Anastasia

Bichon a poil frisé, Bichon Frise, Sekcija 1.1, FCI 215

Recommended Posts

O onda je to ok,ne znam da li mozda znas koliko je vremena potrebno da se nosic izjednaci i da dobije skroz crnu boju,malo sam u dilemi sta da radim jer sam se nacitala svakakvih prica o prodaji bischona a na kraju bude mesanac maltezera i ....

Obozavam ovo mala cupava stvorenja i zelela bi da kupim muzijaka bisona, imam sina od 2 godine koji ih obozava...molim vas ako mi mozete pomoci oko izbora odgajivacnice ili ako neko prodaje stenad da mi se javi, naravno zelim cistokrvnog bisona sa papirima :)...hvala vam puno

Pozdrav svima,

Sto se tice bichona,mogu vam reci da mi u Banja Luci imamo jednu odgajivacnicu koja je najbolja u BIH,i mislim da su jedini registrovani za uzgoj Bichona(imaju predivne pse,sto frise,havanese sto bolonjeze),neznam dali imaju stenaca,ali provjeri,inace su organizatori sad specijalizovane izlozbe patuljasti rasa 02.05 maja,da samo vidite sta su ljudi organizovali,tolkio zelje i samopuzdanja imaju u odgoju da vredi samo sa njima popricati,i vidjecete da o bisonioma pricaju punim ustima,

SVE NAJBOLJE ODGAJIVACNICI WHITELOCKER

Pozdrav svima na ovom forumu i jedno pitanje za sve vlasnike i odgajivace ove divne rase..koji mi mozda mogu pomoci...

Zeleo bi da kupim stene Bisona pa je pitanje gde mogu naci?

Dali ima neka odgajivacnica u BG i okolini?

Kako se krecu cene?

To stene ce inace biti poklon dragoj osobi..

Unapred hvala svima :!:

Pozdrav svima,imam bisona,star je 18 meseci,ima papire.Jako je razmazen i ponekad bas bezobrazan :? Zanima me da li mora imati ocenu da bi se pario i da li neko ima zenku,takodje sa papirima da treba da se pari?Ili kako drugacije mogu da nadjem zenku za parenje.Hvala.Benson i Rile Tesic: bisoni su vam preslatki :)

Postovani,

da bi Vas pas imao potomstvo nije dovoljno da ima samo rodovnik.On predstavlja samo papir na kome su ispisani preci i ostali bitni podaci radi dobrog kombinovanja sa nekom buducom zenkom.Ali,pre samog cina,nepohodno je da vaseg psa odvedete na neku izlozbu,smotru ili u kin.savez da se proceni eksterijer Vaseg psa i oceni da li je znacajno da se on uvede u priplod.Nekada sudije daju i preporuku sa kakvim "partnerom" bi trebalo pariti da bi se popravile/odrzale neke stvari.

Takodje,zelela bih da kao odgajivac ali,i vlasnik muzjaka kazem da MUJACI tj vlasnici istih NISU ti koji traze zenke,vec vlasnici zenki po potrebi biraju parnjake za svoje curice,prema njihovom kvalitetu,plasmanima,lepoti,karakteru i slicno...Moze se desiti da Vas muzjak nikada ne pari i verujte nece mu se nista desiti.Uzivajte u svojim psima i radujte se sto ih imate,a ako se desi da Vam pas nekada ima potomstvo,nadam se da cete to uraditi pametno,zarad dobrobiti rase i sa ciljem dobijanja LEPIH I KVALITETNIH stenaca.

Sve najbolje,puno pozdrava

Ana Vladimirov

Odgajivacnica Kamians

Pozdrav drustvo! Naravno ako me primate? :D

Evo mene kod vas, najpre da predstavim sebe u ocekivanju psa kojeg cu vam sa velikim zadovoljstvom predstaviti kad stigne u moj skromni dom! Vec duze vreme sam posmatrac ovog foruma, jer sam u izboru psa i ovo mesto koristio kao svojevrsan izvor informacija! Hvala svima koji su aktivni, jer mozda zapravo i niste svesni koliko vasi postovi ljudima znace. Nosio sam se mislju da se registrujem tek kada kuca stigne, ali sam primetio da tema nije aktivna odavno, pa rekoh da razbijem tu monotoniju i ovim postom vratim temu u zivot i dam skroman doprinos ozivljavanju iste. Nadam se ce me ljubitelji i odgajivaci ove plemenite rase slediti, jer svakako da ova rasa zasluzuje mnogo vise aktivnosti na forumu. Verujem da cu ja imati mnogo toga da vas pitam, u nadi da cete mi svojim iskustivma pomoci da sa lakocom odgajam psa na sto bolji i kavalitetniji nacin, a nadam se da cete imati i vi mene makar nesto da pitate. :D

Unapred se radujem komunikaciji sa vama! Pa dok komunikacija ne usledi, srdacno vas pozdravljam!

pozdrav svim clanovima, od nas pocetnika.....

imam malog friza starog 4 meseca......i pitam se kako sam zivela dok nisam ga kupila?!?

on je nase malo sunasce.....

imam pitanjce jedno za iskusnije vlasnike ove vrste...

na netu danima citam sa kojim sredstvom da cistim i sprecvam oksidaciju oko ociju?

i neverovatno koliko ima razlicitih misljenja....

sta mi vi prdlazete? sta je dobro za njega i d mu ne steti zdravlju?

hvala punooooo

:D :D

@ Bob Whiskey --> Veliki pozdrav. Ugnjavi to maleno stvorenje umesto mene :D A sto se tvog pitanja tice, postoje razlicita sredstva koja sluze za to. Izgleda da kao i u svemu vazi pravilo koliko para, toliko i muzike. Dakle koliko novca odvojis za sredstvo toliko ce efikasno i biti...ma koliko to bezvezno zvucalo. Po misljenju vicnijih odgajivaca, totalno efikasno sredstvo kod nas nema da se kupi vec samo u inostranstvu, ali ja ne delim takvo misljenje. Mislim da na NBGD-u ima da se kupi super sredstvo, kome treba dati sansu pa pratiti stanje i naravno vrlo brzo bi se pokazalo da li je efikasno ili ne. Elem, posto neki tvrde da je najbliza lokacija na kojoj se to moze kupiti Budimpesta ili Hrvatska u kojoj ima ponekad na nekim specijalizovanim sajmovima, postoje i odgajivaci koji to sredstvo donose iz inostranstva i prodaju privatno. To sam video na sajtu jedne nase poznate odgajivacnice, ima kod njih da se kupi. Dakle postoji i ta varijanta. Mada cu ja pokusati najpre sa ovim sredstvom dostupnim kod nas u prodaji pa cu pratiti stanje i ucinak istog. To savetujem i vama. :D Nadam se da sam makar malo bio od pomoci i da ce se javiti jos neko, posto je tema skroz slabo aktivna u poslednje vreme! :cry:

@ L&N -->> Hvala na pozdravu i dobrodoslici. Pogledao sam sajt vase odgajivacnice, zaista imate divne pse! Nadam se da cete nam nekad pomoci svojim savetima i da cemo se u perspektivi sresti na nekoj od izlozbi i licno upoznati. Veliki pozdrav i Vama.

Jolly hvala na komentaru u vezi ovi mali bijeli pahulja.

Ovako posto smo mi u Banja Luci,nama je Zagreb blizu,i mi sve dovozimo od tamo,i sampone i regenratore,sprejeve,pudere sve,jer i tamo idemo na sisanje,sad neznam dali smijem napisati kod koga,da ne reklamiram,Kod gospodnje Suzane,a mozete pogledati na mambo.hr.

Nema na cemu ;-) Samo sam iskren :-)

A sto se reklamiranja tice, nemam pojma, ali ne mislim da je zabranjeno na forumu, posto i to spada u razmenu iskustava :D :D :D

Po svemu sudeci, izgleda da je Zagreb za nijansu "opremljeniji" od Beograda...bar kad je oprema i sve vezano za patuljaste pse u pitanju, nisam sasvim siguran, ali tako mi se cini,...

Je l' dolazite cesto na izlozbe u Srbiji?

jollyBGD ===> mnogo si mipomogao, moka pufna inace je prvo-birano kuce od strane uzgajivaca, mnogo je lep i sladak, ja ga gusim i davim milion puta dnevno, rezultat toga jeste taj da ne mogu od njega ni u kupatilo, akd bi mogao usao bi mi u dzep da stalno je pored mene..dusa moja mala.

znas, volela bih da mu pruzim sto je dobro, zdravo i kvalitetno....kapiras? 8)

cula sam negde da borova voda nije bas da je dobra, a pocela sam sa njom radi preventive, i kazem da nema mnogo oksidacije oko oka, tek mala mrljica, ali nije strasno, zato bih voljela od pocetka to suzbijati nego kasnije leciti...

nadam se da cemo ovde moci razmenjivati razna iskustva od higijene do hrane za nase pahuljice..... :wink: :wink: :wink:

Jolly hvala na komentaru u vezi ovi mali bijeli pahulja.

Ovako posto smo mi u Banja Luci,nama je Zagreb blizu,i mi sve dovozimo od tamo,i sampone i regenratore,sprejeve,pudere sve,jer i tamo idemo na sisanje,sad neznam dali smijem napisati kod koga,da ne reklamiram,Kod gospodnje Suzane,a mozete pogledati na mambo.hr.

joj kako su slatki vasi bishoncici ljubavi male..... :D :D

Podrav novim drugarima i sa moje strane.

Drago mi je da nas je sve vise,a dok je nas bice i pufnica.

Pozzz. svima :D

hvala....

samo jos da ih se javi i bice extrica, ima da kafenisemo ovde uz nase mezimce :D :D

Daaa, konacno je tema malo zivnula uz skroman doprinos nas nekoliko novih koji smo poneseni entuzijaznom za pisanje na ovim stranama :oops: Nadam se da ce nas drugi slediti!

@ Rile Tesic -->> Hvala na dobrodoslici, nadam se da ce nas biti jos vise i vise!

@ Bob Whiskey --> Sad sam napisao na temi Kovrdzavog Bisona Sare, da otvoris temu i predstavis nam svog psa, da mozemo da gledamo fotke, komentarisemo i druzimo se :D

Daaa, konacno je tema malo zivnula uz skroman doprinos nas nekoliko novih koji smo poneseni entuzijaznom za pisanje na ovim stranama :oops: Nadam se da ce nas drugi slediti!

@ Rile Tesic -->> Hvala na dobrodoslici, nadam se da ce nas biti jos vise i vise!

@ Bob Whiskey --> Sad sam napisao na temi Kovrdzavog Bisona Sare, da otvoris temu i predstavis nam svog psa, da mozemo da gledamo fotke, komentarisemo i druzimo se :D

evo sam otvorila temicu mog Whiskey-a.....

i ja se nadam da ce biti nas jos ovde sa istom vrstom pufnicaaaaa :D :D :D :D :D :D :D