, nisam probao.

On 2/23/2018 at 15:47, Pitagora said:

Da, dobijao sam, jasno mi je da me zeza jer kada sam ga ostavljao na pansion , upravo iz tog razloga, da ga testiram sa hranom, tamo je jeo normalno, kod mene hvata krivinu.  

Koji frajer :giggle::giggle:

Ja radim svoj BARF u malo vecoj kolicini,podelim u kesice za dnevni obrok i onda stavim u zamrzivac.

U njega ide sledece :

-Mljeveno curece meso 50 %

-Riba (Girica-papalina) cesto znam dodati iznutrica pastrmke 20 %

-Juneca Jetra (kad nema onda pileska) 10 %

-Meso 80%

ONDA

-Pirinac 5 %

-Ovesne pahuljice 5 %

-Leneno brasno 5 %

-Rogac brasno 5 %

U sve to znam i dodati susenje ljuske jajeta,koje su pre toga dobro usitnjeni i su poput praha

Probacu da izlozim svoj problem a da ne preteram sa pisanijom.

Devojkin a sad i moj pas tj. nas, zenka mesanac ili avlijaner stara 9 godina, nesterilisana ima problem. 
Naime proslog cetvrtka smo primetili drasticnu promenu  njenom ponasanju, bila je previse mirna , nije htela da izadje iz kucice a ni da jede. Posto je bilo vec 23h (kada smo stigli kuci) dajemo aktivni ugalj jer se dve noci pre toga desilo trovanje u naselju. Ujutru, dajemo ranisan jer nije jela a pila je vodu, odlazimo na posao u toku dana dolazim da je vodim kod veta i primetim da je otegla stomak. Dolazimo  kod veta on pita za stomak, radimo ultrazvuk i stomak je pun vode. Moguci uzroci su srce, jetra, bubrezi, nedostatak proteina, uzima se krv i salje da se radi biohemija, prima terapiju Ranisan, Klometol, atnibiotik i Lasiks (ovo je  primala 3 dana). Subota jutro zove vet  stigli rezultati dva parametra se izdvajaju povecana glukoza, vrednost 11,5 i smanjeni ukupni proteini 50.8 a minimalna vrednost 54. 
E sada, vet odbacuje dijabetis jer ne pije vodu u ogromnim kolicinama i ostaju proteini, u medjuvremenu izgubila je  litar vode  tj od cetvtka do petka tj. izbacila, mnogo veselija. 
Posto ne znamo uzrok i trebamo da ga otkrijemo pretpotavljamo da je  problem nedostatak proteina vet predlaze prelazak na granule. 
Ona skoro godinu dana kao i druga kuja  starosti 14 godina jedu  pirinac/hleba ili neka testenina, pileca ledja, pilece kosti i kozice nakon panglovanja belog mesa i svinjska pluca plus grkljani, jogurt, supu i  papaline, sve kuvano.

Pre nego sto krene paljba na mene, pored ova dva psa imam i svoja dva koja cuvam od kada su bili stenci ali na hrani koju je clan murbi pravio, medjutim on od prosle godine vise ne moze da nadje meso i obustavljena je proivodnja hrane pa sam se snalazio.

Vet predlaze za sada Cibau da se polako predje na granule pa za jedno mesec dana da ponovimo biohemiju, da  je pratimo.

Sada da li je neko imao slicnih problema, kako ih je resavao i da li je uospte moguce psa sa ovim problemom hraniti kuvanom hranom, jer mi je neverovatno da su samo granule resenje?

Nedelju dana je proslo, pas je od ponedeljka na terapiji Lasiks, Kalijum i Panklav za decu (panklav 4 dana da bi pokrio period od 7 dana davanja antibiotika), do sledeceg ponedlejka pa idemo na ultrazvuk. U ponedeljak je dobila kuvano jaje, kuvanu svinjsku dzigericu sa grkljanima, jogurt, makarona, kolicinski mozda sve oko 300gr i saku granula CIBAu(uzeo CIBAU i  neku Crockex po kg da probam da vidim da li ce ih prihvatiti). U utorak dobije sve isto od ponedeljka sem jaja i dodatak pilca ledja, normalno ne pojede sve jer opet moja greska dajem joj veliku kolicinu hrane, tu hranu je mrljavila dva dana. Juce uspem da nadjem junecu dzigericu i burag pa cu danas da im to kuvam, vet  preporucuje da se predje na granule jer u njima ima proteina i  granule su izblansriane jer ja takav balans ne mogu da postignem ali posto vidi da insistiram na kuvanoj pa i na zivoj hrani kaze probaj da nadjes nekog ko se bavi nutricionizmom za pse. U Nisu  ne verujem da ima neko bar sam dobio takav info kazu trebalo bi na Veterinarskom fakultetu u BG da ima . Ovde u Nisu je poslednjih meseci problem naci kvalitetna ledja a o drugom emsu ni da pricam prosto nema ga. Zbog ove situacije moracu da odradim biohemiju i kod ostala tri psa iako oni nemaju nikakve promene u ponasanju a ni sto se tice izmeta i mokrace. 

Edited by MilanM

Mislim da uzrok nije ishrana bez obzira koliko je losa. Ja bih zahtevala dalje analize. 

Ako nije sterilisana proverite da se ne radi o piometri, pogotovo s obzirom na njene godine. Proverite takodje detaljnije sta se desava sa srcem i bubrezima. 

Ja mislim da nema veze koju ce hranu da jede, smanjen ukupni protein je ipak posledica nekog poremecaja u organizmu, jela ona hranu sa vise ili manje proteina stanje se nece popraviti dok se ne otkrije pravi uzrok manjka.

Jeste radili rendgen srca i pluca?

Biohemija je pokazala da nista nije od srca, jetre, materice, posto samo vrednost proteina nije dobra i secer. Zasada to pratimo

11 minutes ago, - K A R I M - said:

Ja mislim da nema veze koju ce hranu da jede, smanjen ukupni protein je ipak posledica nekog poremecaja u organizmu, jela ona hranu sa vise ili manje proteina stanje se nece popraviti dok se ne otkrije pravi uzrok manjka.

Jeste radili rendgen srca i pluca?

Nismo, slusao je srce kada je bila prvog dana bila je frekvenca povecana ali zbog stresa. Vec u ponedeljak slusao je veterinar i nema aritmije. Za sada moramo vodu da izbacimo i da vidimo za mesec dana sta kazu rezultati. 

Ona je sada potpuno ok osim sto ne skace 1.5m uvis.Malopre je dosla do mene i pojela dve sake granula i ukrala mi hleba koji sam spremio za kokoske, sinoc nece iz cinije da jede vec iz ruke.

A pas je pun vode od čega, kako je to veterinar objasnio? To nije od ishrane. Lekovi su delovali, ali ako je neki poremećaj u organizmu to će se ponoviti, menjali vi ishranu ili ne. Možda da potražite nečije drugo mišljenje? U kom ste beše gradu i kako ste u mogućnosti da dođete za Beograd? 

Biohemijska analiza ne može da pokaže problem sa srcem i matericom. To treba da se uradi EKG ili ultrazvuk. Za bubrege nisam dobila odgovor. Uradila bih i analizu mokraće da vidim da li se tu gube proteini.

Mi smo iz Nisa. 

Kada smo dosli kod veta i kada je video vodu naveo je moguce uzroke pojave vode. Uradjena je biohemija i po rezultatima nisu bubrezi, jetra i sre jer kako je on obkasnio da je nesto od toga odredjeni  parametri u krvi bi pokazali, medjutim samo vrednost proteina i secera je bila povisena. Posto je pretpostavka nedostatak proteina  preporuceno je da se promeni ishrana, normalno mi sada samo otklanjamo posledicu a uzrok jos ne znamo. Ona ide u ponedeljak na ultrazvuk, videcemo stanje i koju terapiju ce dati

Moje mišljenje je da je pristup pogrešan i da nije urađena prava dijagnostika. Ne košta mnogo da se uradi analiza mokraće - ukoliko se u njoj nađe višak proteina videćete gde se gube proteini - i onda se traži dalje.

Odluka je naravno na vama a ja mogu samo da dam sugestiju. Što pre prihvatite da stanje nema veze sa ishranom, to bolje po psa. Srećno.

Сметају ли псу кисели краставци? Овај мој пола тегле појео :(

Edited by AcaNik

Nikad vise izbora hrane za pse ,nikad vise price o zastiti zivotnja i nikad bolesnih pasa no sad ,kljuc problema je u negativnoj selekciji pasa zarad sulude estetike kod pasa koja im pravi probleme a to se zove zlostavljanje uzgojem!Zastranilo se se u radikalnoj formi sou(izlozbene) kinologije a i u pet(ljubimac) kinoloskoj prici ,jedno je estetika prodaje pse a odredjena esteika jednostavno smeta psima zdravstveno!To je mucenje zivotinja!Danas imamo cele liste pasmina koje su produkt toga koje se ne krecu pravilno i zdravo ,koje ne disu pravilno zbog urodjenih deformiteta koje potencira standardizacija ,koje nisu u stanju da se upare prirodno ,koje su odgomnih nabora koji se upale i to psima pravi problem i to je ponovo standardizacija .Poduza je lista problema ,zivotni vek mastifoida je koliko ...a svi cute ,nacionalni savezi ,fci ,uduzenja za zastitu zivotnja ....