Anastasia

Bichon a poil frisé, Bichon Frise, Sekcija 1.1, FCI 215

Recommended Posts

To je takodje znak dobre pigmentacije.Pozljno bi bilo da je citava regija duzinom njuske kompletno crna i da se spaja sa pigmentacijom oko ociju,no ne mogu se bas svi pohvaliti time.Uglavnom,to ne treba da nestane,to je dobro.Takodje i flekice na stomaku.Analni region,polni oprgani,nekada i citava koza bi trebalo da je crna ispod bele dlake.To je onda izvrsna pigmentacija. :mrgreen:

To je takodje znak dobre pigmentacije.Pozljno bi bilo da je citava regija duzinom njuske kompletno crna i da se spaja sa pigmentacijom oko ociju,no ne mogu se bas svi pohvaliti time.Uglavnom,to ne treba da nestane,to je dobro.Takodje i flekice na stomaku.Analni region,polni oprgani,nekada i citava koza bi trebalo da je crna ispod bele dlake.To je onda izvrsna pigmentacija. :mrgreen:

da,ali te fleke iznad samog nosa sa jedne strane su duze,sa jedne krace neravnomerne i neproporcijalne,kao da je prljav -sugav izgleda.uopste mi se to ne dopada,kada je bio mali nije to imao, imao je roze kozicu iznad nosica,sada je pocelo da mu se pojavljuje!

Pa,tako mu izbija pigment.A pigment se razvija postepeno,zato toga nije bilo dok je bio manji.Bilo bi najbolje da mu se to spoji pa da bude ravnomerno,ili da ima jako gustu dlaku koja ce to pokriti,pa vam nece smetati.

Ja licno ipak vise volim da postoji makar malo pigmenta,nego d aje roze,ali ipak iznad svega volim da vidim crnu liniju koja se proteze duzinom njuskice dok sa strana pada bela dlaka. :D

Pa,tako mu izbija pigment.A pigment se razvija postepeno,zato toga nije bilo dok je bio manji.Bilo bi najbolje da mu se to spoji pa da bude ravnomerno,ili da ima jako gustu dlaku koja ce to pokriti,pa vam nece smetati.

Ja licno ipak vise volim da postoji makar malo pigmenta,nego d aje roze,ali ipak iznad svega volim da vidim crnu liniju koja se proteze duzinom njuskice dok sa strana pada bela dlaka. :D

:D e pa bas Vam hvala na odgovorima ,Vi mi dodjete nesto kao privatni savetnik :D bas mi je drago da sam nasla nekoga ko se dobro razume u ovu rekla bih ne bas tako popularnu rasu(a ne znam zasto je tako?)mnogo su lepsi od pudla - za koju zna i najnepismenija baba!

a sto se tice te pigmentacije kad se ona zavrsava-u kom uzrastu?

opet ja sa pitanjima.

Tu smo da pomognemo.

Generalno vazi pravilo da se pigmentacija u nasoj rasi razvija negde do 6 -tog meseca.Ali,sve je vrlo individualno i znam za slucajeve kada je to zavrseno mnogo ranije i mnogo kasnije.Kod nekih linija postoji tacno odredjeno pravilo u "popunjavanju" pigmenta i njene jacine,kao i za mnoge druge stvari kao sto su rast,razvoj,nicanje zuba i menjanje istih,dobijanje dlake i slicno.

Nisam uzgajivac tih malih ljepotana, ali da pozelim dobrodoslicu clanu @belicb :wink: :wink:

edit

spojila sam ovu temu sa temom o rasi

Pozdrav svim uzgajivačima kovrdžavog bišona. Novi sam član foruma i ponosni vlasnik ženke stare 9 meseci. :D

I sa moje strane velika dobrodoslica jos jednom Bichoncu :D :D :D

Samo da vas pozdravim, dugo me nije bilo i drago mi je da ima jos bisoncica na ovom forumu !

Moj onako hvaljen bison uopste vise nije tako fin...ili smo ga razmazili ili je u ranom pubertetu ( 6,5 mes) ali poblejasmo od njegove tvrdoglavosti ! A jos je poceo da zapisava stan !! Pa to nije radio ni kao stene !Pre mesec dana je ladno ispisao cerkin krevet , svi smo bili stanu i dva sata pre 'incidenta' je bio u setnji, sve obavio napolju,usunjao se na njen krevet i popisao..Veceras ponovo, svi sedimo u devnoj sobi i on pocne da pisa i hoda ...Strasno ! Odrobijah ribajuci ! Dodje mi da ga frnjem sa terase od besa !!!Imate li ideju sta se sa njim desava? Guglam ali nista nisam nasla slicno...

Drugo pitanje je u vezi predstojece zime i izvodjenja po minusu ? Jel obavezna garderoba-kaputic? Jel kupate zimi bisone? Mene jako nervira ova kisa i blato, cesljam ga redovno , perem sape ali i okupam jednom mesecno, leti sam i cesce... Gde u bgdu sisate pse?

Pozz

white locker čestitke i od mene.Jer je bio porođaj po naravnem putu ili carski rez.

I još jedna slika od naše male kujice.

Celesta1.jpg

L.p.Benjamin

Nadam se da nisam promašio temu :). Ja sam ljubitelj druge rase, ovo mi je za jednog prijatelja.

Interesuje me komentar za ovo štene. To je bishon havaneser (ako se tako piše). Treba mi za jednog prijatelja koji namerava da ga kupi. Meni nekako ne izgleda čisto, s obzirom kakvih su boja kad odrastu. Štene se prodaje bez rodovnika (!!!!), zašto ne znam, prijatelj je na to pristao. Navodno se papiri mogu naknadno dobiti ako se insistira.. Štenad su okoćena 22.10.

Hvala unapred

Zdravo svima ,

Lepo mi je bilo dok sam citala vase poruke koji su prepuni ljubavi prema vasim psima :D,i ja sam veliki ljubitelj zivotinja i uskoro cu postati vlasnik jedne male bischonke po prvi put, pa bi me zanimalo da li je normalno da kao stene ima po neku pegu na nosu,mala nika ima 2 meseca.Unapred zahvalna.