Recommended Posts

21 minutes ago, olikan said:

hugo, i tebi kazem. pas ti ima slabu pigmentaciju. kupi mu alge za macke. ne pse, za pigment i daj mu mesecima.

Cekaj kako ta pigmentacija treba da bude?  To da trazim u vet apoteci? 

Pa dobro sta moze da bude lose ako mu nije crno? 

Usput njemu oko oka i na kapcima je pocelo da crni, a na njusci se pojavljuju crne tacke

Edited by Hugoo

zdravstveno nista. nece biti u standardu, pravi ast i za izlozbe. bolje je probaj pa ako bude o.k. lepse je.

neki psi jako brzo zatvore, neki nikad. tvoj pas ima belu glavu vecinom i manjak pigmenta. Ima vremena. ali mu pomozi tim algama. Nista skupo.

da, zato sto bolje uticu na pigmentaciju od onih za pse.

znam da nema, bice lepsi, onakav kakav treba

sta ces sa usima. kupiraj ili lepi da dobiju pravi oblik ruze. ja sam za kupiranje, samo dobar majstor

Edited by olikan

55 minutes ago, olikan said:

da, zato sto bolje uticu na pigmentaciju od onih za pse.

znam da nema, bice lepsi, onakav kakav treba

sta ces sa usima. kupiraj ili lepi da dobiju pravi oblik ruze. ja sam za kupiranje, samo dobar majstor

Kupirane su mu usi, to smo obavili sa 3 meseca... Bas je ogromne usi imao

11 minutes ago, olikan said:

Moze i to. Ne znam sve proizvode, jesu morske alge. Ima i drugih i ovo je dobro.

Vazi sutra mu kupujem to. 

Posto vidim da ti isto imas staforda, ja njemu dajem otprilike 200g granula i zivo jaje preko toga za dorucak, za rucak otprilike juneca rebra isto sirova (primer dajem) i za veceru mesano nesto mozda neka konzerva sa hranom i granule. Sad ne znam koliko valja to? I da nemas neki savet kako da ga  hranim

Mog asta sam uspavao 20og februara ove godine. Imao je 13 g i 9 meseci.

Ja sam ga hranio iskljucivo granulama, jednom nedeljno sam mu davao mesano sa 100,150g mlevenog juneceg mesa, prelivao dva puta nedeljno maslinovim uljem zbog dlake, nekad jogurt preko granula i suplemente cal de fos  i alge do godinu dana. 3 puta dnevno sam ga hranio do7,8 meseci, posle do malo preko godine dva puta i posle jednom.

Znaci ja sam ga hranio 99 posto superpremijum granulama. Prakticno, dobije sve sto treba, ne oduzima vreme.

Moze jaje, zumanac pomesan sa junetinom ili granulama, cak i ljuska jajeta koja ima kalcijum, sto rece Zmanic koji isto ima asta nemoj cesto.

Konzerve mu u zivotu nisam dao.

Dobra su pileca prsa, ledja, jetru nikako previse.

pozdrav,

odoh i ljubi malog

Edited by olikan

Alge ti se ne kose ni sa cim od toga. Kalcijum je mineral, probiotici su bakterije za varenje a alge su deseto. 

Edited by Tuncay

Hugo mi ima bakterijsku infekciju, vec sad ce 2 meseca kako se borimo sa tim, ali evo od poslednje kontrole i promene terapije uspeva sve, samo od poslednje terapije ja sam mu uveo zivo meso i od tad je dosta jaci, e sad verovatno i to ima uticaj na sve to... 

Ako ce ti biti lakse na dusi ti pitaj VET-a za te alge. 

Sadrze pride i dijetna vlakna koja zajedno sa probioticima pogoduju razvoju bakterija korisnih za varenje u crevima, pa mu to takodje dodje za plus u slucaju infekcija. 

41 minutes ago, Tuncay said:

Ako ce ti biti lakse na dusi ti pitaj VET-a za te alge. 

Sadrze pride i dijetna vlakna koja zajedno sa probioticima pogoduju razvoju bakterija korisnih za varenje u crevima, pa mu to takodje dodje za plus u slucaju infekcija. 

Pa pazi, ovde ovi lokalni veterinari nemaju pojma ja mog Huga vodim na veterinarski fakultet, trenutno sada idemo na dermatologiju

ja ti preporucujem Rot veterinara, Zoran se zove, u Smiljanicevoj na Vracaru. Veterinarski je preskup i nemam dobra iskustva..

A Zoran je mog od 4 meseca pratio. Super covek, super vet, lezeran i samosvestan.

Probiotok ti je za te bakterije, cal de fos za kosti, alge za trece. I to sa cl de fosom do 6, 7 meseca ako ga kvalitetno hranis.

Edited by olikan

Ma znam da je veterinarski preskup, stavljaju ga na neke posebne terapije, za ovih dva meseca oko 400e me je sve izaslo...

Dala mu je sad neki antibiotik 'bravecto' kaze kao sad kada bi dobio crevne parazite bilo bi super za njega. 

Videcemo sta ce biti i kako ce biti 30og imamo kontrolu, a pogotovo sto Huga drzim u kuci i onda sve sto mi je sumnjivo odmah kod veterinara, mada sam video ogromnu promenu u njemu od kada jede meso. Dam mu juneca rebra i sat ipo vremena se zanima sa tim